750
  • roliika
    #288
    Akit érdekel az aura...akár hiszitek akár nem 5 perc alatt lehet csinni 1 kis kütyüt amit a koncentrációval lehet mozgatni, arra forog amerre akarod és nem amerre a szél fujja. Ha nem nézel rá nem forog. Aztán el lehet rajta gondolkodni hogy mi az amit ismerünk meg mi az amit nem.
  • IoIa
    #287
    Szerintem te rossz helyre jársz. Neked a templomban van a helyed.
  • assdf
    #286
    Az élet önmagáért van. Azért élsz hogy élj.Hogy utánna mi van az már nem az élőkre tartozik.
    Azt hiszem egy görög bölcs mondta hogy a halál nem érinti az embereket. Mert amig élnek addig nincs halál, ha meg meghaltak akkor meg már nem élők.
  • juzosch
    #285
    Tegyük fel, hogy tényleg valaki mesterségesen teremtette a földi életet. De akkor ezek a valakik honnan jöttek? Kik teremtették őket? Valahol mindenképpen magától jött létre az élet. És ha ez egyszer megtörtént akkor miért ne történhetett volna meg itt is?
  • roliika
    #284
    Ez igaz. Csak mikor emberek millióival ugyanaz történik évezredeken keresztül az azért már picit fura, nem? :-)
  • IoIa
    #283
    Aura? Nincs. A kamera érzékelője mit mér? Nem véletlenül infrakameráról van szó?
  • Champ
    #282
    Hát jah, sajnos az a sok hókusz-pókusz amit művelnek ezekkel a "kompjúteres auravizsgálattal" (fúh... ezen azon is röhögök/sírok) és egyebekkel elveszi az egésznek a lényegét. Na sok lesz mára a filozófálgatásból...
  • Inquisitor
    #281
    "Tudod, hogy hány mélyen hívő ember hal meg rákban és egyéb betegségben?"
    Elég sokat olvasgattam mindenfelé, és ok érdekes dolgot is tapasztaltam, ezzel az a probléma, hogy aki iylet állít az feltételezi az emeberek mindíg életben akarnak maradni, vagy egészségesek. Csakhogy ez folyamatosan ingadozik, és kismillió eseménytől függ. Rövidebben fogalmazva az emberi elme nem csak képes (lenne) meggyógyítani saját magát, de legalább akkora energiát képes saját megbetegítésébe és megnyomorításába is belefeccölni ... Ez elkerülhető lenne, ha egy picit figyelnének egymásra az emberek. De "nem érnek rá" ...
  • roliika
    #280
    Nem láttam a 21g címü filmet sajna.:-( Többen mondták hogy pokol mint olyan nincs de van valami tisztító tűz féle és ott szenved a lélek, ha olyat tett..."1 hely ami fáj" nekem így írták le. Na nem azért mert onnan valaki visszajött, csak állítólag nyögések ordítások hallattszanak onnét...jó hely lehet.;-)) Amúgy mikor odaérsz magad fölött mondasz ítéletet. De ha úgy döntesz következő életedben is szenvedhetsz.
  • Inquisitor
    #279
    Mielött nagyon belemélyedsz, jó tudni, hogy az emberi agy képes ám csont nélkül meg nem történt dolgokról emlékeket gyártani, főleg akkor ha olyasmit akarsz kiásni, amit az elme jól elrejtett. Mondjuk valami nagyon rossz emléket ... ilyenkor szoktak általában UFO-k, manók, angyalok meg egyébb érdekes dolgok lenni az emlékeiben.
    Hogy mást ne mondjak nem gyanús, hogy hányan voltak előző életükben Jean D'ark? :)
  • Champ
    #278
    Tinman: ebben szerintem tévedsz, pont hogy a "nagy semmi" ad értelmet az egész életnek. Mi értelme lenne itt a céljainkért szenvedni és küzdeni, ha utána úgyis vár a megváltó örök boldogság...
  • roliika
    #277
    Papírlapot is nézd meg. Halványan ott van. :-) De amúgy jól szólsz!
  • Tinman #276
    A politikának ezer éve köze van a valláshoz.
    A hit nem egy doboz penicilin, de segíthet!
  • Champ
    #275
    Heh... a "tengődő életet" csak a mostani állapotra értettem. .)
  • Tinman #274
    Ha tényleg a "nagy semmi" következik, akkor amondó vagyok hagyjuk a francba a munkát, a sulit (kinek milyen kötelessége van) és menjünk élni.

    Azért egy kérdésem lenne: Tegyük fel valaki megveri a barátnődet (nem hal bele, de alig ismersz rá, csövön lélegzik, rengteg törés, intenzív, stb), az orvosok szerint talán felépül majd.
    Tudod, hogy ki tette. Mit teszel?
    Pusztán megvered az illetőt vagy elteszed lábalól?
    És ha elveszed az életét, akkor ateista létedre csupán a "földi" törvényektől tartasz?

    Egyik kedvenc mondásom: "Dugóhúzóba került repülőgépen nem találsz ateistát."
  • IoIa
    #273
    Láttad a 21 gr c. filmet? Pedig annak semmi alapja nincs!
  • Inquisitor
    #272
    "Ha 1 papír lapot ketté vágsz, és megnézed ilyen aura néző kamerával, a lap még mindíg 1ben van legalábbis van ..."
    Ez nem teljesen így van. Ha jól emlékszem ez csak élő dolgokra igaz, konkrét általam látott példában egy frissen letépett levélről csináltak ilyen képeket. Aztán a levélből további részeket vágtak ki, és valóban látható volt a hiányzó része ... de ahogy elhaltak szép lassan a sejtek, az egész elenyészett.
    Érdekesebb volt egy ember kezéről készült felvétel, alkohol fogyasztás elött és utánról. Elég randán szétesett az elektromágneses képe :)
  • roliika
    #271
    a válasz egyszerű. Nem csak emberi lelkek vannak. És itt ne az állatokra gondolj.
  • IoIa
    #270
    "Egyetlen vallás sem hülyeség, ugyanis a hit képes meggyógyítani akár a rákot, akármit" - jaj! Tudod, hogy hány mélyen hívő ember hal meg rákban és egyéb betegségben?
    A politikát nem kéne idekeverni, mert semmi köze hozzá.
  • roliika
    #269
    Nem akarok vitatkozni..nézz inkább jobban utána. Ezrével küldték már vissza az ebereket előző életükbe, nem 2-t 3-at.
  • valamit
    #268
    épp a darwini evolúcióra épített a nemzetszocializmus is fajelmélet címen, és asszem amit műveltek ezen a címen az nem épp a tengődő élet szinonímája
  • roliika
    #267
    Savior. Nem vérzik 1 sebből sem csak nem olvastál utána elégge, de jó kérdések! :-) Had válaszoljak. Az auráról biztos hallottál. Növényeknek nincs ilyen...vagyis van de más. Korkrétan. Ha 1 papír lapot ketté vágsz, és megnézed ilyen aura néző kamerával, a lap még mindíg 1ben van legalábbis van ott1 1 félig áttetsző rész. Nehogy azt higyjük, hogy minden energia fajtát ismerünk! Ha leszakad a kezed, a testedhez tartozik a lelked. De pl 1 halálos karambolnál az ütközés elötti pillanatban már nem a tested része a lelked. Állítólag, hogy ekkora fájdalmat ne kelljen elviselnie.
  • IoIa
    #266
    "A lélek ami 1 új testet kap eldöntheti, hogy akar-e maradni vagy nem. 1-2 hónapig van erre lehetősége" - ne fárassz! Ezt honnan vetted? És ha 3 hónaposan hal meg? Hipnózis alatt még senki sem mesélt olyat, ami egy másik életre utalt volna, hacsak nem volt agybeteg/őrült az illető. De az olyanok hipnózis nélkül is képesek ilyesmire :)))
  • assdf
    #265
    De rettentően szubjektiv mert vagy hiszel benne vagy nem.Másrészt irracionális a dolog, épp ezért villámgyorsan meg lehet cáfolni racionálisan.Vegyük a te példádat a reinkarnálodást.Ez esetben vagy állandoan adott ugyannyi létszámú emberpopulációnak kéne lenni (ez nem igy van tudjuk) vagy pedig a lelkek is szaporodnak és akkor megint érdekes az elmélet... De ha van is lélek, mi nem tudjuk azt sohase bizonyitani mert nem a mi sikunkon van. Ezért aztán csak szubjektiv a dolog, sztem mindenki hisz abban hogy van vmi a halál után, de azért mert ez sok ember meggyözödése, még nem jelenti azt hogy igy is van.Szval sztem zárjuk le ezt a lelkes témát, nem ennek a fórumnak a tartalma.
  • valamit
    #264
    azér komolyan felnézek rád, hogy mik számodra az egyszerű dolgok :) egyébként egy embert lemásolni tökéletesen... hát szóval ezen már pár emberrel vitatkoztunk és egyáltalán nem biztos, hogy le lehetne... csak egy példa, ha a térben máshol helyezkednek el a lét pillanatától az új ember megél egy szakadást a volt helye és a jelenlegi közt, de lehetne mást is mondani
  • Champ
    #263
    Hmm savior, azért te sok minden felett elmentél. Sztem te csak annyit tudsz a "lélek dologról", mint amennyit néhány vallásból összecsipegettél. Sokkal többről van itt szó, és nem lehet hozzárendelni az anyagi világhoz ilyen módon. Mind1, ne menjünk bele, ez off... azon rágódjatok amit az imént írtam .)
  • valamit
    #262
    amit ebben a hozzászólásodba írsz, az nagyon szép dolog, csak éppen rajtad kívül is volt már ember aki gondolkodott, majd megosztotta másokkal ezeket. és sok másik ember tovább gondolkodott és rájött, hogy jéé, ennek igaza van. persze, lehet, hogy nem volt... de azért, mert lehet, hogy nincs igaza, ne mondjuk, hogy nincs igaza, legfeljebb gondoljuk tovább az elméletét, vagy ha tudunk jöjjünk elő olyan új elmélettel, ami képes magyarázni az előzőt illetve annak hibáit is
  • Tinman #261
    Ebben a 21 grammban viszont nem hiszek.
    Kísérletekkel, mérésekkel bizonyítani valamit csak részben lehet... ahogy már mondtam amit vizsgálsz az attól is változhat, hogy te vizsgálod --> pontatlan eredmény.
  • IoIa
    #260
    "Én+ láttam pár embert akinek leállt a szive és nagyon nem azt mondta hogy off van" - tanulj még! Az ember nem a szívével gondolkodik, hanem az agyával. Az agy a klinikai halál (szívleállás) után hal meg (agyhalál) kb. 7-10 perc múlva. Sok függ attól is, hogy előtte mennyire volt az illető vére oxigénnel dúsítva. Nem hiszem, hogy olyan emberrel beszéltél volna, aki agyhalál utáni állapotból jött volna vissza, ugyanis a halál állapotát onnantól számítják. Persze azalatt a 7-10 perc alatt fokozatosan halnak el az agysejtek. A szívleaállást még mindenki tapasztalni fogja, amikor az bekövetkezik, és utána még talán 1 percig gondolkodni is képes, vagyis tudatában lesz annak, hogy ha nem jön gyors segítség, akkor végérvényesen meghal. Mivel az emberi agy talán a legnagyobb oxigénfogyasztója az emberi testnek, a szívleállás után nagyon rövid időn belül elkezdődnek a hallucinációk, majd valami álomszerű valami jöhet, majd utána a nagy semmi.
  • roliika
    #259
    Jó ez a fórum.:-) Nem anyázza egymást senki és viszonylag értelmesek a hozzászólások. :-) Tök jó.:-)
  • savior
    #258
    azt egyszeru megtudni, hogy letezik e a lelek
    csinalni kell egy gepet, ami tokeletesen letudja masolni az embert, sejtrol sejtre, szoval letrehozza a tokeletes masat
    ha ez a masolat kepes ugy viselkedni mint egy ember akkor a lelek nem letezik, mivel azt a gep nem tudta volna lemasolni... de attol tartok hogy a masolat ugyanugy elne, mint az eredeti szemely, es a lelek az csak egy onamitas az ember reszerol
    ha pedig valaki teremtette az embert, akkor egyenertekuek vagyunk az altalunk teremtett robotokeval. lenyegeben akkor mi is valaki robotjai vagyunk :)
    mas: ha van lelek akkor az mihez tartozik, egy sejthez vagy azoknak egy halmazahoz? ha leszakad a kezem akkor kiszakad egy darab a lelkembol? novenyeknek es targyaknak is van lelke, es akkor ok mikor halnak meg? szal szerintem szaz sebbol verzik ez a lelek dolog :)
    a teremteses dologgal pedig az a gond, hogy ilyen elven akkor mindent teremtenie kellett valakinek. szoval akkor a mi teremtonknek is lennie kellett teremtoje meg annak is...
    a vallasok meg azt lovagoljak meg, hogy az ember kicsinek, gyengenek, sebezhetonek erzi magat, es jo erzes neki, ha ugy gondolhatja, hogy van valaki aki vigyaz ra odafent, es ha valami baja is esik, akkor sincs semmi baj, hiszen ott a lelek, es tulvilag! mokas egy dolog ez :)
  • valamit
    #257
    erre nagyon egyszerű azt mondani, hogy az élet igazából a DNS-re épül és slussz. és hogy az a sok változata az életnek amit mi annak látunk valójában csak kis eltérésekből adódik, és valamilyen szinten mi nem vagyunk olyan eltérőek, csak éppen az életünk arra épül, hogy az eltéréseket bármilyen kicsik legyenek is vagyük észre. hasonló eset mint amikor kínaiak közt töltesz éveket, utánna már látni fogod a különbséget, addig meg jóval kevésbé.
    és ez megmagyarázza azt is, hogy miért nincs másik hasonló valami, mint a DNS, egyszerűen azért mert ez is csupán véletlen jött létre. és, az, hogy egy valami véltelen létrejön, ami ilyen komplex (kutyafülét, ez se biztos, csak mivel mi ebből állunk, felsőbbrendűségből annak tartjuk), szal, hogy egy valami ilyen létrejöjjön annak sokkal nagyobb a valószínűsége mint teszem azt kettőnek
  • Inquisitor
    #256
    "Kár a tudományban még mindig ennyire bízni, ..."
    Én úgy szoktam fogalmazni, hogy nem látok nagy különbséget a vak hitben vallás vagy tudomány szempontjából ;)
  • Tinman #255
    Nem akarlak megbántani, de nagyon hiányossak az ebbéli ismereteid.
    A Mátrix előtt már évtizedekkel voltak ilyen elméletek, a 12 évvel ezelőtti anime filmekről nem is beszélve. A Mátrix egy amerikai testvérpár szüleménye akik az anime és manga világ hatására elkészítettek egy olyan filmet melyben a filizófiai gondolatok csak azért szerepelnek, hogy a kritikusok feljebb kerekítsék a százalékot, hiszen végre az kezd trendi lenni filmvonalon is amikor gondolkodásra bírnak.
    Mátrix = ügyes lopás/feldolgozás grat érte!

    A hozzászólás lényege nem is ez lett volna, sokkal inkább az, hogy felhívja a figyelmet, hogy mennyire szűk a látókör... evolúció, Isten, Ufók... van még ám vagy 100 más elmélet is :-)
  • roliika
    #254
    Champ.
  • roliika
    #253
    ;-) oksa. De a lélek 1általán nem szubjektív. őt, tömege is van. Tudom hülyén hangzik,de van.
  • Champ
    #252
    Nah.. ne rugazkodjunk el annyira. Amiről itt szó van, hogy mindenki beláthatja, h a Darwini evolúcióelmélet nem bizonyított, tehát nem tudományos tény. (nem tudunk szervetlen anyagból szervest (szerveződöttet), vagyis élőt (működőt) létrehozni, ha megszakadunk, akkor sem.)
    Ergo nem lenne kötelező tanítani az iskolákban, sőt... általános tényként beállítani meg egyenesen félrevezetés. (szerencsére nekem pl. 2 olyan biosz tanárom volt, aki erre rávilágított)
    Amiért mégis ezt teszik velünk: ha eszerint alakul ki a világképünk, akkor nem láthatjuk azt a pluszt, amelynek birtokában valójában emberek vagyunk. Mozgó anyaghalmazként elképzelve magunkat sokkal kevésbé fejtünk ki ellenállást a pusztán tengődő élet ellen, amit szeretnének elérni nálunk érthető okokból.

    Kár a tudományban még mindig ennyire bízni, főleg azokban az elméletekben, amelyek nem is bizonyítottak.
  • assdf
    #251
    Sztem ebbe a lélek dologba most ne menjünk bele mert nincs köze a cikkhez.A lélekről még annyit sem tudunk mint az evolucióról, és egyébként is teljesen szubjektiv. Biztos lessz majd erről is egy cikk és akkor ott ki lehet fejteni mindenkinek erről a véleményét.
  • IoIa
    #250
  • roliika
    #249
    Azt mondom hogy ne a sok barom elméletet olvasgassátok, hanem beszéljetek olyan emberekkel akik ezeket megtapasztalták. Másképp fogtok látni.
    Pl hit...szép dolog, de a halálközeli élmény az araboknál, törököknél, kínában, mindenhol azonos. senki sem látja buddhát hiába hisz abban, sőt Jézust sem. De őrangyalokat igen. És őket minden kultúrában máshogy nevezik. És a legősibb kultúrákra vezethető vissza. Pl az ősember honnét tudta hogy a halottat el kell temetni?