750
  • Dömper Ármánd
    #328
    Tehát, azt állítod, ha egy gyors reflexű állattal, akinek másképpen telik az idő, együtt leültök és néztek egy órát, akkor neki gyorsabban, avagy lassabban fognak haladni a mutatók, mint neked, tehát neki előbb avagy később lesz dél? :)
  • Inquisitor
    #327
    Nem értek teljesen egyett. Ha ez igaz lenne csak úgy, akkor nem lenne probléma bonyolult dolgok modellezése. De összetett dolgoknál, még a kicsi jelentéktelen hibák is, lehetetlenné teszik, hogy pontosan tudjuk ugyanolyan körülmények között ugyan az az esemény ugyanúgy fog e bekövetkezni.

    Másrészt meg az Aspect, és jóval késöbbi teleportációs kísérletek se sikerültek volna.
  • IoIa
    #326
    Van ismerősöm, aki próbálkozott ilyesmivel. Láttam ilyet. Marhaság.
  • IoIa
    #325
    Idő nem létezik. Az idő egy képzett fizikai fogalom (tehát nem létező). Az idő egy olyan fizikában (is) használt segédfogalom, amivel a változásokat tudjuk egymáshoz viszonyítani.
  • juzosch
    #324
    Hát ez az. A hétköznapi gondolkodáshoz szokott agynak nehéz felfognia az ilyen dolgokat. Először kell egy zseni, aki kitalálja, és elmagyarázza nekünk:)
  • IoIa
    #323
    Én nem húzok határvonalat, mint azt általában teszik (mint pl. Newton előtt). Sőt, az atomfizikát is bizonyos szintig elfogadom. De sem a relativitáselméletet, sem a határozatlansági relációt, sem húr- és egyéb elméleteket nem fogadom el.
  • roliika
    #322
    Idő csak számunkra ismert fogalom és tök relatív. 1 gyors reflexű állat számára tök másképp telik az idő. Az idő fogalmát saját szokásainkhoz igazítottuk.
  • roliika
    #321
    És mit mér? Próbáld ki ahelyett hogy kukaságokat beszélsz....5Ft kb
  • juzosch
    #320
    Lett? Mikor? És ha idő sem létezett? Vagy mindig is létezett? Nem biztos, hogy ezeket a dolgokat emberi ésszel fel lehet fogni.
  • IoIa
    #319
    Naneee! Te egy létező valamiből indulsz ki. De én pont azt kérdeztem, hogy az honnan és hogyan lett?
  • Inquisitor
    #318
    Ja, de csak az ember által általánosnak vélt, igazából csak szűkebb környezetére igaz speciális körülmények között. És ott is csak bizonyos pontoságig. Különben is az egész kvantumfizikai dolog a kutyát nem izgatta volna (hiszen túl bonyolult) ha nincs egy rakás dolog, ami nem illett bele a klaszikus fizika általi képbe. Meg kérdés ki mit tart klasszikusnak? Newton elött? Után? Miután valaki rájött, még is csak vannak törvényei az aerodinamikának? Még is lehet acélból hajót, meg repülőt építeni? Atomfizika? Hmmm?
  • assdf
    #317
    Na mivel ez kicsit szakmámba vág végre:
    Valójában nem igy van.Nem tudunk leirni komplex rendszereket. Ezért is nem tudjuk megjósolni az időjárást hosszabb távon mert túl komplex ráadásul van egy másik probléma is vele.
    Probáljuk meg feloldani a rendszer komplexitását. Vegyünk sok kisebb bonyolultságú rendszert. Azt hinnénk hogyha leirjuk az összeset akkor majd tudni fogjuk kezelni a nagyot is. De neeem, hiába ismerjük a részeket, az egész mégis teljesen máshogy viselkedik mint a részek külön külön.Visszajutottunk a kiinduloponthoz.Nem tudjuk modellezni a rendszert, csak nagyon nagyon szük kis intervallumokon belül.
  • IoIa
    #316
    Szélhámosság, ez nem működik. Az Egely-féle vitalitás mérő is csalás. Ugyanis az mér vitalitás nélkül is...
  • Inquisitor
    #315
    Hohy hogy honnan? Hát a kvázi végtelen sűrű szingularitásból :D
    Tudod, felrobban, kiterjed, kihűl, összeesik, besűrűsödik, felrobban ;)
  • IoIa
    #314
    Nagyon jól működik a klasszikus fizika.
  • roliika
    #313
    tedd oda a kezed a fólia mellé és koncentrálj de ne görcsösen! Ha elsőre nem sikerül próbálgatds még! Én 2-3mről tom már forgatni ez 1 heti gyakorlás eredménye. 2-3 mről pedig aligha a hőtől forogna arra amerre akarom.Ja ez az Egely György-féle vitalitás mérő legagyított verziója amúgy, csak ez nem villog meg pittyeg és nem 16000Ft.
  • IoIa
    #312
    Intelligens tervezés? És a tervezőt ki tervezte? Belátható, hogy ez nem megy vég nélkül.
    Más (vallásosoknak): ha van isten, akkor mi volt isten előtt? Isten hogyan jött létre?
    Más (nem vallásosoknak): ha igaz a nagy bumm, akkor honnan lett az a valami, ami felrobbant?
  • roliika
    #311
    Kuka vagy.
  • BiroAndras
    #310
    "1. a számítógép csak azt tudja kihozni, amit algorítmusban/programban megadnak neki."

    Pontosan. Éppen ezért lehet pontosan tudni, hogy az helyes-e az elmélet vagy sem. Ha az evolúció matematikai modellje hibás lenne, akkor a szimuláció más eredményt hozna ki, mint a természet megfigyelése.

    "2. ahhoz, hogy matematikailag leírható legyen valami, ahhoz tudni kéne, hogy mitől élő az élő. Ugyanis élőt élettelenből még a mai napig nem sikerült csinálni."

    Nem az életet akarjuk itt leírni, csupán az evolúciót. Ezt megtehetjük kezelhető bonyolultságú rendszerek vizsgálatával is.
  • roliika
    #309
    Csak neked. Fogj 1 tűt. Szúrd bele valamibe, lehetőleg ne magadba.:-) ez lesz a csapágy. 10x10cm alufóliát fogj és hajtogatsd össze az átlóinál és az oldalai felénél, majd nyitsd szét. Csinálj így belöle 1 piramist, tetejét nyomd be picit és tedd a tűre! Pontos, hogy akadálytalanul tudjon forogni.
  • assdf
    #308
    A francba akkor mind odakerülünk. Ugyanis mindenki öngyilkos lessz, kódolva van a génjeinkbe hogy egy idő után már ne termelődjön elég sok új sejt.Sejtszinten leszünk öngyilkosok :) De legalább ennek már van némi köze az eredeti cikkhez
  • Inquisitor
    #307
    Remélem ez csak vicc volt. Lásd eddigi összes vitát itt vagy máshol a kvantumfizikáról :)
    Elég szomorú lenne, mert akkor egy csomó dolog nem működne, ami még is ... vagy amihez a "klasszikus" fizika, ami ugye Einstein után életképtelen lett, nem magyaráz meg.
  • assdf
    #306
    Nem tudom hogy van e lelkem, bár ha van akkor most biztos jót röhög magában hogy miket irkálok :) Mindenestre amit én teszek azért biztos nem őt terheli a felelőség hanem kizárólag engem.Igen lehet hogy elment szabira, az is lehet épp nyaral, nem tudom én még nem találkoztam a lelkemmel de tegye fel a kezét az aki már talizott vele.
  • roliika
    #305
    Megsúgom, hogy aki úgy dönt hogy elege van ebből az életből és megy sziesztázni odaátra, hát számára nincsenek jó híreim.;-)) Mert az öngyilkosok, igy vagy úgy de szenvedni fognak. :-) Szal megéri kivárni a játék végét amíg lejár a 20-as. :-) Nah pápá! További szépet!
  • IoIa
    #304
    Nos, nagyon jól rávilágítottál arra, hogy a vallás és a kvantumfizika alapja ugyanúgy a szélhámosság.
  • Inquisitor
    #303
    Hajlom a túrizmusra :D
  • IoIa
    #302
    Lássuk a leírást. Nem lehet bonyolult, ha 5 perc alatt elkészíthető...
  • assdf
    #301
    Erre a kérdésre nem fogsz választ kapni egyenlőre :)
    Most itt vagy a földön, és azért vagy itt hogy élj.
  • Inquisitor
    #300
    Egyetértünk, feltéve ha nem vita téma, hogy van aki "hisz" vagy "nem hisz" az alap Darwin-i evolúciós elméletben :)
    Holott a vita tárgya csak az, mennyire hiányos, vagy túlhaladott. Szerintem.
    Az inteligens tervezés meg, heh ... nem tudom mit gondoljak róla. Elég nehéz lesz olyan bizonyítékot találni, ami egyértelmű.
    (Benne van a DNS láncban a gyártó neve és azonosítója á lá Szárnyas fejvadász/Bladerunner?)
  • roliika
    #299
    Erre a nagy izgalomra megyek és megnézek 1 jó kis hackeres filmet.:-) Sziasztok! Még visszajövök agyat bomlasztani;-)))
  • Inquisitor
    #298
    Mondom én, dúl itt is a "joghurt-ezo" fertőzés.
  • Champ
    #297
    Tudjátok mit? Üljetek ki a természetbe, szépen süt a nap! .)
  • roliika
    #296
    És mikor te tetted a lelked elküldted szabira addíg?
  • IoIa
    #295
    De ez a topic nem a vallásról szól, bár te csak arról beszélsz.
  • roliika
    #294
    11 dimenzió minimum, párhuzamos univerzumok, intelligens lények akik segítenek utunk során...és ez csak 1 kicsike karc a felszínen.:-)
  • IoIa
    #293
    "Ha tényleg a "nagy semmi" következik, akkor amondó vagyok hagyjuk a francba a munkát, a sulit (kinek milyen kötelessége van) és menjünk élni." - a dolog nem ilyen egyszerű. Ha nem dolgozol, éhen halsz...

    "Azért egy kérdésem lenne: Tegyük fel valaki megveri a barátnődet (nem hal bele, de alig ismersz rá, csövön lélegzik, rengteg törés, intenzív, stb), az orvosok szerint talán felépül majd.
    Tudod, hogy ki tette. Mit teszel?" - valószínűleg először alaposan megkínzom. Utána pedig gondoskodom róla, hogy ne tudja elmesélni.

    "Dugóhúzóba került repülőgépen nem találsz ateistát." - mondják a hívők.
  • assdf
    #292
    Ne ne ne, ezt a témát zárjuk le.Tisztitótüz meg kismiska.A lélek nem tett semmi rosszat, ami rosszat tettél azt te tetted nem a lelked.
  • Inquisitor
    #291
    Butaság, az élet meg a halál is illúzió. Az inteligencia meg börtön, inteligenciád nagysága határozza meg a cellád méretét. Engem az érdekel mi van az illúzió és a fal mögött ;)
  • roliika
    #290
    Ehh...erre inkább nem mondok semmit...de mégis. 9 éve a közelében sem jártam és nem szégyenlem!
  • Champ
    #289
    Félreértés ne essék, felőlem lehe aura... csak ne számítógéppel meg anyagokkal akarják nekem megmutatni... Amúgy... egy tipp... néha sokkal jobb ha nem gondolkodsz ilyeneken, hanem csak érzed. A racionalitás sokszor tévútra visz, mint tette ezt Darwinnal is. Na további kellemest!