145
Ki van benne egy kis szemétszedésben?
  • huybert
    #65
    én is szeretem a fákat.. elvégle nyáron 20000 fokban ők adják az árnyékot.. uhhh néha barimi jól tud jönni egy fa :D meg régen mikor mamámnál voltunk unokatesómékkal mindíg fáramásztunk meg bunkert építettünk a fákra xDD nem is beszélve ugye az oxigéncseréről.. jól ki vannak ezek találva :)
  • Rebekusz
    #64
    Felhívják a figyelmet a környezetvédelem fontosságára, igen, ez a lényege.
    Olvastam a hozzászólásokat és egyetértek azzal, hogy nem is olyan rossz dolog egy napot a szabadban tölteni, ahelyett, hogy otthon ülnénk és néznénk a tévét vagy egyéb más elfoglaltság. Az én szüleim vidéken élnek, én Budapesten. Van mikor sétálok egyet a szabadban, természetesen nem a belváros kellős közepén, ahol a füstön kívül mást nem látok, hanem valahol a külvárosban. Mindig várom az alkalmat, hogy meglátogathassam a szüleim és a friss levegőn legyek kicsit velük, odahaza mégis más, kisvárosi élet.
  • Megtörhetetlen
    #63
    A fa ültetés miért kerülne pénzbe????
    Példának okáért, sok "gerilla" fa ültető akció létezik és láttam is már, odamentek egy köztérre, és se szó se beszéd elültettek egy fát ennyi...
    Egyébként meg nem hiszem, hogy ne találna az ember egy erdőben kis fát onnan el lehetne vinni olyan helyre ahol tényleg szükség van rá, mert ha már nagy a fa sűrűség egy adott erdőben akkor úgysem tud több fa felcseperedni!
  • analfa
    #62
    :) Persze értem én, és nem is becsülöm le a figyelemfelhívásnak ezt a módját... csak leírtam hogy mi az ami nekem nagyon tetszene :D
  • f4ember
    #61
    Persze az hasznosabb lenne, ha fákat ültetnének. Viszont az pénzbe kerül. Az ölelgetés meg nem, és bárki megtudja tenni. Ez inkább ilyen figyelemfelhívás arra, hogy védjük meg a már meglévő fákat, és ne hagyjuk "Őket" kiírtani.
  • analfa
    #60
    Az biztos hogy nem hülyeség!!! Mert az van benne hogy szeresedés becsüld a természetet, és ez nagyon szép bár én jobban szeretném ha ölelgetés nélkül inkább ültetnének, meg metszenének (de ez persze elképzelhetetlen mert az emberek többsége nem ért hozzá)
    Egyébként szerintem abszolút jót tenne minden embernek hogy kicsit a sajnáljuk magunkat, meg depis vagyok hangulatát egy kicsit feledné és mással foglalkozna... sokkal jobban telnének a napjai neki is...
  • LadyBaBa
    #59
    Sziasztok!
    én már hallotam erről, amerikában elég nagy divatja van ennek. Nem összetévesztendő a greenapeace-es fához láncoljuk magunkat hogy ne építsenek ide gyárat mozgalommal. Szerintem ez mindössze annyiról szól, hogy felhívják a figyelmet a környezetvédelem fontosságára. Legalább addig is a szabadban vannak az emberek nem otthon bezárva. Nem hülyeség szerintem, bár nem tudom a magyarok mennyire lesznek erre vevők, mindenkinek kisebb gondja is nagyobb annál, hogy most fákat ölelgessen...
  • kamilla6666
    #58
    Hát utána google-ztam és ezt találtam róla: http://www.wellnesstrend.hu/2010/03/az-oleljuk-meg-a-fat-mozgalom/

    ebből kiindulva nem csak a fák védelme a cél, hanem energiaátáramlás is van, de én ehhez annyira nem értek de majd kipróbálom :)
    azt írják a gesztenye nyugtató hatású
  • f4ember
    #57
    Még sohasem hallottam róla. Faölelés? Elég furcsán hangzik. És ez mire jó? Mi célt szolgál megvédjük a fákat, mint a Greenpeacesek, nehogy kivágják őket? Több értelmét nem látom.
  • kamilla6666
    #56
    sziasztok, elég sokáig kerestem a megfelelő topicot és azthiszem most megtaláltam, szóval olvastam a neten egy tree hugging nevű dologról ami arról szól hogy többen átölelnek egy fát és így energiákat vesznek át tőle, külföldön már erre egész mozgalmak / rendezvények épülnek, ti hallottatok már hasonló dologról a hazánkban?
  • Antal80
    #55
    Szevasztok!
    Egyetértek azzal, hogy a változások az egyéni döntéseken ugyanúgy múlnak, és mindannyian tehetünk azért, hogy a világ lakható legyen. Valóban a közlekedés az egyik legnagyobb probléma, de ahhoz nagyobb volumenű megmozdulás kell, hogy a város központjából az autósokat ki lehessen szorítani (természetesen más, értelmes alternatívát kínálva számukra). Az üzemanyag változásához még évek kellenek, de egyáltalán nem lehetetlen pl. azt megoldani, hogy egyszerre többen (és nem százan :) utazzunk az autóban, hiszen ehhez tényleg csak a megfelelő kommunikáció megléte szükséges. Egyébként pedig a nagyon apró dolgokat sem szabad lebecsülni, lásd nem veszek sokszorosan műanyagba csomagolt kroászont, (a nagymamám még a nejlonszatyrokat is kimossa újra és újra) vagy ragasztás és csavar felhasználása nélkül készült papírkosárba (http://www.designshop.eu) dobom az irodai szemetet. Az megint más kérdés, hogy SOK kicsi menne csak igazán sokra, vagyis a környezettudatosság a kollektív tudat része kellene hogy legyen.
    A
  • zL
    #54
    Jó napot!

    Én egy ifjúsági információs és tanácsadó irodamunkatársa vagyok. Egy nem mindennapi kérdéssel fordulok Önökhöz. Egy fiatalokat megérinto ifjúsági napokat szervezünk, idén már hatodszorra. A rendezvény 2004 óta folyamatosan megszólítja a fiatalokat, szórakozási és kikapcsolódási lehetoséget biztosít a szeptemberi hétvégére. A visszajelzésekbol kiderül, hogy most már egy állandó igény mutatkozik a fiatalok részérol ezen rendezvény megszervezésére. Idén úgygondoltuk, hogy a KÖRNYEZETVÉDELEM témára próbáljuk ráépíteni az egész rendezvényt. Ezügyben kérném az Önök segítségét, ötletek, jevaslatok, formájában. Hiszen tény rengeteg hulladékot termelünk, és hatalmas a környezetszennyezés is, szerintünk nagyon fontos a környezet megismerése, megbecsülése és óvása. Mivel a fiatalokban van a jövo, az o kezükben van bolygónk tisztasága is. Kérem segítsenek! Várom javaslataikat a [email protected] e-mail címre!


    Köszönöm!



  • polarka
    #53
  • RevaHu
    #52
    Üdvözletem minden topiklakónak! Szeretném felhívni a figyelmet egy, a témához kapcsolódó eseményre:

    Eljön a Nagy Nap! Június 2-án, Pünkösd utáni kedden 10:00-kor Budapesten a Közlekedési Múzeumban (Városliget)! Méltó helyen bocsájtjuk magyarországi útjára a REVA-t, hiszen a közlekedés történelmének lesz része. A REVA kicsi, de fontos lépés a helyes irányba…

    Sajtótájékoztatóval egybekötött bemutató: REVA a VillanyVerda! A világ legnépszerűbb tisztán elektromos meghajtású városi vagánya! Köszöntőjükkel az eseményt többen megtisztelik:

    -Oláh Lajos, a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
    -Dr. Weinek Leonárd, Budapest XIV. kerültének polgármestere
    -Dr. Bácskai János önkormányzati és területfejlesztési bizottság tagja
    -Mr. Keith Johnston, a Reva Electric Car Company Ltd. európai elnöke

    A köszöntők után a villanyverdát a Közlekedési Múzeum parkolójában meg lehet nézni kívül-belül, bele lehet ülni!
    Aki pedig a megszerzésén gondolkodik, az a helyszínen feliratkozhat tesztvezetésre!
    A négy különböző színű és felszereltségű REVA csak most lesz együtt Budapesten, kettőt a bemutató után visszaviszünk Debrecenbe.

    Mindenkit szívesen látunk!!!

    A bemutató után a villanyverdákkal átvonulunk (Városliget – Hősök Tere – Andrássy út – Lánchíd – Erzsébet híd – Rákóczi út) a budapesti állandó bemutatónk helyszínére, az ARENA Plaza Bevásárlóközpontba (1087 Budapest, Kerepesi út 9.). De erről részletesebben írunk következő hírlevelünkben!

    Gyertek el és szóljatok másoknak is, akiket érdekel a tiszta, csendes és gazdaságos városi járgány! Honlapunkon új információk, képek, adatok és hírek jelentek meg! Érdemes megnézni: http://www.villanyverda.hu/home.html
    _______________________________________________________________

    Videoklip és riport a debreceni bemutatkozásról!

    •Villanyverda invázió Debrecenben : http://www.youtube.com/watch?v=9JSuMAgFDpY

    •Duna TV riport : http://www.youtube.com/watch?v=FON_aDPBoZk

    Találkozzunk június 2-án!

    Villanyverda csapat

  • Ritschie
    #51
    Sziasztok!Mélységes felháborodásomban írok ide, hátha itt nem zöldnek álcázott degenerált állatokba botlok hanem értelmes környezetvédőkbe:

    Kérlek olvassátok el, és adjatok HASZNOS jó ötletet!

    KOMOLYAN KIÁBRÁNDÍTÓ H ENNYI SZÁNALMAS BAROM ÁLLATOT MINT AMI A "KÖRNYEZETVÉDŐK" KÖZT TALÁLTAM MÉG SEHOL NEM ÉSZLELTEM!!!!


    Egyre szarabb minden.Telünk már nincsen szinte, a nyarak már-már az elviselhetetlen kánikuláról szólnak nem a jóidőről, és tényleg létezik a sokak által badarságnak tartott globális felmelegedés.Engem nem érdekelt, és igazat megvalva azért annyira rohadtul nagyon most sem érdekel a környezet védelem, de igenis úgy vagyok vele, hogy tenni kéne valamit!

    No de mit?????

    Nézem a környezetvédő weboldalakat és nem is tudom, hogy a szánalomtól vagy a nevetséges elképzelésektől röhögjek, esetleg sírjak...

    Gyerekek!Semmi de semmi hasznos nincsen!

    Engem személy szerint a közlekedésem környezetbarátabbá varázsolása érdekel első sorban.De tényleg eggyetlen építő jellegű ötletet nem találtam a sok reklámkampányban felfuttatott ám annál haszontalanabb élhetőkörnyezet pont húú oldalon...

    Gondoltam én naív, hogy hátha adnak egy fülest, a bioethanol üzemanyagra való átalakítás részleteíről, más megoldásokról melyek a károsanyagot csökkentik stb.Hát elkeserítő, hogy azt kellett látnom, mint sok más környezetvédő csoportosulásnál, hogy pofázni, figyelmetfelkelteni, és az eszüket játszani tudják, de hasznos informáci csumi.Ilyen lehetőségekre bukkantam:
    "telekocsi" (már a neve is röhelyes) hadjak fel a saját kocsim használatával, és üljek be más mellé.PERSZE!!!Azért vettem nem?Meg ügye majd aki legalább nagyjából arra megy mint én, majd kerül egy nagyot a kedvemért...
    Ne üljek egyedül a kocsiban.PERSZE!!Majd viszem a 100tagu cigányzenekart magammal, mert átmegyek egy barátomhoz...
    Meg menjek busszal...Persze.A munkahelyemre beérek 20 perc alatt kocsival, és én majd inkább a 4-5 átszállásos 1 órautazásos, álvaközlekedős fagyoskodós nyomorgós utazást választom nem?

    Szóval ilyen és ehez hasonló CSUPA CSUPA LÓSZARRA BUKKANTAM.

    Az okostojáska, kiszámolt ott mindent!Érted?A csepp vizet hektoliterre, a tized barral kisebb keréknyomást, deciliterre, arról gramra, azt meg évi tonna károsanyagra meg keresztbe kasul osztanak szoroznak meghökkentő statisztikákat magyaráznak, meg mittomén.De NINCS SEMMI HASZNÁLHATÓ!Mindenhol gyakorlatilag akkor vagyok környezet tudatos, ha mindent megvonok magamtól a jó kád fürdőt, a villanyt, a kocsit, a nejlonszatyrot meg a búbánat tudja mit.
    Amikor pedig gondoltam előrukkolok egy jó ötlettel, hogy gyárakat kéne komoly környezettudatosságra bírni, a szennyező útsózás helyet a nyugaton használt gránitozást alkalmazni, a 30éves IKARUS-okat leváltani, a 4es metró helyett a teljes BKV parkot korszerüsíteni, E85 BIO ETHANOL elterjedése mint swédben stb stb.Nem is értik, és kezdik előröl a bugyuta biciklizős, villanykapcsolgatós, buszozgatós idióta baromságaikat.Ezzel nem csak engem és a többi hozzám hasonlót bőszítik fel és haragítják magukra, de komolytalanná teszik a környezetvédelmet, és érdemi változásra esély nincs.Pedig ide mielöbb kéne egy életképes KOMOLY megoldás ami hatásos, mert szar beismerni, de a helyzet évről évre rosszabb...
  • szuszikaa
    #50
    Nekem eleve furák a körny.véd.-es autóreklámok. Mindenütt azért kampányolnak, h buszozzunk, bringázzunk, gyalogoljunk. Nem lehet könnyű az autógyártóknak...
  • Danny1987
    #49
    Szerintem nem csak a hulladékra kell figyelni persze az is nagyon fontos.
    A közlekedésnél kellene kezdeni pl nem a legnagyobb benzinzabáló gépeket kellene megvenni ezutan jöhetne a biodizel a hibrid végül a süritett levegő meghajtású kocsik.
    Sajnos azt nem lehet hogy ma benzines autók holnap meg air car-ok.
    Pedig ez lenne a megoldas.
  • poroszka
    #48
    Nagyon jó ötletnek tartom az ilyen önkéntes szemétgyűjtés-szervezést! Viszont szerintem össze kellene kötni egy bulizással. Úgy mégiscsak más élmény, és legközelebb is biztosan kedve lesz menni annak, aki már volt. Pl. bográcsozni lehet, vagy házibulit csinálni a szemétgyűjtés örömére. A sok szemét, és ocsmányság, ami az ember kezébe kerül szemétszedéskor nem valami szép emlék. De egy bulival kiegészítve a társaság is jobban összejön és így már szinte biztosítva van a következő akció.
  • chhaya #47
    jah.. jó rég volt már.
  • Ladgab
    #46
    Te már vegeztel valamifele onkentes munkat?
  • chhaya #45
    az ilyen önkéntesek sajna hamar megunják, hogy gyakorlatilag semmi értelme a munkájuknak.. hisz pár nap alatt újra beszemeteli néhány nemtörődöm barom. :/ amúgy persze tök jó ötlet lenne..
  • Ladgab
    #44
    Hi Compulsory!

    Abszolút osztom a véleményedet.Tegyünk már igenis valamit,ne csak beszéljünk róla és panaszkodjunk!!! Valakinek el kell kezdeni, utat kell mutatni másoknak,hisz biztos sokak rávehetők ilyenre!!!
    Én benne vagyok egy szemetszedésben kezdve a Duna part egy szakaszaval vagy akar Ujpesten is...
    Szeretnek gyujteni tapasztalatot, hogy hogyan vehetok ra emberek ilyen megmozdulasokra, mert mar tobbszor gondoltam, hogy mennyire jo lenne, ha itt a kornyeken lakokbol verbuvalodna egy kis kozosseg, akik rendszeresen osszejonnenek, hogy megtisztitsak a kornyezo utcakat, tereket egy egy délelőtt folyamán...
    Szerintem a jövőben lehetséges, hogy mindenütt legyenek ilyen kis csoportok, akik a közvetlen környezetüket rendben tartanák, vigyáznának rá...
    Hisz a jó példa mindig ragadós...:)
    Nos mit szóltok?Ki van benne?
    Írjatok!
  • kev
    #43
    Az emberiség a saját mocskába - elsősorban a rengeteg műanyag hulladék - fog belefulladni, ha ez így megy tovább.
  • Bankrupt #42
    Én legszívesebben megetetném azzal, aki az utcán dobja el (ha ezt még el lehetne viselni, akkor is legalább tapossa már el!), nem bírja a kukába beledobni azt a k**a csikket.
  • Compulsory
    #41
    Amúgy az előttem hosszan szólókhoz: Ha csak szidunk, és mérgelődünk, nem történik semmi változás, ha nagyobb vagy és erősebb, menj oda és szólj érte. :) Ha kisebb és gyengébb, keress egy nagyobbat és erősebbet ;)
  • Compulsory
    #40
    Sziasztok! Sajnos idő és más egyebek hiánya miatt nem tudtam feljönni ide, hogy folytathassam a megkezdett témát. Azóta tettem lépéseket a 'takarítás' ügyében, mostantól várok minden szíves jelentkezőt ide, aki segítene eltakarítani azt, aminek nem kéne ott lennie... Főként Újpest környékiek jelentkezzenek, mert azt hiszem le fogunk korlátozódni erre a területre...
  • blackgamer
    #39
    a szelektív szemetesek mellé pedig minden szemetet odapakolnak, a kukások pedig úgy próbálnak ellenállni, hogy 2-3 hétig nem viszik el, de aztán mégis eltűnik a szemét, amit addigra már az egész környékre szétvitt a szél

    a műanyag palakos tárolóhoz aztán nagyon nagy IQ kell, hogy összetaposva és a kupakot visszatekerve kidobja ki a tag
    láttam már ásványvizes üveget amin erre felhívták a figyelmet, de nem igen működik és mindig tele van
  • ivan924
    #38
    Fél éve a vonaton utaztam Debrecenbe. "Etnikum" a mellettem lévő "box"-ban ült. Az ablak nem lehúzós volt, hanem csak a felső részen lehetett kicsit beljebb hajtani. "Etnikum" alig volt 150 cm. Nagy bőszen felhajtja a maga felesét, kis felesüvegből. Aztán... nem a térde mellett lévő kukába dobta, hanem
    1, felállt, előrébb ment
    2, ott se a kukába dobta, hanem nagy nehezen kinyitotta az ablakot (alig érte el)
    3, alig tudott kinyúlni, úgyhogy egy suta csuklómozdulattal "hátrafele" ejtette az üveget ami épp az ablaka "elé" esett le
    4, visszament a helyére, és nagy nyugalommal kinézett az ablakon
    5, vigyorogva mutogatta a fattyának, hogy "ott" van az üveg.
    Hát no comment.
  • ivan924
    #37
    Környezetvédelmet tanulok, most végzek az egyetemen. Azt kell mondjam, ha van környezettudatos nevelés, akkor elég egy "fél" generáció, kb 25-30 év. Ha nincs nevelés, akkor még a dédunokák is ugyanilyen problémákkal fognak szembesülni.
  • Galy
    #36
    Akit érdekel...
  • Galy
    #35
    Újabb tiszai cianid-szennyezés :/
  • Tuncsi
    #34
    hello!

    adatokra, táblázatokra lenne szükségem a hulladékokkal kapcsolatban!
    pl: mennyi hulladék keletkezett Magyarországon 1996-ban vagy 2001-2004 között?
    vagy más országokban? vagy mennyi hulladékot gyűjtöttek be a háztartásokból szelektív
    hulladékgyűjtéssel? stb.
    tehát minden adat a szeméttel kapcsolatban
    www.ksh.hu oldalon próbálkoztam, de nem bukkantam rá...
    könyvtárban nagyobb sikerrel járnék? hol tudnám begyűjteni az infokat?
    konkrét adatok és sok táblázat kellene, hogy évekre vonatkoztatva vissza tudjam keresni...
    statisztikai hivatal adhatott ki ilyesmiről könyvet (adatokat), amit mondjuk könyvtárban elérhetnék?
    minden segítséget köszi
  • Peace20
    #33
    Csak kár hogy az az aranyos kisöreg nem tolta le jól a képét, megérdemelte volna. Nincs annál rosszabb, mikor azt látjuk hogy egy embertől ott van egy méterre a kuka, és nem képes odáig elslattyogni. Ez már igénytelenség. :-(
  • ngcsnet
    #32
    hát egen
  • Max7
    #31
    multkor eldobta ez egyik osztálytársam a dzsepijét és arra jött egy aranyos kisöreg aki felvette és bedobta az osztálytársamtól 2 métere lkévő közterületi kukába!

    szép osztálytársaim vannak mondhatom!
  • jefferson83
    #30
    Persze ezzel egyetértek. Jelenleg Sopronban tanulok és ott tényleg egy kicsit máshogy állnak az emberek a dolgokhoz és nem is szemetes a város, pedig nincs minden sarkon kuka. továbbá az autósok többsége a zebránál is megáll ha át akarok kelni a túloldalra :) Szóval nem teljesen reménytelen a helyzet.
  • blackgamer
    #29
    azért ha tisztaság van, talán nem dobja el mind a szemetet
    nyugaton ez nem is akkora gond, kultúra kérdése az egész
    itthon is vannak takaros kisvárosok
  • jefferson83
    #28
    Mindenképpen.
  • Compulsory
    #27
    Azért egy próbát megért.
  • jefferson83
    #26
    tudod ez mind szép és jó és igazad is van csak ha a forrást nem szünteted meg akkor nem sokat érsz el vele. 1 hét múlva olyan lesz, mintha ott se járt volna senki szemetet szedni. Nem azt mondom, hogy a szemétszedésre nincs szükség, de ez csak ideiglenes javulást eredményez.