145
Ki van benne egy kis szemétszedésben?
  • brueni
    #105
    egyszer sétált előttem egy házaspár, köztük egy kisgyerek. aprólék épp csokit majszolt, majd miután megette a csokipapírt egy laza mozdulattal ledobta.
    anyuka észrevette, rászólt a kölyökre, hogy nem szabad ilyet, de nem vette fel a szemetet. én mentem mögöttük tovább, összeszedtem, de nem vették észre.
    később anyuka a cigicsikket dobta el lazán, szó nélkül. én ezt is összeszedtem.
    aztán odaértünk a piroshoz, megszólítottam őket és mondtam, hogy:
    "elnézést, de ezeket elhagyták útközben, gondoltam visszaadom, hátha kell még."
    kicsit megsemmisültek a gyerek előtt, meg még vagy 10 másik ember előtt.
    kezükbe nyomtam, elfordultam de a további reakciót nem vártam meg.
    én viszont jól szórakoztam...
  • kalaposkan
    #104
    Ezt mondom én is, az a szabály, amihez nem tartozik büntetés, és nem szankcionálják a megsértését, semmit nem ér. Sokan rendőrállamoznának, de tényleg meg kéne csinálni, hogy időnként a rendőrök külön a szemetelőket figyelik - ahogy a gyorshajtókra is szoktak külön akciókat szervezni, amikor mindenkit megbüntetnek komoly bírságokra, aki akár egy csikket is eldob. És itt is alkalmazni kéne a zéró toleranciát! Meg kell nevelni az embereket, ez pedig máshogy nem megy!
    Egyébként a szankciók durvaságában lehetnek különbségek, én beérném a pénzbüntetéssel is, de van aki még nálad is tovább menne - ezt a videót pl tegnap láttam a subbán...
  • brueni
    #103
    ezen kívül amíg nincs szankcionálva, addig nem is fog változni semmi.
    ha majd az első 10 elkapott szemetelőnek levágják a kezét és ezt esténként bemondja a Szellő, akkor talán majd megváltozik valami...
  • smith09 #102
    Egyetértek veled !

    Viszont sajnos az sem mindegy h az emberek, generációk milyen környezetben szocializálódtak. Ők nem is nézték 50 év a vörös csillagot.
    annak ellenére én nem szemetelek, rendet tartok magam körül, bár nem gyűjtöttem eddig szelektíven a szemetet, de amit lehet újrahasznosítok.
  • taxidriver40
    #101
    Németországban járva annyira elcsodálkoztam. Ott más a mentalitás, mint nálunk. Jó lenne megtanulni, hogy a szemét a kukába való, és hogy a szemetet is szelektíven kellene gyűjteni. Ott érdekes módon már felfedezték a szél energiát. Az alternatív energiaforrásokat végre használnunk kellene, hiszen ezek adottak, és valószínűleg a szélből "nem fogunk kifogyni" soha. Kicsit tanulnunk kellene tőlük, és átvenni a hozzáállásukat, hogy mi is megszépítsük kicsit az országunkat.
  • kalaposkan
    #100
    Tök jó lenne, ha a kukákat is megtanulnák használni az emberek. Az a legborzasztóbb, hogy még ott, ahol vannak bőven szemetesek, és nem folyik ki belőle a hulladék, mert rendesen ürítik, sokan akkor sem képesek két lépést megtenni, hanem a földre dobják a csikket, zacskót, flakont...
    De egyébként jó ötlet a szemétszedés, én a mi környékünkön fel szoktam szedni a csúnyább, nagyobb szemeteket a földről, ha épp nem rohanok, de sziszifuszi munka eléggé... Szörnyű az emberek hozzáállása, meg kéne már nevelni őket, vagy szigorú bírságolással, vagy bekamerázott közterületekkel, ahol a kamera ér is valami, és következménnyel jár a szemetelés, mert egyszerűen nem bírják felfogni, hogy a tiszta és szép környezet mindenki számára jó dolog...
  • morleone
    #99
    Vasárnap jöttem fel Pestre Szegedről, és persze megállt a vonat a Ferihegyi megállóban. Hát amit ott láttam az valami siralmas volt. Nem elég, hogy az a felüljáró le van amortizálódva, az egész peron és mellette 40-40 méteren keresztül tele van szeméttel, wc papírral, flakonokkal.
    Könyörgöm! Európához akarunk tartozni?! Idejön egy külföldi, és ha mondjuk nincsen kedve a taxis hiénákhoz és úgy támad kedve, hogy vonattal utazik be a városba, komolyan ez kell hogy legyen az első benyomása rólunk?
  • toronte
    #98
    További információ itt, akinek felkeltette az érdeklődését: DMSone
  • toronte
    #97
    Sziasztok!
    Egy egészen új metódusra szeretnék rávilágítani, ami szintén hozzájárul a föld erőforrásainak ésszerű kihasználására. Szerintem nem sokan ismerik és én is csak azóta, mióta a cégnél dolgozom: http://www.dmsone.hu
    Dokumentumkezelő rendszereket fejlesztünk és értékesítünk. El sem hinnék az emberek, hogy mennyi fölösleges papír anyag keletkezik egy vállalat életében és, hogy minél nagyobb egy vállalat, ezt annál több példányszámban teszik. Már egy egészen kicsit vállalkozásban is minimum 3 példányszámmal dolgoznak.
    Egy dokumentumkezelő szoftverrel az iratok tárolása elektronikus formában egy adatbázisban történik, ami innentől az öszes dolgozó számára elérhetővé tehető.
    Megvizsgálták és a költségek tekintetében a befektetések 3 éven belül megtérültek! Racionálisabb a vállalat papírfelhasználása, arról nem is beszélve,hogy mennyi időt spórol meg az ember,ha tudja mit hol kell keresni. Pl. mint ha valamit Googleben keresnél kontra felcsapsz egy lexikont.
    Remélem nem veszitek tolakodásnak és reklámnak a hozzászólásom,de szerintem érdemes figyelmet szentelni ennek egy vállalatnál. Még sajnos nem tartunk ott, külföldön már nem csak a good-will vagy vállalati image a fontos,hanem van egy kialakult környezettudatossági kép is. Ezt a trendet kishazánkban is érdemes lenne erősíteni.
  • ELiza69
    #96
    Használjon benzin helyett E85-öt 100%-ban! ( E85 átlagár jelenleg 240 Ft / liter )

    Tudjon meg többet az E85-ről, az átalakításról, és az E85power bioetanol átalakító kitről!
    Számolja ki az átalakítás megtérülési idejét a honlapon található kalkulátorral!
    Nagyobb teljesítmény, kevesebb költség, KÖRNYEZETVÉDELEM!

    http://e85power.hu

    A honlapon térképes E85 kútkereső, és beszerelő partner kereső is működik! Az országban
    már több mint 300 helyen lehet tankolni E85-öt!
  • ribot
    #95
    Mennyire igazad van!
    Én is próbálok odafigyelni ezekre a dolgokra, bár nem tudom mindig betartani. Az a baj, hogy a városi ember nagyon hozzá van szokva ezekhez a dolgokhoz és a városokban laknak legtöbben. Nekik kéne legjobban változtatni.
  • norbre
    #94
    sziasztok, most láttam hogy van ez a topik (van egyébként egy hasonló, természetvédelem nevű topik is) és csak belelapoztam még de megragadott ez a régi hozzászólás

    "telekocsi" (már a neve is röhelyes) hadjak fel a saját kocsim használatával, és üljek be más mellé.PERSZE!!!Azért vettem nem?.."
    Ne üljek egyedül a kocsiban.PERSZE!!Majd viszem a 100tagu cigányzenekart magammal, mert átmegyek egy barátomhoz...
    Meg menjek busszal...Persze.A munkahelyemre beérek 20 perc alatt kocsival, és én majd inkább a 4-5 átszállásos 1 órautazásos, álvaközlekedős fagyoskodós nyomorgós utazást választom nem?..
    De NINCS SEMMI HASZNÁLHATÓ!Mindenhol gyakorlatilag akkor vagyok környezet tudatos, ha mindent megvonok magamtól a jó kád fürdőt, a villanyt, a kocsit, a nejlonszatyrot meg a búbánat tudja mit.


    az emberekkel úgy általában nincs probléma, de a legtöbben nem hallják meg annak a belső magnak a hangját ami élhetőbb irányba kellene tereljen minket.. (és ez alól sokszor én sem vagyok kivétel) .. sokan azt gondolják majd mások oldják meg a felmerülő gondokat és ha nincs ilyen akkor elkezdik okolni a többieket hogy miért nem tesznek valamit.. a másik hogy amint a kényelmünkből és a jól bejáratott életükből kellene valamicskét is feladni, az már mindjárt nem jó.. aztán van még az a felfogás hogy "én megérdemlem", nekem ez "jár".. van még jó pár hasonló szerintem tévútra vivő felfogás, de mindezek együttvéve eredményezik azt hogy az emberek még mindig leginkább az egyéni érdekeiket nézik és nem képesek globálisan gondolkozni..
    senki nem egyedül fogja megoldani a problémákat, és mindenkire szükség van ahhoz hogy az élet ezen a bolygón fenntartható legyen, és ne csak az emberek számára.. hozzáteszem ezt sokan végig sem gondolják mit jelent..

    én 34 éves vagyok, és eddig összesen 1x volt 2 évig autóm, de akkor sem jártam minden nap dolgozni vele.. több évig utaztam napi 1,5 órát busszal és igen volt hogy hideg volt, volt hogy büdös, volt hogy meleg, és volt hogy állnom kellett.. most legsűrűbben metrózom (közben tudok olvasni állva is) vagy fél órát bringázom a munkahelyemre, még télen is, mert fel tudok öltözni hozzá.. télen nekem is jólesik néha egy kád meleg víz de egy kezemen meg tudnám számolni hogy egy évben hány ilyen alkalom van... a kollégáimmal nem lakunk messze és ha valaki hazaviszi a céges kocsit, akkor másnap 3-an megyünk be vele dolgozni, illetve ha hazautazom a szüleimhez és kocsival "kell" mennem akkor az esetek 90%-ban vagy telekocsi oldalról, vagy ismerősök köréből meg tudom tölteni az autót.. próbálok nem pazarolni sem áramot, sem kaját, se semmit, próbálok nem fölöslegesen vásárolni, soha nem kérek szatyrot mert mindig viszek magammal, próbálok minnél kevesebb szemetet termelni
    és mindezek ellenére még mindig élek, egészséges vagyok, nem fagytak le az újjaim, érzem az illatokat és nem utálom az embereket.. persze nyilván nem én vagyok a mérce, csak azt gondolom hogy a dolgokat nem kell feltétlenül sarkítva látni és mindenkinek keresnie kell az egyéni megoldásokat a lelkiismerete szerint.. és nem azért mert másoknak akarom megmutatni hoyg én milyen faszagyerek vagyok, hanem mert én azt gondolom ennyit bőven meg tudok tenni, mert nem vagyok sem politikus, sem döntéshozó, sem biológus, sem tudós.. mindenki azt kellene megtegye amire képes anélkül hogy másokra várna


    [i]Amikor pedig gondoltam előrukkolok egy jó ötlettel, hogy gyárakat kéne komoly környezettudatosságra bírni, a szennyező útsózás helyet a nyugaton használt gránitozást alkalmazni, a 30éves IKARUS-okat leváltani, a 4es metró helyett a teljes BKV parkot korszerüsíteni, E85 BIO ETHANOL elterjedése mint swédben stb stb.Nem is értik, és kezdik előröl a bugyuta biciklizős, villanykapcsolgatós, buszozgatós idióta baromságaikat.Ezzel nem csak engem és a többi hozzám hasonlót bőszítik fel és haragítják magukra, de komolytalanná teszik a környezetvédelmet, és érdemi változásra esély nincs.Pedig ide mielöbb kéne egy életképes KOMOLY megoldás ami hatásos, mert szar beismerni, de a helyzet évről évre rosszabb...[i]

    ezekkel személy szerint nagyjából egyetértek, a bioethanol kivételével, mert anélkül hogy pontos és mélyreható információim lennének, a legutóbbi amit hallottam ennek az eneergiaforrásnak a hatékonyságáról, ez egy másik hasonlóan nagy problémát állít elő, mégpedig hogy hatalmas nagy termőterületek kellenének ahoz hogy ez globálisan működőképes legyen..
    nyilván olyan nincs hogy mindenki megértse a másikat és el is fogadja az álláspontját, de ha valóban értelmes és élhető célokért küzdesz akkor előbb-utóbb meg fogod találni azt a közeget ahol ezek a gondolatok valóban tettekké formálhatóak
  • Rubenvagyok
    #93
    Igazad van. Úgy vannak vele, hogy majd más megóvja én minek törődjek vele. Az ilyen események remélhetőleg kellően felkeltik az emberek érdeklődését és egy kicsit jobb belátásra bírják őket.
  • citike20
    #92
    Az enyémet is. És az is igaz, hogy az emberek elmentek egy nagyon rossz irányba. Nem érdekli őket, hogy a kupiban élnek, és a gyerekeik, unokáik ezt fogják tanulni tőlük, így csak durvulni fog a helyzet...
  • kalaja
    #91
    Ha többet költenének reklámfilmekre, akkor meg az lenne baj, hogy miért nem környezetvédelemre költik. Nekem bejött ez a kis videó is, szerintem ezzel is el lehet érni a céljukat. Az én figyelmemet legalábbis felkeltette.
  • Rubenvagyok
    #90
    Akkor miért nem fognak össze közösen a szervezetek? Mert akkor a költség eloszlana és így színvonalas filmet tudnának készíteni. De ez az a téma amiből nem kéne reklám, mert alap dolgokról van szó amit azért illő lenne mindenkinek betartani.
  • keke80
    #89
    Sziasztok! Talán érdekel valakit és érdekes beszélgetés lehet belőle, ami közelebb viszi az egész problémát a megoldás felé:
    http://www.duen.hu/blog/matskasagok/a_rally_es_a_kornyezetvedelem
  • karribi
    #88
    Azért a társadalmi célú hirdetéseket is le kell forgatni, ami ugyancsak költség és nem hiszem, hogy ezeket minden társadalmi szervezet ki tudja fizetni és ez a környezetvédőkre fokozottan igaz.
  • buger87
    #87
    De pl ott vannak a társadalmi célú közlemények. Nem feltétlenül kell egész nap mennie a reklámnak, mert akkor idővel olyanná válna, mint a többi reklám. De ez az, hogy még a társadalmi célúak között sincs, mégcsak hasonló sem.
  • Thaison
    #86
    A magyar embereknek azért még szüksége lesz pár generáció váltásra mire eljutunk egy olyan szintre mint ahol most pl. a nyugat van. Szerintem haladunk afelé hogy védjük a környezetet csak nagyon lassan. Az ilyen kezdeményezések meg nagyon sokat segítenek. A környezetvédelem meg azért nem kap sok helyet még a reklámokban mert ugye ezek elég nagy összeget jelentenek és egy környezetvédő egyesületnek erre nem nagyon van pénze,és talán nem is erre kell költenie igazából...
  • kalaposkan
    #85
    persze, csak sajnos az ilyen értelmes reklámok helyett, csak a hülyeséget kapjuk.. az a baj, hogy csak akkor kap majd mindenki észbe mikor már késő lesz... :/VÉDJÜK A TERMÉSZETET!
  • manoka29
    #84
    Igen, az érem másik oldala. Bár szerintem ha kontrolláltan működik az egész, és kicsit több helyet kapna a reklámokban a környezetvédelem, akkor nem lenne probléma.
  • katakpult
    #83
    Aztán 10 év múlva már nem férünk el a hegyen , viccet félretéve, kicsit át kell nevelni az országban élőket, mert most is az lesz, hogy áh bolondok ölelgetik a fákat és nem jut el nekik az üzenet, hogy védeni kellene a környezetünket, igazából nem is nagyon van ötletem hogyan lehetne ezt elérni :S
  • analfa
    #82
    MIndenképpen! végre valami aminek értelme is van... szerintem amennyiben sikeres lesz az "akció" akkor minden évben meg fogják rendezni.
  • manoka29
    #81
    Én úgy hallottam, hogy tovább is akarják folytatni ezt a tree hug mozgalmat jövőre is. Úgy legyen!
  • koppi85
    #80
    Ez csak rajtunk múlik. Ha elég sokan leszünk, és sok embert mozgat a dolog, akkor lesz értelme megismételni a kezdeményezést akár jövőre is. Egyébként én ki akarok menni, remélem az időjárás nem akadályozza meg.
  • ragazzi
    #79
    Igen. Inkább az üzeneten van a hangsúly. Remélem a következő években is folytatódni fog ez az akció, nem csak "egynyári" divat lesz.
  • f4ember
    #78
    Azt, hogy úgy hirdetik, hogy Guinness rekord kísérlet, az arra jó, hogy minél többen elmenjenek rá. A lényege meg szerintem az, hogy felhívjuk a figyelmet a környezetvédelem fontosságára.
  • Kiralykalap
    #77
    csatlakozom az előttem szólókhoz. Jó ötlet, összehozza az embereket,még talán azokat is, akik amúgy nem nagyon mozdulnának ki. És ha nem lesz rekord? Már akkor is megérte kimenni. De ez az én véleményem.
  • bobama
    #76
    Én is remélem, hogy ezek után nálunk is nagyobb hagyománya lesz a tree hug mozgalomnak és ha most nem is, de jövőre sikerül guiness rekordot dönteni. Jó lenne, ha a média is felkapná a dolgot.
  • antipatti
    #75
    az ilyen jellegű dolgokra szerintem ragadnak az emberek,lásd a facebookos topikot...
    persze ez nem garancia semmire, de ha ez elindít valamit akkor több ilyen jellegű megmozdulásra is sor kerülhet majd ... :)
  • analfa
    #74
    Az igen! több mint1600 fa az már egy kész erdő!
    ribot ötlete nagyon tetszik csak sajnos sokan nem úgy gondolkadnak mint ő!
  • connor1
    #73
    Hát ha így lenne, akkor lenne bőven ölelgetni való fa. Remélem sokan leszünk én megyek. Félek attól, hogy több lesz ölelésnél a fa, mint az ember, pedig fából se sok van.
  • ribot
    #72
    A helyes út az lenne, ha minden kivágott fa helyére ültetnének két másikat!
  • yugoslave
    #71
    csatlakoztam is
    © makpadi:emiatt egy idő után kénytelenek leszünk átállni más alapanyag használatra fa helyett, legalábbis ez lenne a helyes út, én még mindig nem értem azokat az embereket, akik millió hatalmas szatyorral mászkálnak egy nagyobb shopping után, mindegyik szatyor akkora mint egy zsáz, de csak falatnyi póló vagy fehérnemű van benne... égnek áll tőle a hajam...
  • Boromello
    #70
    Most láttam az esemény facebookoldalán, hogy ahányan csatlakoznak a csoporthoz az esemény szervezője annyi fát fog ültetni. Emellett szerintem a faölelgetés is jó buli lehet én biztos kint leszek. :D
  • makpadi
    #69
    Persze felneveli, de ha pl az erdészet ülteti, akkor vigyáznak is rá, hogy ne lopják el, és az már pénzbe kerül. Az a legnagyobb probléma, hogy többet vágnak ki, mint amennyit ültetnek. Ha ez sokáig így folytatódik, akkor baj lehet.
  • ribot
    #68
    Miért kerül sok pénzbe egy fát felnevelni?
    Felneveli a természet! :)
  • Thaison
    #67
    Nekünk az általános iskolában mindig volt szemétszedős nap,talán még gimiben is. Aznap nem volt suli, viszont egész nap szemetet kellett szedni a suli környezetében. Érdekes volt de egyben szomorú is hogy mennyi és milyen szemét jött össze...találtunk mi mindent eldobálva. A faültetés meg tényleg pénzbe kerül. Az sem megoldás ha az ember elhoz egyet az erdőből azzal a címszóval hogy ott már sok van. Pénzbe kerül egy fát felnevelni. Sajnos...! Viszont egyik nap láttam a Moszkva téren gerilla kertészeket. A fák mellé ültettek virágokat. Tök jó volt látni...csak arra gondoltam hogy után nehogy ellopják őket...! A faölelésről meg annyit hogy jó kezdeményezésnek tartom. Az ilyen nagyobb eseményekkel jól fel lehet hívni a figyelmet a fák védelmére...sokan nem gondolnak bele hogy ők adják nekünk a levegőt!
  • Rebekusz
    #66
    Mi is építettünk bunkert fára. Az volt a második otthonunk
    Elég is volt mára a nosztalgiából.