124
  • HUmanEmber41st
    #44
    Azt mondják már meg a tudós bácsikák, h viselkedésmintákat hogyan örökölnek az úgynevezett evolúcióban?
    Hogyan örökli az utód a szülő által "megtanult" dolgokat? A tanulási folyamat hogyan változatja meg a géneket???
    Jah kell hozzá sok sok év mi ????
    Meg emberek, akik gondolkodás nélkül mindezt elhiszik...
  • blakshep
    #43
    az evolúcióhoz három dolog kell
    tudjon a lényünk szaporodni
    tulajdonságait át tudja örökíteni
    legyenek picit megszorongatva, hogy ne élje túl minden egyed a helyzetet
    sztem ehhez nem biztos, hogy feltétlen Föld típusú szervezetek kellenek, nyakam rá, hogy például extrém környezetben, mint mondjuk a nap vagy a jupiter belseje, ez más anyagokkal is létre tud jönni
  • blakshep
    #42
    te is rabja vagy bizonyos törvényszerűségeknek. például berakunk a kohóba akkor elégsz :-)
  • blakshep
    #41
    ögen?? nanéddmár, méga végén visszatéra hitem a női nembe.
    korábbidra reflektálva minden ugyanúy rabja ennek a bizonyos törvényszerűségnek, nemcsak az egyszerűbb kémia folyamatok...csak nálunk ezek már vmivel komplexebbek. spec gombánál is alap kémia reakciók csinálják azt is, hogy van víz? akkor növünk
  • Caro
    #40
    Oks-oks, nem azért mondtam csak a :D kedvéért :).
  • smity 8D
    #39
    de hajjátok ,hogy leeht nevet váltani, mer ezzel a névvel én még nagyon régen regiztem csak mert megteccett. ( és ez fiú náv rádásul) én mg ugye lány vagyok. :)
  • smity 8D
    #38
    na szivem megfogtál. :))

    ha a lény nem az egyedfejlődés során reagál a környezetre, de maga a faj az evolucios fejlődés soán mindenképp. igaz mint írtuk a gomba nem tud elfutni egyebek, de az evoluciosfejlődés során képes arra ,hogy felruházza magát pl: méreg anyagok termeléséhez szükséges szervekkel.( még ha ez a folyamat gyakran évtizedekig évszázadokig is eltarthat) a tűz ehez hasonlo viselkedést még nem tudott felmutatni :DDDD
  • smity 8D
    #37
    az nem rézékelhetőség :)) ez csak egy kémiai reakcióhoz tartozik hozzá. de nem azért halad gyorsabban mert tovébb akr élni, vagy hamarabb akar hozzá jutni a "táplálékhoz".

    ez olyan pl. hogy ha vmit ledobsz egyre gyorsabban esik. fr nem azért mert gyorsabban akar esni. csak rabja egy bizonyos törvényszerűségnek.

    itt meg az a törvényszerűség lép életbe ,hogy az olaj éghetőbb anyag így gyorsabban ég :)))))

    életciklus?? :DDDDDDD whehe ,ennyi erővel akko mindennek van egy életcikulsa amit az élőlényekéhez tucc hasonlítani. minden ígyvan: létrejön majd elpusztul.

    egy vmi marad csak örök életű: a lét. mert még ha minden elpusztul is marad vmi,. még ha az a semmi is.
  • Caro
    #36
    Érdekes dolgok ezek az biztos.
    Azért a tűznek is van annyi "érzékelő képessége", hogy az olajos hordókban meglehetősen gyorsan képes terjedni.. :D
    De ha belegondolsz a tűznek még az anyagcseréje, sőt az életciklusa is olyan, mint az élőlényeké.
    (szén)hidrogén be, víz+CO2 ki. Mindez a legkisebb energiaszintig tart, amikor kialszik.
  • blakshep
    #35
    sztem erre remek ellenpéldák a gombák
  • Epikurosz
    #34
    Büntetőpontok

    Dátum: 2005.10.22. 17:58 Adta: Lteebee
    Másik fórumozó zaklatásáért.

    Dátum: 2005.10.22. 10:02 Adta: Laalee
    személyeskedésért
  • smity 8D
    #33
    egy "ha" szócskát kihagytam . azt képzeljétek oda
  • smity 8D
    #32
    most kire célzol?
  • smity 8D
    #31
    nana. nem figyelsz a soraimra :))
    a tűz éppen azért sem élő mert nem rendelkezik érzékenységgel. tehát nem képes felfogni számára veszélyes tényező közeledik. pl víz vagy akármi. nem érzékeli, nem védekezik, nem költözik alrébb, tehát nem tud a környezetre reagálva öntevékenységet folytatni.

    (persze változtató képessége van. de nincs rendszer amely küldő befolyások szerint irányítja. arra terjed tovább amerre a szél fujja pl)

    de lehetne más tényező élő mivoltárol is vitatkozhatni, de most épp ezt hoztad szóba :)))
  • Epikurosz
    #30
    Roppant érdekes téma, kár hogy elhülyéskedik 1esek.
  • smity 8D
    #29
    ja most olvstam csak, hogy ezt lolának írtad, ok :))
  • Caro
    #28
    Az élet:
    Önfenntartó, önszabályozó, önreprodukáló.
    Ennek a definíciónak még a tűz is megfelel. :)
    A baktériumok, vírusok így mind élőlények.
    Az értelmes élet már bonyolultabb.
  • Caro
    #27
    Hm... érdekes.
    Ez azt jelentené, hogy ennyi bolygón kell ott életnek lennie.
    Mert az entrópia magától csak növekedik, ha nem lenne ott semmi, ami előállítja ezeket az anyagokat, akkor szépen szétroncsolódnának idővel. Tehát ennyi bolygón van ott élet!
    Ennek az is jól megfelel, hogy a galaxis széleinél, ahol az öreg csillagok vannak, ott sűrüek az ilyen molekulák. Mert belül vannak a fiatal csillagok, amiknek a bolygói még nem hűltek ki, így ennek az életnek alkalmatlanok egyenlőre... majd pár milliárd év múlva.
  • Sanyix
    #26
    Aha egy ideig gondolkoztam hogy mit akartál itt írni, mert nem túl világos a mondanivalód :)
    Gondolom azt hiszed, nemtom miről beszélek, csak mondom. Hát tudom miről beszélek. De ha említem, miért kéne levezetnem? Ha mindenki elmondaná egy dolognak a lényegét mindíg, akkor elég hosszú szövegek keletkeznének. Ilyenkor az olvasónak kéne utánanézni. De a kedvedért leírom mit jelent: ha egy tárgy gyorsan közeledik/távolodik, a fénye/hangja, nagyobb/kisebb frekvenciatartományba tolódik el. Ezért van pl magas hangja a közeledő repülőnek, és a távolodónak ezért mélyebb a hangja.
  • smity 8D
    #25
    szégyenkezve bevallom ,hogy nem .:((((( alig van időm olvasni.
    és nem is tartozom azok az emberek közé akik olvasnak vmi okosságnak láccó szofizma sorozatot ( ezek többsége csak cifrán megfogalmazott csűrt csavart gondolat menet,melynek semmi értelme) vagy tudományos könyveket melyek csak materialista szempontból közelítik meg a dolgokat,vagy bibliát, hívhatjuk bárminek az olyan információ adásra alkalmas sorokat , melyek egy téglafalat építenek az ember és a valóság közé, mert az ember hajlamos azt vakon követi és nem képes felül kerekedni nézetein. persze a tégla falán ettöl még lóghat egy olyan kép ami esetleg jobban tükrözi a valóságot mint a többi.

    azért vagyunk emberek és nem gépek mert a bevitt informciókat tudjuk mérlegelni. s aztán elutasítani egyes dolgokat másokat pedig beépíteni.

    :))
  • blakshep
    #24
    te is bírod lemet, mi? :-)
  • smity 8D
    #23
    pontosan :))
  • blakshep
    #22
    smity végre vki akivel egyre pörög az agyunk, engem eddig azért a nézetemért, hogy tulképp bármilyen rendszert lehet élőnek nevezni. Ha egy baszom amőba élőlénynek számít, akkor pölö a Nap miért nem? biztos vagyok benne, hogy bonyolultabb folyamatok mennek benne végbe. Azonkívűl ugyanúgy születik,él, aztán meghal.
  • Kornan
    #21
    "az Ames Kutatóközpont egyik csapata Doug Hudgins vezérletével, aki az elemzések alapján azt állítja, hogy a megvizsgált galaxisban igen nagy mennyiségben vannak jelen az élet építőelemei, záporozva az ott lakozó bolygókra, ahogy az valószínűleg a Földdel is történt."

    Azért van értelme szerintem,az hogy bizonyítékot találtak nagy mennyiségű PAH jelenlétére,növeli az élet kialakulásának a valószínűségét az adott helyen,ezen a helyen kedvezőbbek a feltételek mint a "környékünkön".
    Abban egyetértek hogy önmagában nem bizonyíték,de ez a felfedezés más felfedezésekkel eggyütt már alkothat bizonyítékot.Szerintem.
  • smity 8D
    #20
    amugy ha már életről van szó. ( és most áthágom azt az elvemet miszerint: egyben lehetek csak biztos a bizonytalanságban, mert egyedül az ami lehetőséget ad a mérlegelésre , és a tisztán látásra. )

    tehát én biztos vagyok benne hogy az univerzumban nem a mi bolygonkon van egydeül élet

    :)
  • smity 8D
    #19
    én is ezt halottam ,hogy az univerzum tágul. és rentgeteg variációt halottam már ezzel kapcsolatba. PL . hogy öröker fog tágulni, vagy egyszer majd megáll, sőt olyan variáns is van ,hogy egyszer csak elkezd szűkűlni és minden eltűnik :P

    nos na ezt hagyjuk. igazábol nincs véleményem erről a megállapításrol.

    viszont a címhez: élet alkoto elmemei. először is mi számít élőnek? talán azt kellene meghatározni.
    mert az egy dolog , hogy erre a kérdére bárki rávágná ,hogy az élő ami lélegzik , mozog. naigen de mivan egy olyan bolygóval ahol az életfeltételkbe nem tartozik bele a levegő , és nem kell mozogni az energia bevitel érdekében?

    nos sztem:" a kozmikus élet kulcsjelensége az érzékenységet mutató, folyamatos öntevékenység"

    magyarul keletkezésétől megsemmisüléséig, folyamatosan tevékenységet mutat mely az esetek többségében a környezetre való reagálás ként fogható fel, és képes ehez energiát felvenni, avagy termelni.
  • sz4bolcs
    #18
    És szerinted elkézelhető, hogy tágul az univerzum? :)
  • HUmanEmber41st
    #17
    Ezzel nem mondanak semmit a tudósok.
    Gyakori ez a vegyület.
    Kész.
    Ez nem bizonyíték semmire.
    Csak akkor lenne egy elmélet bizonyítéka, ha valaki ezt adta volna meg kiindulási pontnak:
    -Ha az M81 jelű galaxisban találnak PAH vegyületet akkor....
    Na találtak.
    És akkor?
    Sok van belőle. Népszerű alkotóanyag
    " semmi többet nem tudok elmondani"
  • blakshep
    #16
    tökjóneked lola, hogy te már bézik ébren vagy, és nem kellett hozzá ötven év meditácó, hogy egy hangyafingnyit közelebb legyél az ébrenléthez.
  • uniu
    #15
    Lola, mijaz a /!\ a nikked mogott ?:)
  • jerec
    #14
    Gyerekek ez tiszta Star Trek! Már ilyen távolságról is megállapítani ilyen fontos dolgokat! Ezt szeretem, ez tetszik. Így tovább!
  • IoIa
    #13
    Én ébren vagyok. Te alszol?
  • IoIa
    #12
    Ha már hivatkozol rá, akkor le is vezeted? Vagy az már nem megy? Hallottál valamit, és csak szajkózod?
  • IoIa
    #11
    Hol írtam én olyat, hogy bármiben is hiszek?
    Ez nálam egyébként sem hit kérdés, maximum annyi, hogy mit tartok valószínűnek.
  • Fenjoy
    #10
    ez az egész csak egy álom... nem a valóság:)
  • IoIa
    #9
    Ez aztán egy érdemi hozzászólás volt! Ennél többet nem tudsz, igaz?
  • Sanyix
    #8
    Akkor a doppler effektus is csalás mi? :)
  • year
    #7
    Hát Lola Bola no comment a hozzászolásaidhoz!!!
  • toyotakacsa01
    #6
    "Asztrobiológusok egy csoportja egy 12 millió fényévnyire található galaxisban igen bőséges nitrogén tartalmú policiklikus aromás szénhidrogénekre (PAH) bukkant"

    Ki engedte meg nekik hogy olyan messzire elmászkáljanak?
  • phalanx
    #5
    akkor te miben hiszel? isten teremtette a világot?