196
Sci-fi sorozat
  • mrzed001
    #116
    Személyeskedés téma akkor lezárva, nincs harag :))

    No akkor a témára.
    Van ráció abban amit írsz, viszont ott az anyagi vonzat.
    Ha nekem kevés pénzem van (szegény vagyok, vagy csak spúr, vagy este/délután dolgozok, ....), és nézni akarom a kedvenc sorozatom akkor 2 lehetőség van: letöltöm, vagy VoD (ami még nagyon gyerekcipőben jár, lényegében az első sikerét kellene meglovagolniuk értelmesen, de mivel az internet = ördög ...)
    Szóval elő sem fizetsz a csatornára, hiába te néznéd a sorozatot (ezzel csökkented a nézettséget)
    Persze igazad van, jelenleg az interneten letöltők száma világszám, nem országszintű, de az internet egyre erőteljesebb terjedésével (és az eznembűnteháttölthetem megértésével) ez sztem robbanásszerűen nőni fog az elkövetkezendő években.
    Lehet, hogy igazad van, és jelenleg még nem okoz jelentős (>10%-os) eltérést a nézettségben (ami számokat folyamatosan ostorozok :))), sorozatfüggő és nemtom.
    Azt viszont tudom, hogy ha én kint élnék, nézni akarnám és nem tudnám valamiért (pénz, időpont, valami), akkor nem előfizetnék rá és kialvatlan szemekkel guvvasztanék a Tv előtt, hanem letölteném a neten és kész :))
  • Cvd
    #115
    A személyeskedéssel kapcsolatban helyesbítenék: nem állt számdékomban. Ha így értetted akkor komolyan elnézést kérek. Azt írtam hogy olyan érzésem van mintha, és nem azt hogy te is ilyen vagy. Nem ugyanaz a kettő. Még szmájlit is raktam a végére. Egyébként sem stílusom a személyeskés, a mondanivalóval vitatkozom, nem az emberrel mögötte. Azt sem ém hogy kifogytam volna az észérvekből, szvsz azokat mondtam eddig is.

    Másodszor talán nem éppen azért romlik a nézettsége, mert nő a letöltöttsége ? - azok a letöltők akik nem tudják a TV-ben is megnézni, nyilvánvalóan nem képesek rontani a nézettségét, tehát pl. a magyarok sem. Akiknél fennáll ez a lehetőség, azok meg nem nézik a TV-ben, hanem letöltik ahhoz hogy az állításod igaz legyen. Szerinted akkor nem nézik meg a TV-ben HDTV minőségen azonnal, hanem letöltik később a sokkal gyengébb minőségű ripet? Őszintén szólva nem hangzik ez nevetségesen? a harmadik eset (megnézik TV-ben, aztán esetleg letöltik) megint nem érinti a nézettséget. Akkor lenne igazad, ha nyomnák kis elcsúszással más országokban is, ahol a letöltők már nem nézik meg újra a TV-ben, ugyanúgy mint jeleg nálunk a LOST/DH esetében. Ez viszont megint nem érinti a bevételeket (amihez a nézettség is vezet), hisz a készítő csatorna eladta fix pénzért, tovább nem érinti hogy az adott vevő csatorit tud kihozni belőle.
    De egyébként az egész értelmetlen, a letöltések szempontjából a Threshold-nál sokkal népszerűbb sorozatok simán megélnek a TV-ben is, holott az álláspontod szerint a letöltéseknek sokkal jobban kellene nyírnia azokat a sorozatokat.

  • mrzed001
    #114
    miért ne tennék?
    A válaszom egyszerű: mert akkor gyorsabban figyel fel rájuk a RIAA/MIAA/.... és:
    első lépés: DDOS támadásokat indíttat hacker barátaival az oldal és tracker ellen (ezmilyenegyUNDORÍTÓÓÓ)
    második lépés: megfenyegetik a szolgáltatóját
    harmadik lépés: feljelentik, és bezáratják az oldalt
    negyedik lépés: igényt tartanak a mindenféle user adatokra (bűnrészesség vádjával)
    ötödik lépés: verik a mellüket és bezsebelik a zsét, hogy mekkora kalózbandát fogtak el

    Nos ezért.


    továbbra sem cáfoltad viszont a nézettség pontossága mellett szóló dolgokat - elfogadtat az évreket
    ezt sztem az invasion-os topicba cáfoltam :))
  • mrzed001
    #113
    és mi van azokkal a sorozatokkal melyeknek folyamatosan nő a letöltöttsége és nézettsége?
    Ilyen is van sztem, szted persze nem, mert csak veszthet a nézőszámából széria közben egy sorozat :)))

    van egy modelled, de egyszerűen nem működik.
    Óóó a modellel semmi gond, csak még a nagyfejes elszorítottnyakú agyhalott managerek ezt még nem érthetik, mert az internet sztük az ördög eszköze és aki használja az gonosz és jóra + pénzkeresésre csak a hackerek és reklámcégek tudják használni
    Vagy mondjuk inkább úgy, hogy az én modellem új, lázadó és jövőbemutató :))

    erre tanult kollegám azt mondta, hogy "Ez néha igaz, néha nem"
    Óóóó szeretem, ha izélnek .... azaz :) idéznek :))

    hogy lenne már majdnem minden esetben igaz?
    igazad van, spongyán fogalmaztam, és nem adtam meg minden paramétert :)
    Szóval átfogalmazva: a jól hypeolt sorozatoknak jelentősen nagyobb az esélye, hogy befutnak és élnek, még gyengébb minőség esetén is
    Így már elég precíz :))
    Esetleg nem hiányzik még belőle ez: sőt minél bugyutább és együgyübb egy sorozat, annál nagyobb az esélye a sikerre ?
  • winnie
    #112
    Miért tennék?
    Ez warez, nem fűzödik hozzá semmilyen anyagi érdekük, sőt (!) örülnének, ha 0 lenne a letöltések száma.


    miért ne tennék? (elkezdesz valamit következtetni egy olyan kijelentésből elindulva, hogy "miért tennék"?)

    továbbra sem cáfoltad viszont a nézettség pontossága mellett szóló dolgokat - elfogadtat az évreket?
  • winnie
    #111
    Másodszor talán nem éppen azért romlik a nézettsége, mert nő a letöltöttsége ?

    és mi van azokkal a sorozatokkal melyeknek folyamatosan nő a letöltöttsége és nézettsége?

    van egy modelled, de egyszerűen nem működik.

    A "jól hypeolt sorozatok befutnak és élnek" kijelentés viszont majdnem minden esetben igaz.

    erre tanult kollegám azt mondta, hogy "Ez néha igaz, néha nem" - hogy lenne már majdnem minden esetben igaz?
  • mrzed001
    #110
    Miért tennék?
    Ez warez, nem fűzödik hozzá semmilyen anyagi érdekük, sőt (!) örülnének, ha 0 lenne a letöltések száma.
    Persze ha eljönne a jogdíjadó kánoánja, akkor történhetnének csalások a letöltések számával, addig viszont ez csak egy sokadrangú információ amire a legtöbben abszolút nem kíváncsiak
  • _Vegeta_
    #109
    De ha valami sikeres nem a letoltesek miatt az. Ez szep es jo h ennyi meg ennyi letoltes volt, de ez abszolut nem jelent semmitsem. A sikeresseg titka a nezettseg amit nem a (warez)letoltesekkel kovetnek nyomon.
  • winnie
    #108
    Harmadszor ahogy azt már winnie-nek is fejtegettem, a nézettség egy sacc (szép nagy pocakos embereknek való :)), a letöltöttség egy pontos szám

    csak az a baj, hogy te nem tudtál felhozni semmit a nézettség ellen - ellenben az én példáimmal.

    az meg, hogy egy oldalon mit írnak letöltési számnak, az tetszőlegesen mahinálható...
  • mrzed001
    #107
    OFF:
    Az én életkorom szerepel a lapomon, veled ellentétben.
    Tini pedig talán sose voltam, a Jedi visszatérből idéznék: "A veszteségek öregbítették, nem az évek ..."
    Szóval inkább ne személyeskedj, az olyan uninteligens.
    Egy vitában ha kifogytál az érvekből akkor légy férfi, és add fel.
    :OFF

    Na térjünk vissza a tárgyra
    Nem a Hype volt előbb amit szokás lefikázni, hanem a siker
    Most idézném winniet, aki szerint már a 2. résznél tudható volt, hogy ennek annyi. Magyarán amennyire jól silerült a hype és az előleges beetetés, annyira lesz sikeres egy sorozat. Ha nem sikerült a beetetés, vagy nem volt rá pénz, akkor annak annyi, mindegy hogy mennyire jó.

    ameddig a netről tögetők nagy része fiatal hímnemű egyed, addig nyilvánvalóan túlsúlyban lesznek az ezt a réteget érdeklő témájú sorozatok
    Elősször is, te akkor még nem tudod, hogy mekkora egy asszony hatalma :)
    Másodszor talán nem éppen azért romlik a nézettsége, mert nő a letöltöttsége ?
    Harmadszor ahogy azt már winnie-nek is fejtegettem, a nézettség egy sacc (szép nagy pocakos embereknek való :)), a letöltöttség egy pontos szám

    A jó sorozatok befutnak és élnek
    Ez néha igaz, néha nem. A "jól hypeolt sorozatok befutnak és élnek" kijelentés viszont majdnem minden esetben igaz.
  • mrzed001
    #106
    Nem írhatod a Threshold számlájára, hogy bár a SG-ben 3-4 szériára (!) vettek érszre és javítottak valamit, az itt miért nem javították a 10. részre ?!
    Bocsi, de ez LOL
  • _Vegeta_
    #105
    "Valami oka csak van annak hogy az egyik sorozat pár rész után piszkosul népszerű lesz és díjjakat nyer, míg egy másikat lelőnek pár rész után."
    Nemigazan. Lasd Head Cases. Amugy meg a dijakat egy banda osztogatja. En ugyanugy nem adok rajuk mint az oscarra sem. A szememben a donnie darko pl 15oscaros film. :)
  • Cvd
    #104
    Komolyan mondom hogyan érzésem van veled kapcsolatban, mintha egy "lázadó" tinivel vitatkoznék, aki attól érzi magát különlegesnek hogy lefikázza a népszerűt (ha jó ha nem), és valami kevésbé ismert rétegdolgot istenít.:) Valami oka csak van annak hogy az egyik sorozat pár rész után piszkosul népszerű lesz és díjjakat nyer, míg egy másikat lelőnek pár rész után. A LOST sokkal népszerűbb volt már annyi után is ahol most a Threshold tart, és annak is ugyanúgy be kellett törnie a piacra. Nem a Hype volt előbb amit szokás lefikázni, hanem a siker. Ezt nem lehet arra fogni hogy a sok hülye nem érti, miközben ugyanezek a hülyék eltartanak egy halom más hasonló sorozatot. Lehet nézegetni a netes letöltéseket is, de semmi értelme, ameddig a netről tögetők nagy része fiatal hímnemű egyed, addig nyilvánvalóan túlsúlyban lesznek az ezt a réteget érdeklő témájú sorozatok. De globálisan nézve (és a TV jóval sokrétűbb közönséget céloz) a Threshold gyenge volt és kész. Eleve nagyrészt célközönséget célzott, de még oda is kevés volt. Ezt nem lehet azzal kimagyarázni hogy a sorozat nagyon jó, csak nem nézi a sok köcsög. A jó sorozatok befutnak és élnek.
  • Cvd
    #103
    Ez a "nem hagytak időt" pontosan az a tippelgetés amit említettem. Ha ez komoly szándék lett volna, akkor már meglépték volna. Az összes többi a jövőt illetően találgatás, mindenféle alap nélkül. Az is hogy az idő rövidségén múlak a dolog.
  • _Vegeta_
    #102
    #95: Kar.

    #100: Remeljuk feltunik meg valahol egy masik scifiben fsz.kent. :D
  • mrzed001
    #101
    Aztán tényleg sokáig nem volt igazán mellette senki, de ezt később korrigálták
    A thresholdnak nem hagytak időt semmifél korrigálásra ugyebár ....
    Viszont mindig állt legalább 1 őr a részlege előtt, ami viszont nagyon pozitív :)
  • mrzed001
    #100
    Nos, amire célozni szerettem volna az az, hogy bár azonos ideje ment mindkét sorozat (magyaron lost), a lost a jellemekre kihegyezve, Threshold sztorira kihegyezve, mégse éreztem, hogy annyira ismerném a lost szereplőit (jellemét), mint amennyire a Threshold sztoriját. Ráadásul a Threshold jellemei jobban kijönnek, mint a Lost sztorija (kereszthivatkozás), tehát a Lost semmi esetre sem érdemli meg azt a méretű hypeot amit kap (magyarán amiben jónak kellene lennie a jellemek sem olyan jó mint a másik legjobbja a sztori)

    Az öreg Data pedig kiválló színész, utoljára talán a B5-ben láttam Molarinál hasonló alakítást, mint itt tőle a Thresholdban
  • Cvd
    #99
    De behoztak, ez a lényeg. Már a kezdetek kezdetén sem csak egyedül volt, úgy mutatták be mint a kaput kutató csapat legnagyobb szakértőjét, tehát ha csak említés szintjén is, de nem egyedül volt. Aztán tényleg sokáig nem volt igazán mellette senki, de ezt később korrigálták. A Thresholdban nem. Persze rövid ideig ment, de addig nyoma sem volt annak hogy a Doki erősítést kapna. Persze lehet tippelni hogy később kapott volna, csak épp nincs semmi alapja, tippelni bármit lehet bárhová.
  • Cvd
    #98
    Annyi volt a későbbi "bűnhődés" hogy a csaj mondta neki hogy nem hibáztatja. A színészi játékról meg eléggé különbözik a véleményem a tiédtől. Nálad úgy lát csak az a színészi játék ha megfelelő arckifejezéssel elmondja valaki a történteket, ha ugyanezt eljátssza testbeszéddel, arcmimikával és szöveggel, az már nem az. Azt most ne feszegessük hogy a flashbackeket fikázod, mikor ugyay játszani kell a "jelent" is. De pl. mikor a LOST Locke-os részének végén kiderül hogy tolókocsis volt, és mutatják ahogy mozgatja a lábujjait, majd bizonytalanul, billegve feláll (évek óta először), ezek szerint szerinted jobb lett volna ha annyit mond vidáman hogy "5 perce még tolókocsis voltam!". Vagy mikor egy flashbackban Kate hibájából meghal a gyerekkori barátja mellette az autóban, és látjuk a szemében megjelenni a döbbenetet és az iszonyatot, annál is jobb lett volna ha annyit mond a szigeten hogy "Meghalt egy barátom a hibámból.". Ez nevetséges, akkor az összes dráma/romantikus/bármilyen nem a látványra épülő filmet úgy kellene megcsinálni hogy beülnek a színészek a kamera elé és elmesélik az egészet? Vicces lenne...:)) A LOST-ban ugyanúgy megtudunk dolgokat a szereplőkről azon a módon ahogy te említed a Thresholdban (sőt sokkal-sokkal többet, mert eddig ez nem volt erőssége a Thresholdnak és nem is ez a főcél nem úgy mint a lostban, plusz nem is ment annyi ideig), ezt csak megtoldják a flashbackek. Nem reális úgy beállítani mintha csak az utóbbiak lennének. Sőt, továbbra is fenntartom azt hogy a Theshold karakterei emberileg kegyetlenül üresek, a legjobban megismert karakter hátterét is le lehet írni 2-3 mondatban, de van olyan akiről egyszerűen semmin nem lehet tudni a nevén és a foglalkozásán kívül. Ezt nevezem ám karakterrajznak.
  • mrzed001
    #97
    Ahogy említettem, a kezdetekben főleg csak Carter, később hoztak mellé 3-5 tudóst

    De emlékszem pl. olyanokra is amikor dolgozott a lerobbant kapun, asszem olyan is volt hogy ő adott ötletet valami technikai megoldásra
    Ez így most nem ugrik be hogy melyik, de a TV-s részben halálosan komolyan mondta, hogy csak ennyi a dolga, pedig próbálta még spirázni is hogy mennyire fontos hogy a túloldalt tudják, hogy egy ember nyitja nekik az íriszt és nem egy automatika :))
  • Cvd
    #96
    Nos, stargate rendszeresen Carter csücsül egyedül egy sötét szobában a gép előtt, és találja ki a dolgokat. - A legutóbbi TV2-ős részben nem Carter dolgozott a VR széken (habár később besegített), előtte pár résszel ugyanaz a tudóscsapatnak volt afférja a növénnyel. Sokszor küldenek tudóscsapatot tanulmázni valamit a kapun át, ezt rendszeresen látjuk is. Sőt volt olyan rész is ahol két ilyen kutatónak kellett kommandózni. Carter szerepel legtöbbet hasonló szerepben, elvégre ő főszereplő. De mellette rendszeresen feltűnnek mások is, ezen nincs mit vitatkozni.

    Röhögni fogsz, DE.
    Volt a TV-s rész, ott el is mondja, hogy a feladata, hogy bemondja, és a tenyérlenyomatával nyissa és zárja az íriszt :)))
    - Emlékszem a részre. De emlékszem pl. olyanokra is amikor dolgozott a lerobbant kapun, asszem olyan is volt hogy ő adott ötletet valami technikai megoldásra. Az a TV-s rész nem vette magát komolyan ha visszaemlékszel, ezért mondta poénnak hogy ennyi a dolga csak.


  • winnie
    #95
    nem cancel lesz, hanem cancel.

    több rész nem megy le amerikai tévében.

    a maradék 4 rész majd valamikor nyár fele tölthető lesz
  • _Vegeta_
    #94
    Szoval egyetertunk. ;)
    1ebbkent bizi cancel lesz a threshold?
  • mrzed001
    #93
    #86: egyetértünk :)
    #89: egyszerűen ennyit a forgalomkorlátomból nem vagyok hajlandó elpazarolni, szóval TV :)
    #90: igen, az SG-nek nincs egy magasröptű sztorija, a fő storylinok is eléggé elhanyagoltak, de némely részekben (bár eléggé elrejtve, de) társadalomkritikát vélek felfedezni. A színészek egyébként sztem jók.

    A végével sajnos egyet kell értenem :(
  • _Vegeta_
    #92
    #86: A threshol szineszei vannak olyan jok mint a losté.
    #89: Ha magyarul nezed, akkor már most fejezd be. ;) Ugy semmi ertelme. :(
    #90: A stargate egy roppant gagyi sorozat, gagyi sztorival, gagyi szineszekkel, gagyi stábbal. :D Az atlantisnak is csak a hangulata fogott meg. Meg Joe szimpatikus arc.

    Egyebbkent en ugy allok most a losttal h inkabb az szunne meg a threshold helyett. Es nem azert mert scifi mániás vagyok. :D Lagyon leült a lost.
  • mrzed001
    #91
    A bűnhődést az arcáról tudtad leolvasni, és ott volt a tanuság, hogy ilyen komoly helyzetekben bizony a legbutábbnak tűnő szabályt is be kell tartani (ha nem hülye aki kitalálta)
    Következő részben megintcsak elővették a dokit ha jól emlékszem (egyszer vétkezz, és örökké bűnös maradsz)
  • mrzed001
    #90
    Nos, stargate rendszeresen Carter csücsül egyedül egy sötét szobában a gép előtt, és találja ki a dolgokat.

    nem csak azért van hogy bemondja hányas ékzárat kódolta a kapu éppen
    Röhögni fogsz, DE.
    Volt a TV-s rész, ott el is mondja, hogy a feladata, hogy bemondja, és a tenyérlenyomatával nyissa és zárja az íriszt :)))
  • mrzed001
    #89
    Igen a Lost-ot elbagatelizálom.
    Sztem a magyaron eddig leadott részek alapján nem érdemli meg ezt a hatalmas hypeot amit kap, míg más vele azonos (sőt jobb) színvonalú sorozatok eltűnnek a süllyesztőben
  • Cvd
    #88
    ""2) Hány esetben lett valaki "megbüntetve"/megbűnhődve a jellemhibája miatt ??" - Ezt csak kiemelem külön is, gondolom itt arra célzol hogy a Dokit felellőgre vonták, míg a LOST-ban max egy ejnye-bejnye volt és kész. Node könyörgöm, a Dokinál mi volt? Leszúrták 3 mondatban, és azóta se került elő a dolog többet (szinte biztos hogy nem is fog soha többet), senki nem utalt rá hogy emiatt bármi baja lett volna, hol van az a hatalmas megbűnhődés amit emlegetsz?:)
  • Cvd
    #87
    "Carter egyedül találta ki a dolgokat, később hoztak be 3-4 további tudóst az SG-ben :))" - hamost az egész SG történetet vesszük, akkor tudósok már a kapu megtalálása óta dolgoztak rajta, csak Daniel segítsége nélkül nem tudták beindítani (mozifilm). A sorozat elején sem csak Carter melózott vele, csak ő volt a legnagyobb szakértője (plusz az elején még spóroltak a statisztákkal is gondolom, de ez más tészta.:)). Ott van pl. a szemüveges kapukezelő fickó (a nevét nem tudom), ő ugyanúgy melózgat a kezdetektől fogva mint technikus, nem csak azért van hogy bemondja hányas ékzárat kódolta a kapu éppen.:)
  • Cvd
    #86
    Tis azt érzem hogy a LOST-ot elbagatellizálod, míg a Thresholdot fényezed, piszkosul aránytalanul. Olyan dolgokat emelsz ki a másodiknál, amik megvannak az elsőben is, csak valahogy nem "akarózik" elismerni, mert akkor borulna az álláspontod. Pl. a sokat emlegetett színészi tehetség, amiben semmiféle előnyt nem látok a Threshold oldalán. Mellesleg akármennyire is próbáljuk kimagyarázni a Thershold "bukását", a megcélzott nézőközönség ugyanaz mint más SCIFI sorozatnál, ezt mégsem favorizálták annyira. Valami baj csak lehetett vele, az nem magyarázat hogy "a sok hülye nem érti", miközben más hasonló sorozatok sokkal népszerűbbek, amiket ugyanazok a "hülyék" tartanak el, és semmivel sem egyszerűbbek a Thesholdnál.
  • EmThor
    #85
    hát szerepelnek persze. ez a módi. bár egy homeland security-nél szívesen elnézegetnék egy egy ázsia hölgy "szakértő" :P munkatársat.

    amúgy azért kolbászolnak ott a bázison emberek, őrök, személyzet, stb. de nem látjuk őket. olyan mint star trek-ben a wc! :D
  • mrzed001
    #84
    Az igazi belső viszályát egy embernek sose a szövegből fogod észrevenni, ehhez kell a színészi képesség.
    Most mondhatnám, hogy Babylon 5 ennek a legjobb példája volt, csupa remek színésszel :))))
  • mrzed001
    #83
    Carter egyedül találta ki a dolgokat, később hoztak be 3-4 további tudóst az SG-ben :))

    Ami a külföldieket illeti, a Threshold egy Amcsi titkosszolgálat, a titkosak közül is a legtitkosabb és legnagyobb hatalmú.
    Te szegény mexikói bevándorlókat alkalmaznál, esetleg arabokat, vagy csakis a legjobb és legprofibb többgenerációs amcsikat ????
  • mrzed001
    #82
    "1) Mennyivel tudsz többet a Lost főszereplőinek jelleméről, mint a Threshold-osokéról?"
    Sztem a Threshold nagyon pörgős volt, szemben a vontatott Lost-al.
    Tovább megyek, sztem a szereplők is sokkal profibbak a Thresholdban, ezért van az, hogy a pörgő sztori mellett mégis megismerhetőek a jellemek mindenféle gagyizás nélkül (néha csak 1-1 elejtett mondat, egy fura nézés is sokat elárul)
    Szóval én ezt a bugyuta Lost-os jellemmutogatás szükségességet a gyenge színészi képességek számlájára írom

    "2) Hány esetben lett valaki "megbüntetve"/megbűnhődve a jellemhibája miatt ??" - Pl. Savyer (mikor nem adta elő az asztmagyógyszert), vagy Kate mikor nyilvánosan lebuktatták a sittes múltja miatt, hogy csak párat mondjak.
    Savyer megkínozva lett, nem megbüntetve. A büntetés az lett volna, ahogy mutatják a többiek lenézését, kiközösítését (lelki terror, valami ???) ....
    Kate-nél még nem tart a magyar, de felteszek egy kérdést: lebuktatását követően lenézik, kérdőrevonják, valami ???
    Mert eddig ha valaki valami szart csinált, azt úgy szépen mindenki elfelejtette max 1 részen belül, mindenféle nevelő szándék nélküliek eddig a részek (pedig mennyit bele lehetett volna tenni, ez a téma a jellemhibák feltárásának a kincsesbányája)

    "3) mennyire előre kitalálható a story folytatása" - hát, ha te megmondod mi lesz a LOST-ban, akkor le a kalappal. De talán írd le, és meglátjuk. A Threshold ebből a szempontból is nagyon kiszámítható egyenlőre.
    Elősször is áruld el kérlek, hogy MI A LOST-BAN A FŐ STORYLINE ?
    A túlélés ? Gyengusz, ezen nincs mit előre megjósolni. Egyeseket megölnek (ha volt elég bátorságuk az íróknak, ha gumi akkor csak megsebesítenek/megilyesztenek) helyi lények (medve, T-rex), illetve menekülnek előlük barlang ilyesmi, illetve mivel fasza kemény csávók vadásznak rájuk
    Az eljutás?
    Persze már az első résznél bennem a tutaj ötlete fogalmazódott meg, most az X-edik részre végre másnak is eszébe jutott. (Persze tutajnak én min egy 20x20 méteres tákolmányt gondolnék). Esetleg elindulnak páran, hánykolódnak x napot, többiek idegesek, majd hajó(tutaj)törést szenvednek, vagy visszasodorja őket egy áramlat .... szóval nem fog onnan eljutni élve senki ... az utolsó széria végéig :p
    Misztikum ?
    Végre valami ami már emlékeztet távolról valami story kezdeményre. Ha ez nem lenne benne nem nézném, mert akkor már tényleg csak egy Giligan szigete :p. Ebben mi lehet a folytatás? Esetleg kísérleti telep volt a szigeten, vagy valami fura fertőzés lehet ... Az egyetlen amire tippem sincs, az a látomások, és ez végre valami ami nem előre kitalálható és érdekes.

    StoryLine a Thresholdban: ezt hosszan lehetne elemezgetni, lényegében ott a nagy kérdés, hogy kik is küldték ezt a szondát, és honnan, és milyen technológiájuk van és megfejthetjük-e, és ezelőtt is jött, akkor jöhetett több is, és visszafordítható-e ez a mutációs folyamat, és védekezhetünk-e a számítógépes variánsa ellen, és megállítható-e a világszintű járvány kirotése .... egyszuszra :))


    Én is sajnálom hogy lelövik, de messze nem annyira mint pl. az Enterprise-t vagy a Firefly-t.
    Ent-et én is nagyon sajnáltam. Pláne most, hogy végre Manny Coto is nagyobb szabadságot kapott, az utolsó 4 rész egyszerűen überbrutálkurvajó volt, Manny műve :)))
  • Cvd
    #81
    Teljesen igazad van, viszont elsiklasz afelett hogy a LOST-ban amire utalsz, nemcsak a flashbackekből ismerjük meg rendesen a karaktereket, hanem a szigeten tett dolgaikból is. Sőt azok a lényegesek, a flashbeckekben csak megmutatják hogy a jelenben tett döntéseiket mire alapozzák a múltban. Mint a legutóbbi részben, amikor Ana odaadta a fegyvert Sayidnak hogy lőjje le ha akarja. El is mondta szóban utána, de sokkal hatásosabb volt hogy a flashbackban is megmutatták hogy ő is volt hasonló helyzetben. Lehet azt mondani hogy a flashbackes megoldás szájbarágós, de őszintén melyik a szórakoztatóbb, ha elmondja valaki hogy mi volt 2 mondatban, vagy látod is hogy mi volt?
    A második felével is egyetértek, Archert tudom példának felhozni az Ent. 3 évadjából, mikor ugyan rendhagyóan a jelleme ellenére cselekedett végig, mégis szépen érezni lehetett hogy ehhez mekkora harcot kell magával vívnia.
  • Cvd
    #80
    "jaj megint nem kell a 100 szereplős sorozat. megint a lost? ott egy eszköz is a sok szereplő, lehet váltogatni, új szálat behozni. ez nem az a sorozat! a legtöbb sorozat, amúgy is kevés szereplős, ott az alias pl, a csi:ny, stb. akkor a csi:ny-ban pl miért nem mutassák a sok laborost aki még melózik? mert nincs rá szükség. ahogy itt sem." - Én sem úgy képzeltem hogy akkor mint a 100 tudós szerepel rendszeresen nevesítve. De sokkal hitelesebb lenne ha néha látnánk a háttérben dolgozni egy csapatot, minthogy egyetlen orvos jön rá mindenre, és nem alszik napokon keresztül. A LOST-ban is egy halom túlélőnek semmi más szerepe nincs, mint néha a háttérben kolbászolni, ugyanígy lehetnt is. Ettől még a főszereleplők száma nem változna. Mint pl. a Stargate-ben. Ott is Carter a főagy, de általában mászkál körülötte egy-két szakértő segíteni, és sokkal hitelesebb is.

    "jaj nem kell a kamu, amcsi sorozat, köss már bele légyszi. figyelj: magyar sorozatban legyen ukrán szereplő? naugye. meg tegyük fel a kérdést: kit néznél szívesebben: michael dudikoff karaktert a főszerepben, vagy egy csinos nőt? naugye." - ha már az előbb felmerült a LOST, ott van ausztrál, angol, koreai, iraki csak kapásból a főbb szereplők között. De egyébként igazad van, nem jellemző pl. a CSI szériákban sem, elvégre amerikai rendőrökről van szó, ne is legyen más szereplő. Viszont ott is minden szériában szerepelnek külföldi származású szereplők nem?:)
  • mrzed001
    #79
    Igen, én is erre próbáltam rámutatni, hogy 1-1 jellem bemutatására nem kell 1-1 teljes (Story_Lite) rész.
    Főleg meg nem ezzel a bugyuta (mondjuk ki: SZÁJBARÁGÓS dedós) módszerrel
    Jobb sorozatokban a részek tartalmából épülnek fel a jellemek (amelyek azért konzekvensen állandók, nem részenként köpönyegforgatók), és a színészek előadása, mimikája és viselkedése ami pontosítja
  • Cvd
    #78
    "1) Mennyivel tudsz többet a Lost főszereplőinek jelleméről, mint a Threshold-osokéról?" - Ne haragudj, de ha a LOST-nál maradunk, az is fényévekkel veri ebben a Thresholdot. Utóbbinál mit tudunk a szereplőkről? Lássuk először az előéletüket (a foglalkozást kihagyom mert alap): A csajnak van egy kutyája és egy anyja, a katona katonai iskolát végzett, az informatikus éppen nősülne, a nyelvész szexmániás, az orvos és a nagyfőnök is van. Ennyi. Ehhez jön még a kezdetek óta eltelt idő, ahol a munkán kívül megintcsak semmi érdekes nem történt (kivéve pár drámainak szánt, de semmi meglepővel nem szolgáló momentumot, a doki lehallgatását, a katona valakijének a halálát, meg a gép lelövését). Ennél minden egyes LOST karakter jelleméről sokkal többet tudunk meg a róluk szóló részekből. De még a szintén lefújt Enterpise-ban is sokkal mélyebben ismertük meg a karaktereket ennél. Ott sem mindenkit, de a 3. évadban (tovább még nem láttam) nagyon szépen megmutatták pl. Archernél azt hogy a jelleme ellenére kénytelen keménynek lenni miközben nem szerette, vagy ahogy T'pol sodródott közelebb az emberekhez. Lehet hogy a Thresholban is lett volna hasonló később, de abból kell ítélni ami van, és eddig a karakterek nagyon üresek.
    "2) Hány esetben lett valaki "megbüntetve"/megbűnhődve a jellemhibája miatt ??" - Pl. Savyer (mikor nem adta elő az asztmagyógyszert), vagy Kate mikor nyilvánosan lebuktatták a sittes múltja miatt, hogy csak párat mondjak.
    "3) mennyire előre kitalálható a story folytatása" - hát, ha te megmondod mi lesz a LOST-ban, akkor le a kalappal. De talán írd le, és meglátjuk. A Threshold ebből a szempontból is nagyon kiszámítható egyenlőre. Minden részben előkerül egy fertőzött aki fertőz akar, kavar valami komoly bajt, de gyorsan rájönnek az "ellenszerre", megakadályozzák, mellesleg elkapják a fertőzöttet is. Megjósolom hogy ez ment volna továbbra is, hisz eddig is ez volt.

    És itt újra megjegyezném hogy nem fikázni akarom a sorozatot, én is nézem és szeretem mert leköt. De semmi többet nem nyújt mondanivalóban, semmi elgondolkoztató nincs benne. Nem akarom a LOST-hoz hasonlítani mindenáron (nem is én kezdtem), de ha kell akkor az sokkal színvonalasabb. Mindamellett már így is magam ellen fordítottam itt a többséget valszeg, ha már Winnie is le van szólva (miközben a szokásos jéghideg logikájával a tényeket mondja, tehát igazán nem is lehet ellentmondani neki:)), akkor én lazán kapok ezért. Én is sajnálom hogy lelövik, de messze nem annyira mint pl. az Enterprise-t vagy a Firefly-t.

  • mrzed001
    #77
    A firefly-t annyira nem sajnáltam.
    Műfajra űrcovbojscifi ?
    Bocs, de erről a sorozatról nem tudok komolyan írni