196
Sci-fi sorozat
  • mrzed001
    #76
    Miértis ?
    Műfajra talán politikai, aminek a célja a belső és hátsó politikai csatározások bemutatása.
    Bár a fele tényleg lagymatag családi dráma (IQ_Lite), de a másik fele kemény west wing (IQ_Hard) kőkemény döntésekkel (úgy mellesleg elég frappánsan). Így cuzammen IQ_Normal.
    És itt ebben a szituban még egyet is értek a családi bizbasz bemutatásával, végülis éppen erre van kihegyezve az egész, hogy egy nő lesz az elnök (németeknél most mi lesz :)))
    Szóval igazam van, vagy igazam van?
  • _Vegeta_
    #75
    Nekem az ideji scifikbol ez jott be legjobban, kar h cancel. :(
  • winnie
    #74
    Commander in Chief ami még pedzegeti az IQ_High lécet, talán felküzdi magát.

    akkor inkább nem is vitatkozom:) ez durva volt:)
  • MerlinW
    #73
    mint firefly...:( Mondjuk azért nagyobb kár...
  • qper
    #72
    Azért a Lost jellemábrázolásai sem olyan egetverően mélyek. Ilyen szinten minden soriban létezik valamiféle jellemábrázolás, csak ennek a bemutatására nem egy epizódot építenek fel (mondjuk, hogy Pistike feleségét öt éve elcsapta egy kukásautó, és ő erre most fájdalmasan visszaemléxik) hanem egyszerűen elintézik egy dialógusban.


    szegény Treshold topiknak hogy megugrott az olvasottsága az utóbbi egy-két napban. Ez sori is úgy jár majd mind Zámbó Jimmy, a halála után lesz igazán híres :)
  • Bandy
    #71
    Off

    mikor az enterprise-ban ő játsza a saját apját (megalkotóját) az iszonyat nagy volt :).

    Off vége
  • Bandy
    #70
    igen data :)) ezért is kezdtem el nézni :D
  • mrzed001
    #69
    Jól :)
    Nagyon jó színész :))
  • Rafaelo
    #68
    mr data jol láttam ????????
  • mrzed001
    #67
    Nos, nézzük elősször is a Lost-ot. Látszik, hogy nagyon a jellemekre mentek rá, és nem ez miatt lett lassú.
    Vonhatnék párhuzamot a B5-el (de nem teszem :)), ahol nem kellettek félórás sirámok, hogy mennyire szar nekem, egy jó színész az arcával előadja egy 2 perces dialógban életszagúbban ("szorít a cipőm", ha még emlékszel rá :)).
    De tudodmit, vonjunk párhuzamot: Lost VS Threshold (magyar TV-n kb annyi részt adtak, mint amennyi Threshold volt, így ez nekem egyszerű)
    1) Mennyivel tudsz többet a Lost főszereplőinek jelleméről, mint a Threshold-osokéról?
    2) Hány esetben lett valaki "megbüntetve"/megbűnhődve a jellemhibája miatt ??
    3) mennyire előre kitalálható a story folytatása

    Írjál te is kérdéseket, nos az én válaszaim:
    1) Semmivel. Tobbet nyafognak a Lost-ban, de pár apróságtól eltekintve nem sokkal többet
    2) Lost: szinte mindenkinek mindent elnéznek, bűnhődésnek (néző nevelő célzatnak) nyomát sem látom. Threshold: az utolsó 2 részre visszagondolva kapásból ott van a doki, aki csak annyi hibát követett el, hogy ugyanabba a bárba ment többször .... és jó a színész, a végén a bűnhődés bár csak 3 perc szól róla, de érződik a lelki nyomás.
    3) nos, a Lost-ot nem nehéz, olyan upgrade-elt Giligan szigete :)) Ez persze túlzás, de egy lerágott csontot próbálnak éppen újra ehetővé tenni, ezért mindenféle extra bugyutaságokat bele kellett írniuk. Mindegy, szóval bár nem olvastam utána, a topicban sem voltam már talán az első rész óta (Spoiler-ezési kultúra alacsony), ennek ellenére azért tudnék tippelni, hogy merre fog menni az a szerény főszál. Threshold-nál minden rész meglepetés volt, új és újabb terjedési lehetőségeket (időben vissza régi találkozásokat is) keverve


    Tényleg olyan csapat ez akik a valóságban is összejöhetnének hasonló krízishelyzeben, vagy csak azért ilyenek hogy kiszinezzék a sztorit?
    Erre még válaszolnék: Lost-al összehasonlítva, mennyire tartod lehetetlennek? Iraki katona, túlélőművész, narkós zenész, csaló ... az mennyivel elképzelhetőbb, mint egy geek informatikai zseni ??
  • EmThor
    #66
    de a jellemrajz drámai vonás ugye. amúgy nincs azzal semmi gond, az úgy jó.
    lost-ot hagyjuk ki a játékból, se sci-fi, se egy kategória (azért 1 évaddal előrébb indult)

    Threshold mondanivaló: némi társadalmi dologra felhívja a figyelmet (politikus mekkora egy gané, családi problémák, volt feleségek, nem jut időm másra mert meló lefoglal), de semmi komoly, nem egy Star Trek szint, de az újonnan indult sci-fi-k közül ebben az elejétől kezdve történt mindig vmi haladt a sorozat (surface egy nagy szar SZERINTEM, csak van benne kisgyerekes szál is, és nézhetik kisebbek is, többen nézik a reklámot; invasion-ben meg 7 részig jószerivel nem történt semmi. jójó ez meg az, de semmi ledöbbentő; kivételek a pilotok, oda muszáj "pakolni"). Szereplők: nem mi írjuk a sorozatot, lehet szeretni a szereplőket, lehet nem szeretni.

    jaj nem kell a kamu, amcsi sorozat, köss már bele légyszi. figyelj: magyar sorozatban legyen ukrán szereplő? naugye. meg tegyük fel a kérdést: kit néznél szívesebben: michael dudikoff karaktert a főszerepben, vagy egy csinos nőt? naugye.

    ki írta a sorozatot? cvd? nem. én sem. így van és kész. barátok köztből miért nem veszik ki ezt meg azt? nem is lenne rá szükség.. no comment.

    jaj megint nem kell a 100 szereplős sorozat. megint a lost? ott egy eszköz is a sok szereplő, lehet váltogatni, új szálat behozni. ez nem az a sorozat! a legtöbb sorozat, amúgy is kevés szereplős, ott az alias pl, a csi:ny, stb. akkor a csi:ny-ban pl miért nem mutassák a sok laborost aki még melózik? mert nincs rá szükség. ahogy itt sem.

    nem 20 évre kell előretekinteni, azért ne szálljunk el megint! egy jó sorozat meg 5-6 évig jó esetben. thresholdnak is elég lett volna 3-4 így látatlanban.
  • Cvd
    #65
    Node a LOST esetében a rejtélyek mellett a jellemrajzok is legalábbannyira fontosak (a készítők nyilatkozták, nem kitaláció), ezért van az hogy sok a flashback, és sok az olyan dolog a szigeten is aminek nincs igazán súlya a rejtélyek szempontjából.
    A második felével meg piszkosul igazságtalan vagy. Ha a Thresholdot is leegyszerűsítjük annyira mint te tetted a LOST-tal, akkor mi marad? Megjelent egy idegen valami, ami hanghullámok segítségével meg akarja változtatni a Földet. Ennyi. Ha elkezded sorolni az apróságokat, akkor más is elkezdi sorolni a LOST apróságait. Deha gondolod belekezdhetünk.:)
    A Thresholdban egyébként mi az a komoly mondanivaló? Valljuk be meglehetősen klisés. A főszereplő egy csinibaba, persze emellett nagyon okos, tényleg nem láthattunk már ilyet kismilliószor. A szakterületeket tekintve mindenhonnan a legjobb egy embert szedték össze, érdekes módon mind amerikai. De biztos hogy egy orvos az igazi választás, mikor egy ügyes orvoscsoport sokkal hatékonyabb lenne? Márcsak azért is mert az elemzőmunka (és új helyzet lévén szinte csak azt csinálja) sokkal hatékonyabb és gyorsabb ha többen végzik, márpedig pl. a sebesség itt döntő tényező. A technikus/számtech szakember egy fiatal, más területen bugyuta, és meglehetősen különc figura - ugyanaz mint mindig. A nyelvész/matematikus meg egy törpe, emellett szexmániás. Tényleg olyan csapat ez akik a valóságban is összejöhetnének hasonló krízishelyzeben, vagy csak azért ilyenek hogy kiszinezzék a sztorit? Ha elég okos lenne a forgatókönyv akkor nem lenne rá szükség. Aztán elég kevesen is vannak, persze drága lenne sok embert mozgatni, az viszont nem magyarázat hogy minnél kevesebben vannak, annál kevésbé feltűnőek. Elvégre be vannak zárva egy épületbe, nem beszélnek senkivel, úgyis az egész épületet védeni kell, őszintén mit változtatna a dolgon ha akár százan is lennének ilyen körülmények között?
    Szóval akárhogy is nézzük, a Threshold egy tucatscifi sorozat tucatklisékkel, amiből évente többet is indítanak, az alapötleten kívül semmi nem különbözteti meg a többitől, de az úgyis mindig eltérő. És ezzel nem fikázni akarom mert én is szeretem, de nem látok benne semmi kiemelkedőt, amiért mondjuk 20 év múlva is hatalmas rajongótábora lenne.
  • mrzed001
    #64
    Agyonnyújtott:
    Nos, induljunnk ki az agyonhypeolt Lost-ból. Most komolyan, globális szál szempontjából (hanyadik részen is jár a tevében?) TÖRTÉNT MÁR VALAMI ??? Megismerkedtek 2 szigetlakóval, elraboltak 1 embert, a sziget próbálja átnevelni őket. Ja meg van valami nagy a szigeten, ami fákat döntöget (0. tippem első részben T-Rex volt. Helyes ?)
    A Threshold eddigi részeiből megtudott információkból nem tudnék egy ilyen rövid listát írni, szóval nem olyan rétestészta, mint a Lost. Ja, és a részek nagyon nem egykaptafára készültek eddig (X-files hiba), szóval a készítőknek volt elég fantáziájuk (és 3 szériára előre ki volt találva minden?)
  • mrzed001
    #63
    Nos, definiáljuk az IQ_Hard-ot: induljunkk ki egy példából, vegyük a scifi műfajt. Miért is és mire is alakult ki a scifi ?
    A scifi azért alakult ki, hogy ferdetükrön keresztül mutassa be a társadalmi és jellembeli hibákat, lényegében egy rejtett társadalomkritika.
    IQ_Hard-nak nevezek egy scifi-t, ha nem csak szórakoztató, de benne van ez a rejtett kritizálás is (sőt, még tanít is, és felnyitja az emberek szemét).

    scifi sorozatokat nem vetítenek országos tévén, de a stargate, 4400, bsg mind nagyon népszerűek.
    És ezzel ki is fújt az IQ_Hard lista? (még talán Regenesys?) Stargate sajnos csak talán tartozik bele, jópár rész IQ_Hard, de volt jópár IQ_Lite is, szóval bár nagyon szeretem, kivenném ebből a listából

    iq-hard? (most nem a vita kedvéért, de a threshold szerintem még véleltlenül sem az)
    Egy szóval sem mondtam, hogy az. A Threshold egy IQ_Normal sorozat volt, ami szintén MÁR a ritkaság kategóriába sorolható (bár voltak benne részek, amelyek keménységükkel -túl racionálisan ésszerű döntés- megütötték az IQ_High szintet). Mindenesetre felüdítő volt a Lost bugyuta de agyonhypeolt agyonálmisztifikált IQ_Lite világához képest (persze az is lehetett volna IQ_High, jellemhibákkal televan, csak ezek valahogy nem ütnek mellékesen akkorákat vissza, hogy megértse a néző, hogy ez milyen rossz és csúnya dolog )

    mi számít iq-hard-nak? csak 2 példa kéne, hogy cserébe sorolhassam én is a példáimat. (monnyuk így hasra csapva is menne jó pár: west wing, maffiózók, sírhanz művek, kés/alatt - de nem tudom, hogy mit értesz ezalatt)
    Def fent. West Wing egyértelműen IQ_Hard (kemény kritikákkal és komoly tartalommal, no ezt sem csecsszopókanak találták ki :))), maffiózók IQ_Lite, a többit meg inkább a siralmas kategóriába sorolnám
    Commander in Chief ami még pedzegeti az IQ_High lécet, talán felküzdi magát.

    a threshold mondjuk a lost-nál? több, mint 10-ed annyira népszerű. a threshold iidén úgy a 6. számú sorozat itthon nézésben (prison break, rome, reunion, earl, invasion, ezek mind népszerűbbek)
    6. nem is olyan rossz az újak közül. Majd ha hazaérek megnézem a nemzetközi adatokat.
  • Cvd
    #62
    Ott a pont. Szeretem a Thresholdot is, de messze "IQ_Lite"-abb pl. az említett Lostnál. Semmin nem kell gondolkozni, csak nézni kell és kész. Ebből a szempontból semmivel sem kell több ész hozzá mint (durva példa) a Barátok közthöz. Az meg hogy elnyújtott pár sorozat nemtudom miért meglepő, minden sorozatot addig nyújtanak ameddig megéri. Az is kicsit erős hogy a LOST s a DH elnyújtott lenne máris így a második évadjuk harmadánál, szvsz mindkettőben van még bőven lehetőség, egyik színvonala és nézettsége sem esik, nem lettek unalmasak, márpedig ebből valamelyik csak igaz lenne ha tényleg el lenne nyújtva. Plusz ne hozzuk már fel az elnyújtottság hiányát puzitívumként olyan sorozatnál amit lelőttek az első évad harmadánál, és esélye sem volt kiderülni hogy mennyire is lett volna nyújtva.
  • winnie
    #61
    volt. 100-ból egyszer előfordul.

    olykor az is, hogy országosról megy országosra (ld buffy - wb->upn), de gyakoribb, hogy kábelre megy (ld, sliders a scifi chanellre)

    de nagyon ritka, mert sajnos nem úgy megy, hogy pikkpak átviszem, hanem rengeteg jogi és egyéb tényezője van.
  • Encore
    #60
    Lehet, hogy láma kérdés de olyat lehet vagy volt-e rá példa, hogy egy másik csatorna átveszi a cancel-ált sorozatot és folytatja??
  • winnie
    #59
    És sorold kérlek, hogy hány IQ_HARD sorozatot szeret is amerika ??
    Nem a bugyuta IQ_Lite lagymatag elnyújtott izéket (DH, Lost), hanem tényleg komoly sorozatokat ??? Esetleg scifi sorozat ebből ??


    scifi sorozatokat nem vetítenek országos tévén, de a stargate, 4400, bsg mind nagyon népszerűek.

    iq-hard? (most nem a vita kedvéért, de a threshold szerintem még véleltlenül sem az) mi számít iq-hard-nak? csak 2 példa kéne, hogy cserébe sorolhassam én is a példáimat. (monnyuk így hasra csapva is menne jó pár: west wing, maffiózók, sírhanz művek, kés/alatt - de nem tudom, hogy mit értesz ezalatt)

    Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy tényleg komolyat mostanság a kanadaiak csinálnak

    hümm. nem tudom. nem akarok most gagyi kanadai sorozatokkal előjönni, mert az ziccer lenne, mert állandóan a kanadaiak bénaságát veszem elő:)

    Egyébként nézted a letöltöttségi adatokat? Mennyivel volt rosszabb, mint a másik kettő ???

    a threshold mondjuk a lost-nál? több, mint 10-ed annyira népszerű. a threshold iidén úgy a 6. számú sorozat itthon nézésben (prison break, rome, reunion, earl, invasion, ezek mind népszerűbbek)
  • mrzed001
    #58
    És sorold kérlek, hogy hány IQ_HARD sorozatot szeret is amerika ??
    Nem a bugyuta IQ_Lite lagymatag elnyújtott izéket (DH, Lost), hanem tényleg komoly sorozatokat ??? Esetleg scifi sorozat ebből ??
    Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy tényleg komolyat mostanság a kanadaiak csinálnak

    Egyébként nézted a letöltöttségi adatokat? Mennyivel volt rosszabb, mint a másik kettő ???
  • Gorvik #57
    Vááá, persze, Monday Night Football...
    Nemtom mért a kedd kattant be
  • winnie
    #56
    tudjátok, hogy mindig előveszem a nagy arcomat, hogy helyesbítsek:))

    Elfogadhatatlannak tartom, hogy a bunkó, primitív, csak a fantáziátlan, középszerű dolgokat megemésztő amerikai nézők határozzák meg, hogy mit nézzen a világ többi része rajtuk kívül és mit ne...

    tévedés, szerintem. amerika. egy csomó király sorozatot szeret és egy csomót nem. nincs ezzel semmi baj, szerintem, az élet rendje...:(

    amíg pénteken volt a sori - az sem volt olyan jó hely, de úgyahogy pengeélen tudott táncolni. kedd este a boston legal és a law and order: svu ellen nem volt esély, úgy tűnik. akik nézték nem voltak hűségesek.

    Kedden NFL van, ergo tökéletesen természetes, hogy nem néznek mást. A csatornát kéne okolni...

    nfl vasárnap és hétfőn van, abból is csak a hétfő a főműsoridő és ugye mondjuk a Prison Break az NFL ellen sikeres.

    nyilván senki sem annyira naiv, hogy azt hiszi, hogy a közönségnek csak a neki tetsző sorik jönnek be...:(
  • EmThor
    #55
    ja, csatornát!! az x akták-os frank spotnitz sorozata, a night stalker is bukott, duplarész első fele lement, második már nem... szemetek. közbe se buszon, SEHOL nem reklámozták, pedig jó volt!
  • Gorvik #54
    Na ne szidjuk az amcsikat! Kedden NFL van, ergo tökéletesen természetes, hogy nem néznek mást. A csatornát kéne okolni...
  • qper
    #53
    Hát ja...

    Pár napja töltöttem le az első részt, baromira megtetszett a sztori. Rögtön rá is izzítottam az Azureust az összes többi epizód letöltésére, de ahogy olvastam ma a hírt megszakítottam a letöltéseket, és töröltem a félig /esetleg teljesen letöltött file-okat/. Most már értelmetlennek tartom megnézni a fennmaradó részeket, csak a szívem fájdítanám vele...

    Elfogadhatatlannak tartom, hogy a bunkó, primitív, csak a fantáziátlan, középszerű dolgokat megemésztő amerikai nézők határozzák meg, hogy mit nézzen a világ többi része rajtuk kívül és mit ne...

  • mrzed001
    #52
    Egyszerűen szörnyű.
    Kurvajó sorozatnak indult, de úgy látszik, hogy túl bugyuták az amcsik az ilyenhez.
    Elgondolkodhatnának rajta, hogy esetleg EU/Kanadában adják ezeket az értelmesebb sorozatokat, mert itt még van ész, és megértjük, amit a zsíragyú NyallyWood-hoz szokott amcsik már nem (USA Lanf of the IQ_Lites)

    amúgy: cikk
    "Egy másik javaslat szerint minden felhasználó egy meghatározott összeggel, például évi száz dollárral támogatná a zenei, a film-, a könyv- és a szoftveripart, illetve a producereket vagy a kiadókat. Ezért az összegért cserébe szabadon hozzáférhetne ezekhez a művekhez"
    Ezt támogatnám. Ha ez bevezetésre kerülne, és nézettség/letöltés számok alapján fizetnének a sorozatok készítőinek, akkor nem állítanának le ilyen értelmes sorozatokat.

    Addig meg kapják be, undorító köcsögök
  • Bandy
    #51
    remélem az invasion nem fog erre a sorsra jutni
  • Bandy
    #50
    hát igen mondjuk az, hogy star trek sem kell nekik ez nagyon elszomorít :(
  • EmThor
    #49
    menjenek vissza szenet lapátolni oda! vagy mittomén hova valósiak. mind1. lényeg hogy elbták :)
  • EmThor
    #48
    oké. de attól még jó sorozat volt! dagadt hamburgerzabáló amik bekaphassák, se star trek, se night stalker, csak bruckheimer kell nekik, rohadás verje meg őket brooklyn közepén!!!
  • winnie
    #47
    nem, nem lesz több rész.

    majd valamikor 2006-ban kiadják a még leforgatott 4 részt, mindig ki szokott jönni.

    és persze én nem a csatornát okolom, hanem a nézőket. azt én is írtam látva a keddi eredményeket, hogy azonnal cancelelni kell, mert olyan gyenge volt.
  • EmThor
    #46
    hát évadot leadják még végig remélem, nem tom pontosan ? rész. de a poén, hogy 3 évadra tervezték , full sztori meg minden ! a szemetek!
  • Bandy
    #45
    akkor nem is lesz több rész?
  • Gorvik #44
    Nemááááárrrrr
  • EmThor
    #43
    sajnos így van :( hülye csatorna áttette keddre és így kinyírta...
  • Roll
    #42
    Elég sok helyen ez olvasható a neten: Threshold Canceled
  • mrzed001
    #41
    Sztem lehet Észak-Kóreának tengeralattjárója.
    Az oroszok egy merdzsóért is hozzádvágják, csak ne nálluk rozsdásodjon ...
  • Gorvik #40
    Ja jók voltak a kaposzták :)

    Nem értem mért pont Észak-Koreai tengeralattjárót kell emlegetni. Ha valaha is az Atlanti óceánra tévedne egy tengeralattjáró, szó nélkül fel lehetne robantani, még csak magyarázat sem kellene hozzá. (Egyáltalán van É-Knak tengeralattjárója?)
  • mrzed001
    #39
    :)))

    Ja, most néztem meg az 1x08-at, és nyugodtan állíthatom, hogy előre megvan nekik a storyline, szóval nem az a részenként most találjuk ki, hogy merre is tovább bugyutaság. És ez JÓÓÓ, ez nagyon jó :))
    Jó rész volt, és már várom a folytatást :))))

    Spoiler

    Érdekesen tálalják az egyébként megfoghatatlan (és inlogikus) idegen fenyegetést úgy, hogy mégis logikus legyen.
    Sejteni lehetett, hogy az elsülyesztett hajó még gondot fog okozni, és sztem jó irányba indultak, hogy miféle gondot
    És viccesen néztek ki azok a káposzták is :))
  • Gorvik #38
    Köcce!
  • mrzed001
    #37
    Egyszer majd elfelejtjük neked ......... talán