196
Sci-fi sorozat
  • Hunnenkoenig
    #156
    Pedig igy van...
  • Hunnenkoenig
    #155
    Te ugye meg mindig dacosan "mar csak azert sem" szeretsz semmit, ami a vilag 80%-anak tetszik?

    35 evesen szerintem ez eleg gyerekes.

    En 20 eves korom körül nöttem ki ebböl, a Dirty Dancing-nel.

    Elmondom neked, hogy azert, mert olyan szavakat krealsz, amiben benne van az IQ es mert lenezed azt, ami a tömegnek tetszik, meg nem fogsz intelligensebbnek, extravagansabbnak (vagy barmi masnak szeretnel) latszani...

    No offense, csak ez a vehemens, mindamellett felesleges lost ellenesseg es a Threshold intellektualizalasa feltünö.
  • Kövesdi A
    #154
    ha ez nem veszhelyzetes forum akor elnézést kérek a zavarásért !
  • Kövesdi A
    #153
    hi nem tudtok esetleg valami jó oldalt (magyart .a részek tartalma érdekelne )
  • ac3
    #152
    miert nincs az uj reszekhez felirat?
  • winnie
    #151
    nincs, természetesen.
  • mrzed001
    #150
    Ki tudja, még van 2 rész :)
  • Roll
    #149
    És valami értelmes vége van?
    Vagy nincs befejezve?
  • mrzed001
    #148
    Le volt már forgatva 13-ig, azokat leadják más csatik, ezért le lehet tölteni
  • Roll
    #147
    Most ebből a sorozatból kikerülnek a cancel utáni részek?
    Nem 9-nél volt cancel?
  • mrzed001
    #146
    Spoiler:
    1x11: egyszerűen jó. Nem is tudom hol lehetne kezdeni?
    Behoztak egy új szereplőt, a JAG-ből Catherine Bell-t. Már csak maga ez is egy jó húzás volt, remek színész a csaj, és itt nem kell megjátszania a húdekeményvagyokot.
    Előző részből láthattuk, hogy bekerült az élelmiszerek közé a vírus (paradicsom), most megtudhatjuk azt is hogy miképpen, és kinek a hibája.
    Szóval vegák reszkessetek :))
    Az egyik emberük Lucas is megfertőződik, de mintha egy ideig ellenálna a vírusnak a szervezete. És ebből jön egy gyógymód ötlet.
    Viszont mivel az élelmiszer terítve lett, ezért újabb fertőzöttekkel kell számolni, saccra olyan >100-al, ezért a Threshold bővítésébe kezdenek: több személyzet, nagyobb kapacitás.
    Ja, és az egyik fertőzött felveszi Caffrey-vel a kapcsolatot, és azzal a mesével áll elő, hogy egy neutroncsillag felrobbant, erre tart a lökéshullám és mindenki meghallna a földön, ezért küldték a vírust. NASA utánanézett a megadott koordinátákon, hogy van-e tényleg egy neutron csillag .... és itt lett vége a résznek.
    Szóval már csak mennyi, 2 rész van? Ajánlom mindenkinek kényelmesen hátradőlve nyugiban megnézni, mert piszokjó, és nem lesz több.
  • mrzed001
    #145
    Nos, leadták az 1x10-et, és már csak 3 rész van a leforgatottak közül.
    Érdemes még egyáltalán spoiler-ezni? Minek? Még ez a 3 és kész ... kicsináltálták (Kennyt ... szemetek).
    Pedig ez a rész már nagyon felpörgette az eseményeket.
    Az átalakultak töbször is majdnek megszöktek, a hibrid baba nemsokára megszületik (a rabok is a menekülés helyett a terhes nő felé mentek).
    Egyeseknek halucinációi vannak, ismeretlen forrásból. Az egyik őr megfertőződik ismeretlen módon az idegen vírussal, de legalább a halálából tanul valamit a doki (annyit azért nem, hogy meg tudja állítani a vírust)
    És ami a legdurvább, a helyzet eszkallálódik, bekerült a vírus a táplálékláncba, és embereket fertőz. Ez mellesleg várható volt, mivel elég nagy számban fertőződtek a hangtól a tengerben a halak is, valamint kialakult a hajóroncsánál egy teljes kis idegen ökoszisztéma.
    Szóval most kezdenének a dolgok igen komolyra fordulni (pedig már eddig sem volt semmi a helyzet)

    Minden tiszteletem a készítőknek, nagyszerű sorozatkezdeményt alkottak.
    Az lenne most az igazi pofon az agyatlan amcsiknak, ha az angol vetítések kimagaslóan nagy nézőszámot produkálnának (azaz valaki ezúttal ennek a sorozatnak csalná fel a hasraszámot)
  • mrzed001
    #144
    De hálisten nem is azt akarja beadni, hogy feltöröm a műkörmeim ellenére a biztonsági rendszert :)) Verőlegénynek (lánynak :p) meg elmegy a kis gebe :))
    Az már zavaróbb, hogy most behoztak egy szöszit (jól emlékszem? ma új rész majd kiderül :))), hogy mekkora zseni az Aliasba
  • Rafaelo
    #143
    gárner :)
  • MerlinW
    #142
    ott van pl az Alias leánya, a kemény-vagyok-okos-vagyok-barna-a-hajam-mingyár-elbőgöm-magam-arckifejezésem-van:D
  • mrzed001
    #141
    Az speciel kimaradt.
    Mindenesetre már csak az is pozitív, hogy nem festeti szőkére meg vörösre meg lilára meg hupikékre a haját, az valahogy olyan IQ_Lite szerintem :)
    Egyébként meg a barna olyan természetes ...
  • Rafaelo
    #140

  • Cvd
    #139
    Speciel a Karen Sisco-ban sokkal színvonalasabban alakított hasonló karaktert (okos nő). Mondjuk ott jobban hagyták kibontakozni mint nőt, nem néhány a kollégái által rá tett megjegyzésből kellett rájönni hogy tulajdonképpen egész jól néz ki.:)
  • Rafaelo
    #138
    az eszével :D
  • MerlinW
    #137
    óó már alezredes:)
  • Rafaelo
    #136
    :D
  • mrzed001
    #135
    Legalább próbálkozott a drága :))
  • Rafaelo
    #134
    samantha karter százados :)
  • mrzed001
    #133
    A buta meg megkérdezi, hogy azmiazzazami?? Vagy amikor nyomokat keres és meglát egy csigát ujjongva mutat rá, hogy azazzzott dÉeNyEs? :DD
  • _Vegeta_
    #132
    :D
    Szertem az okos no ugy mondja ki h DNS. :DD
  • mrzed001
    #131
    Erről eszembejutott valami: nem is emlkszem, hogy kinek volt ez az ötlete/vicce
    Osztályozni kellene az embereket egy rövid tesztel, behívni egyessével.
    Bejön, közlik vele, hogy az a feladat, hogy mondja ki: Dezoxiribonukleinsav.
    Aki ki tudja mondani elmehet, akinek az a válasza, hogy: neizéjmá, há hadzsámáahülyeséggel, annak meg golyó ...
    Majd "kérem a következőt" .... :)))

    Szóval amire célozni szerettem volna, hogy fura lenne a buta nő agysebésznek, talán még a szkallpelt sem tudná kiejteni :) ... csak a kezéből :)))
  • mrzed001
    #130
    ugye, de valahogy egyik sem agysebészt játszik :)))
    nem is tudna .... :D
  • Rafaelo
    #129
    hildegárd főnővér :)
  • _Vegeta_
    #128
    Hm, gondolkodnom kell.. A veszhelyzet tele van buta nokkel. :D
  • mrzed001
    #127
    Láttál már buta nőt aki sikeresen játszotta az agysebészt ?
  • _Vegeta_
    #126
    A ertelem es a jo szineszi munka nem egyenesen aranyos dolog.
    #125: Akkor nemszoltam. Annak a nonek max a segge oké. D:
  • Rafaelo
    #125
    :D nemtom nekem tetszik mondjuk nekem a jlo is tetszik :DD
  • mrzed001
    #124
    Viszont van benne valami.
    Eljátszotta az okos nőt, és valahogy jobban mint Carter az SG-ben, szóval nem hiszem hogy komolyabb IQhiány gondjai lennének :))
  • _Vegeta_
    #123
    Annyira nem jo no vsz. :)
  • Rafaelo
    #122


    csak öérte nézem a sorozatot
  • _Vegeta_
    #121
    Hat ez eleg furan hangzik, mindenesetre. :D
  • mrzed001
    #120
    A 4-6 évvel ez előtti állapot a következő volt (ha valamit kifelejtek, akkor még mindig öregszem :)) ):
    Azt hogy te mi a fát nézel, senkit sem érdekel :pp
    Szóval statisztikai (baráti ) alapon kiválogatnak x embert (usa 2-10 ezer, fukarságfüggően, itt mennyi lehet, 500 ???), nekik letesznek egy dobozt, és adnak hozzá egy távirányítót (Van olyan verzió, ahol a doboz maga a TV, meg van, hogy ez mögé kötik a TV-d). Meg talán fizetnek neked minden csatornát? passz. Mindegy.
    A lényeg annyi, hogy a doboz mentegeti, hogy melyik időpontban kapcsolod be, mikor mire rakod át (volt olyan verzsön is, ahol kódot üthetsz be, hogy mennyire tetszett az előző műsor, de ez kevésbé lényeges/érdekes :p)
    Szóval asszem hetente letöltik a dobozból az adatokat (volt talán modemes verziója is, de az drága :p mostanság már biztos van netes). Beviszik az adatokat a központba, ott pedig elkezdik elemezgetni. Kiindulva abból, hogy mennyien laktok a háztartásban, milyen életkorúak/neműek vagytok, meg talán a nap és a hold állása szerint elkészül egy súlyozott átlag rátok (pl egy sorozatra). Hozzáadják a többi tesztalany súlyozott adatait, és az egészet felszorozák a kategória (életkor+nem) szerinti szorzókkal (azaz hogy hányan vannak ilyen TV nézők kb), és ebből kijön egy szám, azaz pölö XY ezren nézték a Frei Dossziét.
    Hát, lényegében ennyi, egy bűvészkedés a számokkal és a statisztikai adatokkal. Az egész nem más, mint a hasraütés matematikai definíciója
    Ezért is írtam azt, hogy te mit nézel valójában, az senkit sem érdekel :)))
  • _Vegeta_
    #119
    Ngem az erdekelne, h a nallunk van 2TV es egyiken mittomen az M1et nezzuk a masikon az M2t akkor hogy allapitjak meg h mi epp mit nezunk? :DD
    Masik problema mivan akkor ha egy musornak csak a felet nezem meg, vagy csak kapcsolgatom a tv-t, azis beleszamit a nezettsegbe?
    Vagy egyaltalan hogy allapitjak meg hogy egy TV-n epp mien ado megy. Ha digitalis szabvanyrol beszelok az oké, mert visszafejtheto, de analognal?
    Valaszokat kovetelek Winnie! :))
  • mrzed001
    #118
    HD-s TV lehet, hogy ott az alap (amúgy neislegyünkirigyek alapon :p), NODE a DVD/VCR rekorder beprogramozásának képessége az már nem alap ugyebár :ppp
    Én egyébként amit nem tudok megnézni, azt már lassan 4-5 éve TVTunerrel veszem fel (és nem csak azért, mert bedöglött a videóm :))
    Ez vajon beleszámít a nézettségbe?
    És vajon a nézettség mérésénél, ez hogy jelentkezik? Jelentkezik egyáltalán ??

    Még várom, hogy winnie leírja, hogy is mérik manapság, mert ami utolsó (kb 4 éves) információim vannak róla, háááát .... ha hasraütök pontosabb adatot mondok :))

    Egyébként ki fogad velem, hogy 2 éven belül a fizetős sorozatgyártató TV-s csatik (pl: scifi, HBO?) erős nézettség csökkenésről fognak beszámolni (magyarán menni fog keményen a nyafizás), és az internetes letöltések száma mondjuk >300%-al nő? (mondjuk 250-300.000 letöltés csak a legnagyobb rendszerben)
  • Cvd
    #117
    Az utolsó mondathoz annyit fűznék hozzá hogy ahol HD szabványos TV az alap, ott szinte biztosan van mellette a lakásban asztali DVD recorder is. Nem volt még ilyen a kezemben, de gyanítom hogy legalább ugyanolyan, de valszeg jobb minőségben rögzít mint a netes ripek. Sokkal valószínűbb hogy aki nem tudja élőben megnézni az felveszi és így azonnal nézheti, minthogy hazaérve még le kelljen töltenie, mégha nem is jelentős idő az. Persze ezt is ki lehet védeni a letöltések automatizálásával (pl. az RSS feed a bittorrentnél), de azt a használók nagy része jelenleg még nem alkalmazza (amíg rá nem jönnek mekkora királyság.:)). Hogy a sima videóról ne is beszéljünk, ami ugyan nem nagy minőség, de pl. én inkább felveszem videóra azt amit nem tudok megnézni TV-ben, sokkal kényelmesebb mint letölteni. Az egyedüli hátrány az hogy a reklámokat át kell tekerni és abból sokkal több van az USA-ban, de egy normális időkódos cuccnak nem akadály kiszűrni már felvétel közben sem.
    Az biztos hogy eleve a nem azonnal nézők száma sem lehet igazán jelentős, ha egyszer a nézettség magas egy sorozatnál.