971
Itt beszélgethetünk a töténelemről
  • Freeda Krueger
    #691
    Lehet hogy változó volt,akár esetenként is.
    Van egy írás róla,Erdei Ferenc:Parasztok.Erdei Ferenc Parasztok
    Az 5. fejezetben beszél a lázadásokról.
  • Zsolo007
    #690
    Sziasztok!

    Nem találtam középkor topikot szóval ide írom kérdésem.

    Szerintetek - általánosságban nézve - mik voltak a legfőbb okai a parasztlázadásoknak? Lehetne azt mondani, hogy a kizsákmányolás illetve az ebből származó éhínség?

    Mennyire lehetett tisztában az egyszeri paraszt az ország dolgaival?

    Tudtok-e a témában valamilyen írást esetleg?

    Köszönöm!
  • robgros
    #689
    Lehet, hogy azok, akik ezeket az elméleteket felállították, túl sokat nézték a Csillagkaput.
  • uwu
    #688
    Szerintem elég egyértelmű, hogy a piramisok a temetkezéssel kapcsolatosak.
    Sok népnél építettek egyre nagyobb földhalmokat, piramisokat a vezetőjük temetkezéséhez.
    A hieroglifákból is lehet következtetni a piramisok építésének értelmére, ezen kívül jól nyomonkövethető a fejlődés a masztabáktól a piramisokig.
  • sz4bolcs
    #687
    =8^))
  • dronkZero
    #686
    Vadász, vadász, te szopni jársz ide...
  • sz4bolcs
    #685
  • sz4bolcs
    #684
    Én írtam, én írtam, hogy Istvánt koronázták a Dunán, elviszem én a balhét.

  • robgros
    #683
    Ahány ember, annyiféle elmélet született már a piramisok funkciójára. Az általánosan elfogadott elmélet mindig sírkamrának jelöli, de címezték már csillagvizsgálónak és genetikai labornak is, én az utóbbit a magam eszével nem tudom működésként felfogni , valahogy idegen ez. El tudna valaki képzelni piramist ilyen célra?
  • uwu
    #682
    Te írtad, hogy István a sok baromság mellett, ezért röhögünk rajtad már egy hete

    A piramisok belseje meg valószanűleg földből van. A forás hitelességérről nem tudok meggyőződni, de én úgy hallottam, hogy vagy 50 éve francia tudósok megfúrták, és valóban nem engedik jobban összefurkálni.
  • sz4bolcs
    #681
    Jöhetnek a nehezebb kamuk. xD
  • din075
    #680
    Mátyásra barátom Mátyásra,de mégis bevesztek minden baromságot....
  • sz4bolcs
    #679
    A befagyott Dunára, és Istvánra is csak elméletek léteznek. xD
  • din075
    #678
    na okostojások.a piramisépítésnek még csak elméletei vannak,tehát a főokosok mint itt egyesek az íróasztal mögül kitalálják hogy is épülhetett akkoriban egy piramis.de azt már biztosan nem tudja egyik sem megmondani hogy a házát amiben lakik és a téglákat összeragasztották na azt hívják falazóhabarcsnak,és annak vajon mi az összetétele.....
  • Pluskast
    #677
    Ez az Istvánt megválasztották a Duna jegén tetszik (OMFG)....

    Amúgy meg a befagyott Dunával kapcsolatban nem kell olyan messzire menni. Az ötvenes években volt olyan tél amikor aknavetőkkel meg vadászgépekkel bombázták, hogy felszakadjon. Van róla szép filmfelvétel is.
  • mrzool
    #676
    Nézd, amíg nem tudsz a magyar helyesírás szabályainak megfelelő, öt szónál bővebb mondatokat generálni, addig feleslegesen motorozol ebben a topikban. Gyere vissza akkor, ha lesz érdemi mondanivalód.
  • din075
    #675
    de te meg nagyon naív
  • dronkZero
    #674
    Hát az igaz, hogy te műveletlen vagy.
  • din075
    #673
    jó én műveletlen vagyok te meg hiszékeny
  • robgros
    #672
    Mieink közül vajon hányan mentek ki az USA-ba szerencsét próbálni?
  • uwu
    #671
    Filmeket, zenéket, és sok nagy tudományos eredményt.
    Nem mondhatod, hogy az amerikaiak semmit nem adtak a világnak.
    Tény, hogy a nagyját külföldi zseniknek köszönhetik, beszippantották a tehetségeket, és a nagy tudósokat.

    Nem kell ám félreérteni, én sem csipázom az amerikaiakat, de az főleg a nagyhatalmi pozíciójukban való tevékenykedésükből fakad. Nem az a baj, hogy nem adtak semmit hanem az, hogy túl sokat vettek el.

  • sz4bolcs
    #670
    Aki józan paraszti észből kidolgozza a történelmet az igen nagy művész.
  • dronkZero
    #669
    Az a baj tudod, hogy a történelem pont olyan, hogy arra nem lehet csak úgy rájönni. A történelem gyakorlatilag gecisok adat. Vagy tudod, vagy nem. Értelme meg csak akkor kezd lenni, amikor már eléggé ismered.

    Értsük ezt úgy egyébként, hogy műveletlen vagy, és még büszke is vagy rá? Gatulálok...
  • robgros
    #668
    Ja és a maradandót a 21. sz.-ra is értettem( bár ha úgy vesszük, aránylag még az elején vagyunk).Lehet, hogy ez hülye kérdés, ha igen, tessék jelezni, és olyasmi után érdeklődök aminek van értelme.
  • robgros
    #667
    Vélemény a mostani iraki helyzetről? Mármint a konfliktusról.
  • mrzool
    #666
    "Persze, kíváncsi voltam, hogy a fórumozók szerint tudtak-e maradandót alkotni."

    Tudtak. Kezdd talán itt az olvasgatást: http://www.greatachievements.org/
  • Freeda Krueger
    #665
    Kezdetnek ott a holdraszállás mint maradandó,vagy az autó gyártás terén elért eredmények.
  • robgros
    #664
    Persze, kíváncsi voltam, hogy a fórumozók szerint tudtak-e maradandót alkotni. Csak a természetes kíváncsiság hajt ilyenkor.
  • mrzool
    #663
    Én úgy tudom, hogy pl. a Mekkdonáldsz és a Börger King is amerikai. Mégicsak adtak vmit a világnak...

    Most komolyra fordítva a szót, te ezt komolyan kérdezed?
  • robgros
    #662
    Semmi rendkívüli? Bár őket elnézve ez nem csoda. Hallottam arról, hogy tv műsorban kérdezgettek amerikaiakat, mit is tudnak Hirosimáról és Nagaszakiról. A válasz: szumó birkózók. Ha tényleg így van és még politikai erőt is adnak, nem tudom, mi lesz ezzel a népséggel. Valószínűleg Amerika leírhatja magát kulturálisan.
  • sz4bolcs
    #661
    Na'm! Csak vegetálnak..
  • robgros
    #660
    Inkább az érdekelne, az USA valami rendkívülit tudott felmutatni a 20. sz.-ban vagy esetleg napjainkban?
  • sz4bolcs
    #659
    din075-nek nyilván nem, mert vélhetően még ilyen szinten sem tájékozódott.
  • sz4bolcs
    #658
    És vajon kinek nem inge?
  • sz4bolcs
    #657
    eddig három állítást tettél, amiben megcsillantottad a tudásod töredékét:
    1, piramisok építőköveit nem lehet kötéllel fölhúzni.
    2, Duna jege nem fagy be annyira, hogy "annyi" ember rámehessen (István koronázásakor)
    3, mostani emberszabásúakból nem lesz ember.

    xDDD
  • robgros
    #656
    Már régen megmondták a kultúrkritikus pesszimizmus képviselői, hogy a tömegkultúra( ezen a média értendő) képes úgy elkábítani az embert, mint az ópium. Kinek nem inge, ne vegye magára.
  • din075
    #655
    barátom én csak józan paraszti ésszel gondolkodom és nem hiszek el minden idiótaságot.na de vannak akik a népbutító kereskedelmi tévéken élnek és csont nélkül bevesznek mindent
  • uwu
    #654
    Az oktatás hibája nem az, hogy hülyeséget tanítanak, hanem az, hogy keveset.
    Ezért fordulhat elő az, hogy mikor a magadfajta meghall egy elméletet, ami ellenkező az iskolában hallottakkal elkezd benne hinni, és nyomatja ezt a fajta szöveget, mint most te.
    Aki kicsit tájékozattabb, könnyebben kiszűri az álktudományos maszlagot.
    Természetesen a történészek sem értenek mindenben egyet, vannak esetek, amikor nem lehet eldönteni, hogy melyik lehet helyes, mert a történelmi bizonyítékok hiányosak. Előfordul olyan is, hogy egy elmélet létjogosultságát a világtörténelembe való beilleszthetősége adja meg.

    Az olyan emberek mint te, általában nem történész dilemmákat dobtok föl témának, hanem olyan elvadult őrült elméleteket amit áltudományos módszerekkel csalók kreálnak 1-2 kétes eredetű "bizonyíték" alapján, figyelmen kívül hagyva számtalan észérvet.
  • Freeda Krueger
    #653
    És megosztod velünk?
  • dronkZero
    #652
    Akkor legalábbis nagyon szarul adod elő, mert egyelőre csak egy hőbörgő idiótának tűnsz, legkevésbé sem egy tájékozott bölcsnek...