971
Itt beszélgethetünk a töténelemről
  • Tomalak
    #371
    Én nem tok sry :(
  • tigeroo
    #370
    hy! nem tudtok olyan "magyarázó" oldalt, ahol görög kifejezések, tárgyak leírása van?? sürgős. például 'ariadné fonala', 'Achilleus ín', 'Dáriusz kincse' stb. HELPPPPPPPPPPPÖ
  • Matyóhímzés
    #369
    Jajj, ez csak egy példa volt.

    Mindenestre, lehet hogy nagyon sok dolog nem úgy történt a múltban, mint ahogy most mi tugggyuk.
  • Tomalak
    #368
    Ennek nem lenne értelme szerintem meg különbenis ha mindeki rettegett tőle akkor annka biztos marad nyoma akrárhogy is.
  • Zsolo007
    #367
    Ez sajnos így van. Az akkori uralkodók, pedig biztosan éltek ezzel a szépítési lehetőséggel... :(
  • Matyóhímzés
    #366
    Ki tuggya......:)
    Egyébként engem ebben a témában nem konkrétan az érdekel, hogy csúsztattak-é, vagy nem-é, hanem miközben olvassa az ember a cikket, rájön, hogy igazából nagyon könnyen meg lehet hamisítani a történelmet. Pölö tegyük fel volt egy nagyon gonosz, nagyon csúnya király, mindenki rettegett tőle. Namármost ennek az uralkodónak az unokája gondol egyet: Há milyen dolog, hogy a nagypapiról csak ilyen szörnyüségeket lehet olvasni? Szépen megparancsolja, hogy tűzbe az összes könyvel ami a nagypapit szídja (ez akkoriban nem lehetett olyan lehetetlen feladat, mer nem nagyon voltak könyvek), és újra kell írni őket..."kijavítva".

    Pistike 2005ben már azt tanulja a töri órán, hogy az a király milyen bölcs, milyen lovagias, és jóságos volt.
    Ez ami megfogott engem, és ami szerintem elgondolkodtató.
  • Zsolo007
    #365
    ilyesmi sincs benne..
  • Zsolo007
    #364
    Ebben van valami, de akkor mi a magyarázat a lelethiányra?
  • [NST]Cifu
    #363
    Az a "sötét" középkori kimaradt idő egy nagy humbug, csodálom, hogy valaki még tud vele foglalkoni.

    Adalék: az ókorban elég jól feltérképezték a csillagok és a csillagképek állását. Namármost, ha véletlenül mégis igaz lenne, hogy ezt a bizonyos 297 évet "lehúzták" a naptárból, akkor bebizonyosodik, hogy a középkori boszorkányok varázsereje tényleg létezett - ugyanis a csillagok, üstökösök és csillagképek állását is 297 évvel előretekerték valahogy! :)))
  • Matyóhímzés
    #362
    Jóvana, má régen olvastam.
    Nem volt kedvem mégeccer átolvasni az egészett. De az biztos benne volt, hogy a magyarok igazából nem támadták, hanem védték a Német-római császárságot a húú de gonosz barbár csürhétől.........naazémán ez egy kicsit súlyos.
  • Zsolo007
    #361
    Rosszul emléxel :)
  • Matyóhímzés
    #360
    Többekközött erre a csúsztatásra írtam, hogy elgondolkodtató. Ha belegondolsz, a közép korból viszonylag kevés eredeti feljegyzés maradt fent. A legtöbb másolat....meddig tart átírni benne 1-2 dolgot.

    Monnyuk a mindenki magyar volt fejtegetés elég gáz. Ha jól emlékszem még az inkákkal is rokonságba állít minket. :D
  • Zsolo007
    #359
    Annyira nem biztos, hogy alternatív az a történelem. Az egyetlen történelmi könyvem ami van az pont erről a 297 éves csúsztatásról szól. Nagyon-nagyon érdekes. Tény hogy nehéz elképzelni a dolgot (ebben egyet kell hogy értsek középsulis töritanárommal, aki nagyon nagy koponya, kedvelem), hogy az akkori uralkodók úgy együtműködtek volna hogy ez összejöjjön. Bizánc önmagában kevés ahhoz....

    De tény hogy sok érdekes dolgot bemutat, amire ez lehet egy magyarázat (mondjuk más nincs is)....
  • Matyóhímzés
    #358
    Azért írtam, hogy nálunk azért nem tanítanak nyílvánvaló hazugságokat........bár ki tudja.

    A bevonulásos dolog tényleg így volt. Azért volt esze Hitlernek. :)

    Igazából a magyarok mindig is az aktuális erősebb ország mellett voltak. Mindig megpróbálunk úgy helyezkedni, hogy nekünk is jusson valami maradék.......az más dolog, hogy szinte mindig rosszul jártunk a végén. :)

    Egyébként ha valakit érdekel az "alternatív" történelem, az olvasgasson ezen az oldalon http://www.realhistory.hu/history.php Úgy álltalában nagy hülyeségek vannak rajta, de van 1-2 elgondolkodtató dolog is.
  • Tomalak
    #357
    Kb én is így gondoltam lehet ne msikerült nomrálisan leírnom még nem asszimiláltam ezeket a dolgokat :) A túszosat nem tudtam :)
  • Zsolo007
    #356
    Nana, ennyire ne ferdítsünk. Szerbiába BE kellett vonulnuk. Nem volt apelláta. Annyira próbálta húzni a dolgot az akkori kormány amennyire lehetett (Teleki). Végül az ő (Teleki) öngyilkossága mentette meg az országot attól, hogy a szövetségesek hadviselő félnek tekintesenek minket akkor még.....

    A német megszállás idején meg azért nem volt ellenállás, mert Hitler kihívta az ország vezetését egy találkozóra (asszem Berchtesgardenbe)( a teljes felsővezetést, még a katoni vezetőket is) és ott "túszul ejtette" őket amíg le nem zajlott a dolog. Sza ezért nem volt komoly ellenállás. (meg amúgy se lett volna esélyünk, bár tény, hogy csak 1 hadosztály (ha jól emléxem) végezte el a dolgot)
  • Zsolo007
    #355
    Hát tény hogy ezt sugallják, meg elhallgatnak dolgokat, de nem nyíltan hazudnak orbitális baromságokat, mint a Románok....

    Amúgymeg ez a kis ferdítés kell is, egy kis hazafiasság kell :)

    (Két VH között durvább volt a dolog, lsd 77-es HSZem..)
  • Tomalak
    #354
    Mi egyfolyátban békatapogatóztunk meg is egyeztük a szövikkel csak aztán Hitler kérte hogy legyünk ott szerbiában és megszoptuk meg aztán be is vonultak az is igaz hogy nem igazán áltunk ellen :)
  • Matyóhímzés
    #353
    Nem arra gondolok, hogy nyílvánvaló hazugságot tanítanának nálunk, de monnyuk a zsidó deportálásokat (Magyarországról)köbö úgy adják elő itt, hogy hát mi ki akartunk lépni a háborúból, de aztán a gonosz nácik bevonultak, és a bábkormány meg a deportálásokat csak a nyilasok akarták, mindenki más ellenezte, ártatlanok vagyunk csakis a nyilasok tehetnek róla, izé, meg mittomén, meg blablabla. Értitek, arról nem beszélnek (más országokban sem), hogy a 40es években az egész világon óriási volt az antiszemitizmus, főleg a zsidókkal szemben, mivel azok lóvéssak voltak, a szegény ember meg inkább mutogat ujjal valakire, minthhogy csinálna valamit. Amit írtam nemtom hány hozzászólással ezelőtt, az elégedetlenség, a nyomor hozza ki a legrosszabbat az emberből. Ilyenkor jön 1 ember aki ki is mondja ezt hangossan (mivel magassabb körökben erről nem lehet hangossan beszélni), és máris úgy irányíthatja a tömeget ahogy akarja.
    Szal egyálltalán nem sajnálták, és nem tiltakoztak annyira abban az időben a zsidók deportálása miatt, mintahogy most előadják.
  • Zsolo007
    #352
    Van benne igazság de, annyira körbenyálazták az egészet, hogy befollyon minden ember szívébe, hogy az egyszerűen borzasztó.
  • Tomalak
    #351
    Jajajaja :D
  • Zsolo007
    #350
    Ó máj gád. Érzetem hogy bűzlik a szöveg, mostmár értem miért.

    Vajon ki írta neki ezt a sok szép dolgot?
  • Tomalak
    #349
    Valahogy sejtettem.... a terrorházát viszont tudtam :)
  • Falconer
    #348
    Orbán Viktor a Terror háza megnyitóján.
  • Zsolo007
    #347
    Hát igen, de a románoknál ez államilag van használva, hogy hazafiasnak neveljék a népet :). Nagy Román Történelem. LOL
  • Tomalak
    #346
    Persze hogy marhaság, de szerintem ekkora csusztatás azért itt nincs bár kitudja.
  • Matyóhímzés
    #345
    Hát mitnemonnyak Csák Máté marha szlovákul hangzik.
    Egyébként ez a román Mátyás királyos dolog egy nagy marhaság. Ezzel az erővel mi is mondhatnánk, hogy a Trianon előtt született összes erdélyi ember magyar, mer magyar területen születtek. Nem attól lesz valaki ilyen meg olyan nemzetiségű, hogy hol születik, hanem hogy minek valja magát. Ennyi.

    Zsolo télleg érdekel, és nem azé, hogy kiröhögjem , csak eccerűen kiváncsi vagyok rá. Szal ha van itt erdélyi, vagy felvidéki fórumozó, az lécci írja le. Egyébként minden ország történelmében van ferdítés, a magyarban is. Az emberek szeretik szebbnek látni a dolgokat, mint amilyenek.

  • Zsolo007
    #344
    Hát az is LOL annyi szent...
  • Tomalak
    #343
    Bolond *****-ik! :) Meg a "nagy" dákó-román elméletükkel is elmehetnek a francba. Már bocsánat.
  • Zsolo007
    #342
    kb..meg románoknak sokáig úgy tanították(1-2 évtizeddel ezelőtt), hogy a román határ a Tiszánál van!
  • Tomalak
    #341
    Szlovákoknak Csák Máté vagy ki az a kiskirály nagy Szlovák hős a románoknak mg Mátyás király nagy román király van is egy ilyne szobra valahol romániában.. szal erről ennyit.
  • Zsolo007
    #340
    A nép nem nyugodott bele ebbe (még most sem), gyakorlatilag nem volt más választása az országnak, ha vissza akarta szerezni az elvesztett területeket. Tudom ez most szépítésnek hangzik, de így volt.
    Ez így van!

    Nem akarod tudni, hogy a románoknál hogy tanítják a dolgot . Hidd el nekem :)
  • Matyóhímzés
    #339
    Hoppá megelőztek.
  • Matyóhímzés
    #338
    Ez nem ilyen eccerű, hogy ez ezé volt az meg azé. Biztos, hogy nagyon sokat számított az Versailles-i "béke", meg miegymás. A fő ok szerintem (mint szinte minden háborúnak) az volt, hogy a nép (német) elégetlenkedett, nagyon rosszak voltak az életkörülmények. Nos az ember alapvetően sajnos nem egy okos lény, szal a helyett, hogy megoldaná a problémát inkább bűnbakot keres, akire lehet mutogatni. És itt nem a zsidókra gondolok, a zsidók, cigányok, szláv népek tervszerű kiirtásának vajmi kevés köze volt magához a háborúhoz, ha lehet így fogalmazni belügy volt. Persze rögtön felvetődött a kérdés szegény német paraszt fejében, hogy neki miért is kell naponta 1 szelet kenyérből megélnie........hát persze a győztes antant tönkre tette az országát. Minden romokban hever, nincs se munka se élelem. Itt jön a képbe a gazdasági világválság, ami tovább rontotta az amúgyis szörnyű helyzetet. Hitler igazából csak a szikra volt, ami lángragyújtotta Németországot. Valószínüleg Hitler nélkül is lett volna második világháború, lehet, hogy később, lehet, hogy nem ilyen kegyetlen, de lett volna.

    Viszont magyar részről nézve a dolgot, sokkal jelentősebb szerepe volt az 1. világháború elvesztésének abban, hogy a németek oldalán léptünk be a háborúba. Mivel rengeteg magyar került idegen országokba az ország felszabdalása után. A nép nem nyugodott bele ebbe (még most sem), gyakorlatilag nem volt más választása az országnak, ha vissza akarta szerezni az elvesztett területeket. Tudom ez most szépítésnek hangzik, de így volt.

    Egyébként kiváncsi lennék, hogy mit tanítanak pölö Szlovákiában, vagy Romániában Trianonról, meg úgy álltalában az azt megelőző történelemről.
  • Tomalak
    #337
    Jaah elnézést kérek ezennel mindekitől :)
  • Zsolo007
    #336
    fáradt vagy már, nemnagyon megy a gépelés :)
  • Zsolo007
    #335
    Komoly válságok idején ha a nép nem kapja meg az alapvető cikkeket, nincs pénze, akkor mindíg előtérbe kerülnek a szélsőségek. Így tudott érvényesülni a nép felé. Azt mondta amit hallani szerettek volna: Németország nagy és legyőzhetetlen lesz, nem lesz munkanélküliség, mindenki jól fog élni, stb, szokásos politikai crap...
  • Tomalak
    #334
    Ezt cool eddig ne mis tudtma mondjuk ne mcsoda utoljára 8. ban tanultam amikoris egyáltalán ne mérdekel a második vh :D
  • Zsolo007
    #333
    Túltermelési válság alakult ki amerikában a fene nagy jólétben (mert arra nem járt a háború, de meggazdagodtak belőle). ÉS hozzánk passzolták le ami nekik nem kellett így ide is eljutott a válság :). Nagyon leegyszerűsítve ennyi.

    A másik. Hitler hatalomrajutása: a demokrata kormány nem bírta normálisan kezelni a válságot, ez nemtetszett a nagyiparosoknak (akik egész véletlen zsidók voltak akkor :) de persze az I. VH alatt is), Hitler pedig azt mondta hogy ő kiszedi a szarból az országot fegyverkezéssel. A nagyiparosok ezt elfogadták és adták neki a hátszelet. Így került hatalomra...ennyi
  • tigeroo
    #332
    hát valami olyasmi volt, hogy amerika halmozta a készleteit, és egyik napról a másikra nem ért semmit se xy árucikk..pölö a tejet csatornákba öntötték, meg búzával fűtöttek stb. amerika ezt ki tudta védeni késöbb, de az európai (vesztes) országok már nem. ezért amerika elengedte a "teher" egy részét..de ha nem mondok igazat ne kövezzetek meg, régen volt már , és negyed 11 van