45
  • Lateralus
    #45
    Elég rosszul gondolják akkor.
    Mert ezt így kijelenteni nem lehet, minden gépükre.
  • KM
    #44
    Nos, ellent kell, hogy mondjak. A Canon szoftverei, ha nem is csúcsminőségűek, de kitűnően használhatók.
  • ThomasTheKoRner
    #43
    Én nem tudom win 98 alatt mi a helyzet,de pl xp felismeri mint digitális kamera,és ugyanúgy fogod és lemásolod róla a képeket,mintha egy usb pendrive volna.
    Amúgy meg én felraktam plusszba a hozzáadott szerinted gagyi programokat is,ami sztem egyáltalán nem volt olyan gáz.
    Jahh,és nekem vásárlás előtt a legfőbb szempont az volt hogy az ár/érték arányhoz képest a lehető legjobb,legzajmentesebb képminőséget kapjam.
    És akárki akármit mond ,messze a Canon gépeknek van a legzajmentesebb képük.
    Persze ez csak magánvélemény...de sokan gondolják még hasonlóan!
  • Benedekco
    #42
    sajna a cikk a szoftveres részét nem nézte meg a gépnek (memória kártya kezelés, le/fel töltés)
    a Canon gépeknek baromi szar a programjuk, főleg win98 alatt... ahhoz képest és számomra az összes másik fotógéphez képest ez volt az eddigi legjobb (leszámítva 1es olympos gépeket), rádugom a pc-re azt megjelenik egy usb drive azt csumi... de ha akarod akkor telepíted a hülye kis progiját... ami még mindíg jobb a canon-énál... igaz ez csak mellékes dolog, de Én Canon és Pana közül a Panát választottam és nem mellékesen emiatt is :)
  • uniu
    #41
    Elony a konnyusege, ez nem profi gep, es a nyakam sem szakad le. Az aksi 7,3 voltos, es ugy 680mA-es... Amugy sokaig birja, de 1 potaksi beszerzese sem borzaszto kiadas. Nekem ez minden keppen jobban tetszik mint a 2100as elemekbol 4 db, fel kilo sullyal. Amugy valoban 2 ora alatt megvan a toltes. Tegnap kiprobaltam a vakut az fz4-emen, teljes sotetben a lakasban, 4-5 meterre is sokkal erosebb volt mint a tesztkepen. Amugy lehet allitani a vaku erejet, valoszinu az a tesztkep a cikkben hibas.
    Nem erzem magam kulonleges allatfajnak, de ez a gep tapasztalatbol jobb mint ami a cikkben kiderult, sokkal elegedetebb vagyok mint pl az Olympus ultrazoomos gepeivel.
  • Cat #40
    egy digitális fényképezőgép rovatban azért már ne a mobiltelefon kamerák minősége legyen az alap... szóval ha ez igy van, akkor jó a helyzet.
  • ThomasTheKoRner
    #39
    " gondolom számodra is a DSLR-nél kezdődik a világ és ami az alatt van az hulladék. Kivéve a Canon-t persze."

    Ez így van!
  • Vicking
    #38
    Eme reakció alapján viszont jót kérdezek.... gondolom számodra is a DSLR-nél kezdődik a világ és ami az alatt van az hulladék. Kivéve a Canon-t persze.
  • Vicking
    #37
    Nem azt kérdeztem mire reagáltál. Szerinted a fenti cikk előítéletektől mentes és tárgyilagos?
  • Blasta
    #36
    "Majd rá két és fél hónapra jelentették be az S2 IS-t, 2005.04.22-én...
    érdekes módon akkor már jó volt ugyanaz a méret..."

    Mond, Te olvastad az S2 IS cikket?

    Idéznék belőle: "A kihajtható-forgatható kijelző mérete végre használhatónak mondható: 1,8"-os méretűre nőtt, bár a kategóriában mostanság egyre inkább a 2" és ennél nagyobb méretű LCD kijelzők jellemzőek."

    Tehát az elődhöz képest (annak 1.5"-os kijelzője volt) HASZNÁLHATÓBB az S2 kijelzője.
  • Blasta
    #35
    Én csupán a Te kiemelt -szerintem banális-véleményeidre reagáltam.
  • Blasta
    #34
    "a minolta Z5 képe meg baromira dzsuvás... azaz szemetes"

    Azt képzajnak hívják, és sajnos ez a minolta kompaktok betegsége. Anno csak ezért cseréltem le az A2-met is, egy rakat zaj volt a képe (200e Ft-ért azért az kicsit sok).
  • Blasta
    #33
    :-))))))))))
  • Benedekco
    #32
    na ennek aztán semmi értelme... Én pl elmondtam az érveimet... minden gépnek megvannak a maga hiányosságai és "pro"-i, hát ennek is... de sztem ezek a cuccok megérik a pénzüket

    más: sajnos a cikkben a szoftverről sem volt szó, meg a pc-hez való kapcsolásról sem... pedig kíváncsi lettem volna rá, mert az Én fz20-asom egy kalap kaki a sebesség szempontjából, mert az elitepro kártyámról 700K/sec-el másol
  • Yeltzin
    #31
    Canonos, Panás..... Mi értelme ennek? Majd ha a Pana letesz BÁRMIT az asztalra, akkor változik a helyzet. Egy Leica felirat édeskevés....
  • Vicking
    #30
    Vajon miért is érzem azt, hogy annó saját Canon-os kórismédet konvertáltad a panásokra.....
    Mindenki magából indul ki...
  • Lateralus
    #29
    Úgy olvastam, hogy az FZ Lumix-tulajdonost, mint pszichiátriai kórismét nemsokára felveszik az orvosi szakkönyvekbe.

    Arról ismerni fel őket, hogy bármilyen teszt közelében vad acsarkodással jelennek meg, amelyik nem nyalja körül bő nyállal a Lajka feliratos gépüket. Hajlamosak az élő fába is belekötni, ha nem fekszik meg valaki a gépük neve, vagy a 'lajka' szó hallatán.
    Nem lehet velük vitázni, illetve teljesen felesleges.

    A betegség általában elmúlik, vagy enyhül, ha Canon belépő szintű DSLR gépre váltanak.

    :)))
  • SymbioC
    #28
    Konkrétan azzal, hogy "vakítjuk a népet"
    A Sony N1-nek gyenge az objektíve (F5,4 fényerejű 3x tele), zajos a CCD-je (8,1megapixel nagyok kicsi helyen és minek?), szóval egy teljesen középszintű gép, de belerakjuk az újdonságot (nyokodjuk ceruzával!) és jókora pixelértéket adunk, majd jó áron mehet. Tehát mint fényképező tud annyit, mint egy 45e-res Canon, de eladják 100e-ért
  • Vicking
    #27
    Igen nekem is feltűnt, hogy sötétebb a kép a kelleténél, szerintem is a bal szélen belógó, már-már beégett fehér falrészletre tekintettel mért a gép hibásan. Célszerű volna a képet megismételni, ügyelve rá, hogy a képbe ne lógjon be a fehér fal.
  • Vicking
    #26
    Az FZ5-öt 2005.02.08-án jelentették be.... szerzőnk véleménye szerint az LCD-mérete felett már akkor eljárt az idő.

    Majd rá két és fél hónapra jelentették be az S2 IS-t, 2005.04.22-én...
    érdekes módon akkor már jó volt ugyanaz a méret...

    Off: Egy kérés a szerzőhöz:
    -Nemrégen jött ki az FZ30, érdemes lenne most írnia róla. Vagy esetleg valamikor 8 hónap múlva?

  • Benedekco
    #25
    vakuhoz csak annyit, hoyg a panánál a kép bal szélén túlságosan belógott a fal és sztem a fényességet ahoz állította, azaz szar a próba kép!!!
    a minolta Z5 képe meg baromira dzsuvás... azaz szemetes, mármint arra akarok kilyukadni, hogy olyan mint mikor a pana iso 400-ban fotóz...
  • Benedekco
    #24
    azt nem fogom, hogy miért akarnak emberek filmet készíteni a fényképezőjükkel...
    Én pl lexarom, hogy mov-okat készít... az igazság, hogy rühellem a QuickTime-ot, de mivel sohasem készítenék fél másodpercnyi videót sem egy fényképezővel tök mind1, hogy avi, mpg, vagy mov...
  • rgranc
    #23
    "nem értem h mért van a LUMIX kb 3* akkora betűkkel írva minden modellen mint a Panasonic felirat"

    Miért ne lenne? Azért a "Powershot" és egyéb típus- vagy családnevek sincsenek eldugva általában... Egyébként nézd meg ezt és ámulj: http://www.dpreview.com/news/0510/fuji_z2blackfrontbk.jpg

    (És nem Lumix... :D )
  • rgranc
    #22
    Számos gyengéje van az FZ5-nek (a videó röhej, a manuális fókusz hiánya kínos), a dizájn olyan amilyen, de azért ilyet ír a szerző itt hogy "A váz tetején található vaku gombnyomásra ugrik fel, de sajnos nem elég magasra és már ránézésre is gyerekjátéknak tűnik a mérete alapján" míg az S2 IS-nél (amelynek szinte ugyanilyen vakuja van) semmi ilyesmit nem jegyez meg.

    Még röhejesebb a következő: "Az LCD mérete felett is eljárt az idő, lassan alapkövetelmény a kompakt kategóriában ... a 2" vagy ennél is nagyobb méret" miközben az S2 IS-ről ezt írja: "A kihajtható-forgatható kijelző mérete végre használhatónak mondható: 1,8"-os méretűre nőtt, bár a kategóriában mostanság egyre inkább a 2" és ennél nagyobb méretű LCD kijelzők jellemzőek". Ezt annak tudatában tessék olvasni, hogy ott vannak legfelül, a cím mellett az adatok: "FZ5 - LCD kijelző: 1,8", 130 000 pixel" ill. "S2 IS - LCD kijelző: 1,8", 115 000 pixel"

    Nos ez csak kettő idézet, de akár már csak e kettő idézet alapján is, van valaki aki nem merné részrehajlással vádolni a szerzőt?
  • rgranc
    #21
    A saját akksi van akinek előny, van akinek hátrány. Ha már van otthon gyorstöltőd és rendes akksik, akkor előny ha az új gép is azt használja. Ha nincs, akkor vedd figyelembe hogy egy gyorstöltő plusz egy szett akksi minimum egy tizessel (de egy rendes négy áramkörös gyorstöltő maga többe kerülhet) megdobja a gép árát, míg a Panához adják a töltőt (ami kevesebb mint két óra alatt tölt) és az akksit (ami Li-Ion, tehát bármikor rá lehet tölteni memóriaeffektus nélkül), és a pótakksi nem drágább mint egy szett ceruzaakksi. Az hogy a ceruzaakksik 2100-asok (sőt vannak 2500-asok), semmit nem jelent ha egy gép nem képes vele nagyobb teljesítményre, mint egy másik a 680-assal...
  • Hegyikecske
    #20
    Az nem feltétlen jó ha könnyű..

    és akko legalább kompatibilois lenne az aksi a ceruzaelemmel (ne saját típus) mer ugy tudnám használni, ha lemerült is, a saját ceruzaaksimmal. de 680mAh? az még csak nem is sok, nekem 2100asak vannak...:)
  • Vicking
    #19
    Szóval véleményed szerint a fent írtak teljesen megfelelnek?
  • tudatlanka
    #18
    Tévedsz.....nem találsz olyan Mo-i forgalmazót ahol ne 2 év lenne bármely panasonic termékre a gar.Ha igen akkor átvernek mint xart a palánkon és fordulhatsz a fogyasztóvédelemhez ill ide.
  • Yeltzin
    #17
    a 2 év gar nem a gyártón múlik...
  • tudatlanka
    #16
    Háát itt vitatkoztok mindenféléről....tulajdonképp miről is?????

    Nekem még az fz-1-m van pedig az anno ennek majd a duplája volt és mind a mai napig tökéltesen mükszik teljes megelégedettségemre és az csak 2Mp..és akárki akármit mond ez a tele rajta ultrabrutál....lehet ujabb lehet jobb nekem bejött.Amikor a gyerek táncol-fellép mindenki ott tolakszik hogy a kis digitgépükkel "normális" képet tudjanak csinálni én szépen elvagyok hátul nem löködnek stb.Nem hiába Leica alkotott megint...
    ui.számomra jelenleg bőven elég ez a gép mint amatőr bőven kitudom használni nem ugy mint a legujabbakat ami tele van zsufolva számomra érthetetlen és kihasználatlan tudással.Hisz ha megnézitek az átlag ember full automatában használja a kis digitgépét.Ja mondjuk az se hátrány hogy 2 év full gar van rá....
  • Yeltzin
    #15
    barátom, soha ne hagyd magad patinás márkanévnek álcázott reklámefeliratokkal átverni....
  • Blasta
    #14
    "ha nem tűnt volna fel ez egy fényképezőgép.... az hogy egyáltalán van rajta videó az pozitívum. "

    ha nem tűnt volna fel, az összes kompakt fényképezőgépen VAN videó mód, ez már default ebben a kategóriában!

    Amúgy tudod mi fényképezőgép?
    Pl. ez

    "nincs manuális fókusz... minek is lenne? Az AF-je"

    Csupán azért, mert pl. makro módban a legtöbb kompakt képtelen rendesen (és pláne gyorsan) élességet állítani. Amúgy meg a kategóriájában az összes gépnél alap opció a MF, ezért a kérdés úgy jogos, hogy MIÉRT HAGYTÁK LE?

    "A lépcsőházi kép a maga 6-8 méterre lévő falával talán nem a legjobb referncia, mint ahogyan itt a beépíttet vakuk nagy része rosszul teljesített volna."

    Nem nyert.
    Sony - beépített vaku
    Canon S2 - beépített vaku
    Minolta Z5 - beépített vaku

    "Egy ilyen megjegyzés komoly alapja lehetne egy hírnévrontási pernek a Leica részéről...
    Szerintem..."

    Ez meg.... ez meg no comment... :-)))))
  • Vicking
    #13
    Nos a LUMIX felirat azért akkora mert azzal jelölik a Panasonic és a Leica közös munkáját. Ebből talán ki is derül, hogy az objektívjét tekintve nem igazán ellenfél neki pl. az S2 IS-se....
    Hátrányok:
    -design.... hát igen ez az amire mindenki mást mond, de a többségnek tetszik.
    -lassú bekapcsolás.... ez most komolyan gond???? Szerény véleményem szerint sokkal fontosabb, hogy a már bekapcsolt géppel milyen sebességgel lehet fényképezni. Autofókusz, shutter lag, stb... márpedig ezekben kiemelkedően jó.
    -gyenge videó képesség.... ha nem tűnt volna fel ez egy fényképezőgép.... az hogy egyáltalán van rajta videó az pozitívum.
    -nincs manuális fókusz... minek is lenne? Az AF-je (felhasználók szerint)kivételesen gyors és pontos, nagyon ritkán téved.

    Vakus kép gyenge.... na igen, megvan, hogy melyik vaku milyen távolságig használható jól. A lépcsőházi kép a maga 6-8 méterre lévő falával talán nem a legjobb referncia, mint ahogyan itt a beépíttet vakuk nagy része rosszul teljesített volna.
    A Panasonic FZ5 által készített fotók sokkal jobbra sikerültek mint amire számítottam... na igen ha az ember eleve előítéletekkel indul neki valaminek akkor kár csinálnia.
    Véleményem szerint ha már októberben ír valaki véleményt egy februárban bejelentett gépről, akkor illene legalább kicsit utánanéznie a már megjelent teszteknek, illetve felhasználói véleményeknek.
    És a legdurvább: ...automatikája okos, objektíve kielégítő minőségű... nos akinek egy Leica objektív a kielégítő kategória az mit nevez jónak? Egy ilyen megjegyzés komoly alapja lehetne egy hírnévrontási pernek a Leica részéről...
    Szerintem...
  • DKm
    #12
    "Hát 100e-ért inkább ez, mint a Sony új LCD nyomkodós N1-ese!" Most magával a géppel van bajod vagy a nyomkodós lcd-vel??? Mert ha az lcd akkor ki kell ábrándítsalak, mert nekem egy Sony dcr-trv14e tipusú digitális kamerám van. Azom annyira jó, hogy egy gombot nem látsz szinte a készüléktesten... És jó az érintőkijelző.
  • rgranc
    #11
    Most nem azért, de (talán nem is olyan kicsit) részrehajlónak érzem a tesztelőt, az S2 IS és az FZ5 ismertetőket olvasva. Szigorúan a két ismertetőt összehasonlítva (és a két gép tulajdonságait, képminőségét ismerve) írom ezt. Azért elég gáz egy ennyire ismert (magyar szinten legalábbis) oldalon ilyen szubjektív ismertetőket közölni...
  • SymbioC
    #10
    Februárban megjelent gépet novemberben bemutatni, aktuális:-)
    Három hónapja használom, nekem bejött. Az aksi nem merül le egy 512-es SD telefényképezésével, a képstabi nagyon jó ekkora telénél és a menüt is hamar kiismertem. Így szürkén elég kínai, feketében sokkal normálisabb.
    Hát 100e-ért inkább ez, mint a Sony új LCD nyomkodós N1-ese!
  • uniu
    #9
    Illetve konnyu es kicsi, de foleg NAAAAAAAAAAGYON konnyu. 320g az egesz gep mindenestol 1utt.
  • KM
    #8
    Mert többet bír...
  • Hegyikecske
    #7
    amugy jó az a nyanyás kép ott abba a sárga házba :DDDDDDDD
  • Hegyikecske
    #6
    aksi? az neked mér +, h ne legyen kompatibilis még véletlenül se a ceruzaaksival, vagy elemmel?
    Amugy én azt nem értem h mért van a LUMIX kb 3* akkora betűkkel írva minden modellen mint a Panasonic felirat... Más márkáknál ezt nem tapasztalom, és az lenne a normális ha a márka naggyal altipus kicsivel lenne de ze nekem fura... A vakuja télleg elég gyenge, és nem értem mért .mov kiterjesztésű filmet csinál? még media playerrel se lehet lejáccani, ahhoz meg azért kicsit sokbakerül h ha ewgy buli nkézről kézrejár és vmi lenne vele pótolni kelljen, szal nem tudnám nyugodt szívvel magammal vinni, mert profinak nem profi, olcsónak sem olcsó, de a stabilizátor teccik :)