896
Ti mit gondoltok rólunk? Vajdasági magyarokról.
  • mrzed001
    #610
    olvass vissza, leírtam, hogy sztem mit kellene tenniük (2-3 verzsönt is)
    ha nem tesznek semmit, akkor mi sem tudunk tenni semmit, és ennél a pontnál jön el a leszarom feeling
  • blaholl
    #609
    Zed te hogy képzeled az ugrálást?Mit tegyenek szerinted? De hát neked lényegében mindegy.
  • blaholl
    #608
    Azt mondom ne legyetek kishitűek. Nagyon sok mindent el lehet érni de ahhoz összetartás kell nem ellentéteket szítani. A területek elcsatolását sem tudta volna előtte senki elképzelni.
  • mrzed001
    #607
    Ja, lassan megfog szűnni ez, mint probléma, mert betelepítik/beintegrálják azokat a területeket a "megszállók".
    Na onnan kezdve ténylegesen kisebbség lesz a magyar a saját területén is, és akkor jön nekik a feketeleves.
    Nekem lényegében mindegy, nekik kellene ugrálni ez ellen
  • Lteebee
    #606
    Mire eljutnának addig, hogy tárgyalják a kérdést, már nemigen lesznek területek, ahol egyértelmű többség a magyar.
    Nézd meg Kolozsvárt!

    Már több mint 50% a román nemzetiségű.
  • Garfield
    #605
    Függetlenség románoktól, szerbektől, majd esetleg területükkel együtt Mo-hoz visszacsatolás.
    Ezt nem tudom, hogy miért nem támogatod?


    Ha valaki ma ezt komolyan gondolja, nem e világban él.
    Mit gondolsz, nemrég miért nem akart még csak hallani sem a román szenátus az RMDSZ által beterjesztett autonómia-tervezetről? Mert hála a kedves nemnemsohás magyar állampolgároknak a románok teljesen tisztában vannak azzal, hogy ha megadják az autonómiát, a következő a területelcsatolás lesz.
    Autonómiát mindaddig nem tudom elképzelni Romániában, míg egyszer s mindenkorra el nem tűnnek az irredenta nézetek Magyarországról és csak egy-két elvakult román nacionalista paranoiás rémképeiben jön elő az, hogy Magyarországhoz csatlakoznának az atunomón területek.
  • Lteebee
    #604
    Hiába mondod.
    Emberek azt gondolják, hogy lezárnak pár hidat, meg kivonulnak a parlament elé és menni fog a dolog.

    Ha a kinti magyarok elkezdenének lázongani, simán lemészárolnák őket.
    A szerbek bizonyosan, de kinézem a románokból is.
  • Bucser
    #603
    "És miért gyengült meg azzza megszálló? Mert mindenki meg akart szabadulni tőle."

    Elég naív vagy ha ezt hiszed:) A szovjet gazdaság omlott össze és ezért kellet hazamennie a szovjeteknek. Nem azért mert a nép akarta így:D A Szovjet katonaság 2-szer akkora volt mint a magyar összlakosság:) Ha a politikusok Moszkvában azt akarják akkor újra bevezetik a sztálini diktatúrát és nem a puhát csak nem volt értleme mert már nem tudtak volna mit felemészteni. Elfogyott minden amit elvihettek valamint egy igencsak formabontó és fejlődniképes politikus került a kommunista párt élére de ez már történelem:) Az a Mihail Gorbacsov aki meghirdette a glasznyoszt-ot és a peresztrojkát azaz a nyitást hogy katonai helyett gazdasági szövetség tartsa össze a Varsói Szerződés országait.(később ugye béke-Nobel díjat kapott) Ehhez ki kellett vonulniuk a szovjeteknek minden országból ahogy azt nagyjából egyszerre mindenhonnan meg is kezdték.

    ÉS onnantól meg elég könnyű volt megszabadulni a vezetéstől. de ma is azt mondom, hogy Magyarországon nem rendszerváltás volt hanem rablóváltás de ez más topic témája lenne:)

    A polgári engedetlenség szerintem nem vezet sehova a függetlenség meg függetlenedni akarás autonómia meg mégúgyse... Csak vérhez és háborúhoz.
  • mrzed001
    #602
    Fordított sorrendben:
    És miért gyengült meg azzza megszálló? Mert mindenki meg akart szabadulni tőle.
    Tehát ha meg akarnának mind a magyarok szabadulni megszállóiktól, akkor azok meggyengülnének, és ennyi

    A balkáni háború nem megszabadulásról, hanem megszállásról szólt tudtommal.
  • Bucser
    #601
    Más kérdés ha mindenki meg akar szabadulni egy meggyengült megszállótól és megint más kérdés a polgárháború!! Ne keverd össze a kettőt kérlek.. a Balkáni válság is polgárháború volt...
  • mrzed001
    #600
    Persze, nem kellett senkittől elszakadniuk, csak az orosz elvtársaktól (és a vezetőségükbe paszírozott szimpatizánsoktól), akik gondolom könnyűszerrel engedték el egyik leghatalmasabb, és legerősebb pajtásukat ... LOL
    Meg ugyanez megesett ugyebár itt is, környéken is ... szóval csak népakarat kérdése. Az meg ha hiányzik, akkor ígymaradnak
  • Bucser
    #599
    Kevered a szezont a fazonnal bazzeg:D A németeknek nem kellett senkitől elszakadniuk!!!!! A szovjetek hazamentek és a Németek egyesültek!!

    De te Függetlenedésről beszélsz, háborúval fenyegető folyamattal. Azért hogy a nemzet egyben legyen lángokba borítanád Kelet-Közép Európát???? Te nem vagy normális már bocs...
  • mrzed001
    #598
    Mié, a német újraegyesítés ellen ki tiltakozott ???
  • Bucser
    #597
    Ja és szerinted az összes többi ország tétlenül néz majd ahogy a nemrég függetlenedett területük átsétál a szomszédhoz és megkéri, hogy ugyan fogadj már be:D LOL ne viccelj kérlek ha ennyire a rablókapitalizmusról beszélsz akkor értelmezd is azt kérlek:)
  • Bucser
    #596
    ????

    Nem vágom most miről beszélsz de tudod vertek engem is eleget csak nem szerbek hanem magyarok:) HA vernek valakit az nem hinném hogy jobb akár szerb veri akár magyar nem-e???
  • mrzed001
    #595
    A függetlenedési törekvéseket azért nem támogatom, mert csak tovább aprózza a népességet a gazdaságot
    Aprózza a népességet? Erre milyen matematikai összefüggés levezetéséből jutottál? 9+3 = 8 vagy mi ???
    Arról nem is beszélve, hogy ha nem állítjuk le a barnultak igencsak jelentős szaporodását, akkor 2040-re itt már cigóparlament lesz
    Aprózza a gazdaságot? Ha jól emlékszem a nagy Mo. természeti kincseinek nagy része épp azokon a területeken volt (szén, vas, arany), valamint volt ugyebár egy tengeri kikötőnk is, ami megintcsak fontos a gazdaság szempontjából
    Abban egyetértek, hogy emberek vagyunk mind, és mint Star Trek fan erre azt is mondhatnám, hogy igen, tök mindegy milyen nemzetiségű, hol él .... egyenlőek de nem ezt teszem.
    Miért? Mert még nincs egy egységes földi kormány, egységes adózással, egységes elbírálással, egyenlő esélyekkel .... ez bizony a rablókapitalizmus kora, ahol vagy csak a saját érdekedet nézed, vagy eltaposnak mint egy férget.
    Az én érdekem tehát az, hogy virágozzon és gazdagodjon az ország.
  • blaholl
    #594
    Bucser tudod mit, verjenek téged oszt erősödj tőle te. Ha csak ennyi eszed van ,hogy ilyeneket mondj.

    Nem tudom magyar vagy-e vagy nem, de ha annak születtél nem vagy méltó az őseidhez. Nagyon sok ember szenvedett azért mert kiállt azért ami.Én is csak azt tudom mondani, mindenki tisztelete mellett, hogy magyar vagyok mert annak születtem és az is maradok.
  • Bucser
    #593
    "A tolerancia meg nagyon szép szó, de itt már talán túl sok is van belőle."

    Igen téged is megtűrünk itt:D

    Másik: A függetlenedési törekvéseket azért nem támogatom, mert csak tovább aprózza a népességet a gazdaságot. Általában háború a vége. ergó szenvedést hoz csak az ott élő embereknek. Kárt okoz. Azután pedig a magyarországhoz való visszacsatolás ezen igencsak lenullázott területeknek annyi hogy tele leszünk adósságokkal megint és ugyanott leszünk mint 15 évvel ezelőtt... ÉS különben is elegem van abból, hogy valaki arra hivatkozik, hogy azért mert egy nemzet vagyunk. SZAROK RÁ. Nem érdekel hogy egy nemzet vagyunk engem egyetlen egy dolog érdekel, hogy egy faj vagyunk méghozzá Homo Sapiens Sapiens azaz Ember. És akár szerb akár Magyar akár Román akár Német akár Angol vagy bárm,ilyen nemzethez is tartozik segíteni vagyunk kötelesek rajtuk ha bajban vannak. É nem azt nézni, hogy mlyen nemzetiségű. Ennyi erővel megkülönböztethetnénk négereket kínaiakat azert mert nem a mi színünk pedig azt már törvény tiltja. Akkor miben különbözik a nemzeti diszkrimináció???
  • mrzed001
    #592
    Függetlenség =/= magyar állampolgárság
    Függetlenség románoktól, szerbektől, majd esetleg területükkel együtt Mo-hoz visszacsatolás.
    Ezt nem tudom, hogy miért nem támogatod?

    A tolerancia meg nagyon szép szó, de itt már talán túl sok is van belőle.
    Exportálni kellene a környező országokba..
  • Lteebee
    #591
    A magyarverést kicsit leegyszerűsíted.

    Mások álláspontjának elfogadásával, illetve máképp gondolkodásának elfogadásával kapcsolatban azonban egyet kell értsek.
  • Bucser
    #590
    "Sztem a benti magyarok 90%-a támogatja a kintiek függetlenségi törekvéseit."

    Bocs de akkor valszeg a fennmarado 10%-ban vagyok...

    Egyébként nem tudom hol tanultátok az állampolgárság fogalmát de az állampolgárság kötelezettségekkel és jogokkal jár!!!!!

    Ilyen faszsággal jöttek a választáskor hogy ez nem olyan állampolgárság mint ami a magyarországon élő magyaroké... Kérdem én hát akkor milyen??? Én csak egyféle állampolgárságról tudok. Arról amelyik adót fizet és amelyik szociális juttatásokra jogosít fel többek között... Milyen másfajta állampolgárság létezik?? A "magyar vagyok de más közöm nincs hozzá" féle?? vagy milyen?? gondolkodjál már el....


    Magyarveréshez: odakint szerb vagy román vagy szlovák veri a magyart itthon meg magyar veri a magyart.. melyik a jobb??? Odakint a verések összekovácsolnak a közös politika összekovácsol itthon meg hála a nagy pártoknak szétválaszt. Először azt kéne megértetni az emberekkel, hogy nem létezik két magyarország ahogy a Fidesz gondolja és nem hazaáruló az aki nem úgy gondlkodik mint ők. Egy ki TOLERANCIA kéne a másik felé aki nem olyan mint én minden szempontból és ez az ami hiányzik egész Közép-Európából!!!
  • mrzed001
    #589
    Hát igen, a kettős állampolgárság egy olyan mézesmadzag volt, amit mindenki (hazai-külföldi egyaránt) csak megszívhatott ígyvagyúgy (kivéve a Fideszt, aki politikai erőt kovácsolt belőle magának)

    Anyagi támogatást is adunk, sőt, ha kell sztem a megfelelő személyek az itteni titkosszolgálatoktól esetleg egy kis felbujtási járulékot is kaphatnak :))

    Népszaporultat: Van egy olyan vélemény, hogy az okosabb népek nem szaporodnak jelentős mértékben, csak az IQ_Lite-ok. Miért? Egy okos magyar felméri, hogy két gyereket is alig tud eltartani (2 ember 2 gyereke = stagnálás), tehát nem csinál hatot, míg egy bugyuta belekezd a gyerekgyártásba (vagy azt se tudja, hogy miazzza fogamzásgátlás), oszt majd lesz velük valami.
    Tehát ez inkább a környék IQ szintjéről ad egy jellemzést :)

    "Ha valahol valaki ki merte ejteni a szándékát az elszakadásról az tudtommal mindig valamilyen szinten megjárta"
    Ezért írtam, hogy csak nagycsoportosan van értelme. 1/2 millió aláírás, ugyanekkora tüntetés, és az egyén sértetlen marad, de párszáz-1000 esetén csúnyán elverhetik

    Sztem a benti magyarok 90%-a támogatja a kintiek függetlenségi törekvéseit.
    Hangosan ezt a már lent említett revizionizizmus miatt nem lehet (nem szeretnénk az első állam lenni, akit kibasztak az EU-ból)
    Viszont, ha már elindult valami komoly, akkor mögéjük állhatunk ....
  • blaholl
    #588
    Nem lett volna szükség jogi aktusra /allampolgárgárság/ ha ez nem lett volna felhozva, de ha már elő lett véve akkor a kissebbik rossz lett volna a megszavazása. Azért mert ez morális vereség volt, vagyis kiderült hogy nem vagyunk egységesek így meg könnyebb minket félrerakni.

    Semmiképpen nem anyagit. Morálist azt hogy ha problémás helyzet merül fel akkor az egyik magyar álljon kőkeményen a másik pártjára és ne a másik oldalt ajnározza.Szerintetek elfogadható az,hogy magyarokat vernek a többi meg vagy beletörődéssel nézi vagy azt hajtogatja hogy ez nem is igaz meg ez úgyis csak egyedi eset.Ez elgondolkodtató.

    még egy pl.
    Az 1900 években ugyanannyi magyar volt a népszámlálási adatok szerint mint most.Az összes környező nép a duplájára növekedett.Ha valamennyire hazafinak tartod magad és ezt a tényt normálisnak gondolod akkor ehhez semmit sem tudok már hozzátenni.

    Ha valahol valaki ki merte ejteni a szándékát az elszakadásról az tudtommal mindig valamilyen szinten megjárta, a szomszédok nem olyan jólelkűek mint hiszed.

    Az állampolgárságnak nem kéne nagyobb kötelezettséget róni senkire sem.Főleg nem anyagit,ugyis mindenkit ezzel riogatnak.Még megalázó is volna ha pénzt. dugdosnál egy kívülre szakadt honfitársad orra alá.

    Az összes adminisztráció idegen nyelven folyik /ha indokolt ha nem/.A munkahelyi érvényesülés szintén sem nagyon lehet az anyanyelvet használni a vegyes házasságokról már nem is beszélek /kevés gyerek megy magyar suliba/.

    Ez igaz Zed ezt nekik kell kiharcolni csak ha ezután meghurcolások lesznek remélem te is ki fogsz állni értük ha kell.
  • DOS622
    #587
    bazmeg mennyi uzenet....!!!

    nem birok ennyit olvasni...
  • Impi
    #586
    Talán valami elindul
  • mrzed001
    #585
    Pontosan, ezt nekik kell kiharcolni.
    Ha megy demokratikusan szavazással, ha nem megy, akkor tüntetve és ordítva.
    De a seggükön ülve nem lesz belőle semmi, talán menjünk oda mi tüntetni helyettük ???

    Ezért kérdeztem, hogy mit várnak tőlünk? Miben tudunk segíteni ???
  • Lteebee
    #584
    De az autonómiát mi nem intézhetjük el.

    Szerintem soha nem volt még olyan jó a viszony szlovákiával, illetve romániával, mint most.
    Volt olyan miniszterelnök is, aki egyszerűen nem ment el a visegrádiak értekezletére és van olyan, amelyik közös kormányülést tarta aromán kormánnyal.
    Szerintem ez a járható út.
    És remélhetőleg a szerbek is belátják előbb-utóbb, hogy nem lehet gyűlölködve, ellenségképet keresve élni.
  • Garfield
    #583
    A hármas kérdésre adandó mindkét választ már régóta megkapják. Csak az nem olyan látványos, mint egy autonómia.
  • mrzed001
    #582
    1) Zed vagyok, nem Babylon :p
    2) Hol hangoztatják oly hevesen az elszakadási szándékukat ?
    3) Milyen támogatást várnak tőlünk ?
    3_A) erkölcsit
    3_B) anyagit

  • Garfield
    #581
    1. A kormány által felhasznált 2003-as RMDSZ-felmérés Romániára nézve nem ezt mondja.

    3. Ha senki sem tudja, hogy pontosan milyen tartalmú lenne az állampolgárság, akkor nem érzed úgy, hogy kissé merész dolog szavazni róla? Te aláírnál olyan csekket, melyre az összeget a másik fél írja rá utólag?

    4. Mégegyszer, másképp megkérdezem: miért van szükség a határon túli magyaroknak egy jogi aktusra, mely kötelezettséget ró mind az állampolgárra, mind az államra? Az identitás megőrzését hogyan segíti elő az állampolgárság, ha - figyelembe véve az 1. pontra adott válaszodat - senki sem akarna elvándorolni otthonról?

    4/A pont?

    5. Ez a párt a FIDESZ, aki most annyira kardoskodik az állampolgárság MELLETT.

    Eldöntötte a lelkiismeretem. Ha a határon túliak kérnek valamit az anyaországtól az eszmecserére való készség szikrája nélkül; miután pedig semmilyen választ nem kaptam a kérdéseimre és ezért NEM-mel szavazva lehazaárulóznak, úgy vélem, nincs miről beszélnünk.
    A határon túli magyarság meg inkább elgondolkodhatna azon, hogy egy szimpla anyaországi belpolitikai sárdobáláshoz asszisztáltak a tudtukon kívül.
  • blaholl
    #580
    Kedves Garfield.
    Elolvastam 264 kérdéseidet, szerintem a válaszok:

    1.Senkit sem ismerek aki az állampolgárság megadása után el akart volna költözni.Aki akart megtette anélkül is.

    2.az 1-es kérdés ezt is megválaszolja nem.

    3.Erre nem tudok biztosan válaszolni de nem a szavazati jog volt a lényeg, bár a pártoknak biztos nem volna mindegy.

    4.A magyar identitáshoz minden segítséget meg kell adni.Elnyomni nem csak erőszakkal lehet /történik ez is/, persze ezt Magyarországról nehéz elképzelni. Az identitás megőrzése érdekében szükség van az anyaország szolidaritására. A Burgenlandiak fejét nem ütik annyira, tehát kisebb a nyomás a osztrákok részéről.

    5.Ez valószinüleg politika. Tiszteletem az MSZP előtt ha így tett.

    Az utolsó hozzászólásodat döntse el a saját lelkiismereted.
  • Garfield
    #579
    Ezzel egyetlen egy, ki nem mondott probléma van: mégpedig az, hogy ez feltételezi előtte a problémák értelmes megvitatását és megoldások keresését. Máspedig ez az, amelyre kísérlet sem történt: érzelmi alapon lett az összes fontosabb kérdés megközelítve, aki pedig nem megfelelően gondolkodik, az hazaáruló.

    Az nem megy, hogy egy maroknyi határon túlli kitalálja, hogy belekényszeríti az anyaországot egy népszavazásba "lesz, ami lesz" alapon és a kérdéssel kapcsolatos vita kimerül az "aki magyar, IGEN-nel szavaz" hozzáállásban. (Én a #264-ben feltettem pár szerintem alapvető kérdést, mind a mai napig nem érkezett rá válasz senkitől.)
    Az nem megy, hogy minden reálpolitikai lehetőség ellenére Erdélyben kitalálják, hogy márpedig nekik autonámia kell és hogy milyen mocsok a kormány, hogy ezt nem támogatja.
    Az sem megy, hogy egynémely kalandor párt hatására hirtelen előjönnek a semmiből mindenféle politikai szervezetek és helyben megvalósítják a hazai belpolitikai állapotokat, felszeletelve az addig egységes magyar politikai képviseletet pusztán azért, mert egy-két hazai párt úgy gondolja, hogy a határon túli magyarság politikai képviselői nem kellőképpen seggnyalók. Mindaddig, míg a határon túli magyar képviseletek pártokkal, nem pedig a mindenkori magyar kormánnyal tárgyalnak, magukra vessenek.
  • blaholl
    #578
    Kedves Babilon.
    A határon túli magyarok pontosan az anyaországi tutyimutyiskodás miatt nem merik a hangjukat felemelni.Ha határozottabb volna a hozzáállás a hátországban nem
  • blaholl
    #577
    Kedves Bucser és LTeeBee.
    Nem szerettem volna politikai irányba terelni a beszélgetést,de ha már itt vagyunk nézzük meg ki tett ténylegesen a határon túliakért.Mert azt ne mondjátok, hogy nem volt olyan párt aki ne tett volna /gondolok csak az erkölcsi támogatásra/. A gazdsági részre,választási igéretekre meg végképp nem tértem ki. Határon túlra senki sem igérgetett. Senki sem akart azzal szavazatot gyülteni,hogy a leszakadt magyarsággal kampányolt volna. Ellene viszont volt aki fölszólalt.Én ezt értem "gonoszságnak".

    Őszinte pártban én sem hiszek csak azt tudom ,hogyha a magyarság javát szolgálja akkor azt támogatni kell és mindegy melyik párt az.

    Gyakran érzem úgy,hogy a mai Magyarországon a gazdaságon kívül semmi sem fontos.Mammon bűvöletében él a nép.Pedig hát...


  • mrzed001
    #576
    Egy kicsit olyan faramuci a helyzet.
    Innen nem pattoghatunk, hogy csatolják vissza a területeket, mert akkor mocskos nácista revizionisták vagyunk (egymás, szomszédok, és EU szemében, ez kb olyan mint a politikai öngyilkosság).
    Szóval várjuk, hogy kintről induljon egy hangos népi kezdeményezés, hogy el akarnak szakadni (ez meg nincs, pedig ennél még az össznépi hangulatkeltéssel vegyes felindulásból elkövetett vissza akarunk térni forradalom is jobb lenne).
    Szóval mi nem mozdulhatunk, ők meg nem akarnak mozdulni. Talán hiányzik kintre egy Deák Ferenc, aki megszervezze a csendes ellenállást, vagy egy Petőfi/Kossuth, hogy feltüzelje az indulatokat, és megkezdje a forradalmat

    Végülis nem lesz más megoldás, mint megvárni, hogy csatlakozzanak ők is EU-hoz, akkor szépen át fog áramlani a magyarok nagyrésze (rásegítve egy kis magyarveréssel), az idősek maradnak, és velük kihal a helyi magyarság. Ennek persze a szerbek, meg a románok piszkosul örülni fognak, amit nem sikerült erővel, azt megoldja nekik az EU
  • Bucser
    #575
    Valahogy így érzem én is. Kérdés melyik a helyes?? Aki nem tesz semmit nem ígér semmit vagy aki össze vissza igér és mellé nem tesz semmit?? Szerintem az utolsó károsabb mert rengeteg csalódott ember marad utána.
  • Bucser
    #574
    Párt???? Szerintem egyiksem a magyarságért áll ki hanem azért, hogy meglegyenek a biztos szavazóik.. Minden pártnál nagyon biztosan látszik, hogy mindenkinek megígérnek mindent aztán mindkét nagy párt tesz rá mit ígért azt teszi amit ők akarnak...

    Senki nincs magyarságért a magyar politikai életben biztos lehetsz és a magyarság ellen sem.. ne fessük fel a falra azt hogy az egyik párt "gonosz" a másik párt meg "jó"... Ilyen nem létezik... Ábrándokba ringatni a külföldön élő magyarokat nem helyes!!! és hiába szavazzuk meg nem érünk semmit!!!! NEm tudnak semmit sem tenni érte még ha akarnának sem!!!
  • Lteebee
    #573
    Az utolsó mondatod én így fogalmazom: látod, hogy melyik párt mutatja, hogy kiáll magyarságért és melyik nem mutatja.
    Annyira álságos ez az egész, hogy én nem hiszek már nekik semmit és gyakorlatilag az öszes javaslat, meg szlogen mögött szándékot gyanítok.

    De ha van még hiteles, őszinte pártunk, szóljatok, mert lehet, hogy én vagyok szkeptikus.
  • blaholl
    #572
    Kedves Bucser.
    Biztos lehetsz benne,hogy tisztelem a véleményedet akkor is ha az más mint az enyém. Az összetartással azt szerettem volna mondani,hogy a közös nemzeti érdek nagyon világos.

    Eggyüttélő közösségi szinten azért nehéz megvalósítani az összetartást mert mi magyarok ezt gyakoroltuk szent István óta és nézd hova jutottunk.Nem kell mást jobban szeretned mint saját magadat /szeresd a salyát népedet is/ ezzel ezt akartam mondani. Minden nép szereti a jajátját tedd ezt te is.

    Vitázni lehet és kell is közéletről ,gazdaságról de nem a nemzeti eggyüvétartozásról. Mert ebben csak egy irány lehet.

    Mindenki annyit tegyen amire képes, de azt jól tegye. pl. Te Magyarországról igenis tehetsz a határon túliakért mégpedig azt hogy kiállsz értük mikor kell.

    A kettős állampolgárság megerősített volna nem kevés embert abban a hitében ,hogy érdemes magyarnak lenni mert kiállnak értük az anyaországban.

    Hogy nem jellemző az összefogás azt látom,meg el is szomorít. Ebből áll a történelmünk de tudom ,hogy ez nem megváltoztathatatlan. A politikai életet ha figyeled akkor tudod melyik párt áll ki mindig is a magyarságért és melyik van mindig ellene.

    Üdvözlettel B.L.
  • VRSDM
    #571
    csak anniyt hogy sokan lenézei, őket, stb. én tagja vagyok a ZABHEGYEZŐ GYEREKANIMÁTOROK EGYESÜLETÉNEK amiben sok vajdasági ember is van, és semmivel sem kevesebbek mint mi hun.on élők, sőőt, szoval, örülök hogy itt van ez a topic, ráaduásul a top-on