896
Ti mit gondoltok rólunk? Vajdasági magyarokról.
  • ROKICA
    #690
    Különben ha lenne ilyen pólóm én is hordanám.
  • ROKICA
    #689
    Volt ez az "OTPOR", nemtom hallottatok -e róla...a cél az volt hogy leváltsák forradalom által az akkori elnökö : Slobodan Milosevic. Nos én is tüntettem de ilyen faszán nemjártam:

    Sajnos ez egy ilyen tetű ország..

    Szóval ti mennyit érzékeltetek magyarhonban ebből(csakúgy már régóta érdekelt)?
  • ROKICA
    #688
    Ez egész Vajdaság területéről (gondolom mindig frissítik)
  • ROKICA
    #687
    És mostantól akárki elolvashassa hogy mik szoktak történni Vajdaságban mostanság a magyarokkal a BLOG -omban.
  • ROKICA
    #686
    Sokan itt nincsenek tisztában a valós Vajdasági helyzettel...de akit érdekel vagy szeretne többet megtudni az olvassgasson itt: Vajdasági Magyar Közéleti Napilap - Magyar Szó Online

    Rögtön a címlapon lehet olvasni a Vajdasági Magyar Politikai Pártok véleményét a magyarországi választásokról stb.


  • Lteebee
    #685
    Én meg szeretem az állandóan költői képekkel, meg metaforákkal érvelő embereket.
  • blaholl
    #684
    Szeretem az ilyen hozzászólásokat, hogy ez lehetetlen ,a mai európában ez nem megvalósitható, álmodozás stb.. Ez olyan mint mikor elviszed szerelőhöz az autódat és az azon filózik miért nem lehet megjavitani a kocsit.
  • Lteebee
    #683
    Azért ne gondold Orbán Viktort valamiféle szupermennek!

    A 18 évet betöltők nqagyságrendileg ugyanannyian vannak, mint az elhalálozók, sza a szám akár konstansnak is tekinthető.

    Ha utánanéznél, milyen könnyítések, jogszabálymódosítások történtek az elmúlt egy évben, rájöhetnél melyik az a kormány, aki tesz is és melyik az, amelyik csak pofázik és kelti a hangulatot.
  • ROKICA
    #682
    Magyarországi vagy vagy nem?
  • vaa
    #681
    inneni vagyok :)
  • ROKICA
    #680
    határon tóli magyar vagy?
  • vaa
    #679
    igen, amikor volt a népszavazás, akkor is hirdették.. mert ezt könnyű megenni.
  • ROKICA
    #678
    De úgyis mindegy...volt ilyen szavazás már hungary--ban de a lakosság fele azt se tuggya h élnek vajdaságban magyarok...amikor ezt a topicot nyitottam akkor is páran elcsodálkoztak..
  • ROKICA
    #677
    TV ben láttam...:)
  • vaa
    #676
    kérdezd meg attól aki terjesztette.
    munkát vállalni pl. mindenképpen egyszerűbb lenne úgytudom.
  • ROKICA
    #675
    de nemtom mért érné meg neki másképp még a terjesztése is ennek a "hit"-nek..

    Mi úgyse birunk szavazni...
  • vaa
    #674
    és úgytudom járandóságok egy jó részéhez is bejelentett lakcím kell, tehát a "kint élők majd kapnak mindent" tévhit terjesztése bejött.
  • vaa
    #673
    igen azok szavaztak, akik külföldön tartózkodnak, de van itthon lakcímük, lakásuk.
    ezért van az, hogy ők is meghatározott választókerülethez tartoznak és azokhoz kell továbbítani a szavazatukat. nem egységes.

    bejelentett lakcím kell hozzá. ha nincs, nem szavazhat.
  • ROKICA
    #672
    Így vagy úgy de szerezne egy rakás szavazatot az biztos.. és aki most nemnagykorú az hamarosan az lesz...4 évenként elég sok nagykorú termelődik..:)
  • ROKICA
    #671
    ha viki lenne miniszterelnök elintézné h ne keljen...különben meg nem kell mert most is szavaztak külföldön az USA - ban pölö..
  • Lteebee
    #670
    Nos, egyrészt a határon túli magyarságnak nem 100%-a választókorú, másrészt a választókorúaknak nem 100%-a szavazna rá.
    Harmadrészt pedig ezzel a húzással itthon is bukna pár szavazatot.
  • vaa
    #669
    ahhoz kéne magyarországon bejelentett lakcím is.
  • ROKICA
    #668
    Nemazér mer annyira segíteni akarna hanem mert szüksége van plusz 5 000 000 szavazatra...
  • Lteebee
    #667
    És akkor miért gondoltad, hogy állampolgárságot adna?
  • ROKICA
    #666
    Legalábbis azthiszem...ha kaptunk is akkor lófa**szt nemért....
  • ROKICA
    #665
    Én azér nem temettem el minden reményt....
  • ROKICA
    #664
    Mi nemkaptunk magyar igazolványt....kár de nem..
  • Láma!
    #663
  • Lteebee
    #662
    Viktorkanak volt lehetosege, nem csinalt semmit. Helzesbitek, kaptatok magyarigazolvanyt.

    A mostani kormany meg szepen, csondben rengeteg dolgot megkonnyitett, a lehetosegekhez merten.

    Persze a hataron tul, itt romaniaban legalabbis, mindenki azt hiszi, ezt is viktorkanak koszonheti.

    A lenyeg, hogy van aki mondja, van a ki csinalja.
  • rtzu
    #661
    de ők a legggg nagyob magyarok
  • Fülüke
    #660
    Sztem szar.
  • bigfoot
    #659
    sajna orbán nem csak a szavazatok miatt mondja
    Gurcsány reálisan látja hogy anyagilag nem bírná ki az ország ha ti is megkapnátok
    egyebként én is örülnék ha vissza a régi határok csak sajna erre kevés az esély,főleg vajdaságnál
  • Balo
    #658
    A trianoni döntésbe tessék beletörődni, senki nem fogja már kitolni a határokat. Egyrészt poltikailag lehetetlen, másrészt a legtöbb helyen a magyarok elszórtan vagy keveredve élnek.
  • banok
    #657
    ez csak egy vágyálma Viktorkának. Nem fog tudni adni választójogot a határontúli magyaroknak akkor sem ha megválasztják mert a magyar alkotmány erre nem ad lehetőséget.
  • ROKICA
    #656
    (bocs az ekezethianyoker, de kompiklubban nincs magyar font..)

    En vajdasagi magyar vok(en nyitottam a topicot)

    Szoval mennyi igaz abbol h Orban Viktor allampolgarsagot akar adni nekunk...?

    Persze gondolom azer h aztan ra szavazzunk....ezt amugy nemtom miert veszi biztosra,,...(az eszkoz szentesiti a celt)

    De csak annyit akarok mondani h azert sokkal konnyebb lenne nekunk, vajdasagi magyaroknak ha magyar allampolgarok lennenk.

    Ha Orban "felulirja" a Trianont akko tenleg fasza gyerek lehet:)


    Gyurcsany nem adnaa meg...sajnos..amugy nemtom miert...

    na bY3z
  • Lteebee
    #655
    Ilyen is van.
  • Busz
    #654
    De azt tényleg komojan gondolom...hogy sok esély van rá hogy Vajdaság önállósul.
    Ahogy Kosovo is...

    Mert ugye a trianoni egyezmény...

    Csak arra kell várni hogy Crna Gora elváljon...ami mint mondottam már tény...

    És el is fog válni Crna Gora...ha háború nélkül engedik a szerbek akkor biztos..

    csak félő hogy háború lesz Crna Gora önállósulásából..
  • Busz
    #653
    Én azt nembirom amikor a turista buszokból bámulnak rám a magyarok...
    Hogy nézd az is egy tetü szerb...

  • Lteebee
    #652
    A lényeg az, hogy a yugo-s kijelentés #642-ben csak célzás volt, itt ilyet korábban nem mondtak.
    Mindenesetre ha valaki román rendszámú autót lát pesten, azonnal gecirománnak nevezi(általában).
  • Busz
    #651
    beszélj érthetően..-)