896
Ti mit gondoltok rólunk? Vajdasági magyarokról.
  • Lteebee
    #773
    Szerintem meg passzol atéma, úgyhogy részemről okés, ha itt vitatjuk meg.
  • tattooed
    #772
    sztem a topic címére hivatkozva, inkább foglakozzunk a vajdasági magyarokkal,
    a montenegróiakhoz semmi közünk!

    senkit nem akarok basztatni, se kóstolgatni, sem okoskodni.
  • tattooed
    #771
    én a lecsatolt magyar területekre gondoltam.
  • I.C.ram
    #770
    Nemzetközi helyzetet, mint szavazási limitek, Jugoszlávia hivatlossága, stb hadd tudja már más is passzmek! Nem csak ott volt a történelem során népszavazás arról, hogy marad vagy megy.
  • Láma!
    #769
    szerintem is
  • ROKICA
    #768
    haggyuk már ezt az lesz a legjobb...

  • Láma!
    #767
    hagyd már békén. ott él, ott nött fel, ott is fog várhatoan élni, ne tudd jobban hogy mi zajlik arrafele, mint Ö!
  • ROKICA
    #766
    Nemugy h Jugoszlávia hanem ugy mint a Jugoszlávia amiből kieset pár tag,,
    avagy a szétesett YU megmaratt fentartó darabja
  • ROKICA
    #765
    mostmár nem.. de nem is aztmondtam h hivatalosan be lenne jegyezve h Jugoslavia.. hanem hogy SCG amig megvolt hivatalosan tartotta Jugoszlávia-t is ez téény ugyhogy már haggyuk a témát:D
  • I.C.ram
    #764
    Hivatalosan nincsen úgy bejegyezve ez tuti. Hivalatosan Szerbia és Montenegró volt. Most meg ugye Szerb Köztársaság.
  • ROKICA
    #763
    És hivatalosan ugy van bejegyezve legalábbis itt szerbiában az volt az ujságokban hogy, egy régi megállapodás szerint Szerbia és Montenegró még mindig valamiféle darabját képezi és életben tartja Jugoslavia-t, és csak akkor fog végleg felbomlani ha Montenegró is kilép..


  • ROKICA
    #762
    azért Crna Gora -zok mert az a szláv neve és én ugy szoktam meg..

    és te kevered a dolgokat megint mivel én egy szóval nemmondtam h létezik Yugoslavia... azt mondottam hogy a szerbek sose ismerték el a felbomlását..
  • I.C.ram
    #761
    Megint kevered a dolgokat. Azt, hogy mit hisz egy szerb, és mi a valóság két különálló dolog. Azzal, hogy te jugoszláviázol, azzal nem csinálsz mást, minthogy te is elismered a létezesét, szóval miről beszélünk?

    Hivatalosan NEM létezik Jugoszlávia. Ennyi erővel kitalálhatnám, hogy Magyarország is Magyar Királyság.

    Miért Crna Gorazol állandóan? Elhiszem, hogy tudod a régi nevét, de most Montenegrónak hívják :P
  • ROKICA
    #760
    nagyon tod te miről van itt szó..

    és én nemazt mondtam hogy Jugoszlávia még mindig létezik, hanem azt hogy ha megkérdezel egy szerb állampolgárt vagy politikust akkor az le fogja tagadni és ma is még tagadják a szétesését és ez a kőkemény valóság nem az a hogy te olvastad az ujságban hogy szétszakatt.. a szerbek nem ismerik el.. és még most sem hogy Crna Gora kivált.. de még Koszovo-t se ismerik el önállónak mai napig..

    ez van... ha Vajdaság el akar szakadni akkor nem kell neki a te indokod.
  • I.C.ram
    #759
    Értsd már meg, hogy Jugoszlávia 2001 óta nem létezik :D

    Te nem érted, hogy baromi kicsi az esély az elszakadásra ilyen indokkal! Világ minden országában vannak régiók, ahonnan csak elvesznek, mégsem szakad szét a világ törpeállamok tízezreire!

    Én az elszakadás mellett vagyok, de nem látok sok esélyt rá. Max a teljes autonómia visszaállítására.
  • ROKICA
    #758
    Hogy jösz te ahoz hogy megmond kinek mi lehet indok??!
    Ha ez itt nekünk komoly indok akkor komoly indok,,és csak ugy hozzáteszem hogy indok még az is hogy Vajdaság annak idején nem Szerbiához csatolódott hanem Jugoszláviához.. mivelhogy ez már nincsen mióta Crna Gora kivált,, mert Jugoszlávia megszűnését igen igen idáig halasztották. és többmintvalószínű h még most se ismeri el a szerb állam..az hogy Milosevic beolvasztotta az nem gátol meg bennünket az elszakadástól... mint a magyar mint a szerb vajdasági politikusok ezt vallják..

    Lécives ezt az erőltetett okoskodást jó lenne már hagyni...X|
  • I.C.ram
    #757
    Ez még nem indok az elszakadásra :P Ilyen alapon Szibéria is elakarna szakadni oroszországtól, mert ott is csak kiszákmányolás folyik. Szóval nem lehet csak így elszakadósdit játszani. Inkább ügyes politikával ügyeskedni.

    Véleményem szerint manapság az elszakadás vagy csak vallási vagy nemzeti alapon történhet.
  • ROKICA
    #756
    Vajdaság elszakadása nem nemzetiségi kérdés..

    "nem tudom miért lenne érdeke egy szerbnek elszakadni az anyaországtól"

    azt az anyaországot sok vajdasági szerb is utálja mert csontig kihasználja vajdaságot.. ugy irják a tankönyvekben is h "Vajdaság az ország éléskamrája"
    amit itt vajdaságban a dolgos emberek nehéz munkával megkeresnek azt BELGRÁDBAN
    költik el.. ennyi asszem elég lesz..
  • I.C.ram
    #755
    Én nem ismerem az ottani helyzetet, de nem tudom miért lenne érdeke egy szerbnek elszakadni az anyaországtól... Ráadásul ott is vannak szépszámmal szerb nacionalisták.

    Montenegronál megértem az elszakadást hisz ott majdnem 50%os a montenegróiak aránya a 32%os szerbekkel szemben. Ott is kb kizártnak tartom, hogy a szerbeknek számottevő része az anyaország ellen szavazott volna.
  • ROKICA
    #754
    kicsit félreértetted a vajdaság szerbiától való elszakadásának lényegét...

    Amikor a vajdasági népek szerbiától való elszakadásáról beszélek akkor nem a magyarságot értem népek alatt hanem a Vajdasági szerbeket, horvátokat, bosnyákokat, magyarokat, bunjevacokat stb.

    te komolyan azthitted hogy a 14% magyarral akarok különálló államot csinálni..

    Minden 1es normális Vajdasági, legyen magyar vagy szláv, belátja vajdaság elszakadásának fontosságát... szóval ha Vajdaság külön állam lesz akkor nem a szerbek fognak egyedül irányítani,, nemis a magyarok.. hanem eggyütt fogunk létrehozni egy stabil köztársaságot.
  • I.C.ram
    #753
    az a 14%os magyarság a vajdaságban aligha lesz elegendő az önállósághoz, szóval ellehet felejteni a dolgot.
  • Lteebee
    #752
    Kár, hogy csak a második már.
    Romániában is szépen csökkennek a százalékok, ha figyeltétek a legutolső választásokat:(
  • ROKICA
    #751
    igaz vajdaságban még mindig a magyar a második legnépesebb népcsoport..
  • ROKICA
    #750
    nem olyan magas mint gondolnád ugyanis mint mondtam erősen és tudatosan folyik ez a telepítés Vajdaságba.. és folyt Crna Gora-ba is.. ezért van az h mára vajdaságban már a szerbek vannak többségben mert a szerbiából Milosevic főleg telepítgette szerbekkel.. a magyarok meg mentek el mindenfelé..


    szóval ez egy köztudott adat hogy Crna Gora-ban a lakosság viszonylag(szerencsére nemelég) nagy százaléka be lett telepítve politikai célokból..
  • Punker
    #749
    lehet
  • Lteebee
    #748
    Nincs kétségem az efajta csalások felől.
    Ha ez a szám akár megközelítőleg is stimmel és a szavazás ratifikálódik, akkor többszázezer szerbbel kell valamit kezdenie az anyaországnak.

    Áttolják őket a Vajdaságba?
  • Punker
    #747
    anno volt róla szó hogy a boszniából és koszovóból eljött szerbeket oda telepítik, bár ez régen "volt" már
  • Lteebee
    #746
    Az a 300000 elég magas szám.
  • ROKICA
    #745
    "gondolj bele van egy 1milliós terület, és abból csak 550000 ember akar különválni, és van egy másik hatalmas tömeg 450000 emberrel, aki viszont nem. Magyarul majdnem a fél lakosság megszopja a faszt."

    a #742 -essel csak ezt akartam kijavítani.. nem kis történetet irni.. ugyanis mint mondottam a te 450000 emberedből aki nem akar kiválni 300000 mesterségesen politikai célokból betelepített vérbeli szerb
  • I.C.ram
    #744
    Lefgodom, hogyegy nemzetiségi lap még a 20%ot is soknak tartotta volna...
  • I.C.ram
    #743
    Rohadtul nem érdekel, hogy a sajtó soknak vagy kevésnek ítél, ez akkor is nagyon méltányos...

    Leírtad a kis történeted úgy, hogy senki nem kérdezte. Most csak a százalék arányokról van szó.
  • ROKICA
    #742
    egy vajdasági hírportálon irta még a szavazás megkezdésénél hogy "az EU így is nagy, 55% limitet adott"

    és csakhogy felvilágosuljál : Crna Gora nem jóakaratból került szerbiához mintahogy azt mondtam is.. szerbia ugy mint vajdaságot, mikor meghallotta h a különválás szikrája is felpattant még évekkel ezelőtt intézkedett amikor még nem volt feltünő hogy több tízezer szerb -et telepített Crna Gora-ba .. épp azért hogy ha eljön a szavazás akkor legyenek ott hogy biztos szavazatot biztosítsanak szerbia mellett.. és szerbia köztudottan ezt a népszavazást is szabotálni akarta már hónapokkal ezelőtt.. "Kostunica szerbia miniszterelnöke beállított egy többszázezres névsorral akik mind Szerbiára szavaznak majd és ezzel lepecsételik a sorsát Crna Gora-nak de szerencsére ez a próbálkozás meghiusult mert van az a szabáj hogy csak az szavazhat aki már legalább 2 éve él crna gora-ban és van lakása meg minden.. tehát aki szerbiára szavazott az köztudottan szerbiából let áttelepítve és kapott egy pár ezrest hogy tuggya mire kell szavazni..
    ennyi.

    és kérlek ne vond kétségbe az állításaimat olyan elhamarkodottan mert én kicsit tájékozattabb vok az ügyben..
  • I.C.ram
    #741
    Pff ne hülyéskedj már! Így is baromi méltányos az 55%.... Ilyen elszakadási dolgoknál legalább 65-75%os limit szokott lenni. Ez nem egyszerű népszavazás, hogy kilegyen Kazinczbacika polgármestere... Ilyen döntéseknek hatalmas gazdasági, diplomáciai súlya van!

    gondolj bele van egy 1milliós terület, és abból csak 550000 ember akar különválni, és van egy másik hatalmas tömeg 450000 emberrel, aki viszont nem. Magyarul majdnem a fél lakosság megszopja a faszt.

    Szóval nem kell nyivákolni. Így is örülhetnek, mint majom a farkának, hogy ilyen engedékeny volt az EU. Szerintem az EU csak bosszút akart állni Szerbián a rossz kapcsolatuk miatt, és ezért vitte le ilyen nevetséges arányra a limitet. Több ilyen eset nem lesz.
  • ROKICA
    #740
    az EU-t csak ne dícsérje senki.. az EU szabta meg h csak 55 százalékos fölénnyel lehet megszavazni a függetlenséget ami alig de összejött..
  • ROKICA
    #739
    "az autonómia pedig azért nem fog létrjönni, mert akkor
    az összes lecsatolt terület ezt akarná."

    ez amit ne nemhiszel ez már létrejött.. koszovo is elvált Crna Gora is és mind azért mert régen mások is leváltak..szal már nincs olyan terület ami nem akarna leválni:)
  • ROKICA
    #738
    az EU kényszerítette Crna Gora-t hogy kapcsolódjon Szerbiához ugyhogy..
  • tattooed
    #737
    rögtön nácik lennénk, meg a legutolsó szemétládák!
    abból lenne csak a diplomáciai balhé
  • Lteebee
    #736
    Igen.
    Nyert helyzetből rossz béke - ez lehetne a mottónk is akár.
  • I.C.ram
    #735
    bocsi nem ide.
  • tattooed
    #733
    Rákóczi óta midíg rossz helyen voltunk rossz időben.
    Rákositól kezdve pedig a politikusaink(mindegyik) egy nagy nullák.