277
Az igazi Megasztár?
  • Super Mario
    #237
    Ibolya inkabb kozepkoruak kedvence, semmint a tinike. Basszus, a koncert tele nyigdij elott allo holgyekkel :-S
  • Balo
    #236
    Valakinek kell az imidzséhez, pl. Charlie. De ilyen tinik kedvencének, ráadásul nőnek nagyon nem áll jól, szerintem.
  • helmut
    #235
    "A színpadon való dohányzás nagyon amatőr dolog, kezdő kis vacak zenekaroknál láttam már,de nagyon ellenszenves."-? Ismered a Rolling Stones-t? Pl.: én még nem láttam Keith Richards-ot, a gitárost cigi nélkül a színpadon. De David Bowie és Cseh Tamás is nehezen elképzelhető előadók egy bláz nélkül az etetőben. Egyébként igazad van. Tényleg egy tapló nő.
  • Super Mario
    #234
    Igazabol varhato volt, hisz ismerjuk, hogy milyen, szeret szabadon elni.
  • Taranov
    #233
    Sosem láttam még olyat, hogy egy koncerten a zenekar vagy az énekes dohányozott/káromkodott volna. El vagyok képedve.
  • Voltan
    #232
    Igazad van. A színpadon való dohányzás nagyon amatőr dolog, kezdő kis vacak zenekaroknál láttam már,de nagyon ellenszenves. Nekem soha nem jutott eszembe, hogy színpadon rágyújtsak, fel sem merült.
    A trágár beszéd mondjuk egy őspunk, vagy HC koncerten szinte kötelező, de az ilyen Oláh Ibolya féle stílustól nagyon idegen, pláne, ha egy nő csinálja...
    Sajna tény, hogy Ibolya egy mezei tapló.
  • Super Mario
    #231
    A dal eredeti cime: Alegria, ami spanyol szo. Jelentese: Jokedv
  • hokotro
    #230
    Nono!A sláger olasz volt.Óóó régi.Csak a spanyolok is feldolgozták.Lopni csak gondosan szépen ahogy csillag megy az égen
  • Super Mario
    #229
    Nem olasz, spanyol nyelvű a dal, de mindegy :-)
  • hokotro
    #228
    Magyarország.Egyébként a szám egy régi olasz sláger koppintása.Érdemes utánanézni.
    Ez a refrén nagyon tetszett egy másik csoda slágeréből:::
    /KIABÁLOK EMBER NYELVEN/:Oláh Ibolya
  • Super Mario
    #227
    Nagyon jó reklám volt ez az Oláh Ibolya koncert. Azóta megvettem eredetiben az Édes Méreg CD-t és imádom!
  • Super Mario
    #226
    Ez igaz, de fantasztikusan adta elő.
  • Taranov
    #225
    Örülök, hogy jól szórakoztál, de ezt a trágár beszédet és a dohányzást nem értem.
    A színpadon nem lehet trágárul beszélni és dohányozni. Jártam már pár koncerten, de ilyet el sem tudok képzelni.
    A rockosítással és a hangszereléssel kapcsolatban: ezeket nem ő csinálja, a profik megírják a dalokat, neki csak el kell énekelni.
  • Super Mario
    #224
    Most jöttem haza az Oláh Ibolya koncertről, itt volt ma, Békéscsabán. Ez egy akkora koncert volt, akkorát énekelt! Igazi élmény volt! köszönöm neki! Annyira beleélte magát, nagyon jól megrockosította a dalokat, jól csinálta. Volt egy pár alkalom, amikor annyira bevadult, ugrált össze-vissza, hogy azt hittem, beszívott, de hála Istennek, nem :-) Csak megfájdult a gyomra a végére. A zenekar is nagyon ott volt, ők is külön dicséretet érdemelnek, igazi profi zenészek voltak. Két dolog nagyon nem hiányzott: a csúnya beszéd, és a dohányzás. Az egyik dal alatt nekiállt pöfékelni. Meg ott voltak kisgyerekek a színpad előtt, és előttük nagyon trágárul beszélt. Ezek nem kellettek volna, de a Magyarország dal alatt az egész közönség felállt, és megfogták egymás kezét, és énekelték Ibolyával. Ekkor értettem meg a dal jelentősségét. Szóval nagyon jó koncert volt, köszönöm az élményt.
  • Super Mario
    #223
    Ott van a 198-as hozzászólásban
  • Balo
    #222
    Na ne...
    #198
  • Danakaka
    #221
    Sziasztok!! Vki elküldené nekem a Magyarország c. dal szövegét??? Köszi!! e-mail címem: [email protected]
  • Taranov
    #220
    Azért mondtam, hogy menjünk a gumiba politizálni.
  • Super Mario
    #219
    Semmi kedvem politizálni, de ha már így belemélyültünk, gondoltam, leírom a véleményemet. Ezt a topicot Oláh Ibolya miatt nyitottam meg, nem azért, hogy itt politizáljuk.
  • Taranov
    #218
    Ez butaság. Gyere egyébként a Sodi topikba, ott lehet politizálni.
    Azért elégelték meg a négereket, mert lusták dolgozni, csak gyújtogatnak és rabolnak. Még a hatalmas munkanélküli segéllyel sem érik be.
    Te gondolod, hogy a szélsőjobboldal miatt tört ki a felkelés? Szerintem azokat a négereket, akik autókat törnek össze, abszolút hidegen hagyja a politika. Az a fontos nekik, hogy eltartsák őket.
  • Super Mario
    #217
    Amúyg Franciaországban is zavargások vannak. Mindez azért van, mert a franciák megelégelték a sok négert, és helyet adtak a francia parlamentben a szélsőjobb oldalnak.
  • Taranov
    #216
    Nem az a baj, ha valaki nem magyar. Én egy dolgos német, olasz vagy amerikai embert ugyanúgy becsülök, függetlenül attól, hogy pl. Amerika egyáltalán nem szimpatikus nekem. Itt a mihaszna, erkölcstelen emberekről van szó, őket nem nagyon viselem el, függetlenül attól, hogy cigány vagy néger.
  • blackgamer
    #215
    ilyenről vitázni, ejj
    slágerektől nem kell semmit se várni

    felőlem külföldi is énekelhetne Magyarországról,
    pl. volt itt nálunk, megtetszett neki és ír egy dalt, gondolom azt is paradicsommal dobálnák :)

    amúgy jobb ha minden faj felhozós tudja, olyan hogy magyar nincs!
    mindenkiben csörgedezik más vér is, jah hogy nem tudsz róla? készíts családfát és meglepődsz majd
  • Super Mario
    #214
    Hát, van benne valami.
  • Taranov
    #213
    Sajnos rossz nekik, ez van. Nekem sem lenne jó, ha megmondanám a cigányoknak az időt az utcán, adnék nekik 50 Ft-ot, beengedném a házalót.
  • Super Mario
    #212
    Értem, hogy miről beszélsz, és valahol megértelek. Csak ez azoknak a cigányoknak rossz, akik rendesek, dolgoznak becsületesen, fizetik az adót. Merthogy ilyenek is vannak!
  • Super Mario
    #211
    Akkor jó, semmi gond nincs :-)
  • Balo
    #210
    Azért írtam ezeket a számokat, mert szó sincs bennük ilyenről. Ha faji megkülönböztetést akarsz, akkor halgass Divízió 88-at.
    A Kárpátia 44-számából 27 szól Magyarországról ebből 6-ban van szó Trianonról. Rasszismuzról és antiszemtizmusról egyikben sincs.
  • Taranov
    #209
    A cigányokkal teli környezetben élő tisztességes embereknek pont az hiányzik, hogy ne keserítsék már meg az életüket.
    Értsd meg, nem lehet nem általánosítani. Hallani a médiában, hogy Budapesten mit művelnek, és akkor még nem is beszéltünk a keleti megyékről, ahol 50-100 cigány támad a rendőrökre, idős embereket ölnek meg 5000 Ft-ért stb.
    Ha egy fiatal vagy egy idős ember meglát egy cigány társaságot, már számítania kell rá, hogy gond lehet. Ha nem teszi, megjárja. Muszáj általánosítani.
  • Super Mario
    #208
    Én értem, de akkor sem kell általánosítani! Nem hiányzik, hogy visszahozzák 1944. október 16-át, és ami utána jött!
  • Taranov
    #207
    Ne felejtsd el, hogy ezt nem alaptalanul mondja senki. Ezt kiváltották a cigányok az emberekből.
  • Super Mario
    #206
    Tudok róla, hallottam az eredeti verziót a rádióban.
  • Super Mario
    #205
    Nem ismerem ezeket a dalokat, de tudom, hogy a Magyarországról szóló könnyűzenei dalok nagyrésze faji megkülönböztetésem alapul. Hogy csak a magyarok az emberek, a cigányokat, meg a többieket ki kell írtani.
  • seaman
    #204
    Geszti is bevallotta,hogy lopta a számot.Eredetije valami cirkuszi induló volt.Nekem ne énekeljenek Magyarországról azok akik megtagadják a magyarságukat.Oláh is nemzetiségi és Geszti is az/A nemzetiségről ők még vitáznak/.Ha igzi nemzeti rockot akarsz hallgatni,akkor Kárpátia,Nemzeti Front,Fejbőr,Magi Cseri.
  • Balo
    #203
    Szerintem vannak sokkal jobb hazaszeretetről szóló számok, csak azt nem nyomja a média.
    Pl.:
    Kárpátia - Egy az Isten, egy a nemzet
    Kárpátia - Szép vagy, gyönyörű vagy
    És ezekben szó sem esik Trianonról, szóval nem kell fanyalogni...
  • Super Mario
    #202
    Vássz???
  • Super Mario
    #201
    Olyan jól megrendezetten. De így jó.
  • hmhm
    #200
    omfg
  • blackgamer
    #199
    klipje nekem elég furi, gyalogolnak, de olyan nem természetesen
  • Super Mario
    #198
    Oláh Ibolya : Magyarország

    Van egy ország,
    ahol álmomban jártam:
    Magyarország,
    ahol az arcodban láttam
    a magam arcát.
    Az ölelésben bőség,
    az igaz ügyben hűség
    voltál.
    Én ezt az arcot már őrzöm,
    Magyarország!
    Hiszek az álmomban egy életen át...

    Magyarország!
    Te vagy a szívembe írva.
    Magyarország!
    Te vagy a lelkemre bízva.
    Magyarország,
    hát te vezess most engem,
    és amit meg kell tennem
    segítsd!
    Legyél a holnapban rejlő
    bizonyosság!
    Én csak az életem bízom rád...

    Van egy ország,
    ahol álmomban jártam:
    Magyarország,
    ahol az arcodban láttam
    a magam arcát.
    Gyere és egyszer végre,
    amikor új nap ébred,
    te várj!
    Gyere és bújj hozzám újra
    Magyarország!
    Én ezer év óta várlak már...

    Gyere és egyszer végre,
    amikor új nap ébred,
    te várj!
    Gyere és bújj hozzám újra
    Magyarország!
    Én ezer év óta várlak már...

    Magyarország!
    Idegen földön ha járok,
    Magyarország,
    velem az út is megfordul
    haza hozzád.
    Velem az ősök kérnek,
    engedd, hogy benned éljek
    tovább,
    ahogyan ők élnek bennem,
    Magyarország!
    Milliók áldása szálljon rád!

    Velem az ősök kérnek,
    engedd, hogy benned éljek
    tovább,
    ahogyan ők élnek bennem,
    Magyarország!
    Milliók áldása szálljon rád!

    Legyél a holnapban rejlő
    bizonyosság!
    Én csak az életem bízom rád!

    Legyél a holnapban rejlő
    bizonyosság!
    Milliók áldása szálljon rád!


    --------------------------------------------------------------------------------
    szövegíró : Geszti Péter
    kiadó : SONYBMG