214
Vajon a Bluefish üzletekbe szándékosan csak hozzánemértő arrogáns parasztokat veszik fel eladónak?
  • biomage
    #94
    ilyen hűtéssel lehet probléma hol vetted csak nem itt
  • soulhunter
    #93
    az alaplap még nincs 2 honapos
    egészen addig nem volt gond, amig a hőmérséklet nem esett le 15°C alá :)
    csakhogy csütörtökön nyitva hagytam az ablakot,és a gép pont az ablak alatt van...
    melobol hazajöttem, lefeküdtem,és már a zörgésére ébredtem
    szal nem vágom a dolgot,mert szvsz 10-15°C nem elég 1 ilyen tünethez :)
    viszont most,hogy leszedtem a fedőlapot, sokkal jobb
    a borda is hidegebb,meg a gép belseje is :)

    ja,és minden ASUS alaplap gagyi, szar, fos, trágyadék :)
    ez már személyes tapasztalat
    csak ASUS-szal szivok állandoan... de máshol legalább kicserélték max 3 napon belül, nem álltak le vitázni,hogy szét van-e huzva vagy nincs...
  • keeper2
    #92
    Mikori a lap? Már volt egy olyan eset, ahol gyárilag úgy sikeredett, hogy a venti beleakadt a fedő lapba, és emiatt nem tudott elindulni, így meg ha sokat megy, csak besül a csapágy, és a hűtött alkatrész is eléghet.
    Szerintem jó helyen jártál a szétszedéssel. Ha a ventit kiszedted, az alján a legtöbb esetben egy matrica szokott ráragasztva lenni. Ha ezt leszeded, akkor ott szokott lenni a csapágy a közepén. Néhány esetben ezt megbonyolítják kicsit (a minőségibb megoldás), és ha leszeded a matricát, csak egy vékonyan meghúzódó bemélyedő körvonalat lehet éles szemmel észrevenni. Ez a csapágyat fedő gumi, ezt valami hegyes cuccal ki lehet pattintani. Mivel ez gumiból szokott lenni, így tud hajlani, amíg sikerül kipiszkálni a helyéről.
  • soulhunter
    #91
    ja,1 kérdés:
    hogy tudnám olajozni a chipset fan ventijét?
    mer én kiszedtem a bordábol, de ez abszolute 1be van,és ahogy elnéztem, ez nem csapágyas...
    legalábbis van 1 ici pici panel, abbol kiáll vmi, amin van "pár" drot, akörül kapásbol a venti lapátjai, és sehol 1 csavar,amivel le tudnám szedni :)))
  • soulhunter
    #90
    chipset fan megoldva
    már nem esik le az fszám 0-ra,nem akad el a venti semmiben, nincs vele semmi gáz
    megoldás:
    le kellett venni a legfelső védőboritást,ami a venti fölé volt téve,és bele volt csavarozva a bordába...

    hát csak ennyit kellett volna tennük
    reggel leszedtem, azota az fszám 7400-8200, csendes,és nem esik le
    nem hiszem,hogy ez olyan nagy kérés lett volna

    majd visszateszem, ha rájövök,hogy a venti h a fenébe akad el ebben a boritásban :)
    amugy rendszeresen fujom ki a ventik és bordák közül a port, néha még az alaplap alól is kifujom :P
  • keeper2
    #89
    Cifu: nem tudom, mi okozza, de eléggé hasonló a véleményünk. Ezt már a nwo topicban írtam, hogy mennyire régítő :)), de lehet, hogy más témakör miatt van csak. Azért, nálunk a jelenlegi konfigosoknak sincs ilyen végzettsége, mégis, már évek óta napi több mint 10 gépet raknak össze. Rohadt nagy poén lenne, ha egy rendelet miatt ki kellene rúgni őket, és olyanokat felvenni, akik eddig csak tanultak a gép összerakásról, és mondjuk egy óra alatt végeznek egy gép összeszerelésével, amiben a mostaniaknak mág a komplett, készre telepítés is bőven benne van. Ebben az öcsém képviseli az ellenpólust, persze, ő valamiféle felsőoktatási tanulmányokat végez, épp ezért ő azt vallja, az a lényeg, amit megtanítanak, nem az, amit a gyakorlatban megtanulsz. Pedig, szerintem gyakorlatban egy kis akarattal mindent meg lehet tanulni, ami ott előjön, olyat is, amit nem tanítanak. Az igaz, hogy a váratlan helyzetekben az iskolában oktatottak jobb eséllyel oldják meg.

    Soul: az már messze rossz, ha olyan dög hangos a coolered. Nem tudom, máshol hogy van, de nálunk a garanciális feltételekben benne van, hogy a számítógép nem takarítása okozta gondok nem garanciális problémák. Nincs is lezárva egy gépünk sem, épp ezért, illetve, hogy lehessen bővíteni, ha akarják. Ellenben mégis tömegesen jönnek vissza a cooler-csapágyasodásos problémákkal, és mi mindig ki is cseréljük. Persze, ha nincs készleten olyan cooler, akkor tovább kell küldeni, ami nem két pillanat, dehát, vannak olyan beszállítók, akik azt is garvesztesnek nyilvánítják, ha mi, mint nagyker cserélünk coolert, épp ezért ők nem is adnak nekünk cserére coolereket. Az meg egyértelmű, hogy az egész kártyát kell behozni hozzá, mert hamar palira vennének, ha elég lenne egy cooler-er odaállniuk, és aztán kapják a cserét rá.
    Az itthoni gépemben mondjuk szívbajt is kapnék, ha ilyen zajokat hallatna, épp ezért, nem csak kipucolom őket, hanem rendszeresen olajozom is a csapágyakat. Viszont, volt már olyan ügyfél, aki úgy hozta vissza a videokariját, hogy nem ad képet. A cooler pedig annyira elkoszolódott, hogy nemhogy a venti motorja nem bírta megpörgetni, hanem még én sem, kézzel, mert már attól féltem, hogy a lapátok letörnének a kezemtől. Na, az ilyeneknek én lazán visszaadnám a kártyát, mert az biztos, hogy ez még jópár hónapot ment extrém hangosan, de az embert nem zavarta, aztán már nem bírta a motor megforgatni, de tovább lett használva, és besült a kártya a hűtés hiánya miatt.
  • virs lee
    #88
    Keveredés van, szerintem erről lehet szó:

    Virtual Memory Space in 32-bit Windows
    Windows XP Professional, like all 32-bit versions of Windows, is limited to a total of 4 GB of virtual memory address space. This 4 GB is divided into 2 GB for user processes and 2 GB shared by all processes for the operating system. In special circumstances, the user virtual address space can be expanded to 3 GB by forcing all the system processes to fit within 1 GB using the /3GB boot time switch, but this only affects programs that are specifically compiled to take advantage of the additional address space. And all programs will be constrained by the limited memory available to the operating system.
  • PLaci #87
    Az XP Home lehet, hogy csak 3 GB-ot lát, de a Pro 100%, hogy 4 GB-ot is kell látna, mivel már az NT4.0 is tudta azt....
  • soulhunter
    #86
    én irtam pozitivat is :P
    de ezexerint akkor csak én vagyok olyan szerencsétlen,hogy basznak rám,és hülyének néznek,és azt hiszik,hogy minden ugy van,ahogy ők mondják

    mondjuk találkoztam még pár ilyen üzlettel, de náluk nem vásároltam
    a bluefishben legalább az első vásárlásnál normálisak voltak (mint irtam),meg ott minden volt 1 helyen...
    a problémáim velük ott kezdődtek, amikor a gép nem működött...
    innentől meg már le van irva 2 kisregény formájában :)
  • gabber_saviola
    #85
    nah azért illene mostmár azért pozitív eseteket is mesélni, mert vannak ilyenek is ^^
  • soulhunter
    #84
    köszi a memoriás választ :)
  • MacrosTheBlack
    #83
    Tipikus magyar szervizes hozzáállás. Németben ezt nem mernék megcsinálni az emberrel.
  • soulhunter
    #82
    na,van 1 tegnapi eset
    szal péntek reggel arra ébredtem,hogy iszonyu zugás jön a gépből
    rácsaptam, minden oké lett
    aztán játék...
    egyszercsak a pcprobe 2 felvillant,hogy a chipset fan sebessége 0 (!!!)
    rácsaptam,és 1ből ment tovább 8200-al
    igen ám,csakhogy ujra kezdődött a zugás, és láttam,hogy eléggé nehézkesen forog... rácsaptam,ismét jo lett (mintha rozsdásodna,és egyre nagyobb surlodással menne vagy ilyesmi)

    na,gondoltam hamár ugyis aktuális a fikázásuk,most vagy rácáfolhatnak,vagy igazolhatják
    erre fogtam magam,bevittem du. 4kor az üzletbe,hogy ez a hiba a chipset fan-nal,és nem akarok hozzányulni,nehogy ugorjon a gari
    (a pcprobe ablakát kinyomtattam, amin eléggé feltűnően látszott,hogy hányX esett le a sebessége,szal a bizonyiték megvolt)
    volt a polcon 1 tök ugyanilyen alaplap,szal a csere még érthető lett volna, de mind1...

    reakciojuk:
    (idézem)
    "nem kéne széthajtani a gépet ész nélkül,és akkor nem lenne ilyen probléma"

    igen ám,csakhogy a pcprobe-bol azt az ablakot is kinyomtattam,ami a feszültséget, szorzot, tulajdonságokat, sebességet stb mutatja (szal az informácios ablakot)
    kivettem a zsebemből, széthajtogattam, megmutattam nekik

    válasz:
    "ebből most mit kéne látnunk?"

    reakciom:
    megmutattam nekik az adatokat,hogy ezt + azt kéne figyelni,főleg a számokat

    hatásszünet :)
    2 perc mulva rájött,hogy egyedül nem megy,hivta a hátso részből a hozzáértő kollégát,aki enyhén ingerült állapotban közölte:
    "ilyen csipcsup ügyekkel nem foglalkozunk, felküldjükk Budapestre, 2 7 mulva lehet érte jönni,ott megcsinálják,ha ők is észlelik a hibát"

    kérdésem:
    addig kaphatnék csere alaplapot?

    válasz:
    nem

    elhoztam, majd teszek rá 1 másik ventit,az legalább ma délelőtt meglesz,bár valszeg ugrik a gari...
    hát ez történt...
    tény,hogy nem tudok nagyon sokmindent,de eddig legalább 150 gépet összeraktam, feltelepitett, beállitottam, tuningoltam stabilan,még be is állitottam a winFOSt attol függöen,hogy netre kell-e,játékra, irodai alkalmazásokra, stb...
    de hogy egyből azt feltételezzék,hogy tutira széthuzom orrba szájba, és kiég, azt már kicsit durvának tartom...

    az a poén, hogy átmentem 1 másik üzletbe (ami éppen a modortalan bunko kiszolgálásrol hires)
    bevittem haverom vga kártyáját, mer ő dolgozott,és ma már játszani akart,szal hamár ugyis ott járok, beugrok vele
    kicserélték
    megkérdezték mi a baj, elmondtam,amit haverom mondott, betették ott azonnal 1 gépbe, tényleg az volt a hibája,levettek 1 ugyanolyat a polcrol, és átirták a garilapon a sorozatszámot,meg a dátumot tegnapira
    és ami meglepett,hogy tényleg flegmán beszélnek az emberrel,de legalább korrektek

    na,ennyi a 2 üzlet közt a külömbség
  • [NST]Cifu
    #81
    Amellett, a gyakorlatnak ki kellene váltania a képzettség hiányát.

    Ez az életben sose lesz rendszer. Teljesen mindegy milyen szakmáról van szó, kőműves, autószerelő, informatikus, gépészmérnök vagy építész. Ahol meghatározzák hatóságilag, hogy mostantól kezdve ezt és ezt csak megfelelő képesítéssel rendelkező ember végezheti, ott a papír lesz a döntő, és nem a tudás. Sajnos. Mert úgy veszem észre, hogy a főiskolákról/egyetemekről kikerülő emberek úgy kerülnek egyre inkább szakmai szinten magas pozicióba, hogy fogalmuk sincs a szakmájuk gyakorlati oldaláról...
  • keeper2
    #80
    Az én konfigom jelen pillanatban még csak barton 2.5+ -nál tart, mindenesetre, felfigyeltem egy eléggé fura jelenségére a lapomnak. Van 3 db 512-es ramom. Ha ezt az első 3 slotba rakom, okés, másfél giga. Ha viszont az egyiket a 4.be, akkor nem másfél giga, sőt, ha úgy vesszük, hogy nem kezeli a 4.ben lévőt, akkor 1 gigát kellene mutatni, ellenben ő 512-t lát. Ha két modult használok, 1-3 között bármelyiket, akkor 1 gigát lát, de ha valamelyik a 4. slotba kerül, akkor nem indul a gép. 4 memszivel nem próbáltam, és mivel nemsokára váltok, már nem is fogom, mindenesetre, érdekes, hogy úgy néz ki, mintha a 4. slotba helyezett memóriát nem hozzáadná az összeshez, vagy neadjisten nem venné tudomásul, hogy ott van, hanem egyenesen levonja a memóriamennyiségből :)))

    Inquisitor: nem tudom, mire gondolsz, hogy 70% kamu a reklamációknak, ha arra, hogy nem tényleges hardver hiba, akkor nagyjából igazad van, de attól még nem kamu egy reklamáció, mivel nem szándékos félrevezetés ez a vevők részéről a szervizesek irányába, hanem egyszerűen nem garanciális probléma. Amúgy, a vicces az, hogy a kiskerből visszajött, kisker szervizesek által letesztelt termékeknek is jó 20%-a teszt okés. Ebből is leszűrhető már az általános hozzáértésük. Az a probléma, hogy hazánkban nincs semmi megkötés arra, hogy milyen végzettséggel lehet az ember szervizes, vagy ha van is, senki nem foglalkozik vele. Azt tudom, hogy számtech eladó csak úgy lehetne valaki törvény szerint, ha kereskedelmi végzettsége van (bár, ez negyede annyit sem ér, mint egy fél év gyakorlat, kereskedelmi végzettség nélkül), ellenben senki sem ellenőrzi, hogy ténylegesen megvan-e az előírt végzettség. Nekem is programozó és rendszergazda végzettségem van csak, mégis voltam már eladó is, hogy ne is említsek olyanokat, hogy volt elektronikus, sőt, még burkoló végzettségű kollégám is. Mondjuk, értettek is hozzá, csak ahhoz kell némi elhivatottság, hogy ne olyan legyen, aki rühelli a témát, csak a pénzért csinálja, mivel, ha érdekli is a téma, akkor önszorgalomból is beletanul, nem csak ragad valami rá a kosszal együtt... Bár, nemrég hallottam egy pletykát arról, hogy valamikor be akarják vezetni, hogy csak megfelelő végzettséggel lehessen értékesítés céljából konfigot összerakni. Azt nem tudom, mi a megfelelő végzettség, de remélem, az enyémek benne vannak, eléggé illő lenne :) Amellett, a gyakorlatnak ki kellene váltania a képzettség hiányát. Már összeraktam jóval több mint ezer gépet, röhej lenne, ha azt mondanák, hogy eztán nem rakhatok össze, mert nem tanultam meg, hogyan kell....
    Az, hogy soul megrendelt egyszerre két sli kártyát, és ők két különbözőt produkáltak, nem sért előírást, megtehetik, de azért nagyon messze etikus dolog lenne gondoskodniuk arról, hogy azok ugyanolyanok legyenek, ha már nem tudták akkor odaadni a kettőt egyszerre, végülis, ő egyszerre, egyazon géphez rendelte meg, és az ő hibájukból nem lett ugyanolyan. Ő lényegében a bolt hibájából nem kész konfigként vette meg a gépet, amellett, nagyon durva, hogy két hétbe tellett beszerezniük. Még egy utolsó falusi boltba is illene legalább hetente kapniuk árut. Mivel azt mondták, csak egyet tartanak a dolgokból, akkor ez azt jelenti, hogy ha valamit megvesznek, az két hétig hiánycikk a boltban?
    Mindenesetre, a hozzáértő ismerős témától engem is kiver a víz, gyakorlatban tapasztaltam, hogy a legnagyobb baromságokat a hozzáértő ismerősökön keresztül hajtják végre az emberek. Ha azt mondja valaki, hogy ő nem ért hozzá, és megpróbálta, de nem megy, azt sokkal többre értékelem, mintha a hozzáértő ismerős megnézi, és ő mond róla véleményt. De volt olyan eset is, hogy egy nagy cég rendszergazdája összeírta, mi hibás a gépben, amit le kell gariztatni (kb a fél gép). Szegény csávó meg odaállt a géppel, hogy azokat írták össze neki, hogy rossz, és kiderült, hogy minden tökéletes volt, kivéve a rendszergazda tudása, mivel ő nem tudott normálisan feltelepíteni egy windowst. Ilyen emberek miatt ég a pofám, ha azt kell mondani, hogy nekem is ilyen végzettségem van. Na meg, volt olyan csoporttársam a suliban, akit úgy áttoltak, hogy életében nem sikerült egy xp munkaállomást sem feltelepíteni. Én a vizsgára sem engedtem volna el, mégis közepessel átment.... mit várjon így az ember, nem csoda, ha nem becsülik meg sehol már a megszerzett képesítést...
  • MacrosTheBlack
    #79
    A 32 bites XP max 3 gigát kezel, a 64 bites XP már kezel többet is. A Win98 anno valami 760 megát tudott csak, ahhoz képest előreléps. :) Gondolom ez direkt leszabályozás hogy szervernek (amihez sok ram kell) ne ezt használd, hanem a jóval drágább win2000 / 2003 servert.
  • Inquisitor
    #78
    OFF:
    Valaki azt mesélte, hogy 4GB ramot az összes létező variációban és i9xx-es chipsetet használva is max. 3,2GB-nak látták az alaplapok. Akkor lehet ez Windows probléma? :O
  • Inquisitor
    #77
    "Arra nem hivatkozhatnak, hogy nem egybe konfigként vetted, mert tőlük rendeltél mindent, méghozzá egyszerre."
    Betenné a kaput, ha az alkatrészben vásárolt, de otthon el és szétgányolt gépekre lenne szervizgarancia. Szerintem.
    Így is vagy 70%-a kamu a reklamációknak (minimum) és általában a hozzánemértő, de önjelölt "informatikus"-ok akcióinak köszönhető. Náluk már csak a "hozzáértő szakemeberek" jobbak, a legtöbb szénnéégetet, rosszul bekötött cuccot pont informatikai végzetségű arcok csinálják.
  • soulhunter
    #76
    memiria probléma probléma, mivel a prohardveren,és az egyéb forumokban / cikkekben azt olvastam az alaplapomrol,hogy probléma nélkül veszik 4 GB RAMnál a 400 MHz-t (4 samsungom van)

    a másik probléma,h a winFOS csak 2,75 GB-t lát,meg minden progi
    a memteszt progik látják ugyan mind a 4 GB-t,csak kiakadnak
    bezzeg az 1. winFOS telepitésnél még 4GB-t látott a winfos is,a 2.tol kezdve 2,5-t, most meg sikerült 2,75-öt láttatnom... komoly,mi? :)
  • soulhunter
    #75
    amit ott vettem,az 170e körül volt
    nem keressem elő a legalso dobozbol a garipapirokat,épp elég volt bezsufolni minden dobozt a szekrénybe :(

    de csak ezután az eset után vettem máshol egyéb alkatrészeket,szal bármikor vissza tudtam volna állitani az "ő konfigjukra" :)
  • soulhunter
    #74
    én is ezt mondtam nekik,hogy küldjék vissza a zöldet,mert 1értelműen látszik,hogy az a gyengébb,és mivel le van foliázva a 6600GT doboza, bontsák ki,és nézzék meg,mielőtt hozzák (ezt igyekeztem udvarias kéréssel)
    akkor álltak neki biosokkal vacakolni
    hát,igy meglett a véleményem roluk...
  • Sir Quno Jedi
    #73
    Arra nem hivatkozhatnak, hogy nem egybe konfigként vetted, mert tőlük rendeltél mindent, méghozzá egyszerre. AZ, hogy ő ezt hány részletben tudja szállítani, az ő magán problémája. Másrészt SLI-s alaplapot vettél tőlük és SLI-s kártyát kértél hozzá, mindjárt kettőt. Szal. ha más típust hoznak és nem megy, akkor rendeljenek még az újabból, vagy bármiféle más konstrukcióban oldják meg, hogy egyformák legyenek, nem neked kell ezzel szarózni ! Persze könnyebb a vevővel bunkózni...
  • jihad
    #72
    A memória"problémád" nem probléma, köztudott hogy 2nél több memóriát az a64-ek csak 333 MHz-n kezelnek, állítólag a venice magosak már nyomják 400-on is.
  • biomage
    #71
    egyet kérdeznék mennyibe került a gép
    ja a bluefish szfváron is van és nekem sem tetszenek
  • soulhunter
    #70
    na,akkor most lehet,h hosszu lesz,de igazat is adok,meg cáfolok is :)
    győrben van a nevezett üzlet
    cáfolat: technikailag jol fel vannak szerelve

    na csak azért mentem oda,mert már sehol nem találtam SLI-s alaplapot,csak ott volt 1edül a polcon 8 (!!!) üzlet közül
    gondoltam ha ott vok,akkor megveszek mindent
    végülis eleinte tök normálisak voltak, és mivel házat is vettem, tök ingyen hazahoztak kocsival,nehogy bármi is elázzon az esőben,amig a buszmegálloban várok (sztem ez korrekt volt tőlük,nameg 1 teljes csomagtaronyi cuccot vettem)

    igazolás:
    csak 1 6600 GT volt a polcon, hát rendeltem mellé még1et (foglalot nem kértek, mondván,hogy ugyis rendelniük kell,mer mindenből 1et tartanak, és azt az 1et épp akkor viszem el)

    na a problémák itt kezdődtek
    hazahoztam mindent, összeraktam a gépet
    2 GB RAM - 400 Mhz-n ketyeg DCh
    1 7 mulva 4 GB RAM 333 MHz-n ketyeg -bementem,hogy jelezzem a hibát,holott a tesztek szerint (amiket olvastam neten) simán kéne vennie a 400 MHz-t
    na,akkor elkezdtem hülyéskedni a RAMokkal, mivel eléggé hülyének néztek,és azt mondták,hogy cserélgessem meg őket,mert nem értek hozzá
    2 RAM 400 MHz-n pörög,akárhogy rakom, 3at nem lehet beletenni,mer akkor is csak 2 GB-t lát, szal 4 = 333 MHz
    na visszamentem,hogy csináljanak vele valamit...
    ekkor udvariasan elküldtek,hogy frissitsek biost (amit már megtettem a winFOS 1. telepitése után)
    szal aztán 2 7 mulva megjött a 2. 6600 GT
    hazajöttem,és jött az ámulat
    először kék nyákos kártyát kaptam, most meg ugyanolyan számmal,és dobozzal rendelkező kártya zöld nyákon van
    na gondoltam mind1, végülis 1ütt kell müködniük
    jön a poén:
    külömböző biosuk volt (ez ott derült ki)- nem mellesleg az 1ik nem más,mint 1 galaxy 6600 GT club3d ventivel ellátva

    visszavittem a 2 kártyát, közölték,hogy 2 külön bios van,de dolgoznak rajta
    mondtam nekik,hogy a kék kártya biosát mentsék le,tegyék a zöldre
    du. visszamentem,közölték,hogy ez nem járhato ut, ezért 1 hacker site-rol töltöttek le 1 ősrégi biost (eléggé ingerülten)
    megköszöntem szépen, elhoztam a 2 kártyát

    SLI funkcio nem müködött a 10 winreinstall után se,ugyhogy betelefonáltam,hogy jöjjenek ki,és csinálják meg
    válasz: vigyem be a gépet,nincs idejük ilyennel foglalkozni,vagy este 8kor kijönnek 2500ér + fél oránként 2000 HUFér (4000-es orabér? tyűűűűűha) :)
    na itt még csendben türtem,de vártam
    senki nem jött,aztán elmentem melozni
    másnap bementem,hogy még mindig nem jo semmi,és a számtek profi ismerősöm se tudja a hiba okát,és mivel nem jöttek, szeretném,ha kijönnének
    erre közölték velem tök bunkon,hogy a bios-egyeztetésért is el kellett volna kérniük 6000 Ft-t,mint szervizdij. arra hivatkoztak,hogy nem kész konfigként vettem meg,hanem 2 részben (mivel a 2. 6600 GT ugyebár 2 7es késéssel jött,és annyit nem várok 1 rohadt konfigra)

    fogtam magam, szo és fizetés nélkül eljöttem

    nos, a hiba:
    az alaplaphoz adott driver (bár állitolag 64bites nforce4-es driver) nem jo a 64bites XPhez
    csak annyit kellett volna mondaniuk,hogy probáljam ki a jo öreg XPvel (azzal jelenleg nincs bajom)

    egyéni értékelésem:
    hozzáértés: 0
    kiszolgálás: 2 (a romlo stilus miatt, minden eleintei korrektség ellenére)
    segitőkészség: 1

    tapasztalat: inkább áldozok vmire + 5000 Ft-t,csak ne ott kelljen megvennem (azota is árulom azokat az alkatrészeim,amiket tudok potolni,és ott vettem,nehogy garanciális problémáim legyenek velük)
  • biomage
    #69
    igazad van összeálitott gép mind szar
  • jihad
    #68
    Tipikus összeállítottgép konfig: hiperszuper p4 integrált videokártyával, vagy celeron gf 6600-al.
  • jihad
    #67
    Elméleti szinten a közbeszerzés is korrekt, sőt, Vitya magánszőlőtelepítgetései is...
  • keeper2
    #66
    A sulinet lehet jó is, de rossz is. Elméleti szinten egy minisztériumi szakértői bizottság vizsgálja be a termékeket, hogy megfelelnek-e a minőségi követelményeknek, és korrekt-e az ár, de erről a bizottságról csak annyit, hogy anno, amikor még nem lehetett alaplapot árulni, elfogadtak 2 konzorciumtól 1-1 alaplapot, amik a proci kategóriában lettek elhelyezve. Így vajon hogyan vizsgálhatták meg a minőségét is??? A rossz a programban, hogy tényleg vannak helyek, ahol extrém drágán van bepályáztatva az adott termék (példa erre egy nagy plázás bolthálózat egyik gépe. Kipróbáltam, ugyanazt a teljesítményt 120 ezer helyett kb 85 ezerért össze tudtam állítani az én munkahelyemről származó termékekből). Emellett a másik, hogy a konfigok általában -különösen a nagy bevásárlóláncok üzleteiben- elég nagy teljesítményűek, de rendszerint van egy olyan pontja, ami totál szűk keresztmetszet, így jól lefogja a többi jó teljesítményét. De azért van olyan cucc is, ami majdnem egy árban van a sulineten kívüli "énjével".

    A szervizesekről meg annyit, hogy az előző helyemen, egy kisker hálózatban dolgoztam, ez volt az a hálózat, ami nagyjából az egyetlen volt, ami versenyre késztette a mistralt. Meg is látszott, hogy amikor megszűntünk, hirtelen erős áremelkedés volt a mistralnál. Szóval, nálunk is volt egy fekete bárány bolt. Olyan emberek kerültek oda, akik lehúzták az embereket, sokszor eljátszották, hogy a szarul összerakott gépet hatalmas pénzekért (zsebbe) háznál megjavítgatták (persze úgy, hogy többször is ki kellett menniük, mindig jó pénzért). Emellett nagyon durván álltak a vevőkhöz. Persze, ez zárt be elösször, aztán hozzánk hozták a gépeket, persze, addigra már úgy lehúzták az embereket azok a saját zsebükbe, hogy nálunk már totál idegbajosan kezdték, ami egyrészt jogos, hiszen ugyanaz a cég, amelyiknek az emberei átverték őket, ellenben, nekünk is igazunk van, mert mi megpróbáltunk mindig korrekten állni a dolgokhoz, és nem is jött ellenünk komolyabb panasz. Most akkor attól függ, melyik boltot választanák ki, vagy jó, vagy nagyon sz*r értékelést kapna a cég.
  • jihad
    #65
    Igen, ezt sok helyen láttam már hogy az adóvisszaigénylés egy mágikus szó. Többször volt hogy ajánlottam ismerősnek inkább kp-ra vegye a gépet / alkatrészt, de nem, a sutyinetben jobb lesz, mert a fele visszajön. Csak épp a duplának a fele.
  • gabber_saviola
    #64
    ^^
  • gabber_saviola
    #63
    jah :DDDDDDDDDDDD
  • fifi
    #62
    na igen ez a gond...
    én is pont most kaptam egy listát, hogy elméleti síkon rakjak össze egy masinát... ha nem is pont dupla annyira jön ki de bőven sokkal drágább, mintha simán bemennénk egy boltba és leveszegetnénk a polcról a cuccot.

    de az egyszeri júzernek csak a "zadóvisszaigénylés..." lebeg a szeme előtt mint vmi mágikus szó...
  • Takezó
    #61
    oksi, elhiszem neked, mivel fél éve már kevesebbet vagyok benn a boltban, és így kevesebbet foglalkozom sulinettel is, lehet ennyire megváltozott, majd megnzéem nálunk hogy áll a dolog :o
  • cyrus #60
    az eladókról mesélj kicsit :D

    sok rosszat hallottam :D
  • MacrosTheBlack
    #59
    Miért is nem?
  • MacrosTheBlack
    #58
    Csak a proci, egy 3200+ A64 S939 64k bruttó volt a listán, annyi mint a 3500+-om fél éve. A blúfisnél is 47k bruttó (igaz nem sutyinetes árlistán), csak ezen az egy tételen 17k huf a különbség sutyinet és nem sutyinet között.
  • Ams
    #57
    nem teljesen így van ahogy mondod...
  • MacrosTheBlack
    #56
    Az valóban furcsa, mert múlt héten hozott egyik haverom sutyinetes árlistát, hogy segítsek neki gépet összerakni onnan, de olyan árak vannak rajta, hogy darabjait(!) 5-15k-val olcsóbban megveszem azt bármelyik boltban nem sutyinetes listáról. Ezt beszorzod azzal hogy hány részegységből áll egy gép, minimum(!) 50k lesz a különbség, jobb cuccök esetén inkább 70-80k (már ha éppen van valami jó cucc sutyinetben, mert ott csak a kommersz a divat). Leírok belőle 60k-t, szinte ugyanott vagyok mintha a sarki boltban vettem volna kp-ra, és akkor nem hitelezek fél-1 évig az államnak se, meg a megvesztegetős közbeszerzők vagyonát se gyarapítom.
  • Inquisitor
    #55
    OFF:
    Maradjunk annyiban, hogy a Sulinet succból ami lényegesen drágább, mint boltban, az azért drágább mert a "csodálatos" pályáztatás eltart 2-3 hónapig, és gyakorlatilag 2-3 hónapos áron kapod meg őket. Azért nem kell ecsetelni számtech cuccnál az milyen nagy különbség lehet. Olyan termékeknél aminél meg lehet jósólni, vagy ahol bátran jósolt a forgalmazó árakat, ott normálisak az árak.
    Jellemzően monitor, nyomtató, és tsa. nem szokott drágább lenni.
    Aztán mivel SEX-ben kötelesek a teljes garanciát adni, ezért minden ami 2-3-5 év garival lesz, az egyértelműen drágább. Mint pl. a dobozos procik is :(
    Ettől függetlenül még lehet benne bratyizós dolog, csak nem kell belelátni ahhoz, hogy gagyi legyen.