214
Vajon a Bluefish üzletekbe szándékosan csak hozzánemértő arrogáns parasztokat veszik fel eladónak?
  • jefferson83
    #54
    A soproni blúfissel semmi gond nincs kiszolgálás szempontjából. Igaz nem értenek hozzá cseppet sem, de oda csak úgy kell menni, ha már biztosra tudod mit akarsz és ha van megveszed. Kérdezősködés nem ajánlott :)
  • Takezó
    #53
    nem, eccerűen azé, mert többen akarnak így számítógépet venni, több forgalom ugyanakkora árrés mellett is több pénz ^^
  • MacrosTheBlack
    #52
    A haveri-bratyi bt alatt azt értem hogy a sutyinet döntőbíróság tagjainak haverjai, vagy az őket lefizető kft-k kapják a zsíros szerződéeket. Mint minden közbeszerzésnél. Mit gondolsz, miért tolong érte mindenki? Nem azért hogy minél olcsóbban forgalmazhasson.
  • Takezó
    #51
    fura, mert pl nálunk egy árban volt a sulinetes cucc és a sima, szal nem értelek :o
  • MacrosTheBlack
    #50
    Már amelyiknek, azért a kiskereket se kell félteni lehúzásban. De mint írtam, az igazán nagy kaszálók a "közbeszerzéses" beszállítók. Sutyinetes cuccot csak tőlük vehet a kisker, annyiért adják amennyiért akarják. A kiskernek meg azért éri meg mert lehet hogy esetleg kisebb a haszon rajta mint a nem sulinetesen, de azok is megveszik, akik amúgy nem. Bár ez a sutyinet akkora átb*szás, hogy én ki se használom. A kereskedők extra profitja elviszi az adókedvezményt, nekem semmivel enm jobb, nekik meg minek termeljem az ingyenporifot.
  • Sir Quno Jedi
    #49
    Nemtom. Én a Partner Computer-ől szerzek be már szinte mindent pár éve. Igaz ismerek is két eladó srácot onnan (mire jók a LANpartyk + barátok :D), de már megfigyeltem, hogy tök laikusokkal is abszolúte korrekten bánnak. Elmesélik türlemesen, mit-hogy lehet és ha a gempa kér valamit összeállítják neki, nem húzzák le, sulinteben sem (volt olyan ipse, akit én már elküldtem volna melegebb éghajlatra, igaz, nem is eldásból élek :D) ! Nekem eddig bármi problémám volt szónélkül segítettek/cseréltek. Nagyobb cégekhez én már nem is járok be (bár ők is nagyker is). Ja és szinte bármit be tudtak nekem eddig szerezni, pedig nekem soha semmi sima cuccz nem jó... Ha nincs szereznek.
  • Takezó
    #48
    "Ezek olyan közbeszerzés szerű korrupcióval kiválasztott, a szart dupla áron eladó haveri-braty bt-k, akik kenőpénz fejében lezsírozták hogy csak tőlük lehessen rendelni."
    Ez hülyeség... Expert azért eléggé ismert nagyker, és nem az a "haveri-braty bt" :Ð, mégis sulinetes cuccokat is rendelhetnek tőlük a kiskerek.
  • Takezó
    #47
    rohattak, hoty reklámoznak :D:D:D
  • Punker
    #46
    bár így lenne, de a kiskernek a sulinet cuccokon kisebb a haszonkulcsa mint a nem sulineteseken.
  • Ambro
    #45
  • robotnyk
    #44
    elég ha szerzel egy befolyásos anyóst.
  • MacrosTheBlack
    #43
    Igen. Jól megszedném magam, szőlőt telepítenék magamnak állami pénzen, és jól élnék. :)
  • MacrosTheBlack
    #42
    Nagyon ellustultak. Régen a misztrállal szemben sokan a blúfist preferálták, ezek meg megszokták hogy odajár a nép, de az nem jutott eszükbe hogy csak addig amíg van értelme. Én már csak akkor megyek oda ha valami 1000 éve kapható, legkommerszebb cucc kell, az már talán újdonságként megjelent náluk is. 1 pozitívuma van csak: a nyugatihoz közel vannak, más nem.
  • Ambro
    #41
    Mit gondolsz, változna ez a helyzet, ha történetesen holnaptól te lehetnél a miniszterelnök?
  • MacrosTheBlack
    #40
    A sutyinet más tészta, az nemcsak a kiskeren múlik! Sutyinetben csak olyan stuffot lehet árulni, ami a kijelölt királyi beszállítóktól származik. Ezek olyan közbeszerzés szerű korrupcióval kiválasztott, a szart dupla áron eladó haveri-braty bt-k, akik kenőpénz fejében lezsírozták hogy csak tőlük lehessen rendelni. Na ezektől vásárolhatnak csak a sutyinetes boltok, akik persze maguk is rápakolnak uzsorahasznot, ezért kapod a végén dupla áron ugyanazt ami rendes forgalomban feleannyi. Nameg ezek olyan lassúsággal dolgoznak, amilyennel akarnak, megkerülni őket nem lehet, nincs miért sietniük, és ezt ki is használják.
  • MacrosTheBlack
    #39
    Persze hogy rajtuk áll, azért őket fikázom. :)

    A ready már évek óta eltűnt a vadászból, a moszkvánál vannak az ostrom computer boltjában. Lehet összeolvadtak, 2 kicsiből egy mégkisebb, talán annyira nem ment a bolt.
  • haxoror
    #38
    A mistral a legszarabb szvsz, szar minőségű cuccok szinte biztos hogy vissza kell vinni :/
    A BlueFish lehet hogy unottfejű embereket alkalmaz de legalább korrektek és értenek hozzá
  • robotnyk
    #37
    a helyszíni javítás drága. aki azt akarja hogy házhoz menjenek, az fizesse meg
  • Bandee1987
    #36
    nekem a cikkből egy dolog derült ki igazán: hogy egyes szervizek mennyit képesek elkérni. Pl. a pcdoki. Meglehet, hogy korrekt a szolgáltatás ,de 6000 ft-ért elég drága.(1 óra 6000 ft...). Inkább a szerelés nehézségétől és idejétől függően kéne fizetni. (bár egy nem korrekt szerelő mondhatja azt, hogy ez nehéz munka volt)
    (Pl lehetne fizetni percdíjtől függően)
  • gabber_saviola
    #35
    amúgy legjobb a MagiComp ^^ , olcsó árak ......meg minden :P
  • gabber_saviola
    #34
    jó drága
  • PLaci #33
    Az én ajánlásom:

    RealSys

    2 üzletük van Dunakeszin, jók az áraik és korrektek :)
  • jazzy
    #32
    Nem bluefishben tortent, de hasonlo eset. Ismeros boltba bemegy, koszon, leszarjak, nezelodik, leszarjak. Odalep az egyik eladohoz:
    -Szia! Megismersz?
    -oo.. nem..
    -EN VAGYOK A VEVO B*MEG.

    na, kopni nyelni nem tudtak :)


    ui: en mindossze 2x jartam bluefishben Szolnokon de itt eleg magas fokon ertett az uriember a munkajahoz.
  • Takezó
    #31
    amúgy legjobb a Budakalászi Corában található FEFO Computers ^^ eskü, remek szakemberek dolgoznak (és dógoztak ^^) ott, csak messze van :Ð
  • Takezó
    #30
    hát nemtom... nekem kurva unottnak tűnnek mindig,...
  • PLaci #29
    A Mistrál az ziher bunda....
    3-4 éve vett az öcsém ott egy Gef3 Ti200-at, akkori áron kb 38k-ért. Hazahozta, de akármilyen 3D elidítására totál fagyás volt a válasz bármely verziójú Detonator-al. Kívéve 1-el, de az az a verzió volt, ami először ismerte fel a Gef3 Ti200-at, és siralmas eredményeket produkált. (A Gef2MX400-am leverte.) Vissza vittem, berakták egy Intel-es gépbe, szuperül működött, majd berakták egy AMD-s gépbe... ekkor lehidaltam.... megkérdezte az egyik szervizes a másikat, hogy ehhez a kártyához hogy kell a driver-t installálni... (mármint az nVidia Detonator-t) Az AMD-s gépben fagyott, mire közölték velem, hogy vegyek egy Intel-es platformot. (akkor volt 2 hónapos az ABIT KT7 -esem meg az 1700+ -os AMD-m, és egyébbként is fúúúj intel :)) Végül egy kis ráfizetéssel becseréltem egy OEM BBA Radeon 8500-ra.
  • Phat Smoker
    #28
    ehh..ezt elnéztem valóban :)
  • Mr.Grent
    #27
    Nemkell védeni ám! Tudjuk hogy ottmelózol :D
  • kiskorúbézoltán #26
    #1
  • Phat Smoker
    #25
    kifejted bővebben ?
  • Inquisitor
    #24
    "Lááááássss, lááááássss, NE CSAK NÉÉÉÉÉÉZZZ!"
  • Phat Smoker
    #23
    Bluefing suxx..itt is az utolsó helyen végeztek!
    szervizteszt
  • Inquisitor
    #22
    Nagyrészt igazságtok vagyon, de pár észrevétel:
    Szerintetek mennyi és mi köze pl. a kecskeméti BF-nek a a budapestihez?
    Nem e lehet összefüggés a között, hogy mennyire értenek adott boltban az eladók a témához, és a között, hogy szinte nem tudsz 2x látni egy-egy arcot a boltban?
    A SuliNet-et meg ... nos amennyi köze a boltnak van hozzá.

    Ellenben a cikkből egyértelmű, hogy a gépet ki se nyitották. Szerintem. :(
  • PLackó
    #21
  • robotnyk
    #20
    még egy sztori ha már dilettáns boltok

    tönkrement a noname hangkártyám, gondoltam a helyi bolt megfelelő lesz, elvégre csak egy ugyanolyan 2000 forintos cuccot akartam beletenni. elmentem, azt mondták nincs, de megkérdezi a fehérvári központot, hiszen úgyis délután hoznak árut. telefon, van kérem-e? kértem, mondták jöjjek vissza 4 óra körül. visszamentem, nem volt ott, kérték hogy menjek fél 6 körül, akkorra biztos ott lesz. nem volt ott, kértem hogy kérdezzék meg telefonon hogy mi van. telefon, nincs ilyen hangkártya raktáron, nem tudnak hozni. ekkor fogtam az árlistát, kiválasztottam egy 30 ezer forintos példányt (akkoriban az első audigy lehetett talán), aztán azóta is megyek érte. remélem rájuk rohadt :)
  • robotnyk
    #19
    tavaly nyáron próbálkoztam gépfejlesztéssel, sulinet keretén belül. ha már a kezemben van a pénz arra amit venni szeretnék, akkor türelmetlen leszek, ez tény, de amit a bluefish csinált az kabaré.
    fehérvárit találtam meg neten, megnéztem az árakat, aztán bementem. 3 fatuskó még fél órával a nyitás után is a csippát törölgette a szeméből. megkérdeztem vannak-e ezek az alkatrészek (memória, processzor, alaplap lett volna), azt mondták nincs, megrendelik, kb 1-2 hét mire megjön, mert nem olyan egyszerű, mert sulinetes, blablabla. mondtam rendben, kértek 10 rugó előleget, azt is megadtam.
    napra pontosan két hét múlva felhívtam őket, hogy van-e valami, vagy nincs, azt mondták baj van a viszonteladókkal, újat kell keresni, lehet hogy árváltozás lesz, érdeklődjek egy hét múlva. 1 hét múlva megint 1 hetet kértek. ekkor már a plafonon voltam, és írtam egy mailt a bluefish panasz e-mailjére, hogy miért vállalnak el olyat amit nem tudnak teljesíteni, vagy ha elvállalják és nem tudják megcsinálni akkor minek hitegetnek. kb 2 órán belül csöngött a telefon, mert pestről leszóltak fehérvárra a levéllel kapcsolatban. elmondtam mégegyszer, hogy ne ködösítsenek, hanem mondják meg, hogy mi van, lesz-e alkatrész vagy nem. azt mondták nem, visszaadták a pénzt.

    ezután elmentem egy nevenics boltba, megrendeltem ugyanazokat az alkatrészeket, 4 napon belül minden megvolt, ráadásul ingyen össze is dobták a gépet.
  • keeper2
    #18
    Hehe. Olvastam a tesztet, és rögtön eszembe jutott a kékhal szállítósráca. Én egy nagykerben vagyok szervizes, ahonnan ők vásárolnak, és ott kérdezte meg egyszer amolyan prózai kérdésként, hogy miért van az, hogy őket mindenhol csak szidják? Hmm, van már róla fogalmam... Mindenesetre, macros...-nak üzenem, hogy az, hogy nem tartanak normális cuccokat, már csak rajtuk áll, mivel pl. a munkahelyemről nyugodtan tudnának venni, de inkább csak az olcsóbb vackokat veszik... Azért, visszagondolva, amit gariba hoznak vissza, azok általában korrektül el vannak intézve, hogy a teszt ok minimális legyen. Én, ismerve a módszereit, hogyan tud minden eszköz úgy meghalni, hogy nyoma ne legyen, de általános meghibásodásnak tűnjön, mernék rá tenni egy normálisabb pénzösszeget, hogy ők teszik tönkre a nem túl egyértelmű hibájú dolgokat.
    Azért kíváncsi lennék rá, hogy sikerült megjavítaniuk az index tesztben szereplő gépet? Ahhoz, hogy a tápkábelt visszakössék, mindenképp fel kell nyitni a gépet, akkor meg már feltűnik a memória kiesése. Vagyis, vagy nem is néztek bele, vagy ????
    A mistralról nekem a legrosszabb véleményem van. Addig minden oké, amíg nincs szükséged a szervizbe visszamenni, mert ott általában lehúznak, és átvernek. Régen vásároltam ott, amíg rá nem jöttem, milyen is a garanciális ügyintézésük, és milyen az átlag minősége a termékeiknek. Azóta meg ismerősök hajmeresztő történeteiről hallottam ott... Hát, én nem sokáig maradnék meg a jelenlegi helyemen, ha az ő stílusukat venném fel.
    A ready szervizét még akkorról ismerem, amikor még eléggé hozzá nem értő voltam a gép szervizelésében, jópár éve... A legemlékezetesebb történet, ahogy a slot1 keretet majdnem széttörte a szervizes, mert fogalma sem volt róla, hogyan kellene kiszedni a procit belőle. Aztán nem olyan régen láttam azt, hogy már nem is a vadász utcában vannak. Nem tudom, hova tűntek.
  • Montanosz
    #17
    ha már itt tartunk: nem tudja valaki szegeden hol érdemes számtech cuccot vásárolni?
  • [Walaki]D`Lair
    #16
    igaz egerben van, de csak ajánlani tudom: Covex...nagyon korrektek, olcsó...az összes itthoni gép tőlük van...
  • St
    #15
    Igazából ez már legalább több mint féléve történt, csak most az index cikk kapcsán eszembe jutott. Egyébként nem zavart a dolog, átmentem egy másik boltba, ahol volt.