214
Vajon a Bluefish üzletekbe szándékosan csak hozzánemértő arrogáns parasztokat veszik fel eladónak?
  • Ramore
    #174
    ha figyelmesebben olvastál volna, akkor azt is írtam, hogy tisztelet a kivételnek!
  • virs lee
    #173
    Ez igaz, de a magyar szervíz órabérek már igencsak igazodnak a nyugatihoz, a kiszolgálás meg vagy igen vagy nem. Nekem is volt kedvenc helyem, be is zárt rég, meg van ahova més nyalókát venni se térnék be, mert azzal is átvernének. A vevők is igénytelenebbek mint nyugaton, de ez legtöbbször pénzügyi kényszerigénytelenség (nem telik rá), nem saját. A fizetések és árak viszonyát mindenki ismeri, az itthonit is, a külföldit is, ezt nem kell bemutatnom. A végzettségben egyettártünk, nem garantál semmit, csak azt bizonyítja hogy az illető képes tanulni, ami viszont fontosabb a kész tudásnál, mert azt jelenti hogy munkája során is képes továbbfejleszteni magát. Aztán hogy meg is teszi, vagy lusta rá, az más kérdés. Nekem sincs túl nagy kedvem munka után még könyv mellé ülni, én is lusta vagyok hozzá, pedig kéne. De legalább szerencsés voltam hogy egy diplomát előtte összehoztam, ami kezdésnek jól jön.
  • virs lee
    #172
    Van programozó ismerősöm aki minimálbérrel van bejelentve, meg zsebbe csúszik még valamennyi borítékban. Pedig az már nem egy tipikus feketemunkás szakma, mint mondjuk az építkezések román idénymunkásokkal.
  • Inquisitor
    #171
    "Szerintem már annak is csak örülni lehet ha nem minimálbért kap az ember"
    És legalább ha bejelntik, remélhetőleg teljes munkaidőre ... hmmm.
  • Inquisitor
    #170
    "Tipikus magyar szervizes hozzáállás. Németben ezt nem mernék megcsinálni az emberrel."
    Meglehet, de egy német hajlandó fizetni szolgáltatásért és szervizért. Magyar vevők nagyobbik fele (90%?) meg kis tételnél is húzza a száját.
    Egy olyan országban ahol inkább megvesznek valamit 20Ft-al ólcsóbban egy másik boltban 3 év gari helyett 1 évvel, vagy ahol inkább megveszik a (full illegális) OEM cuccot 300Ft-al ólcsóbban szoftver és tartozék nélkül ...
    Szóval a piacot az igények alakítják, vitatkozi lehet ezzel, de ez az igazság szerintem :(

    (És a fentiekből következik, hogy aki ért hozzá, az ennyiért se boltosnak, se szervizesnek nem megy el, és így a jelenség tovább erősödik ...)

    Amúgy végzetség se sokat jelent, ismerek motorszerelő végzetségű ÉS jó szervizest, meg láttam nem egy elektoműszerész végzetségű embert, akinek egy vasbilit nem adnék a kezébe befoltozni, nemhogy a gépem közelébe engedném.
  • virs lee
    #169
    Kisegítő jellegű munkát, ami nem ad önálló lehetőséget az alkotásra, nem hiszem hogy bárki is szeretne. Persze lehet hogy valakinek az az álma hogy nyakig szarban ugráljon. :DD
  • Narancs
    #168
    Így van, mert mi lenne ha a paraszt baszna aratni, a buszsofőr nem vinne melóba, a postások nem hordák ki a leveleket, a szar számítógépeket senki sem javítaná...stb
  • virs lee
    #167
    Ez így van, mégis mindenki törekszik. Mindenki felül akar lenni, azt akarja hogy mások szolgálják ki őt, ne fordítva. Ez egy természetes ösztön, ki az aki nem így gondolkodik? Mindenki megy a jobb helyekre, a szarabbon marad aki nem tud máshova. Akármilyen indokból.
  • virs lee
    #166
    Nem. Én nem azt mondtam hogy másra nem jók, hanem hogy jobb helyen nem tudnak elhelyezkedni. Ez nem egy álomállás, nem hiszem hogy valakinek ez jelentené a szakma csúcsát. Nekem se jelentette, ott volt munkalehetőség, de ennyi.
  • Banyapapa
    #165
    Az IGAZI hivatástudatot nem befolyásolja a mani, meghogy mi szerethetö és mi nem,hmmmmmmm.
    Mind1ik szerethetö és mind1ket lehet rühelni,nem melotol függ (1 kivétel a "sz#rszippantás" azt sose értettem meg,dehát azt is kell csinálni:P)
  • czky
    #164
    Sajnos olyan világban élünk, ahol a legtöbben nem válogathatják meg h hol dolgoznak, v fognak. Szerintem már annak is csak örülni lehet ha nem minimálbért kap az ember. Ezenkívül ha mindenki vinné valamire, akkor nem lennének mások csak gazdag beképzelt köcsög emberek...
  • Narancs
    #163
    Nem ítélhetsz meg embereket pusztán az állásuk alapján. Márpedig te épp ezt tetted mikor kijelentetted, a számtekboltosok "másra nem jók"...
  • czky
    #162
    Még jó h a topik témájáról van szó...
  • virs lee
    #161
    De jelentősen befolyásolja. A pénz, az anyagi elismertség a megbecsülés egyik - talán a legfontosabb - jele. Kukásnak, takinéninek, eladónak és más fizikai segédmunkára az ember nem készül hivatástudatból. Orvosnak, kertésznek, akárminek, ami szerethető igen. A többi kényszerpálya. Kiváncsi vagyok akármelyik építkezésen hány segédmunkás mondaná azt hogy élete álma volt ott robotolni...
  • Banyapapa
    #160
    Nem is a manitöl függ a hivatástudat (vagy ugymond az elhivatotság).
  • virs lee
    #159
    Én is voltam 2 hónapig (nyári munka) eladó, hát egyáltalán nem volt tőle hivatástudatom. De a kollégáknak se. Tovább is álltam pikpak. Volt aki nem tehette, iskolai végzettsége nincs, vagy szinte nincs, jövedelmezőbb munkára esélye sincs, viszont meg kell élni valamiből, hát maradt. Ha csak azt nézem hogy a közértben ahova naponta járok havonta tökúj arcokat látok, akkor rájövök hogy egy ilyen minimálbéres álláshoz másnál se fejlődött ki a hivatástudat.

    //A vitát előbb is befejezhetted volna. Mondjuk mielőtt elkezdesz anyázni.
  • Narancs
    #158
    Mindenki kezdi valahol. Aki most eladó, miért ne lehetne még cégtulajdonos? te azt mondtad aki eladó az másra nem jó. Persze akik tanulás mellett dolgoznak teszem azt egy számtekboltban azok se jók másra, igaz? Nem lesz belőlük semmi, mert csak szar boltosok? Az agyad a szűk keresztmettszet. Sajnálom, így nem lehet vitázni. Én befejeztem.
  • virs lee
    #157
    Te erősen el vagy tájolva. Ez nem takarózás, hanem egy elgondolkodtató tény, hogy ha már a tanárok is így látják a helyzetet, akkor abban van valami. Nem tehetek róla hogy nem tudod felfogni, csak anyázni. Sok ember leszarja a hivatástudatot - ha volt neki egyáltalán - és dobbant ha pénzről van szó. Ez teljesen érthető is, ha nem becsülik meg a munkáját, aminek legjobb jele hogy nem fizetik meg, akkor ő minek becsülje meg ragaszkodásával a munkaadót? A dolgozó emberek 99%-a gondolkodás nélkül odébbállna egy jobban fizető állásért, és ez egy természetes dolog, nem kell hőzöngeni, aki megteheti, vált, aki nem az nem. Én is mennlk vezérigazgatónak többmillás havi pénzért, ha lenne hozzá megfelelő tudásom, kapcsolatom. Te gondolom maradnál hivatástudatos kukás...
  • fatallerror
    #156
    okos enged...
  • Narancs
    #155
    Arra akartam rámutatni, hogy egy "vitában" melyben nyilvánvalóan alulmaradt mivel hülyeséget mondott, ne a halott mamájával takarózzon mert a belem kifordul. Bocsánat, nem akartam megsérteni szegénykét, csak kicsit felháborított a megjegyzése.
  • geri15
    #154
    18 vok goaway plzhtxvm^^
  • Narancs
    #153
    Nem mondtam, hogy hazudik.
  • virs lee
    #152
    Holnap megyek a hagyatéki tárgyalásra, ha narancs barátunk nem hiszi, eljöhet, szívesen lerugom a veséjét az anyázásért a jegyző előtt is.
  • virs lee
    #151
    A te kurva anyád te buzi kis anyázógép! Paraszt stílusodból úgy látom volt miért magadra ismerned.
  • biomage
    #150
    narancs fejezd be nem tudhatod hogy tényleg hazudik és ha tényleg meghalt akkor te vagy a láma
  • Narancs
    #149
    "Csak az megy eladónak aki másra nem jó"

    Ezért tartom föl még mindíg, hogy a kurva anyád te taknyos kis paraszt. Halottakkal meg ne takarózz! Attól csak nagyobb pondró leszel...
  • biomage
    #148
    én nem anyázok csak hülyét irtam
    abban nem értek egyet narancsal
  • virs lee
    #147
    3.-tól felfele már nem számít pedonak.
  • biomage
    #146
    sok szerencsét hozzá
  • virs lee
    #145
    Ha már idéztél, akkor a "aki vagy életcélnak tekinti" részt miért nem sikerült észrevenned? Az a gyanúm nem is ez volt a célod, csak az hogy te is egy jót anyázhass narancs mellett.
  • Takezó
    #144
    amúgy én izs akarok tanítani majd gimiben a jó kis gimis csajok miatt
  • Takezó
    #143
    meg az elhivatottaké ;)
  • biomage
    #142
    had idézelek:
    De ugyanez megy most a tanári pályán is, csak az marad suliban tanítani aki vagy életcélnak tekinti, vagy másra nem képes. A java már így is elpályázott magánintézményekbe, vagy más pályára.
    amit irtál az felháboritó mert azt sugalod hogy a tanári állás csak a buták állása
  • virs lee
    #141
    Narancs más nevében anyázott, pedig senki nem kérte rá! Mellesleg nem hülyéztem le senkit, nem írtam azt hogy xy hülye, ha valaki magára ismert, az az ő baja, mindenki magának tart önismeretet.
  • Takezó
    #140
    szeretem, mikor 15 évesek gyerekeznek le ^^
  • geri15
    #139
    jólvan gyerekek elég lesz
  • virs lee
    #138
    Viszont arra még mindig nem deült fény az anyázók közül ki miben tekintette magát érintettnek. Amit én leírtam, az teljesen közismert tendencia, a rosszul fizetett állásokból menekül mindenki aki tud, az marad aki valamilyen okból nem tud. Ez vagy a szakma szeretete, vagy a jobb álláshoz szükséges tudás hiánya. Ez nemcsak az említett helyeken van így, nézd meg pl. az orvosokat, aki nem ragaszkodik ahhoz hogy pont itt gyógyítson, az rég elhúzott külföldre. Németben 17-szer(!) többet keresnek ugyanazzal a munkával, és akkor még nem is a mégnagyobb fizetésekről ismert USA-ba ment. Hozzánk meg jönnek a dokik romániából, mert az ottanihoz képest az itteni fizetés nekik ugyanúgy előrelépés mint a magyaroknak az európai.
  • Takezó
    #137
    te meg lehülyéztél itt pár embert ^^
  • virs lee
    #136
    Én? Narancs kurvázta le a halott anyámat, kérjen ő bocsánatot!
  • Takezó
    #135
    na jó, sztem kérjél bocsánatot minden jelenlévőtől, aztán píszendláv :D