22
  • hofitom
    #22
    Elolvastam okoska!! Ezért nem értem mi a kibeb@szott ujdonság!!! Mi a fészkes fenét talált fel megint a drágalátos MS? Megint lopott valakitől egy ötletet a ngy testvér és a sajátjaként futtatja.

    Alkalmazott vagy? Fáj?
  • kbupdate
    #21
    Ugyan! Nem láttál még cigányt? (Azért merem kiírni, mert HUNGARIKUM!)
  • immovable
    #20
  • FTeR
    #19
    most olyan jutott eszembe, amitől felkiáltó jelet kaptam volna.
    hihetetlenül ..... vagy.
  • immovable
    #18
    Az májkrofos megint egy olyan dolgot "talált fel" ami máshol már évek óta létezett, mostmeg úgy adja elő mintha feltalálta volna a spanyolviaszt...
    Lúzer banda!!!
  • SoDI---
    #17
    No ez az új grafikus formátum viszont tényleg baromság Billtől. Arra ott az SVG, ne kavarjunk már megint cégen kívül el nem ismert házi formátumokkal, mert ettől már mindenki a farra mászik.
  • SoDI---
    #16
    Nagy ügy!
    A Macromedia Flashpapírral egy kattinás, és a Word doksiból PDF lesz.
  • pemga
    #15
    Mert hordozható :). Régebbi Office-oknál attól függően, hogy milyen nyomtatóbeállítás volt a default újratördelte az egészet: a képek szétestek, az bekezdések egyáltalán nem úgy tördelődtek ahogy azt az írója elképzelte, és a nyomtatás gyakran többórás melóba torkollott... Ebből sok mindent kiküszöböltek már, viszont erősen elmentek az inkompatibilitás irányába. A PDF nagy előnye, hogy mindig, mindenhol ugyanúgy néz ki a cucc, legyen szó bármilyen oprendszerről, megjelenítőről vagy épp nyomtatóról. (Jó, a fekete-fehérrel nem tud mit kezdeni persze :), de pl. palmtopra simán ki lehet tenni az anyagot.) És nem mellesleg nem kell hozzá megvenned teljes office suite progikat, mert mivel nyílt szabvány bármilyen nézegetővel el tudod érni ugyanezt a hatást. (Nemcsak az egyre nagyobb méreteket elérő Acro Reader van ám :)).
  • p00h
    #14
    sose értettem mér olyan jó ez a pdf...
  • blakshep
    #13
    úgylátszik kicsit betett nekik, hogy az adobenak sikerült megvennie a macromédiát előbb és mégsem akarnak digitálisirat harcot
  • JZO
    #12
    jól tudod. A PDF formátumot nem lyan régen fogadta el az ISO szabványügyi hivatal. Ergo nyitott szabvány lett. Gondolom ez is késztette a döntésre az MS-t.
  • LaPalma
    #11
    szerintem itt valami nem tidzta. ha jól tudom, a pdf - annak ellenére, hogy az adobe hozta létre - már egy nyílt formátum, eddig is lehetett pdf-be nyomtatni különböző alkalmazásokból és office-ból is ilyen-olyan segédprogramokkal (osx-ben már alap dolog minden alkalmazásban)
    tehát az office 12-től kezdve már alap dolog lesz. épp ideje
  • Zedas
    #10
    Annó szerinted a Novell hogy állt az M$ IPX támogatásához? Aztán mi lett belőle...
    Ha belegondolsz, azzal hogy a Word eleve el tud menteni PDF-et, az Acrobatnak havaznak.
  • Emmegki
    #9
    Pirospont az MS-nek. Ez jó döntés volt.
  • kbupdate
    #8
    Jaj, ne legyél már ilyen.... Szerinted Adobe pusziért engedte ezt?
  • kbupdate
    #7
    huhahuha, azt a mindenit.

    MS Office-ban újdonság lesz, ez nem openoffice, ha nem tűmnt volna fel!

    "A Microsoft részéről is megerősítették, hogy az Office következő verziója nem csak az XML-formátumokat, hanem az Adobe szoftverei által használt PDF dokumentumokat is támogatja. "

    Tán ha elolvasnád az elsó sort legalább...
  • hofitom
    #6
    At ópenoffisz már tud exportálni pödöföbe. Ebben akkor mi is az újdonság?
  • Zedas
    #5
    Ezzel tökönszúrja az Adobe-ot az M$ rendesen.
  • smv
    #4
    Szerintem jól teszik.
  • FTeR
    #3
    a 4. bekezdés baromság, az 5. meg hót off...
  • Aspirin
    #2
    Azt hiszem nem kell sok, és fel fogja vásárolni az Adobe-t a májkrofosh.
    Amúgy én PDF creatort használok, az is ingyenes.
  • pemga
    #1
    Addigis itt van egy ingyenes progi Windowsra, amely működik bármely programból, nem csak az Office-ból :). CutePDF. Linux alá felesleges ajánlani bármit is, ott már a kezdetektől fogva postscript volt a nyomtatás, amiből másodpercek alatt lesz pdf...