140
  • Caro
    #60
    1) Aki flash-elni akar, az felejtse el, akkor ott az NVRAM.
    2) Olyan nincs, hogy mindig swappel. Nézd csak meg ezt:
    top - 21:41:15 up 16 min, 5 users, load average: 0.00, 0.11, 0.22
    Tasks: 68 total, 2 running, 66 sleeping, 0 stopped, 0 zombie
    Cpu(s): 11.2% us, 2.2% sy, 0.6% ni, 79.7% id, 6.2% wa, 0.1% hi, 0.0% si
    Mem: 516456k total, 318480k used, 197976k free, 26172k buffers
    Swap: 979956k total, 0k used, 979956k free, 164412k cached

    jól látható, 0k used :)
    3) A winyának nem az átviteli sebessége, hanem az elérési ideje az, ami nagyon lassú.
    És ez az, ami a ramban ~0(winyós számokhoz viszonyítva).
  • BiroAndras
    #59
    Aki ilyen kütyüt vesz, meg bele 4GB RAM-ot, annak nincsennek anyagi gondja szerintem. Ennek az árából vehetsz 1-2 giga gyors RAM-ot, és többre csak keveseknek van szükségük. Nekem is csak 1 giga van, és a köv. gépembe is valszeg csak ennyi lesz. Egyszerűen nem kell több.
  • dez
    #58
    Tudjuk, neked nem nagy ügy 4GB szupergyors ramot pakolni a gépedbe. :)
  • dez
    #57
    Erm, erre most válaszoljak? :P Szerintem egy mai vinyó egyátalán nem őskori kacat. Csak épp ugye jóval lassabb, mint egy ram. 1-2 óra nem elég 1-2 giga kimentésére? :P Lítium akksi szar? Ahhoz képest minden mobilban ilyen van. Ennél már csak az ólomakksi (pl. autókban) bírja jobban a töltögetést, talán olyat kellett volna rátenniük? :P 10GB 180e -> 18000/GB? =| Bőven elég ide a legolcsóbb DDR266-os is.
  • BiroAndras
    #56
    Szerintem ennek csak akkor van értelme, ha kevés a 4GB RAM a gépbe. Annak nem sok értelmét látom, hogy a win indulást felgyorsítsuk. Egy normális gépen egyébként sem lasssú.
  • arty
    #55
    dez: én nem tizmillióról, hanem 10/100ezres nagyságrendről tudok amig a flash birja. emellett, ami gyors is az vagyon ... és az sem gyorsabb egy 10k RPM winyonál/raidnél.

    jol irtad, ennek pci-e x1-ben lenne értelme, ráadásul ma egy ddr512/266 modul megkapható 5-8 ezerért, 16 óra bőőőven elég amig kibirja, ha csak swapnak használjuk akkor pedig menteni sem kell. ráadásul ha van otthon egy második gép, akkor az is csinálhatja a mentést, akár ugy is, h éjjel Wake On Lan -al bekapcsolja a gépet, lementi, és kikapcsolja a gépet ....

    Hatalmas lehetőségeket ad a kártya, az egyetlen, amiért nem veszek, hogy PCIon nem válhatott igazi vadállat balőle :)

    az 50 dolcsi jó ár!
  • kbupdate
    #54
    Ez az eszköz swap partíciónak a legideálisabb...
  • kbupdate
    #53
    beteges...
  • roliika
    #52
    :-D Ez vicces. Szal a csúcsszuper izéről az őskori vinyóra mentesz mégiscsak....:-DD Szünetmentes 1-2 óráig bírja. Lítium akksi van a memóban ami x töltés után elmegy nyaralni, tehát szia adatok! Flash csak akkor gyors ha gyors az interface. USB az nem az igazi, de mivel kondi elvű az adattárolás/majdnem/ nagyon gyors. Vagy bánom is én. Vegyél ilyet, 10GB kb 180000Ft és akkor lesz 1 gyors vinyód ami nem biztonságos. Ja...a PCI port sem valami hú de gyors.
  • blackeagle
    #51
    Az aztán komoly eredmény ,hogy az xp 13x gyorsabban indul el. Tényleg a számitástechnikát az xp boot idejével kell mérni ,szánalmas. Marhára nem érdekel egy oprendszer bootideje sem, egy oprendszert nem kell leállítani . 1x meg kibirom hogy betöltödjön.
  • dez
    #50
    A 10 millió elméleti szám, hamarabb is kidőlhet. Nem kell az egészet ennyiszer írni, elég, ha kisebb területek vannak túl aktívan használva. (Persze ki lehet találni valamilyen hibajavítást, mint ami vinyókon is van, mondjuk az csak pár badblokkig éri meg.) Egyébként meg lehet, hogy nem is 10 millió, hanem 1 millió, nem emlékszem pontosan.

    Gyorsabb a flash, mint egy vinyó? Ennek utánanézek majd, de nem igazán hiszem.

    "Hogy backupolsz 1 olyan memóriát amiben full nincs adat????"

    Pl. kikapcsolás előtt lementem az egészet. Ha meg áramszünettől kell félni, be kell tenni egy szüntetmentest.
  • dez
    #49
    Egy ideig még biztos jóval olcsóbb lesz a(z elektro)mechanikus tárolás. De ezzel most itt van egy közbülső megoldás. (Amibe be lehet pakolni a main ramnak már lassú ramokat.)
  • roliika
    #48
    Szerintem 1 sima vinyót sem írsz 10 milliószor.És gyorsabb a flash is mint a vinyó, persze csak gyors porttal./firewire/ Te! Hogy backupolsz 1 olyan memóriát amiben full nincs adat???? A több Gbites pedig flash de gyorsan írható, mint mondtam mobilokba szánják. Konkrétan a Sonyericsson. Mert a mini winyók drágák, bonyolultak és sérülékenyek.
  • dez
    #47
    Most is beállíthatod az OS-ben, hogy adott idejű inaktivitás után állítsa le a vinyót. 1-2-4 GB-os puffer vinyóba? Hát, az nem holnap lesz. :)
  • toyotakacsa01
    #46
    Ami azt illeti tényleg nem ártana valamivel felváltani a winchestereket.
    Micsoda dolog az, hogy egy elektronikus számítógépben a programok úgy töltődnek be, hogy egy író/olvasó fej ide-oda ugrál egy lemez felett.
    Ha véletlenül két program merészel adatokat olvasni vagy írni, akkor a hozzáférési idő miatt drasztikusan lecsökken az átviteli sebesség.
    Egy ilyen memóriás megoldásnál a jóval kisebb elérési idő miatt ez se jelent gondot.
  • waterman
    #45
    ha valakinek van hozzá elég zsebe, annak biztosan csak jobb lesz.
    bár szerintem inkább olyan winyók kellenének, mint amiket a samsung szeretne a laptopokba: lenne bennük egy nagy adag memoria és ha nem használod a winyót, még le is állítja a tányérokat. a hardware-nek meg meg kéne magyarázni, hogy épp swapolás történik, tehát nem feltétlen kell kiírni lemezre és tök ugyanott vagyunk mint ezek, ha némi kis aksit is dobnak mellé.
  • Inquisitor
    #44
    Ennek a cuccnak a híre vagy 2 hónapos, és pár hete már kapni is lehet.
  • Inquisitor
    #43
    "Nem jó ez így. Flash memóriából kellett volna és firewire interfészen."
    A Flash "picit" lassabb, nem mellékesen meg limitált az írhatósága is.
  • dez
    #42
    Végülis a tomsos tesztben egy elég gyors vinyóval hasonlították össze. Átlagosabb vinyóval összehasonlítva 2x gyorsabb is lehet a töltés, és mondjuk 4x gyorsabb a swappolás. Ez eléggé érezhető tesztelés nélkül is.
  • dez
    #41
    Senki sem mondta, hogy kötelező mindenkinek. :)
    A flashnak most sem kell áram. Csak mint írtam, nem lehet akárhányszor írni (csak kb. 10 milliószor ugyanazt a byte-ot [ez persze elméleti adat, lehet, hogy hamarabb lehal]), és a ramnál mindenképp lassabb, talán egy gyors vinyónál is. Vagy amit írsz 4-5 Gb-s chipek az sima ram?
    Egy 18 órás áramszünet eleve gáz egy szervernek. :) (Meg akkor ott a backup.)
  • dez
    #40
    De teljesen le is kell tiltani, különben mindig swappol kicsit, akármennyi ram van.
  • roliika
    #39
    Erre mit is mondjak....ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!
    de akkor is 1 sz@r. Na+ja. 50 dolcsi...de csak a foglalat!!! Akkor inkább 1 vinyó, ha lasabb is. Nem sebességtesztekre használom a gépem. Nemsokára/kb fél év/ és lesznek 4-5Gbites chipek is , amiknek nem kell áram, hogy megtartsák az infót. És gyorsak lesznek/ mobilokba szánják/. De azért gáz lenne, nem, ha szerver lenne 1 ilyen és hoszabb áramszünet esetén minden elszállna...de fullra. /Aspirin semmi baj.:-) /
  • pedrohsi
    #38
    Ha játszol is rajta akkor 2 giga
  • Zsoltika 007
    #37
    Ha szeretnél is futtatni valamit akkor min 512Mb
  • Aspirin
    #36
    Kb mennyi memória kell a gépbe, hogy az XP egyáltalán ne swappoljon
  • dez
    #35
    Igaz. Viszont ebbe átteheted, ha van régebbi lassú ramod (persze már ddr, de pl. 266-os). És jobb is, ha a lassú ram ott van, 1-2 gyors (és drága) modul meg az alaplapon. Meg így összesen lehet akár 8GB ram is a gépben.

    Nyilván a vinyó-intenzív programokat is szépen gyorsítja. (Csak a programbetöltéseket nem különösebben, mint a tesztek is mutatták. Legalábbis ha a vinyón nem nagyon töredezetten van.)
  • dez
    #34
    Ezt már holnap is megveheted. A flashnak meg korlátozott az írásiciklus-száma, és szerintem lassabb is.
  • toyotakacsa01
    #33
    "Szerintem leginkább a swappolást gyorsíthatja meg."

    Ha csak ezt gyorsítaná, akkor inkább több RAM a gépbe, és nincs szükség swappolásra.
  • Aspirin
    #32
    Ja, és bújjanak el, ha a 100 dolcsis leptiopba megéri az 1giga mem, ők meg 50-et kérnek csak a foglalatért...
  • Aspirin
    #31
    Bocs Roli, nem láttam, hogy hasonlót írtál közben...
  • Aspirin
    #30
    Nem jó ez így. Flash memóriából kellett volna és firewire interfészen. De legalább usb2.0-án. Vagy ha ma SATA-ra teszik az ilyet, miért nem rögtön SATAII-ről debütál?
  • roliika
    #29
    Ez a "memóriás winyó" ebben a formában marhaság. Nem fog elterjedni. Van 1 csomó új technológia amire sokkal nagyobb az esély mint erre. Létezik nanocsöves memória, többrétegű SD memória, fejlesztés alatt a holografikus háttértár...ezek azok amik a winyót kiválthatják, és nem ez az izé...ennyi erővel firewire portra is lehetne kötni több 1BG-os pendriwe memót...és lehet jobban is járnánk, mert nem vesztené el az adatokat...hmmn...lehet szabadalmaztatnom kéne???
  • hmhm
    #28
    A 16 óra, teljesen jó.
    De inkább a gyors merevlemez híve vagyok.
  • Drawain
    #27
    Nyílván nem csak a bootolási folyamatot gyorsítja, ha ilyenen csücsül a rendszer :)
  • dez
    #26
    Miért, kinél van 16 óránál tovább főkapcsolóval is kikapcsolva a gép? :)

    Viszont sajnos a Windows nem jön be 13x gyorsabban. :( Tomsos teszt szerint ilyen 30s vs. 35s. (Nem csak töltésből áll a dolog.) A többi program sem jön be drasztikusan gyorsabban.

    Szerintem leginkább a swappolást gyorsíthatja meg.
  • szombi
    #25
    Kiegészítő akksit is adhatnának hozzá...
  • onimusha
    #24
    nemtom több ramhely kéne meg azt a 16 órát fel kéne nyomni picit, az jó , hogy a windows 13x gyorsabban jön, de nekem egy fél évesosincs kikapcsolva a gépem torrent miatt max ha upgrade néha restart ,szal ..........
  • FTeR
    #23
    érdekes a cucc. adatot nem szabad tárolni rajta, de progik futtatására jó lehet. természetesen nem árt, ha egy driver(?) féleség a rendszer leállítása előtt backupol egyet.
  • dez
    #22
    (Vagy főkapcsolóval [tápegységen] van kikapcsolva a gép.)
  • dez
    #21
    Ha 16 óráig áramszünet van!