10184
10778873761175869705.JPG
F2P F.A.Q. (magyar) |
Hivatalos F.A.Q. (angol) | Lotro-wiki | BunnyLotro - Hasznos Tippek



Magyar Fansite (hivatalos)



Nagyobb Kinshipek
Gondolin's Heritage [Evernight]

Kisebb Kinshipek
Seven Gates of Gondolin [Lau & EN]
Last Enclave of Hope [Evernight]
Szikra [Evernight]
The Last Sanctuary [Laurelin]


Nincs tört szerver, a topik olvasói/használói csak eredeti játékkal játszanak, és nem fognak tört szerverrel kapcsolatos kérdésre válaszolni!

  • Szaruman
    #10024
    Tudtommal nincs korlátozás arra, ha vki eladja/cserélni akarja az accot itt a fórumon.
  • Plata
    #10023
    Nem kétes akció,sok éve vásárlok nem magyar hanem külföldi honlapról játékot mert olcsóbb náluk.Tőlük veszem a wow előfizum is mindig,27%-al olcsóbbak mert a magyar áfa vagy béfa vagy mi a frászfa nincs rajta.
    Ha dobozos játék kell akkor Cd Galaxis,ha előfizu vagy steames játék akkor meg tőlük.
  • VladimirD
    #10022
    Csak hivatalos helyről vásárlok, és ott ezek az árak vannak. Nem túrtam fel a netet különböző - nem egy esetben kétes - akciók után.

    Guild Wars 2 és az ESO
  • Mazsola3018
    #10021
    Szerintem továbbra sem lehet adni venni accountokat. TP-t (ami már LP) pedig nem lehet átadni egyik accountról a másikra.
  • Plata
    #10020
    Na azért az egy kicsit sok.
    TESO standard edition 8.89 euro
    imperial edition pedig 15.28. euro
    Guild Wars 2 Heart of the thorns 25.69 euro.
  • VladimirD
    #10019
    Sziasztok!

    Előre is kérek ha ez nem ide való, vagy nem megengedett, gondolom az admin úgy is törli egyből. Megszabadulnék két játékomtól, amiket felpimpelt LOTRO accountra cserélnék. A felállás vagy-vagy, tehát a két játékot semmiképpen nem adom együtt accountért.

    -. Elder Scrolls Online alapjáték (+ hozzá az imperial race + egy ló) 30 euro most az ára
    vagy
    - Guild Wars 2 Heart of Thorns (tehát nem az ingyenes, mert azzal csak egy darabig tudsz játszani, ez a fullos játék) 45 euro most az ára

    u.i. azt nem tudom lehet-e TP-t átadni accountok közt, ha lehetséges akkor természetesen érdekel ez a megoldás is, sőt, ez még inkább érdekelne
  • Trucker39
    #10018
    Warden class kedvelőinek egy igen részletes útmutató: Warden class guide
  • foxxi
    #10017
    I5 2320 + 16Gb DDR3 ram - Sapphire R9 380 és very high - ultra között FHD-ban ( 1920x1080 ) 35-80 fps. EQ közben sem esett be 30 alá ( de 45 fölé sem :D ). Lehet ha optimalizálnának rajta meg is lennénk elégedve
  • Trucker39
    #10016
    No itt már bőven lejjebb kellett vegyem a beállításokat, ha nem akartam diavetítést nézni.
  • foxxi
    #10015
  • silencemonthy
    #10014
    Ahhoz képest hogy 10 éves játék, grafikában köröket ver rá pár hasonló játékra.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    https://s13.postimg.org/nd339qv2f/Screen_Shot00059.jpg

    Utoljára szerkesztette: silencemonthy, 2017.02.25. 09:17:07
  • Trucker39
    #10013
    Van egy másik oldal is, igaz nem magyar nyelvű. Itt is érdemes körülnézni. Különösen kiemelném az alábbi bejegyzést az oldalon. Segít beállítani megfelelően a játékot.

    How To Reduce Lag
  • Sheltem
    #10012
    Ment rá válasz is. Merülj el a játékban, a szakmázásról egyikünk sem ejtett szót(és még sok másról) de én pl imádom....Többek között a Cookingot ami a kaját csinálja ahhoz kell egy Farmer mellékszakma is(akár egy másik karakterrel).
    És ő bizony szépen kimegy a megfelelő talajú(!) mezőre és fát ültet, leszedi a termést ami az alapanyaga az adott sütinek amit viszont már a Cook készít el, hogy csak egy példát mondjak a sokból. Van pl a "Scholar" az a másik kedvencem ő a romoknál ősi épületeknél keresi a vázákat, könyvállványokat és szedi ki belőlük a tekercseket és társaikat, és ez az alapanyaga a gyógyitaloknak, varázstekercseknek és társainak. Marha hangulatos még akkoris ha monoton időnként(mármint a szakmázás).
    Én imádom.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.02.24. 11:35:42
  • VladimirD
    #10011
    Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat. Különösen a grafikára vonatkozót, mert most tényleg fut szépen full maxon, de akkor ezek szerint ezt fel kell majd adnom.

    Már le is szedtem, tesztelem a huntert, azt már látom, hogy ez nem egy kapkodós játék, ami igen csak tetszik. Közben megtaláltam Bunny oldalát is, végigböngésztem, de azért még lesz kérdésem.

    Köszönöm még egyszer.

    @Sheltem ment PM.
  • Trucker39
    #10010
    Üdv a játék (ban) !

    Még annyit tennék hozzá, hogy VIP nélkül és jól el lehet játszani. Vannak gyűjtő klánok (magyar is), de vannak profik is, komoly elvárással. Amíg ismerkedsz a játékkal érdemes valami kis klánba benevezni. A VIP-re visszatérve, csak akkor fizess, ha már kipróbáltad a játékot. 30-s szintig nagyjából el lehet fejlődni az ingyenes területeken. Ha megtetszett a játék, akkor érdemes az egy hónapot kifizetni. Ha meg sok pénzed van akkor meg többet is. Első karakternek én is Huntert javaslok. Amiért én még szeretek ezzel játszani, hogy solo-ban is szépen lehet fejlődni. Nagyon kevés már a szabadidő, hogy órákat együtt tudjak játszani csapatban. A játékban egy-egy területre quest pack-okat lehet kiváltani és így lehet tovább fejleszteni a karaktert. A kiváltáshoz szükséges pontokat meg szépen össze lehet a játékban gyűjteni. Magam is így csinálom. Nincs meg még minden, de már szépen fel tudom a karaktert fejleszteni 105-ig, annyi terület csomagjait kiváltottam már. Nekem ami nagyon megtetszett a játékban, hogy PVE, vagyis fejlődés közben nem ugrik a nyakadba hátulról egy jóval nagyobb szintű ellenséges karakter és nem csap le egy ütéssel, majd ráül a hulládra és nem enged éledni. Nos, az ilyen játékokat nem szeretem. A LOTRO nem ilyen szerencsére. Itt is van PVP (pontosabban PVmP), de szigorúan elkülönítve. A játék igencsak összetett és hatalmas területen barangolhatunk. Szerencsére nincs légi szállítás (érts griffon), így még hatalmasabbnak tűnik. Igéret van újabb és újabb területekre is, így van benne még potenciál, hiába 10 éves a játék. A játékos közösségről meg: kis karaktert húzok (30-40) de néha sorba kell állni egy-egy kurrensebb ellenfélnél, mert annyian akarják épp legyőzni. Néha bosszantó is, de ugyanakkor nagy öröm is, mert ez azt jelenti hogy messze nem halott a szerver. ja igen, Evernight. Nagyjából ennyi. A többit majd úgyis látod. A grafikával meg óvatosan. Az elején még a régimódi grafika van a játékban. Maxra felhúzva gyönyörű. Később (Rohan területe például) már tovább van fejlesztve és bizony ugyan azon gépen, ugyan azon beállításokkal, már nagyon nyögvenyelős. Jelentősen vissza kellett venni a részletességet.
  • Sheltem
    #10009
    Szia!

    Előszöris mindenképpen az Evernight szerverre menj.
    Másodszor ajánlom neked az egyik legnagyobb kinshipet a Gondolin's Heritaget. Én töltöttem velük sok időt, segítőkész, rendes, felnőtt kinship!
    Evernight szerveren "van élet". Tehát aktív szerver és rengeteg játékos van. A #World csatorna "pörög" folyamatos élet van rajta, insta/raid hirdetések, bizniszelgetés stb.
    Persze ez főleg a délutáni óráktól / hétvégén a jellemző.
    VIP account egyszer mindenképpen ajánlott, legalább 1 hónapra, mert rengeteg Lotró pontot spórolhatsz meg vele illetve vannak unlockok amik megmaradnak azután is, hogy lejár a VIP.
    Példának okáért a teljesség igénye nélkül: Traitek(ezen spórolsz a legtöbbet), swift travel, gold limit, + táska és a többi és a többi. Tehát egyszer told be.
    Illetve ha nem akarsz tökölni / sokat rááldozni a későbbiekben pont van egy eladó totál fullos accountom, Április 7-8ig VIP-el, az összes területtel és kiegészítővel és 1790 TP vel . Azért adom el mert a Xeon processzoromat nem szereti a játék, lefagyogat.
    Maga a játék isteni, én már játszottam sok MMOval (GW2, WOW, ESO) de a lotro hangulatát egyik sem adja vissza ezek közül. Egész egyszerűen más szint(és itt most nem a grafikára hanem a hangulatra/instákra/raidekre gondolok).
    Szóval mindenképpen merülj el ebben a csodálatos világban én 10 éve nem tudom megunni mindig visszatérek hozzá(csakhát a gépem...:( ennek az egy játéknak van vele baja).

    szerk: A másik kérdésedre a válasz: Mindig csinálnak az emberek "kiskarit" , tehát biztos lehetsz benne, hogy tudsz együtt menni kiskarakterrel másokkal. Illetve a "nagyok" segítenek a deedelésben. Egy jótanácsot ha elfogatsz és szereted a sebzés alapú "DPS" karaktereket, akkor az első karaktered egy Hunter lesz. Akárki akármit mond azzal lehet legjobban haladni a questekkel, a deedelésekben pedig egyértelműen a legtöbb időt a Hunterrel spórolsz meg, az a leggyorsabb deedelő.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.02.24. 05:40:13
  • VladimirD
    #10008
    Sziasztok.

    Lama, newbie casual, noob kérdés tudom, és talán válasz sincs rá. Nekem eddig kimaradt az életemből a Lotro mostanában egyre jobban érdekel, azon gondolkodok kipróbálom.

    A 10 forintos kérdés. Mire számithat az ember új casual játékosként? Találni még guildeket akik az újakkal is foglalkoznak, vagy mindenki már overuppolt max karikkal csak a pvp-re meg raidre megy. Számithatok-e jo kis csapatos túrákra, kalandokra, fejlődésre együtt, vagy erre ne nagyon számitsak, készüljek a solo playre egy jo darabig. Illetve mennyire szükséges a VIP account, élhető a játék nélküle is?

    Természetesen, kifejezetten magyar játékosokra gondoltam.

    Köszönöm előre is.
  • foxxi
    #10007
    Nagyon élvezetes class - bár a maci formát még szoknom kell, főleg hogy a távolsági karikat preferálom minden MMO-ban
  • Sheltem
    #10006
    Beo-t én is meg akartam venni, jópofa lehet...

    Account:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Továbbra is eladó ha valakit érdekel, vagy számomra hasznos dologra cserélhető(pl Hearhtstone paklik vagy wow legion kulcs(remélhetőleg a wow nem fog fagyni ))

    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.02.23. 11:20:45
  • foxxi
    #10005
    TS3 van valakinél aki gyakran játszik?
  • foxxi
    #10004
    No beszereztem minden kiegészítőt, VIP aktív és a Beo class is megvan :)
    ha valaki altot húzna, vagy csak most kezdi és betársulna szintezni, vagy csak lenne kedve segíteni , ne legyen rest írni :)
  • Sheltem
    #10003
    Update:
    A tegnap estét(délutántól) a tesztekre szántam:

    Prime95 40 perc, Furmark 40-45 perc, Valley 30-40 perc, utána world of tanksoztam 1 órát, majd lefekvés előtt cs:go kb 40-50 perc.
    Semmi hiba, fagyás, vagy szaggatás, semmi hangropogás, tehát elkönyvelhetem magamban, hogy a gépnek nincs semmi baja.

    Verdict: Lotrot félrerakom, egy következő updatenél majd ránézek(ha csak valaki nem veszi meg addig) addigis további jó játékot mindenkinek és bocsánat ha kicsit elnyújtottam ezt a problémát mint a rétestésztát!
    Sziasztok
  • Sheltem
    #10002
    Ha 100 játékból 1el van probléma, akkor én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a géppel van a probléma.

    Kíváncsiságból végigfuttatok pár tesztet este(Prime95, Valley, Furmark) de szinte biztos vagyok benne, hogy nem fognak hibát jelezni, már csak azért sem mert 1 éve amikor a procit cseréltem futtattam ezeket jópár órán keresztül.
    Legfurcsább, hogy órákon keresztül semmi baja, reggel meg 2 perc alatt megfagyott...tehát túlmelegedés és társairól szó sem lehet, hiszen akkor az lenne a logikus, hogy nem egyből hanem tegnap fagyott volna x idő után)

    Ticket: Meglátjuk egyelőre kicsit besokalltam sajna.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.02.15. 07:54:58
  • foxxi
    #10001
    Ebből a "szenvedésből" egyértelműen az jön le hogy a gépeddel és nem a játékkal van a gond sajnos. Én még a helyedben írnék egy ticketet a supportnak ( az újnak! mert én is beszoptam a WB-al :) ), és egy Aida összegzést is küldenék nekik a hibaleírással együtt. Ha ők nem, akkor senki nem tud már erre a rejtélyes fagyásra magyarázatot adni.
  • Sheltem
    #10000
    Najó én feladtam.
    Tegnap estét megint végigjátszottam, ma reggel próba 1 percen belül fagyott a gép (szaggatott mozgás, kissé recsegő hang).
    Úgyhogy az account eladó, lekötöm magam más játékkal szabadidőmben nincs kedvem már kisérletezni(szerintem a Xeon procit nem szereti vagy valami memóriacímzési gond lehet).
    Tehát az account továbbra is eladó olyannak aki már nem akar költeni a játékra(csak majd nyáron a mordorra).
    Ja és ígérem ez volt az utolsó posztom ezzel a témával kapcsolatban(bár így legalább kicsit pörgött a topic).
    Jó volt kicsit elmerülni újra a lotroban eljutottam lvl48ig Angmarig(evendim és trollshaws is kész van) szépen kihízogattam a deedeket is de ennyi volt. Nosztalgiázni jó volt kicsit :)
  • Sheltem
    #9999
    Ott nem kérdeztem rá, viszont nézegettem azon a fórumon (is) másnak is van e ilyen. DTW vagy hogy hívják(Drop To Windows) típusú fagyásokat találtam csak, nekem a komplett gépet fagyasztja meg.
    Szóval tegnap hazamentem, visszábbvettem a proci sebességet + kis feszültségemelés(bár semmi más játék nem fagy évek óta de visszábbvettem a xeont 3.85ről 3.63ra) ezenkívül minden partíciómon csináltam még szabad helyet, illetve teljesen eltávolítottam az audió drivert és újrapakolta a windows automatikusan a webről(directx / vga drivercsere már megvolt múlt héten).
    Ezekután tegnap nem fagyott , de ez még nem jelent semmit mert máskor is volt olyan nap az elmúlt hétben, hogy nem volt fagyás tehát kb 50-50%.
    Mindegy ez jó előjel, reggel is bekapcsoltam szaladgáltam gyilkolásztam 5 percet nem volt fagyás..meglátjuk.
    Ventilátorok pörögnek a gépben amúgy.
    Valami jó kis memóriateszt progi kéne DDR3as ramokhoz azt még lefuttatnám.
    Szóval egyelőre accounteladás jegelve, meglátom csak szerencsém volt e tegnap / ma reggel vagy a fenti dolgok megoldották a dolgot.
    Még egy Defragot lefuttatok az összes driveon majd.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.02.14. 06:14:03
  • foxxi
    #9998
    Írtál a supportnak? Vagy lotro fórumon nem kérdeztél rá? Nem létezik hogy ilyen hibával egyedül lennél, vagy pedig van rá megoldás csak nem találtad meg :(
  • Sheltem
    #9997
    Sziasztok

    Szóval kipróbáltam mindent, de megint fagyogatott(igaz egész nap játszottam de este 5x fagyott ki egymás után).
    Valamiért nem szereti a xeon procimat vagy az integrált hangkártyámat nem tudom(mert recseg időnként a hang is, más játékban nem).
    Szóval lényeg a lényeg:
    Eladó egy fullos Lotro account.
    Fullos alatt értem: Összes terület és kiegészítő megvan(hiánytalanul, egyedül Old Anórient kell megvenni 795Tp ért de mivel 1480Tp van az accounton ha lejár a VIP ez 2 klikk és azis megvan).
    Még több mint 1.5 hónap VIP aktív előfizetés, 7 karakterslot, Laurelin szerveren 2db 100as 1db 85ös karakter, Evernighton 1db 47es Minstrel, és 6db frissen létrehozott(törölhető).
    Megvéve Warden.
    Tehát tényleg fullos, ha valakit érdekel 15000Ft az irányára(nekem most újraindulás óta ennyiben voltak csak a hiányzó területek + 2 hónap VIP ezért céloztam meg ezt az árat).
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.02.13. 06:44:38
  • dave9004
    #9996
    úúú de jó volt ezzel tökölni fél órát :D
  • Trucker39
    #9995
    Ha már állítgatod, csinálj egy jó, kézre álló kezelő felületet is.

    Például:
  • Ashyn
    #9994
    Szia!

    Első hallásra memória problémának tűnik. Ha jól látom, Win 7 fut nálad, mennyi memória van a gépedben?

    Üdv:

    Éj
  • Sheltem
    #9993
    Mindent végigpróbálok köszönöm szépen mindenkinek!
  • fluency
    #9992
    Eseteleg még nézd meg, hogy a legújabb driver van-e fennt. Ha nem, akkor használd a DDU (Display Driver Uninstaller) nevű progit a jelenlegi driver eltávolításához és rakd fel a legújabbat.
    Még az nvidia vezérlőpultba a 3d-s beállítások->programbeállítások fül alatt keresed meg a LOTRO klienst vagy add hozzá az exe-t, ha nem lenne ott. A programbeállítások listában a LOTRO exe alatt lesz egy olyan, hogy energiagazdálkodási mód, azt is állítsd maximálisra, mert sok játék alatt nem kezeli a rendszer rendesen a VGA-t és folyamatosan változtatja a GPU/Memory Mhz-ét.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2017.02.10. 13:30:37
  • dregnarr1 #9991
    Próbáld meg, hogy korlátozod a frame rate-et 60-ra, meglehet hogy beválik.
    Továbbá, próbáld az engine speed-et lejjebb venni, egy perc után meg állítsd vissza very high-ra. Némelyeknél ez is örökre megjavította.
    Utoljára szerkesztette: dregnarr1, 2017.02.10. 13:17:55
  • Trucker39
    #9990
    Nálam, ha full képernyőn van a LOTRO, nem nagyon lehet vele sok mindent kezdeni. Ezért állítottam Fullscreen(windowed) módra.

    Esetleg még a DirectX verziók között próbálj váltani, hátha segít a dologban. Sajnos eléggé egyedinek tűnik a hiba, ami nálad jelentkezik. Windows 7 (x64) fut nálam is, de nem szokott probléma jelentkezni.


    Utoljára szerkesztette: Trucker39, 2017.02.10. 13:09:26
  • Sheltem
    #9989
    *ctrl-alt-delre se*
  • Sheltem
    #9988
    Internetcsatlakozás probléma a távoli szerverhez teljesen megfagyasztaná a gépet úgy hogy ctrl-alt-del re reagál? Ezt nehezen tudom elképzelni fizikailag :( Mindennel próbálkozni fogok mert nem akarok lemondani erről a játékról.
  • Trucker39
    #9987
    Ötletem az nem nagyon van. Elég érdekes a hiba jelenség. Az, hogy megakad a karakter, jelenthet valamit. Esetleg ebben az irányban kellene elindulni. Bizonyára ismered, hogy a játékon belül be lehet kapcsolni a hálózati csatlakozás minőségének kijelzését. Ha az egeret meg ráviszed, kiírja az épp aktuális késleltetési időt.

    Arra gondolok, hogy valami miatt az EU szerverre (ami ugye meglepő módon az USA-ban van) nem folyamatos az internet csatlakozásod. Néha meg-meg szakad és olyankor a karaktered megáll, nem mozog. Ezt egy idő után megelégeli a szerver és kidob.
    Nálam olyan 130 ms szokott lenni a késleltetési idő. Sajnos nagyon messze van a szerver és nem is nagyon tervezik visszatelepíteni európába. Szerintem ez a legnagyobb hibája a játék támogatásának. Nem trükközni kellene ilyen-olyan újdonságokkal, hanem legelőször visszatelepíteni az EU-s szerver parkot az EU-ba. Rengeteg probléma máris megoldódna az a magyar játékosoknak is.
  • Sheltem
    #9986
    Aki kitalálja mitől fagy nálam a lotro úgy hogy 3 éve amikor abbahagytam még semmi baja nem volt(soha egyetlen játék sem fagyott és most sem fagy, pl teszteltem tegnap witcher3at, cs:got, borderlands2t mindegyik fullon csontstabil. gépem : Xeon X5650 , 12gb ram, GTX980 Win7 64bit)..szóval aki kitalálja vendégem egy korsó sörre Budapesten. Nem viccelek...
    Próbáltam újratelepíteni másik vinyóra, grafikai beállítást Ultra Highról Very highra, High Quality Lightningot kikapcsolni(ezt is mondta valaki) de ugyanúgy fagy..
    Fagyás jelensége: Általában logolás utáni fél órában...ha fél órán túl vagyok akkor akár egész nap sem fagy...
    Meg megakad a karakter 1 pillanatra vagy akár fél percre is(! addig áll a kép) és vagy újra mozog vagy fagyás...még a ctrl-alt-dellel sem tudom kikapcsolni a lotro taskot csak a reset gomb segít.

    Ötleteket várok srácok.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.02.10. 11:05:45
  • Sheltem
    #9985
    Megoldottam máshogy. Ebayen vettem 2 hónapos VIP kártyát így a lotronak semmi köze a Paypalomhoz nem kellett "érintkezniük" és így hagyhatom végigmenni a 2 hónapot, nem kell megszakítanom mert nem fog sehonnan vonni a vége után.
    Probléma megoldva.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.02.07. 06:40:41