10184
10778873761175869705.JPG
F2P F.A.Q. (magyar) |
Hivatalos F.A.Q. (angol) | Lotro-wiki | BunnyLotro - Hasznos Tippek



Magyar Fansite (hivatalos)



Nagyobb Kinshipek
Gondolin's Heritage [Evernight]

Kisebb Kinshipek
Seven Gates of Gondolin [Lau & EN]
Last Enclave of Hope [Evernight]
Szikra [Evernight]
The Last Sanctuary [Laurelin]


Nincs tört szerver, a topik olvasói/használói csak eredeti játékkal játszanak, és nem fognak tört szerverrel kapcsolatos kérdésre válaszolni!

  • Plata
    #10144
    Jön egy nagy grafikai frissítés a játékhoz nemsokára és egy nagyobb update is.Mivel jön a gyűrűk ura sorozat a tévében,nagyobb frissítések vannak tervben a játékhoz is.
    Na és jön még egy Gyűrűk ura MMo is.
  • Trucker39
    #10143
    Amíg nem javul a helyzet, félre tettem és egy másik, kicsit hasonló jellegű játékkal próbálkozom. Fele akkora a ping (kb 80), a grafika szép és egész jól el tudok benne jönni-menni.
    Majd később kiderül, hogy mi lesz.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A játék neve: Guild Wars 2
  • fluency
    #10142
    Hát én úgy vettem észre, hogy 110-120-as Latency felett már ütemkiesés jeletkezhet. Azt nem tudom, hogy LOTRO-nál mi helyzet, de a DDO-ban főleg az ugrások közben jeletkező kiesés elég cinkes tud lenni.

    Egyébként mai hír, hogy a játék 2022-ben egy nagyobb frissítést kap: "Planning visual and technical updates for LOTRO for PC and nextgen consoles to capitalize on Amazon’s highly publicized large investment (~$500mm) in LOTR TV series."
  • Mazsola3018
    #10141
    Nem, az teljesen más volt. Egyik esetben a szervereket vitték át EU-ból, a másik esetben, sok évvel később szervereket vontak össze. A snowbourn szerveren lévő karakterek átvihetők aktív szerverre, bár talán most ideiglenesen a transfer nem megy, tehát várni kell kicsit.
  • bunny
    #10140
    Úgy rémlik a snowbourn megszűnésekor kellett nyilatkozni, meg intézkedni, ha azt megcsináltad akkor nincs gond, aki azt elmulasztotta, az faragott rá.
  • Mazsola3018
    #10139
    Igen, én is ismertem anno néhány ilyen játékost. Pedig talán egy év állt rendelkezésére azoknak, akik át szerették volna migrálni accountot.
  • Plata
    #10138
    Nekem megvannak a karaktereim.Pedig vagy pár évig fel sem léptem.
    Újra kellett kérnem a jelszót az acchoz mert csak arra emlékeztem milyen email címre regeltem annó.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.12.06. 20:35:52
  • Terawatt
    #10137
    Jaja, egyik haverom be is bukta mindenét, mert nem nyilatkozott a migrációról, hogy vihetik az adatait tengerentúlra :// De szerettem ezt a gamet anno, jó volt a közösség (kivéve egy két barmot aki remélem nem szaporodott azóta tovább:D)

  • Mazsola3018
    #10136
    Nálam jellemzően 120-130 körül van már évek óta. A lagot viszont nem ez okozza. Hogy ez mekkora hátrányt jelent, hát mindenki döntse el maga. 100-as ping 1/10-ed másodperc, amennyiben hozzávesszük a másik player kommunikációját a szerverrel, akkor 2/10-ed másodperc, a te pingeddel 3/10-ed. Fps játékoknál lehet számít, ahol az se mindegy, hogy 60 vagy 144 Hz-es képfrissítéssel játszod, de egy LotRO típusú MMO-nál túl sokat szerintem nem számít.

    @Plata
    Kicsit le vagy maradva, már 2010-11 (pontos dátumot nem tudom) nincsenek EU szerverek. Ekkor vette vissza a játékot készítő Turbine a kiadás jogát az EU szerverekkel rendelkező CM-től.
  • Trucker39
    #10135
    Persze. Tisztában vagyok vele. A korábbi csatlakozásomat hasonlítottam össze eddig is a mostani állapottal.
    Korábban 100 vagy kicsit fölötte volt nálam, ugyan azon szerver, míg legutóbb már 160 vagy a fölötti értéket mérek és persze solo-ban is szinte játszhatatlan lett számomra. Bele sem merek gondolni, hogy csapatban mekkora hátrányt okoznék a csapattársaknak.
    Utoljára szerkesztette: Trucker39, 2020.12.06. 15:33:20
  • Plata
    #10134
    Mióta?
    Szeptemberben voltam fent.
    De úgyrémlik eu szerveren.
  • Mazsola3018
    #10133
    Az ugye megvan, hogy a LotRO-nál nincsenek EU szerverek?
  • fluency
    #10132
    Minden olyan játéknál, ahol a szerverek az adott földrészen (jelen esetben Amerikában) vannak. Nálam kb. 132-139 a Latency.
  • Trucker39
    #10131
    Nem bizony. Pedig van fent néhány játék a gépen.

    EU szerverekre csatlakozva, 35-40 ms az érték még ilyenkor este is.
  • Kheledlire
    #10130
    Sajnálatos :( más játéknál nem fordul elő hasonló?
  • Trucker39
    #10129
    Közben beléptem a játékba is. Hátha. De nem. Semmit nem javult a dolog.

  • Trucker39
    #10128
    Talán két hete vagy még annyi sem. Volt, illetve szoktak lenni hosszabb kihagyásaim, de mindig visszatértem. Meglepve tapasztaltam, hogy stabilan 160 érték az alap. Még a 100 is sok szerintem, de hát nem hajlandóak közelebbi szervert telepíteni. Amikor néhány napon keresztül 160 maradt, elegem lett a lagg parádéból.
  • Kheledlire
    #10127
    Ez mikor volt? mert volt egy időszak 1-2 hét mikor fel-le kapcsolták a szervereket mert valami iszonyat nagy laggok voltak, meg hibák. Azóta jól működik. kopp kopp
  • Trucker39
    #10126
    Én akkor voltam kénytelen otthagyni a játékot, mikor az átlag 100-ról 160-ra változott a ping értéke. Így már játszahatatlan számomra.
  • Kheledlire
    #10125
    Szia vannak még igen.
  • Alanw
    #10124
    Biztos
  • b1988
    #10123
    Sziasztok!
    Van még aktív játékos avagy Kin Evernight szerón akikhez lehetne csatlakozni?
  • fluency
    #10122
    Akit érdekel a játék, annak most lehetősége van az összes küldetés pack-ot megszerezni. Az SSG jófejkedik és egy kupon kód beírása után az összes küldi (a kiegészítők kivételével) permanensen megmarad az accounton. Ez a lehetőség csak aug. 31-ig él!
    Beváltás a játékbeli store-ban lehetséges a Redeem Code alatt. The Coupon Code is: LOTROFREEQUESTS
    SSG link
  • Mazsola3018
    #10121
    Legendary szerveren csak hébe-hóba játszik pár magyar, kineket pedig Evernight szerveren találsz.
  • b1988
    #10120
    Sziasztok!
    Valamelyik legendary szerveren játszanak magyarok? van még aktív Kinship valamerre?
  • VincentVegahu
    #10119
    Köszönöm a segítséget, de közben a fórumban is válaszoltak. Azt írja, hogy a transfer funkció szeptember végétől nem elérhető valami technikai probléma miatt. Remélhetőleg a Minas Morgul kieg érkezésekor ismét megnyílik a lehetőség a transferre. 2019.11.05.
  • Mazsola3018
    #10118
    Ez alapján pedig működnie kéne:
    https://help.standingstonegames.com/hc/en-us/articles/115001511087-LOTRO-World-Character-Transfer-Guide

    Próbálgasd esetleg, ha nagyon semmi, akkor konkrétan ezzel kapcsolatban írj a supportnak. Ők meg tudják találni karaktereidet, s majd átviszik.
  • VincentVegahu
    #10117
    Szia. Az a baj, hogy a transfere nem hozza fel sem a snowbourn-t, sem a karaktereimet. Most az Evernight-on kreáltam egy karatert egy régi névvel de simán engedte.
  • Mazsola3018
    #10116
    Szia! A Snowbourn szervert már pár éve lekapcsolták, így egészen biztos, hogy oda nem tudsz /nem tudtál belépni. Viszont minden karakteredet és accounton lévő cuccokat (mark, stb...) átviheted ingyenesen másik szerverre. Javaslom az Evernight-ot. Klienst elindítod, TRANSFER gomb, jó esetben látnod kell a Snowbourn szervert a felugró ablakban, arra kattintasz, kijelölöd a karaktereket és a "shared items"-t is bepipálod, tovább lépsz, Evernight szervert kiválasztod és okézod.
    Ha mégsem jelenik meg transzfernél a Snowbourn, akkor azt írd a supportnak, hogy onnan szeretnéd átvinni mindenedet Evernight-ra.
  • VincentVegahu
    #10115
    Sziasztok. Anno még a SnowBourn szerverem játszottam, volt vagy 8 lvl85-ös karakterem. Leöltöttem újra a klienst, blépek, de se SnoWbourn, se karakterek. Mi lehet velük? A support nem reagál már 3 napja.
  • Mazsola3018
    #10114
    Mindenki másként látja, valószínűleg azért is nehéz. 11 éve pedig pont azért lépett le a játékosok harmada, fele, mert sokára jött Mória. Az pedig megint necces kérdés, hogy mennyi játékos jönne össze, mert a magyar játékosok zöme nem szeret fizetni, márpedig ezeken csak előfizetők játszhatnak.
    Az mondjuk biztos és talán mindenki egyetért, hogy túl gyorsan léptetik a szintet. Bár most 75-ön hosszabb időre megállnak elvileg.
  • Terawatt
    #10113
    A WoW classic miatt is ez egy érdekes kérdés.

    Nézzétek srácok ezt úgy, hogy nincs túl nagy létszámú online aktív játékos egy időben, mint Angmar , Moria idejében. WoWban 5 fázisban lesz kitolva az alap játék tartalma és elválik hogy jön a kiegészítő(k) és megbontják-e szerverek szintjén.

    Senki nem szeretne bele futni abba a csapdába, hogy széttördeli a játékos közösséget és azért lépnek le.

    Raidelés meg régen luxus volt. Emlékszem Angmar idejében nekem is csak azért voltak Riftes cuccaim, mert a srácok már megölték elöttem egy párszor és jó volt a csapat átlag gearje és tudása. /Sziasztok srácok ha bárki is olvassa a régiek közül :)) /

    Manapság pedig WoWban is vagy négy féle nehézségi szint van rájuk, szóval nevetséges. (persze már item levelel, de akkor is).

    Jó öreg DKP rendszer:))

    Ha tetszik ha nem sokat változott az MMO piac.
  • bunny
    #10112
    Szerintem pont, hogy az lett volna az ideális. Mert mi az ideális szintlépés? Neked 1 év, másnak fél a harmadiknak meg soha.
    Rengetegen nyafognak, hogy a lv50 Shadow of Angmar volt a csúcs. Én lv65-ön kezdtem tök kopaszon és lv75-ön kerültem olyan kin-be ahol végre csapatban játszhattam (Atáék csapata). Úgyhogy nem tudom, de azt igen, hogy pl. a stat limit ha nem tévedek lv75-ön lett eltörölve, addig pl. tök jó volt hogy lehetett játszani azzal, hogy na akkor cappy buffal megvan a fő stat cap, menjünk rá a többire. Most meg (most=lv95 amikor abbahagytam) egekbe a főstat a többi leszarva. Az is nagyon tetszett, hogy ha pl. láttad valakin a TOO szettet, tudtad hogy valamit letett az asztalra. Ha pedig megvolt a lova, hát akkor bátran kiállhatott Galtrev közepére mert megsüvegelte aki arra járt. Egy First Age cucc érték volt, emlékszem gyűjtögettük a pontokat hogy tudjunk licitálni arra az 1 max 2db-ra ami kiesett. Legutóbb mikor játszottam megvehettem a skirmish camp-ben. Tehát tök más gondolkodást igényelt mint most, és szerintem (!) aki a legendary szerverre megy az pont ezt keresi. Én a Turbine helyében indítottam volna egy lv50, lv65, lv75 cap-os szervert és max megnézném egy év múlva mi a kelendő. Esetleg (!) átjárással közöttük, persze TP-ért hogy keressenek is rajta, mondjuk ha megunta az öregfiúk csapata a lv50-et együtt migrál a lv65 szerverre.

    De azzal, hogy a lengendary szervert mozgatják, főleg ilyen gyorsan csak azt érik el hogy bele se kezd senki, minek? Ugyanúgy kiesik alólad a kedvelt aranykor. Szóval én azt gondolom aki oda megy az azért megy, mert neki az a korszak tetszik, és nem akar jó darabig onnan elmozdulni. Pl. én simán visszamennék egy lv75-ös szerverre ha ott összejönne a régi csapat és akkor szinten elkezdeni a TOO, Draigoch raideket mert az úgy ott kihívás lenne ( jó, nekünk a TOO lv85-ön is az volt :D ). Mert akkor ott a szinten a TOO T2HM nem ment, csak a T1 meg tán 2 wing T2. És az csak úgy lenne kihívás, ha lenne akár egy évünk elszöszölni vele. Aztán ha már pipa minden, mondhatjuk hogy na irány egy másik szerver, akár visszafele is.

    Na mindegy, ez csak az én véleményem, de mivel még a kliens se járt a gépemen kb 3 éve így nem releváns :)
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2019.09.13. 17:12:39
  • Mazsola3018
    #10111
    Nem hiszem, hogy az emberek tartósan 50-es szinten szeretnének játszani évekig, inkább csak az emelés ütemével van baj, lehetne lassabb is.
  • bunny
    #10110
    Ja, hogy ott is emelik a szintet? Ezek hülyék. Azt hittem fix, pont ez lenne az értelme basszus, rengetegen visszasírják a régi időket de ők nem akarják hogy emelkedjen a szint. Na akkor Turbine megint nem értette meg a lényeget.
  • Mazsola3018
    #10109
    Szerintem is, nagyjából 4 havonta emelik a szintet, aki később csatlakozna, ideje sincs kiélvezni. Mivel két ilyen szerver van, egyik mehetne lassúbb tempóban.
  • foxxi
    #10108
    Szerintem túl gyors a tempó. Nem véletlen nem volt kedvem belevágni :(
  • Mazsola3018
    #10107
    Már 65-ös szinten tartanak, hamarosan jön lvl75.
  • bunny
    #10106
    Jól hangzik ez a legendary szerver, bár a lv50 szerintem korai, a lv65 szerintem ugyanaz a feeling de móriával. Bár nekem a lv75 volt az aranykor, TOO meg süsü raidekkel, és ott még azért a lv65-ös raideken is lehetett izzadni.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2019.09.03. 17:55:32
  • foxxi
    #10105
    Én még maradtam az "eredetin" - mostanság minden kidöglött számomra így visszatértem Minstrel-t szintezni :)