170
130/80
  • shad0w
    #90
    18 éves vagyok, 193 centi és 85 kiló; 120/80, 65-70 körüli pulzus. Ezt ma mérték. Mondjuk mivel focizok nyilván jó a vérnyomásom. Szal sportoljatok ti is sokat :D
  • Szuperkaraj
    #89
    nekem nemtom mennyi, 14 vok, eccer mértek 160/110-et, de ott mindíg 150/100 a mindimum, máshol meg 120/60, 100/80, 130/80-at mérnek, szal nemtom mennyi, a pulzusomat nemtom télleg :D
  • Pedrosz
    #88
    Igazatok volt. Tényleg nem volt 200

  • hykao #87
    Hogyne lenne olyan, hogy nem alkalmas valakinek a vére felhasználásra??? Betegségek, gyógyszerek szedése, stb. ezer oka lehet...
  • Shaman
    #86
    olyan nincs,hogy nem alkalmas. Mindenkitől vesznek,kivéve ha részegen-másnaposan méc oda...
    Sok munkanélküli jár oda,mert adnak sört,meg virslit:-pp
  • hykao #85
    Ha meg nem alkalmas a vérük véradásra, akkor marad a jól bevált érvágás!!! :)))

    (amúgy lemértem fél óra hasazás után: 134/84, pulzus: 89 - többre számítottam...még estefelé lemérem a komolyabb edzés után is)
  • _Vegeta_
    #84
    A kivizsgalas nem árt, de ez meg nem egy borzaszto vernyomas.
  • Shaman
    #83
    Akinek magas a vérnyomása annak ajánlatos vért adni,s ez halál komoly!

    tessenek elmenni 3 havonta (sürübben nem lehet) vért adni.
    Egyrészt aznapot igazolják (suli-melóból) másrészt lejebb fog menni a vérnyomásod.
  • hykao #82
    ...múlt időben... (#74...)
  • mrzed001
    #81
    Nos, a személyes rekordom egyszerű séta közben 220/110 (24 órás vérnyomásmérő)
    Orvos által mért max 180/90 (pedig már majd elaludtam, a doki meg majd szívszélütést kapott :))

  • JackDaniels #80
    Rosszul tudod.
  • cyrus #79
    dúvákat, megölöd szegénye gépt :|
  • hykao #78
    Ma elviszem az edzésre a vérnyomásmérőt, kíváncsi leszek miket fog mérni... :)
  • hykao #77
    Nem csodálom, magas a vérnyomásod, mint állat!
  • Aquir
    #76
    most megmértem, 70 :)
  • kiserik
    #75
    Hehe :)

    Épp tegnap volt melóhelyen vérnyomásmérés, meg ÉKG, meg ilyenek.
    Az én eredményem: 23 évesen (magasság 182, súly 90kg) 185/89; pulzus 102. Ez egy kis lépcsőzés után volt (1 emelet). Utána pihenve 153/76 p:67 (ez ma reggeli, a tegnapi kb 146/75; p: nem emléxem).
    A dokinő teljesen beparázott, most meg gyógyszereket akar irkálni nekem, meg küldeni kórházba.
  • hykao #74
    Kicsit utánakerestem, s ezt találtam:

    "A nyugalmi pulzus a felnőtteknél 60-90 dobbanás/perc, de sportolóknál lényegesen alacsonyabb is lehet. Egy 20 éves fiatal szervezet képes a pulzusfrekvenciáját akár 200 dobbanás/percre is feltornázni, egy 70 éves idős ember max. 150-re.A következő szabály segítségével kiszámolhatjuk, hogy az adott életkorban mi az elméletileg elérhető legmagasabb pulzusfrekvencia:

    MAXIMÁLIS PULZUS = 220-ÉLETKOR (nőknél) = 205-ÉLETKOR FELE (férfiaknál)

    Állóképességi edzés közben az ajánlott pulzusfrekvencia nagyban függ a sportoló egészségi állapotától. A sportmozgás intenzitásának növekedésével növekszik, a terhelés csökkenésével csökken a pulzusszám is. Egy jó kondícióban lévő és rendszeresen edző sportoló esetében a terhelés alatti ajánlott pulzusszám a max. pulzus 70- 80 %-a. Egy kevésbé edzett egyén edzés közbeni pulzusszámát célszerűbb ennél alacsonyabban tartani."


    Persze ettől eltérések lehetnek...
  • hykao #73
    ...s az érvágás, mint nyomáscsökkentő??? :)
  • Ewron
    #72
    Rosszul tudod. Én is voltam terheléses vizsgálaton és akkor 196 volt nálam a max pulzus amit el lehetett érni - igaz megfuttattak rendesen :).

    Bicajozni szoktam pulzusmérővel, ott is volt már 192-es pulzusom nagyon brutális emelkedőn, ahol már szinte halszálkázva 8-9 km/h-val tudtam csak felmenni :)
  • Loál János #71
    Beverem a orrodat, nem lesz agyvérzésed. -.-
  • Shaman
    #70
    120/80 a jó akárki akármit mondd. (óvos family)

    nos akinek alacsony annak max anny baja lesz,hogy ha leesik beájul viszont erre nincs gyógyszer,max ihatsz sok kávét.
    ha magas akkor már sokkal komolyabb bajok lehetnek (agyvérzés,stbiak),viszont arra van gyógyszer.

    mindenki döntse el melyik a jobb :-pppp
  • Shaman
    #69
    huh az má halál-közeli élmény lehetett...
  • Vlala #68
    120/80 stabilan... aszongyák jó :)
  • Dzsega #67
    nem tom mennyi de azt tudom hogy alcsony. (21 vagyok)
    kicsit zavaró de annyira nem hogy kávét igyak utálom.
  • Dzsega #66
    2143
  • _Vegeta_
    #65
    Nincsennek halistennek.
  • maozedong
    #64
    a tiedet is belágyítom :)
  • szanics
    #63
    Én egy emberről tudok a földön - most már kettőről :P -, aki 200 feletti pulzusra képes. Lance Armstrong.
  • jazzy
    #62
    Megin eltevesztetted, mondtam mar KORhaz nem BORDELY
  • hykao #61
    Az bétablokkoló ugye? Mellékhatások nincsenek?
  • Esrohnoil
    #60
    "A nővér is azt mondta hogy makkegészséges a szívem."
    Nekem a nővér azt mondta h. szív(ás)egészséges a makkom. :D
  • Esrohnoil
    #59
    agylágyulás rulez. :)
  • jazzy
    #58
    Mondjuk nalam elhizas miatt van magasabb vernyomasom altalaban de ha leadok par kilot visszaall normalisra gondolom.
  • maozedong
    #57
    lál
    általában rohatt alacsony, de kit zavar?
  • FtranX
    #56
    Nekem 1-2 évvel ezelőttig mindig 120/60 körül volt a vérnyomásom. Mostanában inkább 130/70.
    Haveromnak, aki 23 éves és gyógyszer nélkül 160-180/90-100 között van. :/
  • _Vegeta_
    #55
    5mg-os Coviogal. Nem is ismertem. :) De ennek is csak a felet veszem be/nap.
  • Pedrosz
    #54
    Beszkennelhetem a papírt ha gondolod. A célfrekvencia 99%-át teljesítettem. A nővér is azt mondta hogy makkegészséges a szívem. Mondjuk kapkodtam is után levegőért rendesen.
  • Calver
    #53
    80/60, ahhoz képest elég aktív ember vagyok
  • IlluminatoR
    #52
  • IlluminatoR
    #51
    1603 lol