170
130/80
  • Loál János #130
    Én inkább arra tippelnék, hogy a szív kicsit balra van a test függőleges középvonalától.
  • Aquir
    #129
    miért lenne magasabb az egyik karon? mert jobb illetve balkezesek az emberek és ezért nem teljesen egyformák a karok?
  • hykao #128
    Általában a bal karon magasabb az érték - de pontosítok: mindkét karon érdemes lemérni, és amelyiken magasabb, azon ildomos a továbbiakban mérni...
  • Aquir
    #127
    Miért ott kéne/kell/muszáJ mérni, ha mindkét karon ugyanolyan a vérnyomás?
    és miért nem jó máshol?
  • hykao #126
    Bal felkaron kell mérni. (pontosabban a bal felkart elszorítva és a bal könyökhajlaton lehallgatni...)
  • Aquir
    #125
    mindkét karon ugyanolyan a vérnyomás nem?
  • bigapó
    #124
    Gascan alapvetően nem a zsíros kajákkal van a gond, hanem az, hogy sok fehér-cukrot eszel mellé (nem szó szerint:) )

    a fehér cukor a legnagyobb "természetes" méreg, a magas vérnyomás egyik fő oka...

    ja és a csuklón mért vérnyomás nem valós, ott már eltér. a szokásos felkaron mért adat vehető tényleges vérnyomásnak, melyiken is, asszem bal karon kell mérni.
  • Aquir
    #123
    Már csak a neve hiányzik erről a hirdetésről
  • Gabriel85
    #122
    !!!Szép napot mindenkinek!!!

    Akinek a vérnyomásával van gondja esetleg magas vagy alacsony keressen meg az alábbi telszámon:06706148374
    Azonnali segítséget tudok nyújtani,és nem kell felesleges utakat megjárnia,ami ajánlok az 100%-ban helyreállítja a vérnyomásszintet,úgyis mondhatnám visszaállítja a helyes szintre,ami elromlott.Mindenkinek javaslom,aki nem akar küszködni vele.Holiday
  • RaZoK
    #121
    nem vagyok túlsúlyos...189/70 vagyok...
  • hykao #120
    Hát igen. A magas vérnyomásnak sajnos sokszor már csak a következményeit lehet érezni - évek múlva. Szerencse, hogy észrevették még talán időben nálad.

    Nem vagy túlsúlyos? Mozogsz-sportolsz eleget? Étkezésre mennyire figyelsz oda?
  • RaZoK
    #119
    semmi!
    még csak ideges sem vagyok...csak néha fáj a fejem..kb olyan gyakran mint a normál embereknek
  • hykao #118
    Panaszok vannak-e? (itt az online doki :D)
  • RaZoK
    #117
    nem még nem...
  • hykao #116
    Attól függ mi okozza. Nem állapították meg?
  • RaZoK
    #115
    úgy néz ki gyógyszert kell szednem...csak elmúlik idővel..
  • hykao #114
    Főleg ilyen fiatalon.
  • RaZoK
    #113
    most lett lemérve 160/90 elég gáz...:C
  • Gascan #112
    az már nagyon nemjó :( lehet ám, hogy aztán csak a vérnyomásmérő ratyi, nekem is volt csuklóra helyezhető digitális vérnyomásmérővel 199/160 :) amit valóságban azért kétlek
  • constantin
    #111
    Az osztálytársamnak 195/105-ös vérnyomása volt.Durva nem.
  • Gascan #110
    Valaki tudna arra választ adni, hogy mitől lehet az, hogy általában mért vérnyomásom 150/80? (20 éves vagyok, 175cm és 70kg) voltam kivizsgáláson is evégett de egyáltalán semmilyen rendellenességet nem állapitottak meg, illetve csak azt, hogy túl sok zsiros kaját eszem és étkezhetnék egészségesebben is de az sem vészes. Akárhányszor mérem, mindig csak a szisztolés vérnyomás tér el a magasabb irányba, a diasztolés mindig 80.
  • Aniita
    #109
    Sziasztok!

    Szeretnék figyelmetekbe ajánlani, 2 teljesen természetes alapanyagokból készülő táplálékiegészítő terméket, mely kb. 3 hónap alatt teljesen normalizálja a koleszterin szintet és a vérnyomást.

    Az egyik tengeri halak olajából és olivaolajből készül, mely így Omega 3 többszörösen telítetlen és és Omega 9 telítetlen zsírsavakban rendkívül gazdag. Fontos kiemelni, hogy ezek nem kémiai úton előállított zsírsavak, hanem természetes mivoltukban tízszer hatékonyabbak az érrendszeri problémákkal szemben. Visszadják az erek rugalmasságát, mert az érfalakről mikro zseléformátumban oljdák le a lerakódásokat, különösen akoleszerin lerakódásokat. A lerakódások ugyebár az érfal kerszetmetszetet csökkentik, mely a magasvárnyomás egyik oka lehet.
    Ezenkívül enyhe vérhigító hatása is van, mellyel a trombózis is megelőzhető.

    A másik termék a Fokhagyma kapszula. Gondolom mindenki halott a foghagyma vértisztítő, vérnyomás beszabályző, immunerősítő hatásairől. Csak az a gond, hogy ahhoz, hogy ezek a hatások egy szív és érrendszeri kihivásokkal küszködő embernél érzékelhetőek legyenek, ahhoz naponta egy egész fej foghagymát meg kéne enni. Viszont én biztos agyok benne, hogy van olyan ember aki azt mondaná erre, hogy rendben én vállalom a napi egy egész foghagyma elfogyasztását. Enek viszont lesz egy elég kellemetlen mellékhatása, mégpedig hogy a foghagyma erős illatanyagai nem csak a lehelettünkben ahanem az egész bőrünkön keresztül is érzehető lesz.
    A Foghagyma kapszulában pontosan 1 fej foghagyma hatóanyaga van, de az illatanyagot kivonták belőle, sőt kellemes kakukkfű porba ágyazták a tablettát. Így a Halolaj kapszula feltétlen kiegészítője az egészséges érrendszer visszaszerzésében.

    Mellékhatásuk nincs, mivel nem gyógyszerekről, hanem természetes készítményekről van szó.

    A Halolaj kapszula 60 db-ot, míg a Foghagyma kapszula 100 db-ot tartalmaz dobozonként. Napi adagjuk: mindkettőből naponta 1 kapszula. Így a Halolaj kapszula doboz két hónapig, míg a Foghagyma kapszula doboz több mint 3 hónapig elegendő.

    A Halolaj kapszula 7400Ft, a Foghagyma kapszula pedig 4600 Ft.

    Szivesen válaszolok további kérdéseitekre.
    Üdvözlettel, Anita

  • PíszLávJuniti
    #108
    nehogy belehaljál!
  • Thomeee
    #107
    Annak mindenféle egyéb szar mellékhatása van. :-D
  • tigeroo
    #106
    140/90 [pénteken]
  • Shaman
    #105
    szedjé vérnyomás csökkentőt!
  • bens
    #104

    a bodybuilding a pulzusnak tesz rosszat, mert az izmok megnőnek, de a vérellátás nem fejlődik. hallottam már olyan bodysról, akinek 170-es pulzusa van edzés közben, nyugalomban meg 100 (bár ehez már koxolni kell)

    én is sportolok, de nekem nyugalomban 44. viszont a vérnyomásom magas 155/87 kitudja miért.
  • Loál Bodri
    #103
    :))))))))
  • Shaman
    #102
    elég szar má neked,ha 270-es a vérnyomásod....
  • DJviolin
    #101
    Vérnyomás?
    Egyenlő a benzinárral.
  • hmhm
    #100
    ték
  • jefferson83
    #99
    A body buildingel tényleg nincs semmi baj, csak a szteroidokkal általában.
  • hykao #98
    A vérnyomásnak? Ez baromság! Sokkal kevésbé terheli meg a szervezetet, és magát a szivet is, mint pl. a futás.
  • Shaman
    #97
    body building viszont nem tesz annyira jót neki...
  • hykao #96
    Ja, amúgy megmértem este az edzés vége felé, amikor már éreztem, hogy eléggé kapkodtam a levegőt, s folyt rólam a víz (kb. 45 perc aktív, folyamatos, nem pihengetős súlyzós edzés után - a mérés miatt még kicsit meg is nyomtam a tempót, szinte alig pihentem a gyakorlatok közt pár másodpercet...), de meglepően alacsonyak voltak az értékek, sokkal magasabbakra számítottam: 124/84, pulzus 128...
    Igaz a dokicsaj mintha mondott volna valami olyasmit, hogy aki már egész kicsi gyerekkorától aktívan sportol, annak nem ugrik annyira meg, ha nincs valami brutális szokatlan igénybevétel.
  • hykao #95
    Nyilvánvalóan nem komolyan mondta...
  • hykao #94
    Hát mérd meg a pulzusodat akkor! Ahhoz nem kell műszer! Csak számolni kell tudni! :)
  • shad0w
    #93
    meg mivel a vérnyomásom és a fizikumom is rendben van nem gondolom h diétáznom kéne :) attól gyengébb lennék, nem soványabb :D

    amúgy az előbb tévedtem, a BMI lehet h még kevesebbre jön ki és akkor még jobb a helyzet :) na de nem is erről szól a topic...
  • shad0w
    #92
    193 centihez 85 kiló szted sok? :D
    nézd át a BMI-t sztem :) 24,3 a BMI erre és 25-ig ideális testsúlyba esik :)
  • akyyy
    #91
    jó nagy tehén vagy nem mondom:D
    nem gondolod hogy diétázni kellene?