170
130/80
  • hykao #50
    Hátha csak az idegeskedés miatt magas, akkor azon lehetne változtatni gyógyszer nélkül is...
    Amúgy milyen gyógyszert szedsz?
  • _Vegeta_
    #49
    Szerintem valtozni fog még a felfogasod. ;)
  • _Vegeta_
    #48
    Bocsika enis rosszul mondtam mert "tudomasom szerint" a normalis ertek 120/70hg. Minel alacsonyabb foleg a masodik szam annal nagyobb az eselye h elajulunk. Bar nekem full gyogyszeradaggal a kikiserletezo szakaszban volt h 100/30 volt.
    Na mindegy lenyeg a lenyeg h 120/70 az optimalis de 10-15erteket nyugodtan elmozdulhat mindket szam.
    Enis orulnek ha nem volna ilyen bajom 20evesen, de en ilyen idegeskedo vagyok. :)
    Azert megnyugtato h nem csak a labam miatt nem focizhatok versenyszeruen. :D
  • jazzy
    #47
    Hat mivel altalaban nem vagyok nyugalmi allapotban biztos magasabb mindig mint kene de basszus nem akarok 80 eves koromig elni, a gyogyszereket utalom, azokat ugysem szedem be, tudom hulye felfogas, de egyszeruen nem hiszek benne.
  • hykao #46
    120/80 az átlagos normális érték...nem mondanám legjobbnak, mert ha ennél alacsonyabb, az még önmagában nem probléma.

    130 20 évesen gyógyszerrel ...nem mondom, hogy nem normális...ahogy lentebb sem ezt írtam...csupán azt: "Egy normális orvos - fiatal ember esetén - már 130 körüli szisztolés érték esetén életmódbeli változásokat kéne, hogy javasoljon..." - és ehhez nem kell orvosnak lennem, hogy tudjam...
  • _Vegeta_
    #45
    Jo neked ihatod a kávét mint az uditot. :)
  • hykao #44
    Meglepő egy érték az már biztos... 180/30 ...hatalmas az eltérés a szisztolés és a diasztolés értékek megszokott arányaihoz képest...de a "normál esetű" 130/50 is módfelett fura...
  • _Vegeta_
    #43
    20evesen gyogyival 130/80 atlag, ez normalis ertek ne jacc orvost itt nekem. ;)
    A legjobb ertek akarmennyi eves vagy 120/60. Nekem idegi dolgok miatt magas. Gyakorlatilag 10eves korom ota (akkor kezdtuk meregetni) 1xx/80-90 volt, de nem foglalkoztunk vele, aztan erettsegi utan felment (szarul is voltam) 230/140korulire. Akkor korhazba mentem mindent atvizsgaltak es felirtak egy gyogyit amit azota is szedek(raadasul csak féladagot), es jo mert kevesebbet idegeskedek.

    Kielegito valasz? :>
  • Magnumrolcsi
    #42
    Nincs semmi káros elváltozásom jól vagyok.
  • hykao #41
    Erről jut eszembe: az alacsony vérnyomás önmagában még nem baj, hacsaknem valami kóros elváltozás okozza... :)
  • 0ppika
    #40
    Már nem is emléxem miért, de amikor a háziorvos először megmérte a vérnyomásom kicsit fennakadtak a szemei :) 180/30 volt (kicsit izgultam is :P) és a világon semmi extrát nem éreztem és bajom sem volt soha.
    Gyógyszert nem adtak rá, mert a kardiológus sem jött rá semmire, hogy mitől lehet. Normál esetben meg mint már írtam olyan 130/50 ...
  • hykao #39
    nyilván elgépelte...
    amúgy láttam már olyat is, amelyik fülcimpán mérte a pulzust és a vérnyomást...

    maradjunk annyiban, hogy még mindig a hagyományos pumpás-felkaros buli a legmegbízhatóbb...
  • Magnumrolcsi
    #38
    18 vagyok.
  • hykao #37
    Ja, egyébként nemrég olvastam, hogy a digitális mérők nem a legjobbak abból a szempontból, hogy a pontos méréshez normális kiegyensúlyozott vérnyomásra, pulzusra van szükség...szóval elég gáz, de pont azoknak nem mér pontosan, akiknek esetleg fontos lenne... :)
  • Magnumrolcsi
    #36
    107/67
  • Esrohnoil
    #35
    A mutatóujjod méri? :)
  • hykao #34
    Akkor nagymuterodnak világ életében magas volt a vérnyomása...
    Az, hogy nincs semmi baja, még nem jelenti azt, hogy ez normális jelenség. (mármint a magas vérnyomás)
    A magas vérnyomás sajnos nagyon sumák dolog...sok embernél mondhatni szinte minden tünet nélkül teszi a dolgát szépen...hosszú távon nagyon káros...van akinél korábban, van akinél később bosszulja meg magát...
    No persze való igaz, nem muszáj mindenkinek matuzsálemi életkort megérni...
  • LittleL
    #33
    nemtom most talán 125/80

    van olyan vérnyomásmérőm ami a mutatóujjom mér. tök jó.
  • jazzy
    #32
    En 18 vagyok de ez emberfuggo is a vernyomas.. nalunk az egesz csaladnak magas volt mindig a vernyomasa nagymamam 65 eves semmi baja es vilag eleteben 150 koruli volt a vernyomasa.
  • hykao #31
    "bekínaizok" -> kínai kajáldában bezabálok kínai kajákat... :)
  • hykao #30
    Hát az a 200-as pulzus még hatalmas terhelés mellett is elég nehezen elképzelhető...
    Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de én úgy tudom: olyan 170-180 a határ...
  • Jano
    #29
    "bekínaizok" -> bekokaínazok
  • hykao #28
    Jézusom majdnem mindenkinek magas- vagy épphogy határértéken van a vérnyomása???

    Amúgy életkort is írjatok már mellé, mert ez így nem sokat jelent...

    Én egy pár éve éreztem, hogy valami nem olyan frankó, s addig erőlködtem, míg a 3. kardiológus megállapította, hogy mi a gáz...a körzeti és kerületi rendelők szart sem érnek...úgy elhajtottak, mint a darazsat, hogy semmi bajom...
    Egy normális orvos - fiatal ember esetén - már 130 körüli szisztolés érték esetén életmódbeli változásokat kéne, hogy javasoljon...ehelyet nem ritka, hogy még 140-es értéknél is csak legyintenek, holott azért az egy fiatal esetén egyáltalán nem kívánatos érték...

    Nekem mióta gyógyszert szedek (napi rendszerességgel kálcium csatorna blokkolót) + a testzsírszázalékot kissé lejjebb tornáztam + gondosabb táplálkozás, azóta olyan 110-120 / 70-80 az átlag, pulzus olyan 64 ...persze ha piálok, bekólázok, vagy bekínaizok, akkor 140/80 és 90 ... :)

    Ja, egyébiránt, mintha lett volna már ilyesmi topik...
  • jazzy
    #27
    Iskola orvos szokta mondani ezt a 24 orasat nekem is miutan felbasz es 160/90, amugy mindig 120-125/80
  • _Vegeta_
    #26
    Remeljuk a legjobbakat. :]

    #23: Rajtam volt 24oras vernyomasmero. Eleg kenyelmetlen cucc. :>
  • Pedrosz
    #25
    Saját rekordom terheléses vizsgálaton volt: 200-as pulzus mellett 220/90-es vérnyomás.
  • 0ppika
    #24
    Olyan 130/50 szokott lenni, nem tudja az orvos se hogy miért ilyen alacsony a vége, volt hogy 30at mért :o
  • Esrohnoil
    #23
    Alvás közben mérted?
    H. nem szeretkezés alatt az tuti. :)
  • Lacee
    #22
    régebben nekem is ilyen volt, azóta valahogy normalizálódott a dolog. (gyógyszer nélkül is 130)
  • Ams
    #21
  • _Vegeta_
    #20
    En gyogyszert szedek ra.(vernyomascsokkentot)
    150/90 korul szokott lenni, gyogyival 120-130/70-80
  • Lacee
    #19
    130/65, pulzus meg olyan 55 körüli :)
  • Taranov
    #18
    :D
  • Loál János #17
    120/80=1,5
  • Esrohnoil
    #16
    3/3-as
  • NuCLEARScoRp
    #15
    nekem nincs vérnyomásom.. lehet hogy nem is ember vagyok?
  • Rage47
    #14
    huh ez durva:)de szupi
  • [Walaki]D`Lair
    #13
    2140:PPPP
  • Shaman
    #12
    1162 BPM-et sikerült már kihoznom belőle :-pp
  • Laky
    #11
    az szép

    amúgy tényleg nagyon jól megcsinálták :)