68
  • vax
    #68
    Eredetileg csak tokosnak szánták, de én is hallottam, hogy lesz majd tok nélküli is. Gyakorlatilag a karc és egyéb fizikai behatások miatt jó a tok, de megdrágitja a médiát főleg amikor egyre megy magának a médiának az ára lefelé.
  • dez
    #67
    Egy képen láttam valahol tok nélküli BD-t kitéve. (Azt hiszem, a tok még a TDK-féle keményréteg előtt volt betervezve.)
  • vax
    #66
    Lásd a Cd-k-nél a Caddy-s megoldást és a DVD-ram-nál szintén a tokos megoldást.
  • vax
    #65
    Ha lesz tok nélküli megoldás akkor elképzelhető. Máskép szerintem semmiképpen. Főleg amikor a média egyre olcsóbbá válik.
  • dez
    #64
    És ha az egyrétegű BD jóval olcsóbb lesz, mint a DL HD-DVD...? Viszont szerintem az egyrétegű HD-DVD nem lesz annyival olcsóbb, mint az egyrétegű BD, hogy megérje a -10GB ellenére.

    (Ma már nem is csak ár/teljesítmény [AMD vs. Intel], de mindegy.)
  • dez
    #63
    Hogyan?? Abban már most vörös+kék-lézer hibrid fej van talán?
  • vax
    #62
    Lásd a DVD-ram, DVD+, és DVD- árakat. Akkor rájössz. Ja és még DL-t is érdemes megvizsgálni.
  • vax
    #61
    Rosszul tudod. :)
  • BiroAndras
    #60
    Honnan tudod előre az árakat?
  • Hegyikecske
    #59
    Pfff, az amd jelenleg is sokkal jobb ár/teljesítmény százalékkal dolgozik mint az intel... És a hd dvd sokkal olcsóbb mint a bluréj... nyilván csak a duplarétegű az életképes megoldűás de még az is nagyon messze van, és ha az terjed elé akkor az a 30giga veri a 25öt (gondolom így érthette a cikk író is) és jó.. tegyük fel lesz 50es bluray... akkor ez csak 1,6* nagyobb kapacitás, viszont átba vagy 3* akkora... ÉS IGEN én nézem az ár/ teljesítményt is, mert minen egyes fortintért meg kell dolgozni, ha nálad nem így van akkor gratulálok..............
  • NuCLEARScoRp
    #58
    Tudod valaki(szerintem elég sokan) mindenből a legjobbat akarja, az hogy te megelégszel a második legjobbal legyen a te bajod... és ez igaz az AMD-re is!!!

    Az Intel-t és MS-ot meg nem értem... mellesleg ha jól tudom az X-Box360-ban Blu-ray meghajtó lesz...
  • vax
    #57
    AZÉRT. :)
  • vax
    #56
    És tudjátok, hogy miért? Ezt is megmondom. Nagyon egyszerű.
  • vax
    #55
    Szerintem a BlueHD DVD-ram a nyerő és slussz. :)
  • takysoft
    #54
    teljes keveredes vagy,
    mellesleg mint alulírott:
    hddvd 15gb
    hddvd dl 30gb
    bluray 25gb
    bluray dl 50gb

    így korrekt
  • Hegyikecske
    #53
    "A két vállalat szerint ezek a legfontosabb előnyei a platformnak, és még abban is egyetértenek, hogy a dupla rétegű, 30 GB-os HD DVD lemezek révén a kapacitás terén is maguk mögött hagyhatják a konkurens Blu-ray médiákat, amelyek 25 GB-on debütálnak majd."
    Mert egyrészt nem kisebb, másrészt sokkal olcsóbb lesz, 3adrészt mer nem szeretem a sonyt, viszont az AMD-t eddig is jobban kedveltem annak ehhez semmi köze nincs :)
  • Sir Quno Jedi
    #52
    én tudom... :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #51
    de Intel -> bluray nem igaz, hisz intel ->hddvd , erről szól a cikk
  • [HUN]PAStheLoD
    #50
    Az Intel és a Microsoft a HD DVD mellett áll
    >> ergó a Blu-ray lesz a befutó ^.^
  • Sir Quno Jedi
    #49
    Tudod, AMD->HDDVD, Intel->BlueRay... Gondolom így "gondolkodik", márha ?! :DDDD
  • BiroAndras
    #48
    Te lökött ember, mért jó neked, hogy a kisebb kapacitású formátum győz?
  • Hegyikecske
    #47
    Helyesssss előrre hd-dvd!!!!!Whehehehe blue-ray szivacs :D
    Pedig eleinte télleg még magánál a toshibánál sem voltak biztosak abban h elterjed, szal ha már ők sem bizakodtak az adhatott volna némi okot taqlélgatásokra, de örülök h nem a csicska sony fejleszétsei után kell menni:) sajnos még nagyonsokárra lesz ez ki tudja addig még mi változik de a VHSnél is eldőlt és onnantól egyeduralkodó lett... szal csak alapozás kérdése... Jah és AMD rulz
  • ffxi
    #46
    Miért te mi vagy?

  • Lame
    #45
    Arrol nem is beszelve, hogy ki tudja mikor jon ki a duplaretegu. A DVD-nel is varni kellett par evet. Radasul meg most is nagyon draga.
  • hungi
    #44
    kicsizoz: ja, az új SONY vezetés kirúg 10.000 embert...



  • kicsizoz
    #43
    Azért a sony-nak semm kell a szomszédba menni, kis technológia elnyomás végett!! :)
    Kb eddig teljesen hasonlóan viselkedett az MS és a sony az "elnyomás" témában, bár az új vezetés a japánoknál, mintha már más szeleket fújna....
  • Hedgehunter #42
    A kis japan hogy szorongatja a Bill kezet (megfogtalak kis kocsog)........
  • ffxi
    #41
    Lenne 1pár!!!

  • droland
    #40
    "A microsoft sosem arról volt híres hogy innovatívan néz a jövő elé, hanem azon töpreng hogy az ellenséget hogyan lehet a sárba taposni, mi a jelenlegi ellenségek technológiájának ellenkezője, mit lehet lopni tőlük, és mindezt úgy beállítani, mint ha ők lennének a csodálatos újítók, technológiai úttörök."

    "Az INTEL sosem arról volt híres hogy innovatívan néz a jövő elé, hanem azon töpreng hogy az ellenséget hogyan lehet a sárba taposni, mi a jelenlegi ellenségek technológiájának ellenkezője, mit lehet lopni tőlük, és mindezt úgy beállítani, mint ha ők lennének a csodálatos újítók, technológiai úttörök."

    "A SONY sosem arról volt híres hogy innovatívan néz a jövő elé, hanem azon töpreng hogy az ellenséget hogyan lehet a sárba taposni, mi a jelenlegi ellenségek technológiájának ellenkezője, mit lehet lopni tőlük, és mindezt úgy beállítani, mint ha ők lennének a csodálatos újítók, technológiai úttörök."

    Folytassam?
  • szgombos
    #39
    És persze, ha leírom azt a szót, hogy székely, akkor már rögrön nacionalista vagyok, mert a ti takonygerincű, háztáji paprikáson okosodott közegetekben lerománoztok minden bordó útlevéllel belépőt. Szarházi magyarok!!!
  • snorbi
    #38
    Neked aztán lövésed sincs, mihez szóltál hozzá :)))))
  • intrex
    #37
    A microsoft sosem arról volt híres hogy innovatívan néz a jövő elé, hanem azon töpreng hogy az ellenséget hogyan lehet a sárba taposni, mi a jelenlegi ellenségek technológiájának ellenkezője, mit lehet lopni tőlük, és mindezt úgy beállítani, mint ha ők lennének a csodálatos újítók, technológiai úttörök. Soha nem alkottak újat, soha nem a logika és júzerfrendliség, hanem az idegesítő kihaénnem viselkedés vezérelte őket. Itt is ez van. Melyik a jobb formátum? Blue-ray. Legyőzzük! Melyik lenne jobb az embereknek? Ki nem szarja le. Mi, microsoft leszarjuk a vásárlóinkat, hiszen azok birkák, azt veszik amit mi, istenek állítunk.

    Utálom.
  • ffxi
    #36
    1értelmű, hogy kékray a jobb. De szegény anyáméknak váltaniuk kell a homecinemát, biztos nem fognak örülni neki, ezek miatt. Szegények...

  • irkab1rka
    #35
    Ez nagyon jó lett a Toshibának. Őt értem. Jó ez az MS-nek. Ezt is értem (nincs gyártási kapacitásbeli ütközés a ps2-vel). De miért jó ez az IBM-nek, aki tudottan messze ezek fölött a dolgok fölött áll technikailag??

    A cikk meg marketing bullsit. Tudod Peti az újságirás nem csak idézgetésből áll... :) Hajrá.
  • vax
    #34
    Haláli ez vita, hogy melyik a jobb. Még meg se jelentek a felhasználásban de már kész "szakértői" nyilatkozatok születtek. :)
  • onimusha
    #33
    egyértelmű volt mikrofos HDdvd-t nyom csak ezzel elkéstek, xbox360ba sima dvd drive megy japcsi fejlesztők már panaszkodnak ,hogy a dual layer nem lesz elég, ergo majd úgy 2-3 év múlva kiadnak egy olyan xbox360-at ami hddvd-s lesz, akkor fogok röhögni a sok faszon aki megvette
  • takysoft
    #32
    true
  • vgez
    #31
    már látom előre ebből is csak a dual HDDVD-BlueRay meghajtót lesz érdemes beszerezni
  • takysoft
    #30
    a hddvd technológiailag nem sokban más, mint a blu-ray. ugyanúgy kéklézert használ.
    csak a blu-ray-ék előrukkoltak egy jobb névvel.

    a hddvd is jó név(viccesen a hdd és a dvd keresztezése), csak tévesen nagyon utal a dvd-re.. ez nem dvd, csak előállítási és adatfilerendszeri szempontból nagyon hasonlít.
    gyártósor kérdésben az a helyzet, hogy a hddvd-t ugyanúgy állítjuk elő, mint a dvd-t(ilyen rétek+olyanréteg+adatr+teg+mittudomén)
    blu-ray-ék lemezén viszont van egy külön réteg. ilyan nagyító biztonsági réteg, vagy mi, az a lányeg hogy máshol helyezkedik el.
    szerintem nem kell az egész gyártósórt lecserélni, csak mert van egy plusz réteg. nem tudom.

    a cd-nél a dvd pontosan 7-szer nagyobb(650-es cd-nél)
    a dvd-nél a hddvd alig több, mint 3-szor nagyobb.
    a blu-ray pedig újra a 7-es arány. csak értelmesebb.

    nekem mondjuk az a véleményem, hogy felhagynatnának már ezzel a "cd forma" dologgal.
    én benne lennék, ha mondjuk a cd forma helyett ilyen félcenti vastag izét tennék a meghajtóba, amin van mondjuk 20 réteg, és mondjuk 1 terabyte-os.
  • Chappy
    #29
    very very THX