723
(Ezüst fülbevaló, Awakened, Arséne Lupin, Jack the Ripper stb.)



  • Tomykakaka
    #401
    Na megszületett... köszi szépen!
  • hykao #400
    Akkor pedig az jön, hogy a citrom segítségével átverekeditek magatokat a moszkitókon... :)
  • Tomykakaka
    #399
    Azér ennyire ne nézz hüyének... qrvára nem tok elmozdulni abbol a qrva házból
    semerre!!!!! mer vagy "nincs rá okom" vagy "jobb ha visszafordulok" és télleg nem tok mit csinálni már a házba, csak kinyitni azt a szekrnyt, de nem tom h mivel...
  • hykao #398
    Bazz hát te nem figyeled a játékot??? A csaj - Arneson kedvese - szintén N'awlins-ban van...
  • Tomykakaka
    #397
    Kajak megpróbáltam átadni neki is végsö elkeseredettségembe! :D de Watsonon kívül nincs más akinek odaadnám csak én de annyira nagyon biztos nem az egora épül a játék... próbáltam vázába tenni de nem lehet most rájöttem h elhuzztam a " legnagyobb fogását" ahol 1 kép volt a bá-ról emg a csajrol, de arra se mondott semmi hasznosat Holmes...
  • hykao #396
    Na akkor segítek még egy kicsit: mit gondolsz a csokrot Watsonnak kéne átadni? Ugye nem! No hát akkor! ... :)
  • Tomykakaka
    #395
    ja és van nekem: (kés, gyufa) citrom, gyémánt, valami kűrt, 1kulcs,kalapács,a kis törött szobor, virágcsokor, asszem ennyi és watson ott vár rám a moszkítók kapujánál...
  • Tomykakaka
    #394
    Hááát köszi az infót de nem sok semmit értem el vele :) mivel azt a fém lándzsaszerű valamit már elvettem és megszurtam a hüllö szemét... de azzal a qrva szekrénnyel nem tok mit kezdeni se a virágcsokorral:D! a képen szereplö szövegtöl meg rohadtul nem lettem okosabb... max annyiban h megtudtam mennyire szerette a nőjét a vadászcsávó...
  • hykao #393
    Miket írsz te is???!!! Tarisznya, meg palota, moziba... :)))
    (és "ba" helyett mindenütt "ban" lett volna a helyes rag...)

    A kérdésedre meg: a moszkitókon való átvergődés előtt még más dolgaid vannak ahogy olvasom...(korábban már írtam bizonyos virágcsokorról meg miegymás...)
  • Tomykakaka
    #392
    kell hozzá 1 kötél, az a tologatható asztal, a tariszna, meg 1 üllő ami a raktárba van...
  • Tomykakaka
    #391
    Hello! Valaki megtudná mondani h a new orleans-i "palotába" mit kell tennem mituán beszéltem a kis niga köjökkel ök hazamennek mi meg Watsonnal elindulunk a moszkítók felé, és mondtam watsonnak h várjon meg (még a kis"moziba") de nem enged átmenni vagy mit csináljak? lehet az abaj h fent nem tom kinyitni a titkos szobába lévő szekrényt???? plz valaki
  • hykao #390
    Mi az a pár cucc?
  • hykao #389
    Ha kicsit pontosítanál! :)
  • Jinx4169
    #388
    izé...új kérdés: h tudok lejutni a ,,pokolba½?van egy pár cuccom de nem tok semmi semmivel kombinálni és asszem a helyes megoldáson kívül már mindent kipróbáltam...:S help thx
  • Orosz 5
    #387
    Szevasztok! Tegnap szereztem meg a játékot de elakadtam! Amikor a Watson behív a egy házhoz ott már sztem mindent megnéztem, megvizsgáltam , a létrán is felmásztam de nem tom. hogy van tovább! Segítenétek? Miket kell megnézni vagy hogy mennyek tovább?
  • Jinx4169
    #386
    hey!az elmegyógyogyóban a végén mit kell csinálni már a madarkat elszabadítottam beszéltem a kamu bolonddal és voltam a konyhában is most mit?
  • hykao #385
    Akkor keresgélj csak tovább... :)
  • Barni
    #384
    hát ilyent... most kezdtem a játékot az első résznél vagyok, megtaláltam majdnem mindent egyedül a cipőnyomoknál buzerál, lemértem meg találtam valamit, de még mindig nem tudok bemenni a lakásba :S
    mi lehet?
  • hykao #383
    Hát igen. Én annyira nem szeretem az ilyen misztikus dolgokat... :)
  • Flora2
    #382
    Igen, ez igaz, nem nagyon Holmes-os stílusú a történetvezetés. A misztikus téma megengedhető Holmes-nál (lásd pl. A sátán kutyája), de mindennek aprólékos és racionális, nem-misztikus magyarázata kellene hogy legyen.
    A leg-Holmes-osabb jelenet talán csak az volt, amikor az első terepfelmérés után Holmes közölte a házigazdával, hogy a szolgáját két ember rabolta el, akik közül az egyik egy nagyon magas indiai, aki nemrég óta van Angliában. : ))) Az holmes-os volt!
  • hykao #381
    Hát a Holmes történetek eleve nem ilyenek voltak ugye...általában nem voltak hihetetlen végtörténések, csak a feltárt eset részleteinek elmesélése...így történt ez az Ezüst Fülbevaló esetén is, csak abban kb. fél órás hármas blokkban, míg az Awakenedben pár mondattal elintézik a dolgot.
  • Flora2
    #380
    Na jó, nem volt rossz a játék egyáltalán, szerintem jobban sikerült, mint az Ezüst fülbevaló, Holmes hangját változatlanul nagyon jónak tartom (az a hangsúlyos "but!" két mondat között fenomenális); mondjuk, külső walkthrough nélkül én több helyen nem tudtam volna továbblépni, de hát kinek mi a nehéz... De! amikor véget ért, azért elgondolkoztam, hogy miért van az, hogy a kalandjátékok befejezése (utolsó jelenetei) többnyire elmarad ötletességben a játék egészétől (és szerintem itt is így van). A legjobb kalandjátékok szerintem azok, amiknek a vége is lenyűgöző, érthető, logikus, és teljes katarzist él át az ember... mint a Syberia 1-2 végén pl. Nos, ez a Holmes még nem ilyen, de remélem, a következő talán már az lesz. Csak így tovább a Frogwares-nek.
  • hykao #379
    SPOILER!!!
    Na akkor nézzük: A sor kezdődik ugye 9 számjeggyel, amit egy / jel zár le. A számok 1-től 9-ig vannak, az most lényegtelen, hogy nem sorban...
    Ha megfigyeljük (leszámoljuk...), akkor kiderül, hogy az első számsorban (a / jel után) pont 6x9 számjegyet tudunk leszámolni, a második számsorban pedig 5x9 számjegyet - amennyiben minden 9. számjegy lesz egyben a következő 9 számjegy kezdőszámjegye is...
    Nincs más dolgunk, mint sorravenni egyesével a 9 számjegyű blokkokat, és megvizsgálni, hogy melyik számjegy hiányzik a sorból.
    Az első 9 (/ jel utáni) számjegy ugye: 2,1,4,6,7,9,8,3,9 -> tehát az 5-ös szám hiányzik. A második 9-es blokk: 9,3,4,2,1,7,5,8,8 -> tehát a 6-os szám hiányzik. A harmadik blokkban teljes a számsor, így azt figyelmen kívül hagyjuk. A negyedik: 7,5,2,7,6,1,9,3,8 -> a 4-es hiányzik. Az ötödik: 8,5,7,9,8,6,4,2,1 -> a 3-as hiányzik. Az utolsó 9 számjegy az első számsorból pedig: 1,2,4,5,3,8,9,7,1 -> ismét a 6-os hiányzik...

    Ugyanígy végigmegyünk a második számsoron is, és már meg is van Davy üzenetének megfejtése (legalábbis Holmes kérdésére a válasz - mert a számoknak lesz még jelentősége...)

    Íme az üzenet kicsit belejavítva, hogy átláthatóbb legyen: (katt a kisképre)
  • jambi69
    #378
    amikol kijövök a celábol mit kell csinálni ?? (gondolom felkell venei az álruhát nem ??9Ha igen akkor hogyan ??
  • Kapó
    #377
    Köszi!
    És ez egyébként honnan derült ki?
    A sok szám közül miért pont ezek?
  • hykao #376
  • brillo
    #375
    az a gond, hogy mindig csak az aktuálisat mentettem (mindig felülírva). rosszul tettem, ezek szerint... van más ötletetek...? mert elég szomorú, ha újra kell kezdenem... bár legalább már nem fogok egy évig bolyongani mindehol:)
  • Kapó
    #374
    mit kell válaszolni Holmesnak amikor azt kárdezi, hogy mi a megoldása a Davy által írt számsornak? Elolvastam a leveleket és volt is pár ötletem, de egyiket sem fogadta el! :(
  • jambi69
    #373
    hogyan kell felvenni a szakállat meg a kalapot és a kabátot ??
  • hykao #372
    Tölts be egy korábbi állást.
  • kirol
    #371
    Hát ez nem hiszem hogy segítene, de próba, cseresznye.
    MAx. újrarakod a játékot.
  • brillo
    #370
    már megtörtént, és mindig ugyan az:( indítsam újra az egész gépet!?
  • kirol
    #369
    Kilépsz, újraindítod és kész.
    Nekem a diliházban volt olyan, hogy nyitvafelejtettek egy olyan ajtót, amin alapesetben nem is lett volna szabad kimennem. Írta is hogy nem mehetek oda, de mivel nyitva volt, mégis át tudtam menni.
  • brillo
    #368
    s.o.s. help! nem fogjátok elhinni, mi történt, de már bent vagyok a raktárban, a kötél a helyén, de az a nagy kübli vagy mi, ami a plafonról lógott, KIKERÜLT KÍVÜLRE (!!!), ott lóg kint a levegőben a raktár előtt, mintha vmi hiba lenne - ha közelítek, eltűnik. szóval tök egyértelmű, hogy annak bent kéne lógnia, és olyan, mintha ez vmi hiba lenne a programban... vki tud segíteni!??? sos.
  • Vik01
    #367
    én viszont tényleg kezdem azt hinni hogy meghalt a jéták akárhogy próbálkozom nem ad rá lehetőséget hogy bedobjam a kampót már megőrít!ha valakinek van ötlete írjon légyszi:)
  • Kapó
    #366
  • jambi69
    #365
    ha lenne legalább magyarositás akkor biztos lehetsz benne hogy nem kérdeznék enyit!!!!!!!
  • jambi69
    #364
    Zavar ??
  • Kapó
    #363
    Köszi sikerült megoldani, bár kellett egy szótár, mert amosómedvét a játékban két c-vel írták viszont a kvízben csak egyel fogadta el...
    Mindegy, a lényeg hogy megvan!
    köszi még1x
  • Jinx4169
    #362