723
(Ezüst fülbevaló, Awakened, Arséne Lupin, Jack the Ripper stb.)



  • kirol
    #201
    Hát én ennyire nem vagyok képben az évszámokat illetően, a töriben is de utáltam.

    Hát elvagyok. :)
  • hykao #200
    Nem ki VOLT! Ugyanis ezidőtájlt még él. A játék 1894-96-ban játszódik, míg Sir Melvyn Brombsby-t majd csak 1897 májusában fogják meggyilkolni otthonában a Sherringford Hallban...

    Azt írod nem tudod a választ, de rögtön alatta saját magadnak válaszolsz SPOILERben... :)))
  • kirol
    #199
    Inkább azt tudom, hogy ki VOLT! :)

    Viszont a második kvízre nem tudom a választ. :(


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bár gondolom ezek lehetnek: Switzerland - Helvetic -Swiss

    De mindjárt kiderítem!
  • hykao #198
    Tudod-e ki ő? :)
  • kirol
    #197
  • hykao #196
    Írtam, hogy sréhen lehet rálátni. Az épület legfelső falát kell nézni...

  • kirol
    #195
    Én nem látom, pedig keresem, de nem látok semmit. A homlokzat itt üveg. Vagy roszat nézek ezekszerint.
  • hykao #194
    Többféle választ is elfogad a kvízkérdések nagyrészénél... :) (kivéve az őrült papnál, mert ott jól megszopat...)

    (amúgy az a kérdés, hogy London mely részéről jött a fiatal maori elrablóinak egyike - ha jól emlékszem)
  • pries
    #193
  • kirol
    #192
  • Vik01
    #191
    bocsi lenne egy kérdésem még nagyon az elejével kapcsolatba!amikor az elején watsonnal vagyok és scherlock kérdezi hogy london melyik részen vannak az emberrablók oda mit kell beírni?nagyon jó lenne ha tudnáto segíteni!köszi
  • Flora2
    #190
    Hát ez a táskatolvaj-üldözéses jelenet New Orleansban... ez a tempóváltás, ez a végigszáguldás az egész kikötőváros összes épületén viharos tempóban, ugrásokkal, átlendülésekkel... a játék egyik legjobb része eddig (bár még nem vagyok a végén).
  • hykao #189
    Na ne fárassz már le... Milyen fikázásról beszélsz te??? Feltettem egy sima kérdést, hogy miért írod állandóan Volfnak a "Wolff"-ot. Ebben mi a fikázás bazz??? Nem vagy te egy kicsit hiperérzékeny?
    Amúgy miért is helytelenül írom én Wolffnak? És miért helytelen a "krekk"? A magyarban már megragadt a "crack" szó, így helyes "krekk"-nek írni. Kukkantsd csak meg! 70 400 találatot dobott a google a "krekk" szóra...
  • vigeza
    #188
    Egyébként azért írom a Wolff-ot volfnak amiért te is igy írod helytelenül

    " Én már láttam krekket is..." peddig igy helyes crack-et
    Ugy hogy ne fikázzuk egymást segitséget kérünk és kapunk nem peddig kritikát gyakorlunk!!!
  • hykao #187
    Az új uticél kérlek szépen az újvilágban van...a város neve - amire kíváncsi Sherlock - több helyen is szerepel a legutóbb talált levélkék, táviratok közt...
  • vigeza
    #186
    Köszi ezen már túl vagyok magam is rájőttem viszont mi az új úticél?
  • hykao #185
    Miért Volfnak írod állandóan "Wolff"-ot??? :) Amúgy ő maga mondja el, hogy milyen sorrendben kell (nem megygyújtani hanem) elmozdítani a fáklyákat, az alapján, hogy a doki milyen sorrendben szokta "nyikorogtatni" őket! (és ez elmentődik a párbeszédek közt!)
  • vigeza
    #184
    Hogy tudom meggyujtani a fáklyákat és milyen sorrendben?????????????????
  • vigeza
    #183
    "Na becsaptam Wolffot, és bejutottam a "Light of the Abyss"-hoz..."

    Lehetne egy kicsit részletesebben ?
    Én ott tartok hogy felvettem az állszakált és a szemüveget beszéltem Volfal vissza mentem a szobába ahol az iratok vannak kivettem egyet és utána passssz?
  • hykao #182
    Ehh, na melyik régi - elhunytnak hitt - ismerősünkkel futottam össze még a diliházban...aztán meg ki jött oda hozzám a vonaton? :)))
  • hykao #181
    Na becsaptam Wolffot, és bejutottam a "Light of the Abyss"-hoz...
  • hykao #180
    Hát mindent én sem értek tökéletesen, mert anyanyelvi szinten én sem bírom az angolt... :) ...amúgy meg a 16-os számú épület még nagyon az eleje...és folyamatosan bontakozik ki a történet.

    A nagyja még hátra van...de engem ez a svájci gyogyósintézet már kezd megőrjíteni...hatalmas hókuszpókuszok-rohangálások ide-oda egy-egy cuccért, mint pl. kötél a konyhában...vagy átjutás a dupla kapun...szép lassan rájövök mindenre, de remélem nem ilyen lesz az egész játék, mint ez a "Black Edelweiss" intézet, mert az ember agyában tisztára szétforgácsolódik a történet a sok apró részletek következtében...
  • vigeza
    #179
    KIROL át mész a kis hidon elhagyod a thaiföldi nő házát és ott van balra egy kis akármi az oldalára rá van irva Customs megHarbour Masters be mész találsz egy könyvet rákattintasz előszőr kiveszi a lapot rákatintasz másodszor elolvassa a könyvet és azt hogy a 16 épületet keresd vissza mész a kis hidon és a hid után balra van a 16 számu épület.
  • vigeza
    #178
    Ha a füstbombát ősszedobtad akkor fönt a kertnél egyenesen előre majd balra a konyháig ott a füstbombával kinyitod az ajtót majd amikor a szakácsnő elszaladt bent találsz egy kötelet azt felveszed majd irány le ahol a fickóval beszéltél ott találsz egy rácsos ajtót két fogantyúval oda tolod a kiskocsit rákötöd a kötelet amit a konyhában találtál majd a foganytyúra azt a horgolt tarisznyát amit fent találtál a szobában ahol a madárház kulcsát találtad majd bele az űlőt ami a raktárban volt kinyitod az első ajtot bemész és meghuzod a kötelet te bent vagy és voila kinyilik a másik ajtó is.
  • kirol
    #177
    Amíg gondolkodsz, addig összefoglalnád pár mondatban nekem a helyzetet addig, amíg elérek a 16-os raktárhoz?

    Mert nem mindent értettem meg rendesen sajnos.
  • hykao #176
    Most dobtam össze a füstbombát...mennék a "pokolba", de még agyalnom kell, hogy hogyan... :)
  • vigeza
    #175
    Ha eljutsz Volf-os részhez ahol a parókát meg az álszakált kellene valahogy magára őltenie Holmesnak légyszi tájékoztass.
    Addig a részig szivesen segitek bárkinek ha elakadt.
  • hykao #174
    No eddig kb. megvolnék, csak a lenti ápoló vett észre mindig...és már az agyamra ment Watson pizsamás jelenete... :)
  • vigeza
    #173
    A cellától ahova be voltál zárva nem egyenesen hanem jobra mész fel a lépcsőn ott találsz szekrényt ki nyitod van benne egy kőpeny felveszed mellette egy ajtó azo bemész de nem kell előre hanem balra ott egy kert be kell menni a kertbe ott beszélgetsz a nővel aki el mondja hogy a másik fickónál van a madár eledel és nem akar adni a madaraknak kell beszélni a fickóval is aki azt monja hogy ha madarak kiszabadulnának ő is el menekülne tehá hogy galibát okozzon ki kell nyitnod a madárházat de nincs kulcsod vissza mész a celládhóz ott az az ajtó amit előszőr nem tudtál kinyitni most kinyitod a kulcsal és próbálsz beszélni vele de nem áll szóba veled vissza mész az ajtóig ahol a csővet felvetted ott balra fordusz be mész az ápolós szobába egyenesen előre majd újra balra egészen a celláig ahol vany egy kocsi ott beszélsz a fickóval aki addig nem beszél veled mig meg nem kapta az orvosságát azok a rozsaszin gyémántok de azt felkel oldanod vizben amit fent a kertben találsz majd oda adod neki és a fickó elmondja hogy a lány a cella mögötti ajtónál tudja hol a kulcs de kell neki a baba oda adod a lánynak a babát cserében kapsz egy kulcsot ami egy szobát nyit fent a kertnél két szoba van ott jobra az egyiket ki tudod nyitni a kulcsal ott a köpenyben találsz egy másik kulcsot ami nyitja a madárházat kirepülnek a madarak mind a két ápoló az alsó is meg a főlső is elszalad és szabad az út.
  • hykao #172
    Egészen pontosan a kikötőmesternél (HARBOUR MASTER) a nyilvántartásban (REGISTERS). (de nem házikó az, csak egy fedett placc)

    Ja! Erről jut eszembe: a 16. sz. épület homlokzatán láttátok, hogy ki a tulajdonos??? :) (sréhen lehet rálátni)

    Ápolós ügy: a laborban lévő elment aludni végül...de most én is elakadtam, hogy merre tovább. (a másik kettő állandóan észrevesz)
  • kirol
    #171
    Köszi.
    Mint láthatod GeForce 7800 GS.
  • vigeza
    #170
    KIROL milyen a grafikus kártyád?
  • vigeza
    #169
    KIROL a molon találsz egy kis házikót ott van egy kőnyv most már beleolvshatsz ott azt irja hogy a 16 raktárban van utánna a kocsma tewrén megtalálod a 16 épületet.
  • vigeza
    #168
    Melyik ápolót mert tőbb is van?
  • kirol
    #167
    NA tovább is jutottam, a csávót akit keresek azt mondja a kocsmáros, hogy ekkortájt a mólón szokott lenni, a hajója mellett.
    Na hát a parton egy hajó sincs, ami ott megy azok meg csak úszkálnak (szellemhajók, mert egymáson simán átmennek:), mint ahogy Whatson is szellemként mozog.).
  • hykao #166
    Azt nem tudom, odáig még nem jutottam el. Hogy lehet kiiktatni az ápoló(ka)t? Állandóan észrevesz(nek)...
  • kirol
    #165
    Hát akkor ze a kereszt maradhatott ki.
    Köszi
  • vigeza
    #164
    Papirt az asztal alatt találsz azt rá kell tenni a halott lábánál levő rajzra majd szénnel átrajzolni,a halotat meg kell nézni szemből ott nagyítóval a kezét (újlenyomat)majd a másik oldalon szintén egyik úján szúrás ha minden megvan beindul a mozi.
    Ja valameyik oszlopnál lent van egy kereszt azt nézd meg!!!
  • vigeza
    #163
    Bocsi nem vettem észre hogy már túl vagy rajta
  • kirol
    #162
    Már megvan, csak ezután nem tudom mi van. Mert megvan minden, voltam mindenütt.
    Amúgy köszi.