2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • Taibi
    #549
    " jo reklam Mattheus a valogatottnak volt a nap beszolasa"
    Miért? Nem az?

    "Azert szemet a Mattheus mert ezt nyiltan kimerte nyilvanitani a sajto fele"
    Én sehol nem írtam ilyet...., nyugodtan bírálhatja a játékosokat, ha jogos.

    "De legalabb nem kellett szegyenkezni a mostani valogatott miatt, ahogy az utobbi 20 evben szinte mindig."
    Pedig én szégyenkezek a válogatott miatt, pontosabban amiatt, hogy Finnország, Észtország, Wales, Litvánia, Albánia és Izland szintjére sorolnak már minket, és hogy Bosznia-Hercegovina, Írország, Lettország, Izrael válogatottakat is magasabban sorolják nálunk....
  • [Jakuza]
    #548
    Ah, a jo reklam Mattheus a valogatottnak volt a nap beszolasa. :P
    Tehat akkot Taibink miatt kijelenthetjuk, hogy azert mert Mattheus jo reklam a valogatottnak, ezert mar a jatekosok elkezdtek akarni a palyan.

    Szerinted Taibi minek koszonheto ez ?
    Azert mert jo reklam, vagy mert kifakadt, hogy az XY merkozes utan a jatekosok hozzaallasa jobban duhitette, mint a vereseg ?
    Amikor a jatekosok felszegett fejjel vonultak le a palyarol a Roman meccs utan es fontosabb volt nekik osszevissza mobilozni.
    Azert szemet a Mattheus mert ezt nyiltan kimerte nyilvanitani a sajto fele.
    Talan azt kellett volna csinalnia mint a Verebesnek, amikor mindig a biro volt a hibas ha kikapott a csapata.
    Ugyanmar, varhato volt, hogy ebbol a csoportbol nem lehet kijutattni egycsapasra a valogatottat.
    De legalabb nem kellett szegyenkezni a mostani valogatott miatt, ahogy az utobbi 20 evben szinte mindig.
  • Láma!
    #547
    nem azt mondtam hogy eredményesek voltunk, hanem hogy jol játszottunk, azaz jo meccset játszottunk, ugyanis egy vereséggel zárodo meccsen is lehet jol játszani, és arrol is el lehet mondani hogy jo meccs vol
  • Taibi
    #546
    A ciprusi torna nem mérvadó, mert ott eléggé tartalékosan álltak fel a válogatottak, pl letteknél nem volt Verpakovskis. De ugyanezen a tornán kaptunk a román B válogatottól egy sima hármast.

    Én a bolgár meccs mellett a svédek és horvátok elleni meccsel se vagyok elégedett.
    Elég szar, hogy 1 gólt nem tudtunk rúgni....

    De tényleg voltak jó meccsek is.
  • Láma!
    #545
    "Erre most is csak azt tudom mondani, hogy minden sorozatban van jó meccsünk, de most is volt pocsék meccsünk is."

    nézd, minden sorozatban van egy-két jo mecsünk elvétve. de most, az argentin meccs óta, folyamatosan, minden mecsen jol, és magunkhoz képest látványosan játszottunk. najo, ha nagyon bele akarok kötni, akkor a kinti bulgár meccset kivéve. de az argentin, málta, svéd, horvát meccs nem egy kettö, hanem kapásbol 4.
    plusz az elején a skotok, németek elleni. ehhez még azt is hozzátenném, hogy a ciprusi tornán a letteket hátránybol forditva 10emberrel vertük meg, igen, ugyanazokat a letteket, akiktöl gellei alatt szoptunk, és elszált a remény. teszem hozzá mattäusnak az volt a 2. meccse a válogatott élén. szal szerintem nem egy-két jo meccsünk volt csak.
  • Taibi
    #544
    Arra tényleg nincs biztosíték, hogy a mi játékosainkkal is tudna kezdeni valamit Milutinovics...
    Viszont Matthaus megmutatta a mostani selejtezők során, hogy vele biztos nem fogunk kijutni...
  • DJ Bee18
    #543
    mondom ezt leszarom, hanem nálunk a mi játékosainkkal mit tudna kezdeni, arra nincs semmi biztosíték. És így beleszállni még egy edzőváltásba, megint kezdődik elölről minden, még két év csapatépítés, plusz még lehet, hogy ugyanígy nem jutunk ki. Sok értelme lenne...
  • Taibi
    #542
    "amig matthäus itt volt, addig az ég világon semmi pozitivat nem csinált???"
    De, azt elismerem, hogy jó reklám a válogatottnak. És ezért többen is nézik meg a meccseket. Ezért írtam, hogy legyen inkább reklám szakember....

    "azt hogy a játékosok ismét akarnak menni a válogatottba, és nme mondják hogy a klubcsapat fontosabb,"
    Talán a németek és a skótok ellen volt, hogy a másodosztályú Vasaból kellett játékost hívni, mert mindenki lemondta a válogatott szereplést....(bár ezeket a meccseket pont nyertük így) De ez a dolog javul már...

    "a játék képe pedig azért lett élvezetesebb, és azért játszunk szebben,"
    Erre most is csak azt tudom mondani, hogy minden sorozatban van jó meccsünk, de most is volt pocsék meccsünk is.
  • Láma!
    #541
    értem. szoval azt akarod megmagyarázni nekünk, hogy amig matthäus itt volt, addig az ég világon semmi pozitivat nem csinált???
    a játékosok eladása az EU érdeme.
    az hogy a játékosok meghalnak a pályán, azt vszinü hogy a léderer intézte ugy.
    azt hogy a játékosok ismét akarnak menni a válogatottba, és nme mondják hogy a klubcsapat fontosabb, az szerintem Mezey doktor érdeme lehet.
    a szurkolók meg azért mennek ki ismét tömegével meccsekre mert addig sem kel hallgatni urbánt a tvben. (ez egy jo pont urbánnak)
    a játék képe pedig azért lett élvezetesebb, és azért játszunk szebben, mert több esö esett és jobb a talaj.

    vagy te máshogy látod?
  • Taibi
    #540
    Volt néhány jó meccs tényleg, de minden sorozatban van néjány jó meccsünk
    Milutinovics melleti érvet már sokat írtam, a legfontosabbak: hatalmas szöv.kap.-i tapasztalat, hatalmas "VB rutinja" van, és ő tényleg edző...
  • Taibi
    #539
    "akkor biztos vagyok benne,hogy max ausztriába, német 2. osztályba, vagy ehhez hasonlo helyekre kerültek volna, mint ahogy az az EU-ba léps elött is igy volt."
    Ja, mert te biztos vagy benne....., akkor így már értem.

    Tényleg segített Matthaus, egyetértek ezzel, de ha nem lépünk be az EU-ba, akkor elit ligába biztos, hogy nem ment volna ennyi játékos. (mert ugye az EU-n kívüliek száma korlátozva van) Szóval szerintem jobban számít az EUcsatlakozás, mint Matthaus.
  • DJ Bee18
    #538
    de azt ismerd már el, hogy valami javulást elértünk a játék képében, és mentalitásban, és ne dumálj mellé ilyeneket, hogy ezzel és azzal mennyivel jobbak lehetnénk, meg stb. Ugyanis pl. Milutinovics mellett mi szól, hogy a magyar válogatottal is kijutna, ha már isteníted??? Matthäus mellett meg a látvány*, mint tény szól, és az, hogy nem hagyott itt minket.

    *a meccsek képe
  • Láma!
    #537
    hm, lássuk csak. elöfordulhat hogy akkor is bekövetkezett volna a játékosok nagyobb mértékü eladás csak épp az nem mindegy, hogy hova. mert azt szanics se, és a többiek se tagadják, hogy matthäus igenis, sok játékosnak segitett nevesebb bajnokságokban, egész jo csapatokba kerülni. ha ö nincs, akkor biztos vagyok benne,hogy max ausztriába, német 2. osztályba, vagy ehhez hasonlo helyekre kerültek volna, mint ahogy az az EU-ba léps elött is igy volt.
  • Taibi
    #536
    Ja, oké, akkor nem szóltam, boccs.
  • DJ Bee18
    #535
    talán mert szanics neve alapból kisbetűvel van írva? :DDDDDDDDD
  • Taibi
    #534
    Fejtsd már ki nekem!
    Úgyse láttam még tőled itt értelmes hozzászólást, próbáld meg...
  • Láma!
    #533
    "mert az eddig el nem adhato labdarugok kikerulnek jobb bajnoksagokba ahol a jatektudasuk megno, amivel nagyobb jatekerot kepviselhetnek a valogatottban."
    "Es egyik sem Ciprusi,Izraeli vagy hasonlo csapatban jatszik, mint az elozo evekben eladott jatekosok tobbsege."
    Ez akkor is bekövetkezett volna, ha Matthaus nincs itt.....
    Ugyanis ez főleg azért van, mert beléptünk az EU-ba....


    LOL!!!
    látszik hogy nme értesz hozzá
  • Taibi
    #532
    Ha már felhoztad megint a nevem, akkor írok én is...
    (Mellesleg legalább annyival megtiszelhetnéd Szanicsot, hogy nagy kezdőbetűvel írod le a nevét... -engem nem kell, mert tőled ilyet én nem várok el...)

    "ez a VB csoport az utóbbi 25 év legnehezebb csoportja volt!"
    Ne túlozz már ekkorát...., inkább nézz utána mielőtt leírsz valamit.

    "EB sorsolásra én azt mondom, hogy ha csak két "kemény" csapat lesz benne"
    5ös kalapból csak két erősebbet kapni???

    "Már az is szép, hogy elég sokáig volt esélyünk a kijutásra, legalább matematikailag"
    Pff...hát ez is valami, de elég alacsony az elvárásod....

    "mikor megtörtént a sorsolás, aki nem hülye, előre látta, hogy itt valami csodának kell történnie, hogy ebből a csoportból esélyesek legyünk"
    Akkor Matthaus hülye...(ha így gondoltad, amit kétlek, akkor egyetértek)

    "23 jatekost adott el kulfodre az edzo es azokbol el."
    Ebben van igazság...(Matthaus-Filipovics-Pellady)

    "mert az eddig el nem adhato labdarugok kikerulnek jobb bajnoksagokba ahol a jatektudasuk megno, amivel nagyobb jatekerot kepviselhetnek a valogatottban."
    "Es egyik sem Ciprusi,Izraeli vagy hasonlo csapatban jatszik, mint az elozo evekben eladott jatekosok tobbsege."
    Ez akkor is bekövetkezett volna, ha Matthaus nincs itt.....
    Ugyanis ez főleg azért van, mert beléptünk az EU-ba....

  • B0B0
    #531
    Ugye ezt szanicsnak és taibinek mondtad? Mert itt mindenki egyetért ezzel!
    Az EB sorsolásra én azt mondom, hogy ha csak két "kemény" csapat lesz benne, akkor már komolyabb esély lesz a kijutásra, mert ez a VB csoport az utóbbi 25 év legnehezebb csoportja volt!
  • AnuluWork #530
    Ez Lothar hibája.=Ez Lothar hibája?
  • Láma!
    #529
    jajo, nincs több kérdésem.
  • AnuluWork #528
    Azt kéne szem előtt tartani Lotharral kapcsolatban, hogy ő nem tudja megtanítani a "srácokat" focizni. Arra nem elég pár nap amit együtt töltenek. Viszont, ha megnézitek a meccseket - bár volt pár über szar teljesítmény, de többségben nem félve mentek ki -, akkor lehet látni, hogy nem a taktikán múlott a dolog.

    Kérem szépen, ki volt dolgozva a védekezés, ki volt dolgozva a támadás, de vagy nem tudták kihasználni a helyzeteiket, vagy jött Gyepes, ill. más védelmi probléma. Ez Lothar hibája.

    Szörnyű, hogy még mindig a jók közé sorolandó Gyepes, bár nálam a csapat közelébe sem került volna, de ez más tészta. Az is szörnyű, hogy letesztelik edzésen, működik, aztán jön a mérkőzés napja, és máris nem az igazi a dolog. Kérdem én miért? Ez nem Lothar hibája, hanem elsősorban azoké az edzőké, akik a játékosokat kiadják a kapitánynak. Másodsorban meg az ő saját egyéni képességeiknek csökevénye. Ez van.

    Már az is szép, hogy elég sokáig volt esélyünk a kijutásra, legalább matematikailag.

    Viszont, mikor megtörtént a sorsolás, aki nem hülye, előre látta, hogy itt valami csodának kell történnie, hogy ebből a csoportból esélyesek legyünk. 3. hely volt a realitás. Ha nem egymást követi két sorsdöntő meccs, hanem némi könnyebb csapat kerül egy nehéz mellé, vagyis mint mindig, "észreveszik" a többi országgal való koordinálás közben az illetékesek, hogy nekünk nehéz csapatok ellen nyár elején vagy végén, ill. március környékén kell játszanunk, mert akkor még csak-csak megy, és tüzön-vizen át ezt végigviszik a többi országgal szemben, akkor talán egyszer nekünk is bejöhet, bár nézve az EB kupacokat, idén sem várhatunk sok jót a sorsolástól.

    Amikor Csanknak összejött a 2. hely, ott azért irtó sok dolog működött ezen körülmények közül. De aki látta, tudja, a finn meccs sem arról szólt, hogy milyen ügyesek vagyunk, hanem, hogy egy meccsen ennyi mák összejött. Ha ott a finnek nem bénázzák agyon magukat, 3. helyen végzünk, és még mindig egy olyan szöv. kap. lenne terítéken, mint pl. Tornyi (pl. ő még nem volt, így törvényszerű, hogy lesz).
  • szanics
    #527
    Igen, én.
  • Láma!
    #526
    " Én elvakult emberekkel nem vitatkozom..."

    te beszélsz?
  • B0B0
    #525
    Az ilyen nem gondolja meg magát!
  • franco
    #524
    naigen de ez hogy a XXXXomba jön ide?
  • Ramore
    #523
    "A profin felkészített játékosok közül még többet lehetne eladni légiósnak a komolyabb bajnokságokba, ahogyan azt mostanában tapasztalhattuk.

    Akkor a bajnokság maga marad ugyanolyan szinten :DDDDD"

    Miért maradna, ha profi külföldi edzők készítenék fel a klub csapatainkat?
  • Ramore
    #522
    Valamit azért letett az asztalra, jópár élvezetes meccset, némelyiknél még sanszunk is volt, Csank menetelése hatalmas máknak köszönhetően több pontot hozott, de azzal együtt akkora pofára esést is, amekkorát 86 úta nem kapott a magyar válogatott.
  • szanics
    #521
    No comment, majd rájössz :P
  • szanics
    #520
    Ha nem vagy hajlandó gondolkozni, akkor kifejtem...

    Tehát: szóba kerültek a játékoseladások, és Jakuza barátunk megjegyezte, hogy Csank abból a csapatból, amelyik 7-1-re kapott ki a jugóktól, nem tudott volna játékost eladni - nem úgy, mint Matthäus most.
    Erre írtam én, hogy Csank pótselejtezős lett, Matthäus meg 4. lett a csoportban.
    Mindez azt jelenti, hogy Matthäus semmivel sem tett le többet az asztalra, mint Csank, csak éppenséggel a NEVE és a KAPCSOLATAI révén el tudta adni a játékosokat. Ezért mondtam már korábban is, hogy Matthäus maradjon, de NE kapitánynak, mivel edzőnek moslék, hanem menedzsernek, mellé pedig hozzanak ide egy tapasztalt kapitányt, aki edzőnek is alkalmas és képes lehet valamire a válogatottal.
    Így könnyen meg lehetne előzni azokat az eseményeket, amik a válogatott körül folynak.
  • DJ Bee18
    #519
    Ez nem azt jelenti, hogy az első csapat jobb, mint a másik, szerintem közel 10 év eltéréssel nehéz is összehasonlítani két válogatottat.

    "Csank János csapata a pótselejtezőn kapott ki így a jugóktól, tudtommal Matthäus 4. helyre vezette a magyar csapatot."

    Na ne mond már, hogy nem akartad éreztetni a két edző és csapat között az erőkülönbséget. Valamit leírsz, aztán tagadod? Akkor minek írtad? most komolyan
    Mond azt nyugodtan, hogy meggondoltad magad, az korrekt, és nincs semmi gond.
  • Takezó
    #518
    Hm, azért azt megjegyezném, hogy mindenk selejtezősorozatban volt ilyen remek meccsünk ^^
  • DJ Bee18
    #517
    Én elvakult emberekkel nem vitatkozom, főleg nem olyanokkal, akik beveszik a Matthäus-féle maszlagot és hűen követik annak ellenére, hogy semmit nem ért el a csapattal.

    Semmit nem ért el??? Szerinted miért van ez a fórum, és vitázol benne?? Mert érdekesebbé tette ezt az egész szart ami itt van, és nem fogjátok föl, hogy ez az első lépés. Én követem, nem a hülye statisztikákra hagyatkozom, hanem láttam olyan meccset ahol volt esélyünk, nem úgy mint pár éve. Már az is haladás, hogy néztem. Mit várnátok, Matthäus senkit nem ismert, egy játékost se, és azt várnátok, hogy kijussunk egyből? Hát a képzetlen játékosokból egyből fél év alatt összeállította volna a csapatot, főleg úgy hogy azt se tudta ki kicsoda? Ez egy álomvilág
  • [Jakuza]
    #516
    Tevedsz baratom, en ismerem pl szemelyesen a Halmosi Petit is.
    Sokat szoktam beszelgetni vele es kinevetett teged ketpofara, mikor megemlitettem a hulye feltetelezesedet.
    Ennyit a marhasagaidrol.
  • szanics
    #515
    Mondom baszki hogy előkerült a jugók elleni zakó - Te írtad le, hogy 1-7 -, és ennek története így kerek. Igenis kikaptunk 7-1-re is és 5-0-ra is, de pótselejtezőn. Ennek köze nincs ahhoz, hogy melyik válogatott a jobb, de ettől még TÉNY marad, hogy Csanknál tovább 9 éve egyetlen kapitány sem tudta vezetni a válogatottat. Persze, szar csoportból, de az 1-7 mellett ez is TÉNY.

    Tudod mit, Apafej? Én elvakult emberekkel nem vitatkozom, főleg nem olyanokkal, akik beveszik a Matthäus-féle maszlagot és hűen követik annak ellenére, hogy semmit nem ért el a csapattal.

    Majd ha elmegy Matthäus - mert el fog menni "sajnos" - és szépen kiterítik az ügyeket, amik vele és Pelladyval kapcsolatosak, egy "kicsit" másképp fogod látni a dolgokat.

    Amit a végén írtál összefoglalásként, tökéletesen igaz. Te Szeiler Józsit ismered, én válogatott focistákat...

    Szerintem te nem olvasol eleget és nem jársz elég meccsre...
  • [Jakuza]
    #514
    Nanana ne terelj.
    Kicsit mas fenyben allitod be a dolgokat.
    #478
    "Raadasul szerinted egy Csank eltudott volna adni egy Torghelle szintu labdarugot, mondjuk egy 1-7es Jugoszlav valogatottol elszenvedett vereseg utan ?"

    En ezt a mondatot irtam, amire te irtad azt a mondatot, hogy

    #480
    "Csank János csapata a pótselejtezőn kapott ki így a jugóktól, tudtommal Matthäus 4. helyre vezette a magyar csapatot."

    Tehat te hasonlitottad ossze a ket valogatottat, mivel eleve a jatekos eladasokrol volt a szo.

    Amugy is akkora okorsegeket irsz, hogy kiprobalt 75 labdarugot, majd idezem "aki nem írta alá a papírt az ő csapatához, az többet nem lehetett válogatott"

    Erre nem is lehet mit mondani.
    Tehat osszefoglalva Szanics baratunk szerint, Mattheus papirosokat irattat ala a labdarugokkal, hogy csak o adhatja el oket es aki nem irja ala az nem lehet valogatott.
    Szerintem te tul sok krimit nezel.
  • szanics
    #513
    Ebbe a mondatba nehéz belekötni, mivel csupa tény van benne. Csank pótselejtezős volt? Igen! Matthäus negyedik lett? Igen.
    Ez nem azt jelenti, hogy az első csapat jobb, mint a másik, szerintem közel 10 év eltéréssel nehéz is összehasonlítani két válogatottat.
    Azért írtam le, hogy Csank pótselejtezős lett, mert szóba került a jugók elleni zakó, annak története pedig így kerek.

    De visszakérdezek: ha Matthäus 2. lett volna a csapattal, és a pótselejtezőn kapunk kint hatot az angoloktól, itthon meg mondjuk négyet, hős lenne, vagy utálnád? Mert szerintem hős lenne a szemedben...

    "Ki is nem tud olvasni!" - Na látod, még írni sem...
  • B0B0
    #512
    Na akkor ide süss: (480-ban)
    "Csank János csapata a pótselejtezőn kapott ki így a jugóktól, tudtommal Matthäus 4. helyre vezette a magyar csapatot."

    Kutya legyek ha ezzel nem azt akartad mondani!
    Ki is nem tud olvasni! Talán nem kéne hazudnod!!!!!!!!!!!!!!!!
  • szanics
    #511
    Takarózzál te, nekem nincs mi miatt.
    Szeretném, ha bemásolnád azt a kommentet, amiben én valaha is azt állítottam, hogy a Csank-csapat jobb vagy eredményesebb volt Matthäusénál.
    Ha már olvasni nem tudsz, legalább ne is írjál........
  • Láma!
    #510
    csak nehogy a köv selejtözösorozatban kijussunk a soron következö világversenyre matthäussal, mert az lesz a te halálod, ha itt kell beismerned hogy tévedtél.