2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • B0B0
    #589
    Ismét bejelentkezett egy kérő Németországból. Ez már vicc!
  • B0B0
    #588
    A norvégok akkoriban senkik voltak! A szovjetek voltak kb. olyan szinten, mint ma a bulgárok! Ezek után nem tudom mit akartál ezzel prezentálni????
  • JackDaniels #587
    Eddig is "imádtam" ezt a fasz bunkó gecit, de ezután kicsit jobban fogom.
  • OPM
    #586
    http://nb1.hu/video/2005/1021/fabry.wmv

    :DDDd
  • miccoli002
    #585
    ÁMEN
  • [Jakuza]
    #584
    Nos az ellenerveket felsorakoztatom akkor.

    1.
    Nem volt Mattheusnak eredmenye.(A tobbi edzonek volt ? Ilyen volt az o kezukben is a magyar labdarugok mentalitasa ? Volt most okunk szegyenkezni, azok utan amilyen valogatottaktol kaptunk ki ?)

    2.
    A Mattheus lop, perszer ezek nem bebizonyitott tenyek. (A tobbiek nem ezt csinaltak? Raadasul pofatlanul ?)

    3.
    Gyengebb lesz a szinvonal ha kiarusitjak a jobb magyar labdarugokat.
    (Eddig hova voltak kiarusitva a magyar labdarugok ? Ennel eshet jobban a magyar bajnoksag szinvonala?)

    4. Mert allitolag zsarolni akarja a MLSZt, a kulfoldi csapatokkal a szerzodese urugyen. (Megtartotta a szavat eddig, az ugyben hogy nem igazol el?)

    Az mas kerdes, hogy nem sikerult azt az igeretet betartani, hogy kijut a VB-re a magyar valogatott.
    De kerdem en egy edzonek mit kellett volna igernie, nem azt , hogy feltetlenul kiakarja jutattni a VBre a csapatat ?
    Mondja azt, hogy a cel a nem utolso hely elerese ?
    Nem is lehet ugy motivalni a jatekosokat, ha tingli-tanglizasra kerik oket.
    Valtozasokra van szukseg, megpedig ilyen karakan modon elovezetve, mert a magyar palyakon sosem valtozik meg kulonben semmi.
    Mar nem egyszer lattuk az igergeteseket.
    Palyak felujitasaatol kezdve a rendzavarasok kiszurese (videokamera rendszerek a palyakon.)
    8 eve ujitjak fel pl a Puskas Ferenc stadiont es kozben a tetmerkozeseken a felso szektorok lezarva vannak, hogy nehogy leomoljon az egesz koceraj.
    Lattuk a Ferencvarosi palyan tortenteket, ahol egy edzot meglehetett verni s utana levo 2 hetes igergeteseket, majd azt amikor a ferencvarost megbuntettek 3szor (pontlevonas + penzbirsag), majd a buntetest mindahanyszor elengedtek.
    Mik ezek az allapotok ?
    S kozben igazat adjunk azoknak, akik miatt ilyen a mi "focicirkuszunk" ?
    S kozben a duhongoben a sormecseken tobb nezo es nagyobb elszantsag van, mint a mi "profi" bajnoksagunkon.
    Hogy lehet ezeken valtoztatni, ha nem vasszigorral ?
    Jott ket ember aki megprobal valtoztatni az allapotokon, s kozben a Liga elnoke koszoni, nem ker ebbol.
    Hat akkor mibol ker ? Az alban allapotokbol, ahol a fejetlenseg es zurzavar oleli korul az egesz strukturat, ahol ellehet lopni eszrevetlenul barmit ?
    Na en ebbol koszonom szepen nem kerek, mar lattam ez kozel 20 eve, azota nem nezek magyar labdarugast. (Pedig regen meg a kettos rangadokra is kijartam)
    S az a fonakja a dolognak, hogy akkoriban a csepeli strandon valogatott focistakkal jatszottam es szegyenkeztem, hogy milyen benak.
    S ma olyanok akiket a grundon utolsonak valasztottunk be a csapatban (Baranyos Zsolt), mert nem nott fel a szintunkre, ma valogatott labdarugo lehet a hazai allapotok miatt.
    Igen Mattheus nem tudja mar ezeket a jatekosokat megtanitani focizni, de legalabb a szemleletuket megtudja valtoztatni, amit egy Mezey, Csank, Meszoly sohase tudna mar.
    Kapjanak ki nem erdekel, de dolgozzanak meg a penzukert, becsulettel es akarattal, s ne azt lassam mint az utobbi 15-20 evben, hogy a jatekosok megalnak a palyan es meg becsuszni sincs kedvuk mert az ellenfel labdas jatekosa 5 meterre fut tole.
    Ez ami megvaltozott, harcolnak es nem dicstelenul vereznek el a palyan.
    Hajra Magyarok.
    Csak igy tovabb es meglesz az eredmeny is elobb, vagy utobb.
  • miccoli002
    #583
    JAKUZZA FOREVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • [Jakuza]
    #582
    Fiuk imadlak titeket Taibin es Szanicson kivul. :P
  • miccoli002
    #581
    mert egy bal.....
  • DJ Bee18
    #580
    úgyis visszajön, ezt már egyszer eljátszotta...
  • miccoli002
    #579
    OLÉÉ VÉGRE!!!!!!!!!!!!!!
  • Taibi
    #578
    Akkor nézzétek csak a jót, és legyek boldogok vele.

    Vége.
  • Taibi
    #577
    Inkább te vagy a hülye, hogy nem nézel után....
    Lehet, hogy nem volt 3 VB/EB résztvevő, de szerintem pl ez a csoport simán felveszi a versenyt a mostanival, sőt....
    olasz, szovjet, norvég...
  • B0B0
    #576
    Ne azt mondd, hogy keressünk, hanem, hogy keresik (az ilyen Taibi féle vadbarmok). Egyébként szerintem is egyre kevesebb van belőlük
  • DJ Bee18
    #575
    ez az, én is azon csodálkozom, hogy Lothar e hülye magyar mentalitás mellett itt akar maradni. De ha ez fog itt menni, előbb utóbb el fog menni. De ilyen a magyar, ahelyett, hogy megbecsülnénk a munkáját és a kitartását, inkább szarakodunk vele, és a hibáját keressük.
  • miccoli002
    #574
    Sajnos ez a baj hogy ez a taibi is vagy hogy faszba hívják nah szoval ez is ilyaen MEZEY CSÖKEVÉNY az ilyenek nyirják-nyirták ki a focit de nem baj mert szerintem már lassan-lassan de egyre kevesebb van belölük.
    HAJRÁ MAGYAROK!!!!!!!!!!
    HAJRÁ LOTHAR!!!!!!!!!!!!
  • B0B0
    #573
    Te olyan hülye vagy hogy az már fájhat:
    "ez a VB csoport az utóbbi 25 év legnehezebb csoportja volt!"
    Ne túlozz már ekkorát...., inkább nézz utána mielőtt leírsz valamit.

    Meséld már el nekem te nehézfelfogású, hogy az utóbbi 25 évben mikor voltunk olyan csoportban, ahol 3 vb (eb) résztvevő csapat volt?????????

    25 éve hány éves voltál????
  • a.carkey
    #572
    "Már az is szép, hogy elég sokáig volt esélyünk a kijutásra, legalább matematikailag"
    Pff...hát ez is valami, de elég alacsony az elvárásod....

    Kb. ennyi volt, amikor megláttam, hogy a svédekkel és a horvátokkal kerültünk egy csoportba ...

    "mikor megtörtént a sorsolás, aki nem hülye, előre látta, hogy itt valami csodának kell történnie, hogy ebből a csoportból esélyesek legyünk"
    Akkor Matthaus hülye...(ha így gondoltad, amit kétlek, akkor egyetértek)

    Mondta volna azt, hogy oké, nem próbálom meg? Elfocizgatunk, oszt ennyi? Nem, én arra gondoltam, hogy egy ilyen sorsolást követően az a hülye, aki készpénznek veszi a kijutást. Lothar bevállalta, reménykedett, nem jött a csoda.
  • B0B0
    #571
    Hát ez az, csak amint látod, valakinek ez sem elég!
  • B0B0
    #570
    Csak úgy halkan megjegyezném, hogy ez a mai bolgár csapat kb. olyan szinten van, mint mondjuk az a bizonyos jugó válogatott. Szerintem a hülye is belátja, hoy a 0-2 kissé hízelgőbb mint az 1-7!!!!!!!! Ez nem fejlődés???? Jaaaa értem túl lassúak vagyunk! Azt hiszed az isten Milutinovicsod 2 év alatt többre vitte volna? Biztos, hogy nem!!!!! És tudod miért biztos? Mert ő is kurvára az elején kezdené az egészet! 1 év lenne amíg feltérképezné a játékosállományt! Nem hinném, hogy ismeri a magyar játékosokat!
    Ami a fejlődés "sebességét" illeti:ha neked ez nem elég gyors, akkor barátocskám, válts vissza egyesbe, mert mert gondolatban már leelőzél mindenkit. Ezt mindenki meg tudja tenni. Csak egy a baj: te erre büszke is vagy! Nembaj főlj csak meg a hatalmas futball-tudásodban!!!
    Mi meg köszönetet mondunk itt, hogy mekkora szakemberrel "beszélgethettünk"!
  • B0B0
    #569
    Nem ilyen ez az ország! Nyugi! Kevés az ilyen érthetetlen állat!
  • miccoli002
    #568
    Mert a jó úton szerinted csak akkor járnánk ha má VB-t nyertünk volna?????
    Ezek szerint te is benne vagy abba a magyar nagy átlagba akik azt hiszik hogy az ember gondol eggyet hogy msot VB-t nyerünk és akkor az úgyis lesz.
    Hát a Csank és társai is így gondolták csakhát be-be csuszik ilyen 1-7 de nem baj közel volt hozzá Janibá.
    Remélem Lothar nem elégeli meg az iilyen embereket meg persze a hozzáállásukat mart egyszer fogja magát oszt azt mondja szevasz és az lesz már majd neked meg a tefélédnek a jó.
    Sajnaos ez az ország ilyen!!!!!!!!!!!!
  • JackDaniels #567
    Te mi a faxt vártál? Hogy rögtön VB-t nyerünk ? Próbálj már meg normálisan a földön járva gondolkodni, hidd el nem fog fájni. 1-2 év alatt nem lehet csodát tenni ahol ennyire elmeradott a "szakemberek" hozzáállása.
    Ebben a csoportban már az is nagy eredmény, hogy a bulgárokkal veresenyben voltunk a 3. helyért, nemhogy a kijutásról álmodoznánk. Mattheus-t pedig akkor kellene elzavarni, ha nem azzal kezdte volna, hogy kiviszi a válogatottat a VB-re. Mit mondott volna? Hogy majd ellabdázgatunk, aztán hátha megint lesz egy csapat aki befejel minket a pótselejtezőbe(lásd Finnország)?? Még szép, hogy profi módon állt hozzá! Ez az ember letett egy keveset a labdarúgás asztalára. Edzőként pedig senki sem kezdi világbajnoki címmel.
  • JackDaniels #566
    Pontosan így van. Ezekután pedig jöhetne a következő lépés: A hazai klubokhoz is lehetne olyan szakembereket hozni akik nem a fociból, hanem a fociért élnek, dolgoznak és szakmailag is jók. Velük kellene benépesíteni az utánpótlás csapataink kispadjait. Igaz, az meglehetősen hosszú (10-15 éves) hosszú folyamat lenne, de megérné.
  • Ramore
    #565
    így megy ez nálunk, a csehek is játékos eladásaikból próbálnak okosan gazdálkodni, persze náluk jobb edzők dolgozak, de az eredményeik magukért beszélnek és a körülményeik legkésöbb 5-10 éven belül teljesen nyugati lesz.
  • [Jakuza]
    #564
    Hat ha en lettem volna pl a Ferencvaros BL menetelesnel a tulajdonos, akkor most nem lepukkant letesitmenyekben penzgondokkal kuzdene a klub, de a Furulyas felek megtehetik, hogy 1 even belul lenyultak a penzt, kozben meg a Mattheusra mutogatnak, hogy o zsebeli be a penzt a labdarugok eladasabol.
    Ez mar a Cool TV musoraban is nevetesre sarkalna az embereket.
    Szukseg van arra, hogy egyre tobb jatekos keruljon minnel tobb penzert ki kulfoldre, mert mas lehetoseg mar nem igazan van a hazai klubok fejlesztesere, egyre tobb szponzor es onkormanyzat hatral ki a klubok mogul, mashogyan nem lehet penzt keresniuk.
    Vagy maradnak a kaszalo kinezetu palyak es a szakadt mezekben futkarozo 10 evesek.
    Valamint a hasonlo allapotok.
    Lasd Kispest maganembernek kellett a labdakat megfinanszirozni a klub fele, mert nem volt labdakra penze a klubnak.
    Egyszeruen ez siralmas ami itt zajlik, kozben megneznem a klub elnokok fizetesi lapja, mennyit keresnek havonta.
  • Ramore
    #563
    Teljes mértékben egyet értek veled! Ahhoz, hogy a klubjainkban is komoly fejlődés kezdődjön, nagyon nagy szükség lenne külföldi edzőkre, akik 1-2 év kemény munkával szembetünő és látványos javulást produkálhatnának.
  • [Jakuza]
    #562
    Az hogy neki semmi koze ehhez, tehat ne keverd bele.
    Nem a Mattheus eljottevel soroljak egy szintre a magyar labdarugast az Albanokeval.
    Mar elotte is azt tettek.
    A hozzad hasonlo gondolkodasmoduak miatt tart ott a magyar foci, ahol tart.
    Mindenki mindent gyorsan akar, munka nelkul.S ha valaki elkezd valami mast, lasd Varga Zoltant (FTC), gyorsan megakarnak szabadulni tole.
    Ugyanez a helyzet a Mattheussal.
    Ha neki koszonhetoen a magyar jatekosok nivos szinvonalu bajnoksagba mehetnek, egybol jon a pletyka, hogy mert a Mattheus lop.
    Senki nem nezi azt, hogy de jo lehet 3 ev mulva ezek a focistak megtanulnak jatszani kicsit jobban, ami elony a valogatott szamara.
    De nem, a lenyeg hogy szar a magyar labdarugasnak, hogy elinteztek ezeknek az embereknek, hogy kikeruljenek. S jon a nap poenja, azert rossz ez ha kikerulnek tobben, mert al;acsony szinvonalu lesz a magyar bajnoksag.
    Hat ennel nevetsegesebb mondatot en nem is hallottam.
    Ezek az emberek mit neznek ?
    Sport 1-et a spanyol bajnoksaggal es azt tevesztik ossze az itthoni labdarugassal ?
    A magyar bajnoksagon mar nincs mit elrontani, ugy szar ahogy van az egesz.
    Tehat ne hivatkozzanak mar ilyen nevetseges tezisekre.
    Pont hogy a fiatal labdarugok legalabb elkezdenek hajtani, hogy kilehet jutni nemzetkozi komolyabb csapatokhoz, egyre tobb ilyen jatekost termelne ki a bajnoksag es ezaltal az ilyen mentalitastol egyre nivosabb lenne a honi labdarugas is, jobb lenne a szinvonal.
    De ezekcsak a sajat zsebuket nezik nem is erdekli oket a magyar foci sorsa, csak az almaikban.
  • DJ Bee18
    #561
    Igen, jó úton van, 15 év óta eddig a legjobb úton
  • Taibi
    #560
    Akkor ti azt mondjátok, hogy fasza minden, jó úton van a válogatott? Elégedettek vagytok ez elért eredménnyel?
    Mert, ha igen, akkor részemről befejezem végleg a vitát.
  • Taibi
    #559
    "a kijutás, nem?"
    Nem, náluk szerintem nyegyeddöntő vagy elődöntő vagy valami ilyesmi lehet a minimum elvárás.
  • DJ Bee18
    #558
    mintha előtte valami ultramagas helyen lettünk volna
  • DJ Bee18
    #557
    a kijutás, nem? csak mert most azis nehézkesen ment. A hsz-eid alapján te is ezt vártad volna Matthäustól.
    De nem érted a lényeget, ő már kész játékosokat kap, csak válogatnia kell neki
  • DJ Bee18
    #556
    ezek???? le se tudták venni a labdát, amióta Matthäus itt van, legalább nem pattan el tőlünk
  • Taibi
    #555
    De egy Eriksonnal szemben arányosan nagyobbak is az elvárások.
  • Taibi
    #554
    "Csak azt nem értem, hogy ehhez mi köze van Mattheusnak??"
    Az ő irányítása alatt lettünk 4-ek a csoportban..., és ezért kerültünk egy olyan csoportba, ami már szégyen a magyar válogatottnak.

    Én úgy érzem, hogy ez a erdmény nem méltó ezekhez a játékosokhoz. Úgy gondolom, hogy jobb eredményekre lehetnének képesek a magyar játékosok.
  • DJ Bee18
    #553
    ja azt kifelejtetted, egyik szövetségi kapitány se tudja megtanítani focizni a válogatottjainkat. pl. Erikssonnak mennyivel könnyebb dolga van az angolokkal
  • Taibi
    #552
    "akkor szégyenkezz, de ha netalán a köv csoportban a vége elött 2 meccsel, a 2. helyen állunk, és az elsövel játszuink a csoportelsöségért itthon,Matthäus irányitása alatt akkor ki ne merj jönni a meccsre, mert nem oda valo vagy!"
    A TV-t bekapcsolhatom majd?
    Figy, azért mert nem tartom a csapat edzőjét alkalmasnak a posztjára, attól még szurkolok a csapatnak...

    "neked semmi sem elég?"
    A 4. hely nem elég, a 6 meccs 1 pont 2 gól nem elég.
  • JackDaniels #551
    "Pedig én szégyenkezek a válogatott miatt, pontosabban amiatt, hogy Finnország, Észtország, Wales, Litvánia, Albánia és Izland szintjére sorolnak már minket, és hogy Bosznia-Hercegovina, Írország, Lettország, Izrael válogatottakat is magasabban sorolják nálunk...."

    Csak azt nem értem, hogy ehhez mi köze van Mattheusnak??
    Egyet kellene tudomásul venni: Mattheus nem tudja megtanítani focizni a válogatottjainkat, viszont szemléletbeli változást elérhet, ami tapasztalható is a meccseken. Nem véletlenül vannak ismét sokan kint egy válogatott meccsen. A futtball-tudásról egyedül a Mattheust bíráló, furkáló fasszopó magyar "szakemberek" tehetnek, nekik kellene a kluboknál olyan munkát végezni, hogy a szöv. kap. nyugodtan tudjon válogatni akár 30-35 közel azonos képességű, válogatott szintű labdarúgókból.
  • Láma!
    #550
    akkor szégyenkezz, de ha netalán a köv csoportban a vége elött 2 meccsel, a 2. helyen állunk, és az elsövel játszuink a csoportelsöségért itthon,Matthäus irányitása alatt akkor ki ne merj jönni a meccsre, mert nem oda valo vagy!
    neked semmi sem elég? ugyanolyan vagy mint a szaros mlsz, kapzsi. semmi idö alatt akarsz ütöképes csapatot, ez a futballban nem igy müködik.