2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • rushman
    #509
    tulajdonképpen nem csak a magyar "szak"vezetés van a magyar válogatott ellen, hanem a sajtó is
  • rushman
    #508
    OFF
    magánvélemény, szerintem meg az összes gumiszobás topic egy őrült nagy marhaság
    ON
  • Botond #507
    Én kint voltam az 1-1es magyar-norvégon.Ez a Csank-féle 10védő 1 kapus felállás az évszázad vicce volt.Sőt az 1-7es magyar-jugón is kint voltam.A szerbek a kezdés előtt azt a figurát próbálgatták,amivel el is húztak 0-3ra percek alatt...
  • B0B0
    #506
    Ez a lényeg! Itt senki sem mondta, hogy Matthäus isten, meg a világ legjobb edzője! Csak azt, hogy a válogatott fejlődik, alakul amióta itt van. Lehet hogy X év múlva tapsolhatnánk, mert kijutunk a VB-re, de ahhoz itt kellene tartani X évig EGY kapitányt!
  • B0B0
    #505
    Nem tudom ki hozta elő Csankot, de te mondtad azt, hogy az ő válogatottja eredményesebb (=jobb) volt. Leszarom ki hozta fel, te vele takaróztál!!!
  • Monoton
    #504
  • [Jakuza]
    #503
    Pont ezt mondom, hogy a pozitivumokat kene eszrevenni.
    De nem latjak be, tovabbra is azt szajkozzak, hogy Mattheus eredmenytelen volt, ellopja a penzt a magyar edzok elol, kiarusitja a magyar labdarugokat.
    S kozben Tornyi,Meszoly felek fikazzak a Sport TV-ben holott, nem ertek el ugyanugy semmit a magyar fociban edzokent.
    Tornyira is, csak a nem fizetett neki a klub miutan elbocsatottak ugyeire emlekezunk.Ilyen ne fikazzon.
    majd ha letett valamit az asztalra utana lehet, de addig jobb ha elhallgatnak az effele alszakemberek.
    Valami kezdett megvaltozni a valogatott korul, legalabb akartak a jatekosok, engem meg aztan nem erdekel, hogy mi van a hatterben mitol ez a valtozas, en focit akarok latni, nem a pletykalapok feltetelezeseit szelektalni.
    Mas velemenyen vagyok a Szanics fele hozzaszolokkal ellentetben.
    Az elkezdett uton tovabb kell haladni, nem pedig egy uj utat epiteni1 evenkent.
    S kozben a balfaszsagokat hajtani, amit felvetett ismet egy pletykalap, hogy hivjuk a Milutinovicsot vagy Robsont hatha neki sikerul.
    Pont ezert bukott bele a Jenei Imre is, a magyar allapotok miatt, mert mindenki hozsanazik 1 perc alatt, hogy majd most jon a valtozas, de tenni erte nem akar senki.
    Aztan amikor latjak a sikertelenseget 6 honap mulva valtsuk le a kapitanyt szindroma jon el. S ezek az emberek egybol a szajukat jartatjak, hogy ok jobban csinaltak volna. (Foleg ugy hogy mar ok is tobbszor belebuktak)
    Idot kell hagyni, mert jo uton jarunk, az akarat elobb utobb megfogja hozni a gyumolcset, viszont ha megint valtas lesz visszalokik ugyanugy a labdarugasunkat oda, ahol evek ota tartottunk.

  • DJ Bee18
    #502
    Szerintem legyen elég annyi, hogy Matthäus valamit elindított. Lehet hogy voltak hibái meccs közben, de azért azt érezzük, hogy a csapatnak legalább volt esélye. Ezt bizonyítja az, hogy legalább tudunk arról beszélni, hogy pl. a svédek ellen nem kellett volna cserélni a végén, mert lehet hogy nyertünk volna. Elérte azt, hogy érdekesebb lett a foci, az embereket elkezdte érdekelni, beszélnek róla, és itt van ez a topic is, és magyar fociról az utóbbi időben nem született ennyi hozzászólás :DD. És szerintem ez az első lépés, és lehet hogy más edző nem követ el hibát, de lehet, hogy nem lett volna türelme, vagy nem tudta volna a legmotiváltabb, legütőképesebb csapatot összeállítani. El kell ismerni, valami jót tett velünk, és nem hiszem, hogy ilyen magyar mentalitással kéne meghálálni, hogy a hibáit keressük, meg olyanokat mondunk, hogy más edzővel még jobb lenne, mert az elmúlt 15 évben ez nem nagyon látszódott.
  • DJ Bee18
    #501
    azért ezt bírom, akinek veled egyezik a véleménye csak igazat mondhat, de aki mást mond mint te, az már csak buta, elfogult lehet. Tudjuk mi vagyunk hülyék, csak te vagy helikopter :DDDD
  • DJ Bee18
    #500
    A profin felkészített játékosok közül még többet lehetne eladni légiósnak a komolyabb bajnokságokba, ahogyan azt mostanában tapasztalhattuk.

    Akkor a bajnokság maga marad ugyanolyan szinten :DDDDD
  • Ramore
    #499
    Én inkább a megoldásról beszélnék újfent, a magyar élvonalbeli csapatoknak kellene külföldi és lehetőség szerint neves edzőket szerződtetniük, ezáltal rögvest erősödne a bajnokságunk és nem utolsó sorban Matthausnak is lényegesen könnyebb feladata lenne, ha egyrészt fizikálisan, másrészt mentálisan felkészültebb focisták közül tudna válogatni. A profin felkészített játékosok közül még többet lehetne eladni légiósnak a komolyabb bajnokságokba, ahogyan azt mostanában tapasztalhattuk.
  • szanics
    #498
    a magam részéről be is fejeztem
    úgyis megy, a többi miatt meg főjön az urak feje :P
  • franco
    #497
    ez a topik pont annyira értelmes mint a polforum anno
  • szanics
    #496
    még egyszer és utoljára mondom, hogy Csankot Te hoztad elő.
  • [Jakuza]
    #495
    Ja az a svajc akinek akkoriban nagyon nem ment.
    31/08/1996 Azerbaijan 1 - 0 Switzerland
    10/11/1996 Switzerland 0 - 1 Norway
    06/09/1997 Switzerland 1 - 2 Finland
    10/09/1997 Norway 5 - 0 Switzerland

    Egyaltalan a korbevereseknek koszonheti Csank hogy potselejtezot jatszhatott, nem beszelve a Finnek elleni az evszazad legrohejesebb goljat elnyert egyenlito talalatnak a 91. percben.
    Raadasul kozel sem olyan eros volt az a csoport mint a mostani.
    Egy csapat volt, benne a Norveg akik kiegyensulyozottan jatszottak, de meg ok is verhetoek lettek volna.
  • djemba-djemba
    #494
    Vkiknek a Matthäus fátyol jutott, vkiknek meg a "magyar"(mindig újítsunk, semmit se becsüljünk, mindenkit baszogassunk) fátyol!

    'Kinek a pap, 'kinek a papné!
  • djemba-djemba
    #493
    Svájc akkor gyengus volt. Ezen ilyen egyszerű.

    Egyébként kerekes csatár! Tehát azért is becserélhette, hogy gólt rúgjon! Az, hogy a 91. perc, az meg mind1, mert volt egy Bayern-Manu CL-Finale!

    Egyébként ezen a ponton inkább neked van igazad. De ilyen "hibát" minden edző minden meccsen elkövet százat!
  • Taibi
    #492
    Látom azért van még itt az SG-n is olyan ember, aki átlátja a dolgokat, és akinek nincs "Matthaus-fátyol" a szeme előtt...
  • szanics
    #491
    Ja, Svájc pl. marha nyiszlett, öreg...
    Csankot Jakuza hozta elő, öreg. Én csak azt mondtam, hogy pótselejtezőn esett ki, ezzel nehéz vitatkozni, öreg.
    Észnél vagyok. És Te, öreg?
  • B0B0
    #490
    Öreg! Te már akkor nevetségessé tetted itt magadat, amikor Csankra meg az akkori csoportellenfelekre hivatkoztál. Észnél vagy te???
    Nézz már ide:

    Csank féle csoport:
    1.Norvégok
    2.Magyarok
    3.Finnek
    A többi fel sem sorolom olyan nyeszledtek

    Matthäus féle csoport:
    1. Hovátok
    2. Svédek
    3. Bulgárok
    4. Magyarok
    5. Izladiak

    Ha csak egy kicsit is látod a képernyőt lerí róla hogy a Csank-féle csoport első helyezettje gyengébb, mint a Matthäus-féle csoport 3. helyezettje!!!!!!!

    Miről beszélgetünk?

    Nincs semmi alapja ugyan, de én úgy sejtem, hogy a Csank féle csapat Izlanddal küzdött volna a helyezéséért.
  • szanics
    #489
    Gera, Huszti, Torghelle, Juhász, Vadócz, Böőr, Tóth B., Gyepes pl., de holnapra megnézem Neked a teljes névsort. A 23-at úgy írtam, mint Te a 3-at, nyilván a kettő között van az igazság.
    De azt ne felejtsd el, hogy nem csak az számít, aki itthonról megy külföldre, hanem az is, aki külfölditől meg külföldihez (pl. Buzsáky)

    Ne viccelődjünk már és ne próbáljuk meg kiforgatni a másik szavait, mindenki tudta, hogy a továbbjutásra csak akkor van esély, ha a svédeket megverjük. Matthäus is azt mondta, hogy a győzelem volt a cél, a döntetlen egy pillanatig sem. Úgyhogy Jakuza nyugodtan próbálkozz, de a mi célunk azon a meccsen NEM LEHETETT az időhúzás, mert NYERNI kellett (volna), ezért volt kurva nagy hiba cserélni a 91. percben.

    Ha még most sem hiszel nekem: a sévdek elleni meccs utáni sajtótájékoztatón tudta meg a sajtótól Matthäus, hogy Málta-Horvátország 1-1, és azonnal rohadtul felhúzta magát, mert rájött, hogy jó lett volna az iksz. Erről viszont a meccs alatt fogalma sem volt.
  • [Jakuza]
    #488
    GHerathoz=Hertahoz
  • [Jakuza]
    #487
    Nem erti, egy Mattheus ellenzovel van dolgunk, aki kitalalja, hogy 23 jatekost adott el kulfodre az edzo es azokbol el.
    Aztan van 3 jatekos aki a hazai klubok jatekosa volt.
    Szerinte biztos elment a GHerathoz is es mondta nekik, amikor a Kiraly atkerult a Palace-ba, hogy adjanak mar neki penzt a szerzodtetesbol. :P
    Gera,Huszti,Torghelle akik a valogatottbol mentek el eloszor, utana Juhasz.
    Es egyik sem Ciprusi,Izraeli vagy hasonlo csapatban jatszik, mint az elozo evekben eladott jatekosok tobbsege.
  • djemba-djemba
    #486
    A döntetlen megtartására törekedett, nyílván ezért cserélt.
    Szted csak ő tehet arról, hogy nem támadtunk kellőképpen? Ő nem volt a pályán, ő sajnos nem támadhatta le a horvátokat! Szerinted azt mondta nekik, hogy ne támadjatok, mert jó ez nekünk, hisz megvan a 4. hely? Ez te sem gondolod komolyan?
  • [Jakuza]
    #485
    Apukad lehetnek igen de nem vagyok.
    Igenis ird le a realitasokat.
    Sorold fel a 23 jatekosok nevet akiket kulfodre eladott.

    Tilos cserelni a 91. percben ? LOL
    Ezt neked ki tanitotta ?
    Pont idohuzasi szandekbol kotelezo cserelni.
  • djemba-djemba
    #484
    Csankot felejtsük már el! Elég bajt csinált már így is. Olyan csoportból ilyen eredményt elérni+külső körülmények... Szal hagyjuk Csankot!
  • szanics
    #483
    Realitásoktól mentes hülyeséget? Te teljesen össze vagy omolva agyilag vagy csak vak vagy teljesen? Apukám, egyszer majd rájössz, mi az igazság.

    Mondd már meg nekem, ha már lehazuguzol, hogy ezt melyik médium írta le - ha lehet, linkkel együtt, thx...

    A marhaságaidhoz még néhány adalék:

    1. Te nem nyúltál volna bele, de ő belenyúlt baszki, erről beszélek! A 91. percben, amikor már TILOS cserélni, kivéve, ha nyerésre állsz.

    2. Te jó lenne, ha a híreket is néznéd, Gerát azóta megműtötték, valószínűleg nem volt sérült... Amúgy már játszhatna, csak - nem találod ki - még mindig sérült.

    3. Azt kérdeztem, miért nem támadtunk, nem azt, hogy miért nem cseréltünk. Miért hagytuk, hogy a horvátok játszadozzanak a saját térfelükön a számukra már tét nélküli meccsen az utolsó húsz percben, mikor nekünk fontos a harmadik hely? Miért nem támadtuk le őket? Bárhogy véded Matthäust, ezek edzői hibák, amikre nincs mentség.
  • [Jakuza]
    #482
    Ne frazisokat irjal mar.
    Ird mar ide annak a 23 embernek a nevet akit eladott kulfoldre a Lothar Mattheus.
    En is irhatonek ide minden realitaastol mentes, hulyeseget, mert az ugy jo nekem.
    De en maradok a valos helyezetnel.

    A Csankkal kapcsolatban pedig:

    Világbajnoki selejtezõ, 1996-97
    Eredmények:
    Finnország 1-0, 1-1
    Norvégia 0-3, 1-1
    Azerbajdzsán 3-0, 3-1
    Svájc 0-1, 1-1

    Kiszamolhatod 12 pont a merleg es csak a makjanak koszonheti, hogy egyaltalan potselejtezot jatszhattunk.
    De meglatszik, mire ment amikor egy Jugoszlav szintu csapattal talalkozott.
    1-7 es 5-0 volt a merleg ami megalazobb volt meg talan a Mexikoi kudarcnal is.

    Amit meg terjesztesz Mattheusrol szemenszedett hazugsag, nem veletlenul irtam le, hogy te bedoltel a mediaknak es nem vagy egyeb mint egy lelkes ellendrukker.

    1. A Svedek ellen a dontetlen meg kijutasi remenyt nyujtott a vereseg nem ezert en sem nyultam volna bele a valogatottba.
    Kerekestol a biro vette el a labdat tehat megint rosszul emlexel meghozza teljesen jogtalanul.
    2.
    Te jo lenne ha az UEFA kozlemenyet is olvasnad, ugyanis nem engedelyeztek hogy a WBA-ban is palyara lephessen, addig amig ki nem vizsgaljak.
    3. Annyit tudok erre mondani, hogy kit kellett volna becserelni, amikor meg csatar sem volt a cserepadon ?
    Te talan nem vetted eszre, hogy vagy 8 jatekos megserult a kezdok kozul ?
    Azzal jatszott ami volt ennyi.



  • szanics
    #481
    A közmondás így szól: "hamar munka ritkán jó", de ez most mellékes...
    Állíthatnék ellenpéldát százezret, a legjellemzőbb adat ugye az, hogy a tétmeccseken mutatott hatékonyságunkat jelzi a 18 megszerezhető pontból begyűjtött 2 a "nagyok" ellen.
    Sajnos be kell látni, hogy a magyar válogatott ezekkel a csapatokkal valóban nincs egy szinten, és még egy jó ideig csak álmodozhatunk bármilyen világbajnoki vagy Európa-bajnoki részvételről. Legyen Matthäus az edző, vagy bárki.
    Én nem gondolom, hogy szarból lehet várat építeni 2 nap alatt, sőt, Neked elárulom, szarból 6 év alatt sem lehet.
    Ezért mondom azt, hogy Matthäus helyett egy TAPASZTALT, KOMPROMISSZUMKÉSZ, kevésbé nagyképű KÜLFÖLDI kapitány kell, akivel hosszútávon is lehet építkezni.
  • szanics
    #480
    Kezdjük az elején.
    Mi zajlik? Mondom, hogy nem olvasol figyelmesen, az előbb írtam le. Az a három inkább 23, de ne zavarjon. Ja, és ne felejtsük el a Real Madrid budapesti vendégszereplését sem, aminek a költségvetése máig tisztázatlan...
    Csank János csapata a pótselejtezőn kapott ki így a jugóktól, tudtommal Matthäus 4. helyre vezette a magyar csapatot.
    Nem kereste a spanokat, csak éppenséggel aki nem írta alá a papírt az ő csapatához, az többet nem lehetett válogatott...
    A török és a görög ügy egy tökéletes példája Matthäus zsarolási technikájának, nem pedig a magyar sajtó kitalációja. Ha visszaemlékszel, éppen a török ajánlat előtt került először szóba Matthäus szerződéshosszabbítása. A görög ügy előtt meg éppen fenyegetőzött, hogy elmegy a francba, ha nem hosszabbítja meg a szerződését az MLSZ. Akkor most próbálj logikusan gondolkozni. Ezeket az ajánlatokat marhára nem a magyar sajtó, hanem szövetségi kapitányunk gerjesztette, hogy az MLSZ-nél beszarjanak és hosszabbítsanak vele. Valóban kamu volt, csak éppenséggel Matthäus részéről.
    És miért éppen ekkor? Mert tökéletesen tisztában volt vele, hogy a bolgárok és a horvátok ellen nincs esélyünk, a 4. helyről pedig rosszabb tárgyalási pozícióban lesz (van).
    Most ugye itt a Nürnberg esete. Nem hiszem, hogy a magyar újságírók befolyásolni tudnák a német médiát, amelyik hírbe hozta Matthäust a sereghajtókkal...
    Ha nem tűnt volna fel, a magyar sajtó egészen az utolsó két meccsig és Matthäus zsarolási hadjáratáig teljes mellszélességgel a kapitány mellett állt. Mostanra ez megváltozott, főleg azok miatt a marhaságok miatt, amiket az utolsó három meccsen elkövetett.

    Mert ha már itt tartunk, beszéljünk egy kicsit Matthäusról, mint edzőről, légyszi válaszolj ezekre.

    1. A svédek ellen miért a 91. percben cserélt először? Szerintem vagy a 70. perc körül kellett volna még egy csatárt behozni, vagy soha, mert a 91. percben már felesleges. Amúgy az akkor beállt Kerekestől vették el a labdát a svédek a gól előtt.

    2. Gera kézsérülésénél kapitányunk gyakorlatilag leamatőrözte a WBA orvosi stábját, és hisztizett, hogy Gera jöjjön haza azonnal, mert nem is sérült. Gerát Te azóta láttad a pályán?

    3. A horvátok elleni meccs előtt úton-útfélen arról beszélt Matthäus, hogy milyen fontos a 3. hely megszerzése a csoportban. Ha ez így van, miért nem támadtunk az utolsó 20 percben, amikor tudtuk, hogy a bolgárok 1-1-re állnak Máltán, tehát egy győzelemmel miénk lenne a 3. hely?

    Ezek olyan edzői hibák, amik nekem azt mutatják, hogy Matthäus, aki játékosként valóban óriási profi, menedzsernek pedig dörzsölt üzletember, edzőnek teljesen alkalmatlan.
  • [Jakuza]
    #479
    Megint a te magyar szemleleted.
    Erre csak kozmondassal tudok valaszolni.

    "hamar munka sose jó" vagy "jó munkához idő kell"

    Ti azt hiszitek a szarbol, lehet varat epiteni 2 nap alatt.
    Meseld mar el nekem mikor lattal te itt utoljara, nagy csapatokat ahol nem bogtunk le.
    Real,Nemetorszag,Argentina,Brazilia,Franciaorszag,Svedorszag,Skocia,Horvatorszag,Bulgaria

    Ezek a csapatok joval elottunk jarnak.
    De egy olyan csufos vereseget nem lattal, amiert szegyenkezni kene egy teljesen osszeszokatlan gardatol, amiben raadasul nincs is vilagsztar jatekos, de meg az oket megkozelito tudasu sem.
    Ha ez neked nem haladas, akkor csak egy Mattheus ellenzo vagy semmi egyeb.
  • [Jakuza]
    #478
    Na mi zajlik a magyar valogaott korul ?
    Az hogy a lapok azt pletykaljak, hogy a Mattheus belolluk el ?
    Ugyanmar eladtak 3 valogatott labdarugot kulfodre, maris beindult a Mattheus maffia ?
    Te se gondolod komolyan.
    Raadasul szerinted egy Csank eltudott volna adni egy Torghelle szintu labdarugot, mondjuk egy 1-7es Jugoszlav valogatottol elszenvedett vereseg utan ?
    Raadasul sajat magadnak mondasz ellen, az elejen meg az volt a baj hogy 75 labdarugot probalt ki , most meg mar azt, hogy csak a spanjait jatszatja a valogatottban.
    Akkor miert probalt volna ki 75 labdarugot ?
    Kereste a spanokat ?
    Te bedolsz a medianak. Csak kerdem en amikor a torokok hirbehoztak Geraval Mattheust, hogy mindketten mennek hozzajuk, miert nem volt egy szo sem belole igaz ?
    Csak nem azert mert a magyar sajto megint valami faszsagot talalt ki ?
    Raadasul megegyszer csak azt tudom mondani, ha rajta keresztul bonyolodnanak a kulfoldi eladasok az sem erdekel, mert a magyar labdarugas elonyere valik csak, mert az eddig el nem adhato labdarugok kikerulnek jobb bajnoksagokba ahol a jatektudasuk megno, amivel nagyobb jatekerot kepviselhetnek a valogatottban.
    Mar ez is haladas, vagy nezzem azt, hogy a Ciprusi csapatokban istenittik a magyar labdarugokat ?
    Eleg nevetseges.
  • szanics
    #477
    Na de akkor nekem ne beszéljetek Matthäus profizmusáról, hogy így mekkora király, meg úgy mekkora király... Ugyanazt csinálja, mint a többi magyar edző.
    Tudtommal őt azért hoztuk ide, hogy ne így működjenek a dolgok. Ezek alapján megbukott.
  • Ramore
    #476
    értsd meg, ez nem CSAK mostanában megy így a válogatottnál!
  • Ramore
    #475
    Én is már harmadszor írom le, hogy Győrben Reszeli mester honoráriumot vár attól a játékostól, aki kezdő szeretne lenni, ez átlag 300000Ft-ot jelent, különben csak a kispadot nyomhatja. Amikor viszont el szeretne igazolni valahová, ahonnan érdeklődnek utána, akkor olyan irreálisan magas pénzt kérnek, hogy garantáltan a cserepadon fog dekkolni.
  • szanics
    #474
    Még egyszer mondom: a legtehetségesebbek odakerülnek.
    Elvitatkozhtunk azon, hogy ki ismer több embert a magyar labdarúgás közszereplői közül és előhozhatunk rendszerváltás előtti történeteket, csak a lényegtől ne kanyarodjunk el.
    Nem is értem, hogy ha ilyen tájékozott vagy magyar futball-ügyben, hogyhogy nem hallottál arról, ami mostanában a válogatott körül zajlik?
  • Ramore
    #473
    Szerinted nem volt Csank, Gellei stb érdek kör, amikor ők voltak a válogatott kapitányai? Mondok egy példát: Gellei miért játszatta folyton azt a butyok kis Dombi nevezetű élő szerencsétlenséget? Azért mert utána sikerült is elpasszolnia a németeknek, igaz csak annyi időre, amig rá nem jöttek a csalafintaságra.
  • [Jakuza]
    #472
    Ugyan.
    Nem elofordulhat, hanem a legtobb klubcsapatnal igy van.
    Nekem pl a Szieler Jozsi is jo baratom elmondta, hogy zajlanak a dolgok a Ferencvarosnal es nem hiszem hogy te kozelebbrol lathattad egy technikai igazgatonal a dolgokat.
    Szoval, feleslegesen vitazol, mert eleg regota ismerem a dolgokat.
    Mar vagy 25 eve igy zajlanak a dolgok, de akkor sok helyen a politikai nyomas is szerepet jatszott, manapsag mar csak a bratyi szindroma.
    Jo pelda a Detari esete, Komora papa elintezte, ha elveszik a lanyat kimehessen kulfoldre focizni, bezzeg a fehervari labdarugokat nem engedtek ki pedig az akkori 28eves szabalynal tobben idosebbek voltak, pedig a kerok kozott a Real is szerepelt, ha jol emlexem a Csuhait akartak ok elvinni.
    Es egy masik pelda a magyar allapotokrol, Haladas edzo egyutt kartyazik az edzesen a kivalasztott jatekosaival, mig a tobbi jatekos a csonakazo to korul futkarozik.
    Ha nem latom nem hiszem el.
  • szanics
    #471
    Hogy kettőnk közül melyikünk nincs tisztában a magyar állapotokkal, arról beszélgethetnénk egy ideig...
    Előfordulhat olyan klubcsapatnál, amit leírtál, de hidd el nekem - anélkül, hogy meg akarnám bántani az ismerősödet -, a legtehetségesebbek odakerülnek, és meg fogják kapni a lehetőséget. Nem hiszem, hogy Gera v. Torghelle (az övé biztos nem, mert ismerem) édesapja bárkinek is fizetett volna azért/felhasználta volna kapcsolatait, hogy odakerüljön.
    Viszont: ha egy kicsit kinyitnád a szemed, rájöhetnél, hogy a válogatottnál pontosan ezek alapján az elvek alapján "válogatnak".
    Ha a Matthäus-érdekkörrel állsz szerződéses kapcsolatban, tehát neki lesz pénze abból, ha eladnak külföldre, akkor jöhetsz, ha nem, akkor nem.
    Pofon egyszerű...
  • [Jakuza]
    #470
    Latom nagyon nem vagy tisztaban a magyar allapotokkal.
    Elmondjam ismerek egypar labdarugot szemelyesen, regi valogatottaktol mai labdarugokig.
    Jo pelda peldaul egy zalaegerszegi srac, a legtehetsegesebb gyerek volt a csapatban, de amikor a juniorbol a felnottbe kellett volna tenni, valami modon nem kerult fel utanpotlas valogatott letere sem.
    Viszont a tehtsegtelenek mind felkerultel kivetel nelkul, akik valakinek a valakije voltak.
    A srac megunta mondvan, akkor kimegy ausztriaba valamelyik kisebb osztalyba, hogy penzt keressen a klubja nem engedte el.
    Erre ott hagyta oket.
    De foiskolas letere megegy akadaly jott kozbe ugyanis, van egy rendelet hogy kulfoldon nem lehet addig profi sporttevekenyseget folytatni, amig nem kap engedelyt a foiskolatol.
    Na talald ki hogy engedte volna el a testnevelestanar, aki az engedelyt megadta volna ?
    Ha havi penzt fizet neki.
    Na ilyenek a magyar labdarugasban levo allapotok.