2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • B0B0
    #682
    Nem ő volt az egyetlen! :)
  • B0B0
    #681
    Szerintem nem fáraszd magad. Ennyire "bonyolult" dolgokat ne írjál, mert a végén még rájön, hogy érteni is kéne a focihoz :))
  • [Jakuza]
    #680
    Remelem ismered az Aranycsapatot.
    Na tudniillik, hogy Czibor pont ellenkezo labbal jatszott szelsot, es megis a vilag akkori legjobb szelsoje volt.
  • djemba-djemba
    #679
    Furcsán mutajuk ki, de szeretjük egymást.
  • djemba-djemba
    #678
    Én nem szoktam fröcsögni. Csak azért kérdeztem, mert akkor tudnod kéne, hogy néha taktikai megfontolásból kerül át egy jobb-lábas a bal oldalra, és fordítva. A taktikai húzás lényege, hogy a bal lábas játékos jobb oldalról, a szélről befelé cselezzen a bal lábára, és ha tudja, akkor lőjje el a labdát. Tahát adott esetben Huszti feladata gondolom ez volt. Mellesleg, mint tudjuk Huszti jól lő. Nem egy ilyen vonal mellett elfutok-beadom feladatkört kapott. Ezt meg az támasztja alá, hogy Bodnár a védelemből bejátsza az egész jobboldalt.

    Én is focizok heti 1x(kispálya), és mellette 2x edzés. 19 éves koromig nagypályán játszottam NB2-ben ifiszinten, és NB3-ban felnőttszinten, és mi többször meghúztuk ezt a lépést. Pont én voltam a jobb-futó (3-5-2), és több meccsen balszésőként játszottam.
  • gabber_saviola
    #677
    mégeszer személyeskedés lesz itt, akkor zárom a topikot
  • Takezó
    #676
    le lehet állni -.-
  • szanics
    #672
    az a bal lábas ember Huszti Szabolcs, és a jobb szélen játszott a bolgárok ellen, ahol még életében soha!
    Ne add a hülyét, egy sorsdöntő meccsen ilyet meghúzni őrültség. Kérdezd meg a Várhidit vagy a kedvenc szakkommentátoraid közül valakit :PP
  • szanics
    #671
    Igen, minden héten kétszer focizom.
    Parancsolj, várom az érveidet fröcsögés helyett.
  • [Jakuza]
    #667
    Veletlenul az a bal labas az nem a balszelen jatszott ?
    De ha nem igy lenne akkor sem ez hatarozza meg azt, hogy rossz edzo e valaki.
    Idohuzasi szandek volt abban a csereben.
    A szerencse faktort meg egy akarmilyen jo edzo se tudja kiszamitani, marpedig csakis a szerencsen mulott a Svedek ellen.
  • DJ Bee18
    #664
    de Verebes se kutya, amikor már majdnem elélvezett a Brazil-Horváton :DDDD
  • szanics
    #661
    Akár még Te is, nem? Vagy be kéne hívni Matthäust, hogy magyarázzon ő, nem? És akkor elmondhatná, hogy Capello szerencsére nem akkora barom, mint ő, hogy a 91. percben cseréljen, meg hogy ballábas játékost sorsdöntő meccsen számára teljesen idegen poszton játszasson...
    Komolyan mondom, mindketten szánalmasak vagytok.
  • B0B0
    #660
    Nem is értem miért :))
  • Ramore
    #659
    valakinek a 84-szoros visszanézés sem elég :)
  • B0B0
    #658
    Más okosnak lenni a kispadon, és más egy stúdióban ahol mindent 86-szor vissza lehet nézni
  • B0B0
    #657
    Szerintem is! Egy magyar "szakember"nek talán nem kéne okoskodnia egy BL meccsen. Ezt bárki meg tudja tenni. Mindenki tud okos lenni.
  • gabber_saviola
    #655
    [figyel]
  • szanics
    #654
    Urbányi tényleg katasztrófa.
  • szanics
    #653
    1. nem kellene itt bérencezni
    2. örülök, hogy ha valami ellen nem tudsz érveket felhozni, mindjárt elkezdesz személyeskedni, ez szellemi színvonalad értékmérőjének tökéletes...

  • [Jakuza]
    #652
    Nekem a kedvencem az Urbányi István.
    Menni nem tudott sose, nem hogy focizni.
    Es ilyen ul a TVben.
  • [Jakuza]
    #650
    Tehat az ilyen sportolo vagy edzo jobb ha csondben marad es nem magyarazza el, hogy azert volt rossz valami, mert igy vagy ugy kellett volna jol csinalni.
  • [Jakuza]
    #649
    En ugy tudtam, hogy azert "szak"erto" mert ert hozza.
    Mar pedig ez sport.
    A sportot meg az eredmenyeseg hatarozza meg.
    Ha nincs eredmeny akkor nagy valoszinuseggel, nem ertesz hozza, vagy nem vagy jo sportolo.
    Elfogadhato ha egy vilagversenyeken kozepmezonyben vegezzen valaki, de az mar nem hogy szazadrangu versenyeken egy profi sportolo vagy edzo szanalmasan leszerepeljen.
    Ralehetne fogni meg talan arra, hogy azert nem ert el eredmenyt, mert a tobbieknek nagyon kijott a lepes (hallottunk mar orok masodikokrol), de amikor mar a harmatgyenge Lichteinsteint nem tudja legyozni valaki, akkor mar hozzanemertesrol kell beszelnunk.
  • szanics
    #648
    A szakkommentátorkodás nem CSAK arról szól, hogy valaki milyen edző-, illetve játékos volt, hanem arról is, meg tud-e szólalni.
    Zombori Sándorra én finoman szólva nem mondanám, hogy játékosként nulla lett volna, edző meg ugye nem is volt soha, szakkommentátornak tűrhető.
    Várhidi Péter pedig - aki szerintem a legjobb szakkommentátor Magyarországon - edzőként bajnok lett az Újpesttel, és rengeteg hasznos információt mond el edzői szempontból meccs közben. Ha azt mondja, ő ezt vagy ezt tenné Capello helyében, azért nem kell mindjárt elküldeni a francba, mert csak arra próbál rámutatni, hol lehetne keresnivalója egyik vagy másik csapatnak.
    A szakkommentátor azért van ott, hogy elmondja a véleményét.
  • [Jakuza]
    #647
    Ah ne!!!!!!
    Uj keletu hir Verebest akarjak a Ferencvaros edzojenek.
    Megegy emberrel bovul a kor aki annyira odavan a Mattheusert es nagy nemzetkozi sikereket ert el. :P
  • B0B0
    #646
    Nem tudtad, hogy nálunk a sajtó sokkal jobban ért a focihoz, mint a szakemberek?? :DDDD

    Néztétek a szavazást?
  • Ramore
    #645
    én CSAK olyan edzőket, vagy szakkommentátorokat ismerek, akik nullák voltak játékos, illetve edző korszakukban
  • Grenzjager
    #644
    rájöttél a magyar foci lényegére:


    "Kedvencem az amikor megmagyarazza az olyan edzo vagy szakkommentar, aki nulla volt jatekos koraban vagy edzokent, hogy hogyan kell csinalni."
  • [Jakuza]
    #643
    De mar megint kezdik.
    Mi a fasz koze van masnak ahhoz, ha valakit behiv egy edzo a sajat csapataba ?
    Jo hogy nem mar megmondjak neki, hogy kit kuldjon a palyara, milyen strategiaval jatszon a csapata es mikor csereljen.
    De akkor kerdem en, akkor most ki az edzo ?
    Kedvencem ez a megmagyarazosdi.
    Nem ugy kell, hanem igy es akkor jo lesz, de amikor ott van a muki akkor nem produkal semmit. Es ilyenekbol televan a padlas.
    Kedvencem az amikor megmagyarazza az olyan edzo vagy szakkommentar, aki nulla volt jatekos koraban vagy edzokent, hogy hogyan kell csinalni.
    Miert nem akkor csinalt valamit, amikor neki kellett volna letenni az asztalra valamit ?
    En is tudom elmeletben, hogyan kell 9,58at futni szazon, de ettol meg nem fog menni tehat nem is eroltetem, valamint nem is magyarazom, hogy bezzeg en megcsinaltam volna.
  • Ramore
    #642
    ez így van! :))

    a poén az a dologban, hogy Matthaus viccesen káromkodott, míg mészöly minden mondatában kétszer teszi ugyanezt, de nem ám tréfából....
  • Grenzjager
    #641
    és Matthäus csak egyszer mondta hogy bazdmeg. Amikor a svédek elleni meccs után mondta, hogy "get a fucking goal...". Az idősebb Mészöly azért káromkodásban jobb :))))
  • Monoton
    #640
    Talán ezt meg kellene mutatni a vezetőségnek!
  • B0B0
    #639
    Itt van egy szavazás! Érdemes megvizsgálni az eredményt!
  • Ramore
    #638
    én ezzel nem értek egyet, Matthaus nemcsak eredményességben, de játéktudásban is jobb volt mészölynél, nem is kevéssel, edzőként pedig jobb lesz nála pár éven belül, ez is borítékolható.
  • B0B0
    #637
    Ez tény, de akkoriban szerintem nem nagyon volt lehetősége többre vinni. Na de sebaj! Zárjuk le azzal, hogy Matthäus tényleg eredményesebb volt, de nem volt "jobb" játéktudású. Amúgy változatlanul állítom, hogy Mészöly egy rohadt pénzsóvár seggfej lett!!!!!
  • B0B0
    #636
    Aki kritizálja Matthäust, az nyilván okosabb nála! Ehhez már hozzászokhattál itt :))))) Csak mi vagyunk ilyen szerencsétlen hülyék, hogy bízunk benne! :DDD
  • djemba-djemba
    #635
    Matthausnak lehet, de mi Matthäusról beszélgetünk. Ő azért nagyjából kiismeri magát a vonal mellett.

    De MO-n mindenki olyan okos, hogy attól már behányok.
  • szanics
    #634
  • Ramore
    #633
    persze, hogy tudom, de Matthaus sikereihez képest eltörpülnek
  • B0B0
    #632
    Nincs igazad. Tudod mi az a Hexagonal torna? Tudod mi az a KK kupa? Olimpiai bajnoki cím esetleg? Azért ez több mint a semmi nem? Sőt!
  • Ramore
    #631
    Mészöly és Matthaus összehasonlíthatatlan edzőként és játékosként is, hiszen nincsenek egy súlycsoportban. Mészöly azon kívül, hogy magyar bajnoknak mondhatja el magát, semmi mással nem büszkélkedhet, ellenben Matthaus szinte mindent elért a labdarúgásban, edzőként pedig akármit elérhet még.