2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • szanics
    #722
    Az Henk ugyebár, nem Hank, de biztos értesz hozzá.
  • szanics
    #721
    Te abból a meccsből csak 1 percet láttál? Szeretném, ha leírnád, milyen poszton játszott Huszti Szabolcs azon a mérkőzésen.
  • B0B0
    #720
    Hank Ten Cate (MTK)
  • B0B0
    #719
    :DDD
  • djemba-djemba
    #718
    Ilyenkor csendben van! De ezt is kimagyarázza vhogy...
  • DJ Bee18
    #717
    2. Ha már részletekbe menően akarsz elemezni: azon a meccsen 5 középpályás is szerepelt a kezdőben: Halmosi, Huszti, Hajnal, Balog Z. és Buzsáky.
    Balog Zoltán már játszott életében jobb oldali középpályást, Huszti nem. De ezt Hajnal is jobban megoldotta volna.
    A kapitány - hál'Istennek - nem én vagyok, de ez nagyon rossz húzás volt.

    Na mehetsz az RTL Klubba szakkommentátornak. Micsoda karrier vár még rád... :DDD
  • DJ Bee18
    #716
    szanics! Láttad e tegnap Huszti ballábas gólját a jobb oldalon?? :DDD
  • Ramore
    #715
    hol volt rá példa???
  • miccoli002
    #714
    Inkább tünjek olyan nagyképűnek mint murinnyó mind inkább olyan szánalmasnak mint Mezey.
    Ezt veheted célzásnak is.
  • B0B0
    #713
    A nyugati edzők csak ott türelmesek, ahol a játékosállomány jó (a magyarhoz képest természetesen), de ha idejönnének és látnák, hogy mi van pár hónap alatt sikítva rohannának el innen elhiheted. Volt már rá példa!
  • szanics
    #712
    Köszönöm kérdésed, nem :P
    És neked Murinnyó?
  • rushman
    #711
    kivéve ott, ahol adott a játékosállomány egy jó szerepléshez, és mégsincs eredmény (pl roma,porto,atl. madrid egy időben a real is). ott gyorsan repülnek a menedzserek, de ugye ez matyi esetében szóba se jöhet
  • miccoli002
    #710
    Hát te meg a taibi akár testvárek is lehetnétek mert hasonlóan érdekesen látjátok ezt az egészet.
    Amúgy meg valaki inkább káromkodjon,mint alamuszi modon beszéljen.
    Csak annyit mondok nézd vissza hányszor értettek veled eddig eggyet a forumozók.
    Amúgy Mezey nem a rokonod véletlenül?
  • Ramore
    #709
    A nyugati edzők megítélésében nem értek egyet, ők nem csak azért profik, mert mindent tudnak a modern labdarúgásról és a körítéséről, hanem azért is mert türelmesek is, ha kell. Ugyanis máshol sem jönnek az eredmények egyik percről a másikra, még a legjobb csapatoknál sem. Szóval elhiheted, hogy a türelem minden profi edző repertoárjának az egyik eleme. Az más kérdés, hogy ezt itthon még nem ált módunkban tapasztalni, lévén, hogy Matthauson és Dolcettin kívül nincs, és nem is nagyon volt profi edző.
  • B0B0
    #708
    Maximálisan egyet kell értsek!!! :)))
  • [Jakuza]
    #707
    Na igen ha lenne ilyen idos 11 Mattheusunk akkor is kijutottunk volna a VBre.
    Meg igy is tobbet tudhat mit a hazai kutyautok 99%-a.
  • B0B0
    #706
    Hát igen. Ezt már mutattam én is a 639-ben. :)

    Csak egy a baj! Ez nem az MLSZ elnökségi tagok véleménye, márpedig az dönt :(
  • B0B0
    #705
    Nagyon jó, hogy ezt betetted. Én is meg akartam mondani, hogy ő nem azt igérte, hogy tuti kijuttat minket. Ennnek ellenére azt mondom: mi más lehetne egy edző célja ha nem ez??????????? Bassza meg! Inkább mondta volna azt, hogy srácok, elfocizgatunk, úgysincs esélyünk kijutni???? Nem azért lett ő akkora játékos, mert isteni technikája volt. Azért, mert mindenért megküzdött, igazi német stílusú játékos volt!!!! Csak az a baj, hogy a saját testét és elméjét könnyebben irányítja, mint számtalan magyar játékosét!
  • [Jakuza]
    #704
    Amugy meg ez az szavazas NS-en mindent elmond.

    Ön szeretné, hogy Lothar Matthäus maradjon a kapitány?

    Igen 96 % (46848)
    Nem 4 % (1867)

    Szavazatok száma: 48715

  • B0B0
    #703
    A jéghokiban is első 2-3 évben csak a hozzáállást csiszolták. Sebaj! Látom, te látatlanban is elutasítod Matthäust. Nem hagysz neki időd, hogy a szakmai építést is elkezdje (hisz erre még nem volt ideje). Ez a két év csak arra volt elég neki, hogy a srácok felszántsák a pályát! Az a baj, hogy türelmetlen vagy. Itt mindenki csak azt akarja magyarázni neked, hogy azok az állapotok amik itt vannak, nem teszik lehetővé a gyorsabb fejlődést. És ami még fontos, hozhattak volna ide bármilyen külföldi edzőt, csak a Matthäus-féle csinálta volna végig ezt a 2 évet, és ez a lényeg itt! Ezért kéne maradnia. Mert nincs mégegy (vagy csak kurva kevés van) ilyen nyugati edző aki ennyire kitartó lenne!
    Sebaj! Az álmunk közös, csak más kapitánnyal képzeljük el!
  • [Jakuza]
    #702
    Mi az hogy hangaztos szavak eredmenyek nelkul ?
    Ismeretlenul idejon valaki aki nem is ismeri a magyar viszonyokat es nem tudott a szarbol 1,5 ev alatt kacsalabonforgo kastelyt gyurni, ezen csak te csodalkozol.
    Viszont elindult masiranyba a szemlelet (a magyar vezetokon es regi football-bol elo eloskodokon kivul) es a lelkesedes, sot mar az akarat is.
    Tudjuk te elvalaltad volna az edzoi posztot es azt mondtad volna, en azt igerem, hogy "a magyar foci velem is ott marad ahol volt de azert probalkozom."
    Igerte volna o is ezt ?
    Akkor mar az elejetol sem fogadtak volna el az olyanok mint te.
    Azt mondtad volna, hogy ez minek jott ide amikor nem is erdekli az hogy kijussunk.O bevallalta a rizikot es aztmondta kijuttat minket, s biztos vagyok abban, hogy ezt komolyan is gondolta, csak kesobb szembesult azzal, hogy milyen szar allapotban van a mi "nemzeti sportunk".
    Leirtam en mar szamtalanszor es sok helyen, hogy en ki nem allhattam a Bayern Munichet soha es ruhellem a labdarugoit is de nagyon, megis megkell emelnem a kalapom az ilyen ember elott, aki igy is azt mondja maradni akar, hogy olyan tetvekkel van korbeveve akik csak a penzt akarjak, minden mast leszarnak, es ha tetszik neked hanem, amit eddig nyilatkozott az ujsagokban az mind igaz volt, barhogy is pocskondiazni probaltak a mediaban, hogy mar itt meg ott megvan a szerzodese.
    A masik en emlekszem a nyilatkozatara, nem az szerepelt benne, hogy a magyar csapat kijut a VB-re, hanem az, hogy az a celja hogy kijussunk es o azon fog dolgozni, hogy felemelkedjen a labdarugas a regi fenyebe, ahogy az az 50es evekben volt.
    Nem igerte o meg hogy kint leszunk, az mas kerdes, hogy ti mar ferdititek a valosagot.
    Itt a nyilatkozata.

    ""Új kihívás Belgrád után a magyar kapitányi poszt. A múltat lezártam és csak előre nézek. Most a magyar csapat sikeréért és VB-szerepléséért dolgozom. De nem csak nekem és a játékosoknak, hanem a pályán kívül is maximális odafigyelést és kölcsönös tiszteletet várok el mindenkitől. Mindenkinek egy célért kell küzdenie. El kell ismerni, hogy nehéz csoportban vagyunk és nem mi vagyunk az esélyesek...de. A lettek sem voltak esélyesek, mégis ott vannak az EB-n. A meglátásom az, hogy a magyar játékosok sokkal többet tudnak annál, mint amennyit mutatnak. Azt a pici mentális pluszt kell megéreztetni a játékosokkal, ami a lengyelek és a lettek ellen hiányzott. A ciprusi tornára szeretnék a csapattal vinni két-három játékost az U21-es keretből. Szombaton Tatán a szakmai konferencián találkozom a magyar edzői karral. A játékosokkal folyamatosan szeretném felvenni a kapcsolatot. El kívánok menni minden magyar klubhoz. Ott leszek februárban Berlinben, a Hertha-Stuttgart- és áprilisban a Cottbus-Mainz bajnoki mérkőzésen."
  • Ramore
    #701
    Én viszont azt mondom, nem először, hogy a jégkorong példáját kellene követni, nevezetesen a klub csapatokhoz is külföldi edzőket kellene szerződtetni, mert azt mindannyian tudjuk, hogy a válogatott élén ugyan már neves szaktekintély van, de sajnos nem ő készíti fel a játékosokat, hanem a két típusú magyar edzők valamelyike: primitív bunkó edző, vagy kultúráltnak tűnő kókler. Ameddig ez így van, addig nem sok esély van komoly eredmények elérésére.
  • szanics
    #700
    Magyarországon jelenleg is hemzsegnek a külföldi edzők a jégkorongban, ezzel nincs gond, sőt, de közülük sem (volt) mindenki alkalmas arra, hogy a mélyből egészen a csúcsig vezesse a válogatottat (a jégkorong-válogatottnál is történt már kapitányváltás ugye).
    Sokszor elmondtam már, hogy a külföldi kapitány ötlete remek, és Matthäus helyett is csak külföldit szabad idehozni.
    Én örültem, mikor Matthäus jött, amit azóta láttam - hangzatos szavak eredmények nélkül, stb. -, az viszont eltávolított tőle, és valóban nem szeretném, hogy ő maradjon a kapitány. Az egyetlen - egyébként valóban nem kis - eredmény, amit elért, a játékosok hozzáállása. Régen bratyizás volt a válogatottnál, most ezt is munkának tekintik. Az én olvasatomban viszont Matthäus ennél többre képtelen lenne a válogatottal, túl sok mögötte a marketing, mert játékosként valóban óriási eredményeket ért el, de kapitányként, edzőként nincs benne több.
    Németországi megítélésére visszatérve tényleg igaz, hogy nürnbergi szerződése ellen a csapat drukkerei tiltakoztak, mint ahogy igaz az is, hogy hazájában finoman szólva nem rajonganak érte (természetesen ebben benne van az is, hogy ő a Bayern ikonja).
    Úgyhogy én továbbra is azt mondom: menedzsernek maradjon, és hozzanak ide mellé - akár Németországból - egy olyan tapasztalt edzőt, akivel együtt tudnának dolgozni a válogatott mellett. Matthäus menedzserként, a másik szakmai felelősként.
  • szanics
    #699
    Idézet Tőled: "Sajnos ez a baj hogy ez a taibi is vagy hogy faszba hívják" - na, az ilyenek nekem nem barátaim, főleg, ha minden hozzászólásuk csak válogatott káromkodásokról szól.
    Nagy király vagy, lehet, hogy egyszer még feltűnsz az RTL Klubon is!
  • B0B0
    #698
    Egy apró példa, hogy nincs igazad:
    Nézzük a jéghokit! 10-15 éve a C csoportban szürkültünk. Aztán jöttek külföldről edzők, mind a válogatotthoz, mind a klubcsapatokhoz. Azonkívül jöttek játékosok is. Nem voltak azok a csúcsedzők (és csúcsjátékosok) a te szemeddel nézve (fikázták is őket ilyen típusú emberek mint te), de mégis profibbak voltak az itthoniaknál. Éz képzeld el (elmondom, hátha nem tudod), ma ott tart a magyar hoki, hogy ha csak kicsi is, de esélye van arra, hogy feljusson az A csoportba! És JÉÉÉÉÉÉÉ! Közben eltelt egy évtized??? Hát bizony idő kellett hozzá!! Na most ugyanez kezdődött el a fociban is, és neked csak azért van citrom a szádban, mert ezt egy olyan emberrel indították el, aki neked nem szimpatikus! Ennyi!!!
  • miccoli002
    #697
    Barátom csak egy kérdésem lenne hozzád:Sportoltál valamit a foci elött????





    Akkor jó,mert a focihoz semmi közöd NINCS.
  • djemba-djemba
    #696
    Hagyjuk a szakmát, mert megakadt a szál...

    Egyszerűen neked nem szimpi Matthäus! Ilyen egyszerű!
  • Ramore
    #695
    Ez vitathatatlan!
  • B0B0
    #694
    Hidd el, hogy a Matthäus által irányított csapat - még ha számodra unszimpatikus is - sokkal, de sokkal több gyereket mozdított meg már most! És amellett, hogy megindult valami a válogatottban, talán ez a legfontosabb. És ezt nem tagadhatod. Bármit is csinál Matthäus, jót vagy rosszat, amióta ő a kapitány, azóta robbanásszerűen megnőtt az érdeklődés a válogatott iránt, mind a stadionban, mind a TV előtt - és amint látod - mind az interneten!
  • szanics
    #693
    Signori kell, mert ő példakép, ilyenekre szükség van.
    Tény, hogy nem megoldás, de ha már egy klub tulajdonosa vállalja, hogy kifizeti, akkor köszönjük ezt meg neki, és élvezzük a játékát.
    Kérdezted, hogy Détári és Gera között mi történt. Szerintem az - és ez a folyamat gyűrűzik tovább -, hogy teszem fel született 15 év alatt 50 szupertehetség Magyarországon, közülük egyedül Gera kezdett el a focival foglalkozni, a másik 49 meg nem, mert semmi nem mozdította a labdarúgás felé.
    Signori játékát élőben látni hétről hétre: na ez viszont magával ragadja a gyerekeket.
  • szanics
    #692
    1. Ne haragudj, nem Neked szántam, hanem kedves djemba-djemba kolléga hatására jött ki. Tényleg sry.

    2. Ha már részletekbe menően akarsz elemezni: azon a meccsen 5 középpályás is szerepelt a kezdőben: Halmosi, Huszti, Hajnal, Balog Z. és Buzsáky.
    Balog Zoltán már játszott életében jobb oldali középpályást, Huszti nem. De ezt Hajnal is jobban megoldotta volna.
    A kapitány - hál'Istennek - nem én vagyok, de ez nagyon rossz húzás volt.

    3. Azóta kicsit átalakult a labdarúgás, Beckham ritkán tűnik fel a bal oldalon...

    4. Azt, hogy Czibor ma jó lenne, most állítod Te. Én ilyet nem mondanék, mert baromság, az Aranycsapat a mostani magyar válogatottól simán kikapna, de ez egy másik téma... A lényeg, hogy Huszti a bal oldalon nem tudja megoldani a feladatát, nemhogy egy számára teljesen ismeretlen poszton.

    Jelzem, hogy a továbbiakban nem kívánom mélyrehatóan elemezni a magyar válogatott játékát.
    Mindannyian ismerjük egymás véleményét a válogatottról, a szövetségi kapitányról és a magyar labdarúgásról. Ezek a vélemények eltérőek, nem is kicsit, nem fogunk egymással dűlőre jutni.
    Matthäus jó menedzser, legyen is az, és hozzanak ide kapitánynak egy tapasztalt külföldi edzőt. Jelzem, Matthäus nürnbergi edzőségét a helyi szurkolók akadályozták meg, ez nálam jelent valamit.
  • Ramore
    #691
    nem , nem volt homályos, Signori a ritka kivétel, akitől csak és kizárólag tanulni lehet, bárcsak több hozzá hasonló nagyágyú jönne hozzánk. én a magyar, vagy szerb, ukrán, vagy román kiöregedő focistákra gondoltam, akiket a magyar edzők elöbb tesznek a kezdőbe, mint a huszonéveseiket.
  • [Jakuza]
    #690
    1.
    Ha megkerhetnelek massal szemelyeskedj.

    2.
    Meseld mar el kit kellett volna betennie, amikor szinte mindenki serult volt ?
    Talan a Kis Pistat a Kukutyin FC.bol ?
    Na persze akkor meg azt mondtad volna, hogy azert kaptunk ki, mert mast jatszatott azon a poszton.

    3. 1954ben is a bal lab, az bal lab volt a jobb szelen, kb ennyi a hozzafuznivalom.

    4.
    Az akkori foci es a mostani kozott kulonbseget huzol, de bezzeg egy Czibor szintu labdarugo milyen jo lenne a technikai tudasa miatt ma a Huszti helyett. Szerintem ez eleg abszurd.
  • szanics
    #689
    Erre már válaszoltam, de úgy látszik, az olvasás nem erősséged, vagy a memóriáddal vannak gondok.
    Egyrészt az Aranycsapat és a mostani labdarúgás között van egy "kis" különbség, másrészt pedig - ha kell, még egyszer leírom, hogy ne kelljen fárasztani Magad holmi visszaolvasással - életében először nyilván nem egy fontos tétmeccsen játszott számára teljesen idegen poszton.
    További megjegyzésem: mint tudjuk, Huszti és Czibor technikai tudása között akadnak különbségek.
  • [Jakuza]
    #688
    Mashogy fogalmazom kisse, mert homalyos volt a mondandom. :P
    "Igen, ilyen Signori fele labdarugokra van szugsege a magyar labdarugasnak."

    Szerinte Signorikra van szukseg, szerintem meg tehetseges magyar focistakra es azt csak a magyar edzok tudjak kinevelni.
    Igazolni kintrol konnyu, de mit er a magyar edzoi kar, ha 15 evente nevel ki egy tehetseget ?
    Mert jo hogy volt egy Detari es most van egy Gera, de mi tortent a koztes idoszakban ?
    Malmoztak, vagy mit csinaltak ?
    De a lenyeg az, hogy jo hogy van egy Signorink. :PPPP
  • Ramore
    #687
    igazad van, ennek az egyik oka, hogy itthon 23 évesen csak a szerencsésebbeket merik stabil kezdőbe rakni, mert a képzetlen magyar edzők azt tanulták valakitől, hogy a fiatal(23???) játékosnál sokkal többet ér egy rutinos (35) játékos. ezért írtam már többször is, hogyha Casillas magyar lenne, akkor talán mostanában kezdő lehetne a klubjában.
  • [Jakuza]
    #686
    Kedvenc heti beszolason ez volt.
    Varhidi: Igen, ilyen Signori fele labdarugokra van szugsege a magyar labdarugasnak.
    Erre csak az tudom mondani, ezzel minositette is a magyar labdarugas helyzetet.
    Meg a fiatalok se tudjak felvenni egy kioregedofelben levo kulfoldi neves bajnoksagban jatszo jatekosokkal.
    Kerdem akkor en, kik tehetnek errol ?
    Ha nem a magyar edzok es vezetok ?
    Talan kedves Varhidi ur, megkene a labdarugokat fiatal korban jatszani es akkor talan felvehetnek a versenyt egy 37 eves olasz labdarugoval.
    De itt az edzoknek azon jar az eszuk, hogy tudjak beperelni a csapatukat, vagy hogy belekossenek a biroba, vagy mas edzobe, hogy "o" az aki rosszul vegzi a munkajat.
    Majd ha feltudnak ezenkivul mutatni valamit, talan akkor meg erne is a szavuk valamit.
    De ugy tunik ok nem csinalnak valamit jol, ha a magyar jatekosok nem utik meg a kivant mercet.
  • Ramore
    #685
    ha az újságírok nem is, de aki pénzeli őket, az biztosa tudja...
  • B0B0
    #684
    Nem is értem, hogy Matthäus miért nem ültet le a ispadra minden posztról egy-egy embert. Jaaaa! Hogy nincs kit? Hogy ezt az újságírók nem veszik észre? Jaaa! Hogy az újságírók meg tudják mondani, hogy kit kell betenni? Jaaaaa :)))))))))))
  • [Jakuza]
    #683
    Na igen.
    Raadasul ha nincs mas megoldas a kenyszer nagy ur.
    8 serultnel es ilyen magyar jatekosallomannyal nem igazan van valasztasi lehetoseg.
    Ilyenkor irigykedhetnek az edzok, amikor vegigneznek pl egy kulfoldi komoly valogatott haza tajan. (Egy posztra tobb bevetheto minosegi labdarugo)
    Itt meg van az osszes baloldali posztra az egesz bajnoksagban 2-3 atlagos ballabas bevetheto jatekos.