2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • Ramore
    #802
    Mindenben egyet értek Veled! Sajnos Matthaus egy ponton túl nem fog tudni lépni, amíg olyanok a magyar klub csapatok edzői, amilyenek. Hiszen mindannyian tudjuk, hogy a "játékosanyag" meglehetősen selejtes, hála az edzőképzésünknek és egy szövetségi kapitánynak nincsen módja ezen javítani.
  • [Jakuza]
    #801
    Errol van szo.
    Es leszarom, hogy milyen modon eri el.
    Ha igy tudja elerni akkor erje el igy, hogy a hozzaallas megvaltozzon.
    Nem teljesit valaki az edzesen es linkel? Rugja ki.
    Faszt erdekli hogy 2 merkozesen volt valaki valogatott es utana a hasonlo mentalitas miatt kivagja oket.
    Hivjon be akar 547 jatekost ha az kell, hogy utokepes csapatot tudjon osszehozni vegul.
    De tele van a tokom az olyanokkal, akik 1 ev alatt azt akarjak, hogy gyozzuk le a Brazilokat,Argentinokat,Franciakat es a hasonlo kaliberu csapatokat es meg ha pozitiv valtozasok is vannak a csapatnal, ha nem sikerul a gyozelem egybol akkor mar jonnek a furkalodasok mindenfelol, azoktol akik vezeto posztokra vagynak.

    Jo pelda az elnoksegi gyules, ahol Mattheus-rol van szo, de kozben meg a Puhlt akarjak eltavolitani, hogy kevesebb szavazata legyen a szovetsegi kapitanynak es az MLSZ elnoknek.
    Itt mar semmi nem a focirol szol, hanem a hatalmi harcokrol, ugye emlekszunk meg az ugyekre es a nevekre, akikre gondolva nem a pozitiv dolgok jutnak egybol az ember eszebe a magyar foci hazatajarol.Meszoly Kalman,Kovacs Attila,Bodnar Gyorgy,Varszegi Gabor,Demjan Sandor.
    Mint mar leirtam ilyen sincsen a vilagon mashol, a hivatalosan elismert orszagos labdarugo szervezettol, kulonallo "valami" az MLL, csak itt magyarorszagon.
    Es rohely, hogy ilyen mukik mint Szanics azt hiszik, ezek a mediaban elhintett omlengesek a Meszoly,Mezey,Kisteleki felektol a focirol szolnak.
    Jol megeszik a furkalodasok, aztan jonnek ide ismetelni a mediaban ismetelt omlengeseket, hogy 80 jatekos es hasonlo abszolut semmilyen nyomos ervnek alapot nem ado marhasagokat, s kozben a pozitiv dolgok folott nem veletlenul elsiklanak.
    S ezert mondom az ilyen emberek agyatlan marionett figurak, mert minden mocskolodasra ugranak.
    En a sajat szememnek hiszek es latom a valtozasokat, amit tobb mint husz eve nem tudok felfedezni.
    Erre van szukseg nem pedig az ehenkoraszok ismetelt, husosfazek kore gyujtesenek. S azt mondom inkabb Mattheusnak fizessek ki az evei 50 milliot, ha latom , hogy legalabb dolgoznak a keze alatt es harcolnak a jatekosok, mint azoknak az embereknek es labdarugoknak, akik lebecolasbol es az en adombol elnek es kozben meg nem kell csinalniuk erte semmit.
  • DJ Bee18
    #800
    ez igen Ha ezt is kidumálja akkor NO COMMENT
  • B0B0
    #799
    Megint baromságokat állítasz mint mindig! Itt senki sem mondta, hogy Matthaus isten! Csak azt, hogy elindított egy fejlődést a válogatottnál és vannak igencsak bíztató dolgok, amiket magyak kapitányok már régesrég nem értek el. Te vagy az aki totálisan negatív véleményt alkotsz róla és már azt is bemagyráztad magadnak, hogy itt mindenki isteníti! Ha Matthaus EB-t nyerne a magyarokkal, akkor az lenne a bajod, hogy miért nem VB-t nyert! Teljesen mindegy mit csinál, neked bassza a csőröd
  • DJ Bee18
    #798
    mellesleg te mondtad azt az előbb, te is csak véded az igazad, akkor a te szemed előtt MLSZ-köd van. úgyhogy állj már le ezzel az állandó elvakult dumával, mert ha mi elvakultak vagyunk, akkor ugyanilyen erővel te is. Vagy szerinted a #791 nem erre ad okot gondolni??
  • DJ Bee18
    #797
    mit gondolsz Anelka miért került be akkor a Francia válogatott barátságos meccsén???? ja az a kapitány is teheteségtelen, meg béna, mi??É
  • B0B0
    #796
    Ki ne állhatom Tökölit, de Gellei és Bicskei is alkalmazta és gólkirály is volt! Amúgy egy 29 éves focistát én öregnek tartok már (főleg a válogatottságra). És köszönjük, hogy megmagyarázod, hogy Matthausnak kit kéne kipróbálnia barátságos meccseken!
    Amúgy azért megkérdezném, hogy hol is látod te 8-9 alkalommal játszani Tóth Andrást?? Mert még mindig nem ismered el azt ami nyilvánvaló!
  • szanics
    #795
    no comment. Előttetek van egy marha nagy rózsaszín Matthäus-köd.
    Ha ő ért volna el 1-1-et Stockhomban, mindjárt királlyá avatnánk, de mivel ez Gelleinek sikerült, ez is csak egy véletlen...
    Kissé túlértékelitek ezt a német csávót, akit hazájában gyakorlatilag emberileg nullaként tartanak számon. (Mielőtt megint jönnétek a felesleges személyeskedésekkel, nemrég volt szerencsém nürnbergi emberekkel találkozni - nem véletlen, hogy nem Matthäus lett a csapat edzője...)

    (((Most lépek, nem pedig "lapítok, mint szar a fűben", de majd estefelé visszajövök és mint eddig is, minden kérdésre / felvetésre / személyeskedésre válaszolni fogok. Én nem szoktam átsiklani azokon a hozzászólásokon, amikre nem találok ellenérvet, nem úgy, mint egyesek. Tisztelet a kivételnek.)))
  • szanics
    #794
    Tóth Andrást kb. 8-9 alkalommal látom játszani egy évben, nekem köszönöm szépen, ez elég, kedves BOBO...
    Hozzáértésedet nagyban jelzi, hogy Tökölit sikerült beraknod az öregek közé, mint azt bizonyára Te is tudod, ő nem azért nem válogatott, mert öreg. Bár talán Te is szívesebben látnád most a keretben Torma helyett.
    A válogatott valóban fiatal lett, ami eredmény, éppen ezért érthetetlen, hogy miért kell Torma-féle barmokat behívni (Ferenczi Istvánról nem is beszélve, akinek két hónapja még csapata sem volt, most meg már válogatott lett hirtelen).
    Pontosan arra valók ezek a meccsek, hogy Márkus Tibor-féle embereket próbáljon ki a kapitány, akikből valami még lehet és éppen jó formában vannak.
  • B0B0
    #793
    Semmi értelme érvelned neki, mert amikor rájön, hogy nincs igaza és még ki se tudja magyarázni, akkora hülyeséget mondott, lapul mint szar a fűben és beleköt másba. Aztán ott is rájön, hogy nincs igaza és keres egy harmadik dolgot...
  • B0B0
    #792
    Most se tudsz mást mondani, csak a baromságaid! Mi az, hogy elég sűrűn??? Vagy Vasas meccsen látod játszni hetente, vagy egy évben két-háromszor, ha valamely másik csapat meccseire jársz ki. Lefogadom, nem láttad őt 3-4 alkalomnál többször játszani, mert akkor nem állítanál ekkora baromságot!
    A kérdésedre: miért került ki 3 meccs után a válogatottból. Amikor be lett hívva, Matthäus megmondta neki, hogy csak addig kell amíg nem talál helyette egy fiatalt! És ez már üti a 791-ik hozzászólásod, mert ha kissé jobban odafigyelnél akkor tudhatnád, hogy ez a válogatott az utóbbi idők válogatottjaihoz képest a igencsak FIATAL!!! Nincs Lipcsei, Sebők V., Juhár, Tököli stb. Az meg, hogy egy barátságos meccs előtt játékosokat próbálgat, egyántalán nem különös, ugyanis a barátságos meccsek erre valók, de hát ezt nem kéne itt neked leírnunk többekkel egyetemben ha egy iciri-picirit is reálisan állnál hozzá a dolgokhoz.
  • szanics
    #791
    Mert én nem fogadom el a kapitány minden döntését.
    Ha Csankról, Gelleiről, Bicskeiről kezdenénk beszélgetni, akkor nyilván Ti lennétek "okosak", hogy ez és ez miért volt szar, mert nem csípitek őket. Én Matthäust nem csípem annyira, így én az ő hibáit kritizálom.
    Nem mellesleg az a bajom azzal, hogy most előveszi a vénséges vén és tehetségtelen Torma Gábort, mert Torma annyira fos, hogy ESÉLYE NINCS hosszú távon a válogatottságra. Lehet próbálgatni (Kapcsos behíávásával nincs is bajom), de legalább fiatalabbakat (persze U21-en kívül), akiket tényleg be lehet építeni a csapatba.
  • DJ Bee18
    #790
    Csak tudod azt nem értem, hogy miért érzed magad olyan okosnak ebben a témában?? Mert csak úgy simán felülírnád a kapitány döntését, hogy az a játékos nem kell oda, az a felállás szar, az a csere nem jó időben történt, stb. De érdekes azt még nem írtad be soha, hogy te milyen csapatot állítanál össze... Valószínűleg mert nem tudod, mert nehéz, nem ez a munkád, nem értesz hozzá annyira stb. (de ugyanez a helyzet mindannyiunkkal is) Matthäus valószínűleg jobban ért hozzá, mert egy: gyerekkora óta csak a focival foglalkozik, kettő: ez a munkája, tehát nap mint nap mindig a focival foglalkozik, és jobban ismeri a játékosokat is. Úgyhogy tartsd ezt a fejedben, amikor csak úgy fikázod a döntéseit, mert utólag innen könnyű dumálni, meg elemezgetni. Mellesleg nem tudom mi a bajod azzal, hogy most elővesz néhány játékost, amikor BARÁTSÁGOS meccseink vannak még egy evéig biztos, hát had próbálgassa már. Tudjuk megpróbálod kidumálni ezt is, mint mindent.
  • szanics
    #789
    :DDDDD
    A cserepadra lennének ötleteim... ;-)
  • szanics
    #788
    Ebből csak az derült ki, hogy Te vagy Vasas-drukker.
    Elég sűrűn látom játszani Tóth A.-t, szó sincs arról, hogy válogatott szintű labdarúgó lenne. Jut is eszembe: egy ilyen jó védő hogyhogy 3 meccs után kikerült a válogatottból?
  • szanics
    #787
    Természetesen a REAC-ból Torma és Kapcsos is bekerült.
    Nincs gond, csak máskor nézz utána.
  • szanics
    #786
    Legyen! :D
  • B0B0
    #785
    Kihagytad a Gyepest! Kell egy góllövő is :))))
  • B0B0
    #784
    Na szerinted ki találta ki??? Itt bárki megmondja neked! :)
  • Láma!
    #783
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • gabber_saviola
    #782
    :DDDDDDDDDDDD
  • Grenzjager
    #781
    és ezzel a csapattal még Lothar sem tudna nyerni, de a "Mágus" sem...
  • Grenzjager
    #780

    Ime az én álom válogatott csapatom:


    POSZA - MOLNÁR Z., VÁCZI D., BUDOVINSZKY, MUTICA - VÁCZI Z., BÁCSI, NÉMETH N., BÁRÁNYOS - BALASKÓ, KIRCHAMAYER :))))))))

    - Posza Zsolt (az über mindent behalózó kapus)

    - Molnár Zoltán (hogy valaki azért rendesen felrúgja, agyonüsse azt a rohadt ellenfelet)
    - Váczi Dénes (ki ne felejtené ritmikus mozdulatait, csodálatos szereléseit)
    - Budovinszky Krisztián (mert így biztos lő gólt az ellenfél, és izgi lesz a meccs)
    - Doriel Mutica (noha Pápán sem kellett, de az nem lehet, hogy ne legyen egy honosított labdarúgó a csapatban)

    - Váczi Zoltán (mert még 2 üveg whiskey és egy karton cigi után is jobb mint bármelyik mai srác, csak ne csütörtökön legyen a meccs mert akkor pecázás van a haverokkal)
    - Bácsi Sándor (ha kap egy kis spurit vagy hernyót megállíthatatlan lesz)
    - Németh Norbert (mert ő a klubhűség egyik mintaképe, noha a Fradi kivételével az összes budapesti csapatban már játszott)
    - Bárányos Zsolt (mert nála nagyobb "futball-kurva" nem létezik az országban)

    - Balaskó Iván ( mert női csapatok ellen biztos megy neki az ERŐSZAkos játék)
    - Kirchmayer Sándor( mert sváb létére még a magyarországi cigány válogatottba is befért)
  • Láma!
    #779
    :DDDDDDDDDD
    np, én nem néztem utána hittem nekik:D
  • miccoli002
    #778
    Nem tom ki volt az aki kitalálta hogy Torma bekerült a keretbe de annak gartulálok.
    A REACból Kapcsos Vince került be-ő nem Torma de biztos én tévedek.
  • B0B0
    #777
    Érdekes! Ezek szerint te egy vak Vasas drukker vagy. Én 9 éve látom játszani Tóth Andrást a Vasasban és érdekes, hogy azalatt 3db 3. és egy negyedik helyet szerzett a csapat úgy, hogy ő mindig ott volt a kezdőben. Jó ha 2-szer kiállították. Nagyon labdabiztos, és magyar viszonylatban igencsak jó védő. De te is biztosan látod őt hétről hétre játszani és nyilván ezért mondasz véleményt róla, ami megjegyzem egy alaptalan hatalmas nagy marhaság! Te belekapaszkodsz egy állításodba és amikor látod, hogy az nem jött be és bizonyítja, hogy nincs igazad átváltasz egy másikra ami ismét bizonyítja, hogy nincs igazad és így tovább és csak egyre jobban lejáratod magad! Egyébként a német válogatott valami irtó szar lehet, ha egy falábú védővel felálló magyar csapat ellen nem rúg gól, és kikap (két évvel egy VB döntő után)
  • djemba-djemba
    #776
    Sajna Tőzsér és Torma sem volt jó választás sztem...

    Bár jól játszanának,de nem hiszem...
  • Láma!
    #775
    nekem nincs üldözési mániám.
    igazad van, a bal oldalon játszott nem a jobbon. elismerem.
    soha nem állitottam hogy válogatott szintü, csak hogy akkor tökéletes megoldásnak bizonyult.
    én nem tudom mijen játékos Torma, mert nem kisérem figylemmel a reacot, márcsak urbán miatt sem. bizonyára lenne jobb játékos, és bizonyára abbol a csapatbol, amelyik a szivedhez közeleb áll. ez mindig is igy volt egy szurkolonál. ezzel nincs is baj. de a kapitány dönt. és szerintem várjuk meg, hogy játszani fog-e, és ha igen, akkor hogy teljesit. és egyezzünk meg abban, kérlek, hogy ha jol teljesit, akkor a mecs után idejössz, és azt mondod, srácok, jolvan, igazatok van, ez egy jo huzás volt a kapitánytol. ha rosszul játszik, akkor pedig én jövök, és mondom hogy szanics, rendben van, igazad volt, ez hiba volt a kapitánytol. rendben?
    természetesen csak akkor ha játszik is. és annak megitélését hogy jol játszott-e, bizzuk az NS-re. ha 5-alatt kap, én jövök, ha 5 felett, te jössz. ha 5-öst, akkor döntetlen. benne vagy?
  • szanics
    #774
    Neked meg üldözési mániád van...
    Tóth András mindig is falábú volt, hogy a válogatottban kitűnően teljesített egy meccsen, az rendben van, de ez nem jelenti azt, hogy válogatott szintű labdarúgó.
    Beleköthettem volna abba, hogy egyébként nem a védelem jobb, hanem a bal oldalán játszott, de nem tettem.
    Már csak ezért sincs igazad... Nem hiszem, hogy nincs ígéretesebb játékos, akit be lehetne hívni, mint Torma Gábor.
  • Láma!
    #773
    namost ki beszélt itt tözsérröl?
    ha jol emlékszem, Torma volt a téma.
    de te beláttad, hogy igazam van, erre egy telejsen másik esetet belekeversz, csak hogy ugy tünjön hogy neked van igazad.
  • szanics
    #772
    Bizony, hasonló a helyzet Tőzsérrel is.
    Róth Antal kirakja az a falábú, fogalmatlan embert az U21-ből, erre Matthäus meghívja a nagyválogatotthoz.
    Na nekem mindegy, de ez több mint furcsa.
  • [Jakuza]
    #771
    Ott a pont.
  • Láma!
    #770
    de akkor kitünöen teljesitett. szal arra a meccsre meg volt oldva a jobb hátvéd poszt, mert ugy sokan lemondták, vagy kijelentették, hogy a klubjuk fontosabb.
    most is hasonlo ahelyzet. rengeteg a sérült, páran az U21-ben vannak. szal muszály behivni vkit aki megoldja a helyzetet. ha csak erre a meccsre, akkor csak erre. de inkább most probálja ki, mint a selejtezökön.
  • szanics
    #769
    Összeadtam. Két meccs múlva pedig Matthäus újságírói kérdésre azt mondta: Tóth András nem válogatott szintű játékos.
  • Láma!
    #768
    az hogy urbán csodálkozott az nemmeglepö, hiszen annyit ért az edzösködéshez mint, én. de ha már ott járunk hogy kiesö csapat emberkéjét válogatja.emlékezzetek visza egy olyan meccsre hogy Németország-Magyarország 0:2.
    na ott kezdö volt, és ha jol emlékszem végig kiváloan játszott egy Toth asszam András nevű játékos a Vasasbol, holott a csapat akkor nagyon is kiesö helyen tanyázott, na ezt adjátok össze.
  • Grenzjager
    #767
    Tormára visszatérvén, mióta Ciprusról a Magyarországra igazolt - a ZTE-hez elöszőr - majd a REAC-hoz semmilyen maradandót nem nyujtott. Vicces, hogy Torma válogatott. Valaha jól ment neki...míg külföldön volt....

    Reachoz kapcsolódik, hogy még Urbán Flórián is nagyot csodálkozott, hogy Kapcsos kerettag lett, pedig ő nyilván többször látja mint Lothar.

    .....hejjjj ha Németh Szilárd nálunk lenne.........
  • szanics
    #766
    Valóban látszik, hogy Matthäus-elvakultságodban talán már csak a német bajnokságot figyeled, a magyart nem.
    Lehet másodosztályból válogatni, de azért szerintem azt még neked sem kell megmagyarázni, hogy erre általában akkor kerül sor, ha valaki óriási formában van.
    Na akkor figyelj, konkrétum jön:

    NB1, Borsodi Liga, góllövőlista
    1 gólos: Torma Gábor (REAC)
  • [Jakuza]
    #765
    Nem, valoban latszik, hogy ennyire ertesz a labdarugashoz.
    Semmi koze nincs az utolso helynek a bevalogatashoz, sot masod osztalybol is lehet.
    Nezzunk mar korbe a Nemet valogatott haza tajan peldanak okaert.
    Vajon hogy jatszhatott egy kieso csapat csatara a valogatottban Miroslav Kloserol van szo.
    Viszont beszelhetunk kismillioszor olyan helyzetrol, hogy a bajnok csatara a valogatottban nem tud golt loni.
  • [Jakuza]
    #764
    Nem te mar a remkepeket gyartod egymas utan.
    Lassan az lesz a bajod, hogy mert Mercedessel jar BMW helyett.
    Egy konkret dolgot nem irsz le csak feltetelezeseket es a blodsegeket gyartod renduletlenul.
    Hagy dontse mar el egy edzo, hogy a lepusztult jatekosallomanybol sajat maga keresse ki a posztra legmegfelelobbeket.
    Hagy ne te mond mar meg neki, vagy az ujsagirok, vagy a majom Kisteleki, aki az embereivel akarja az egesz kocerajt teletomni.
    Egyaltalan miert letezik ilyen kulon szervezet, hogy Liga ?
    Ilyen csak itt lehetseges, ha nem vagyunk hatalmon csinalunk egy ellenszovetseget, hogy majd megbuktassuk a hivatalos labdarugo szovetseget es helyettuk majd ha ez sikerult, akkor majd mi fogunk iranyitunk.
    LOL.
  • Ramore
    #763
    Edzéseken sem lehet 100%-osan megállapítani egy játékos felkészültségét, hiszen a tétmeccseken sokaknak megremeg a lábuk és egyéb lelki gondjuk is lehet. Ezért kell feltétlenül élesben is tesztelni őket. Éppen ezért a 80 labdarúgó kipróbálásával nekem semmi gondom sincsen, én 200-at is simán elfogadnék, ha attól még gyorsabb lenne a csapat végleges összerakása.

    Tormától engem is kiver a víz, de én olyan (nem csak magyar) válogatottat még nem láttam, ahol a 11-ből minimum 2-3 játékost ne küldtem volna el a fenébe (magamban). Ez a jelenlegi magyar válogatottnál sincs másként, lásd Vanczák, Bodnár, Kovács Z. Függetlenül tőlük látom, hogy alakul a csapat, látom az akarást, és látom, hogy a közönség is ugyanígy látja, hogy alakulóban van egy ígéretesnek tűnő csapat. Ehhez pedig idő kell, nem is kevés, főleg amiatt, hogy a játékosok felkészültsége egyenlő a nullával, hála érte a magyar edzőképzésnek.

    Én igazán örülök Matthausnak, de sokkal fontosabb lenne, ha a klub csapatoknál dolgoznának hozzá hasonló nemzetközi szintű komoly nagy nevek, hiszen a válogatott a jéghegy csúcsa.