2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • Grenzjager
    #1082
    Bevallom, nem így képzeltem az év végét, pedig aligha lenne okom panaszkodni, egyik ünnepségről a másikra mentem, ott voltam Párizsban az Aranylabda-gálán, megannyi korábbi klasszis és a jelenkor csillagai társaságában, majd az a megtiszteltetés ért, hogy tevékenyen részese lehettem a 2006-os világbajnokság sorsolásának. Mindez szép és jó, csak éppen a lényeg hiányzik: az igazi sikerélmény, amelyre immár két éve készülök, mint magyar szövetségi kapitány, és bevallom, nincs könnyű dolgom.

    Az amerikai túra előtti hercehurca ugyancsak elgondolkodtatott. Normális helyzetben, vagy inkább úgy fogalmaznék, a valóban nemes futballkultúrával rendelkező országokban egy ilyen út, ha nem is hozza tűzbe a sportág szerelmeseit, de legalábbis lelkesednek érte. Amerikába nem mindennap jut el futballista, hát még magyar játékos! A világranglista hetedik helyén álló Mexikóval játszhatunk, a Haiti elleni mérkőzéssel pedig igazán emlékezetessé válhat ez az utazás.

    Bizonyíthatnak a fiatal játékosok

    Illetve… Emlékezetessé válhatna, ha csak megközelítőleg is azzal a kerettel utazhattam volna el, amelyet előzetesen összeírtam. Nem szeretném ismételni magam, de mégis: elképesztő mindaz, ami a magyar futballban történik. Az összefogás, mint olyan, egyelőre nem létezik, a hatalmi harc mindennél fontosabb, és minden más háttérbe szorul. Remélem, januártól megváltozik a helyzet. Megkérdem: a ligának nem az lenne az érdeke, hogy a válogatott minél jobban szerepeljen, s minél eredményesebben képviselje az országot? Több válogatott játékos szerződhetett külföldre, ezáltal sok pénz vándorolt a klubok kasszájába, azaz a címeres mez valóban rangot adott. Számomra érthetetlen, hogy a debreceni futballvezetőség miért áll hozzá úgy a válogatotthoz, hogy nem engedi játszani a legjobbjait… Azt meg végképp nem hiszem el, hogy a magyar bajnokságban annyira elfáradtak volna a játékosok, hogy csaknem szanatóriumba kell vonulniuk a téli szünetben… Itt említeném meg Márkus Tibort: a gólkirályjelölt szerepeltetéséről nem mondtam le, vele a görögök elleni mérkőzés előtt már dolgoztam a válogatottnál. Több csatár utazott el velünk Amerikába, és a két meccsen valószínűleg az U21-es válogatottban amúgy egymás mellett játszó Priskin Tamás, Feczesin Róbert kettőst tesztelem.

    Az újpesti példa lehetne az etalon
    "Útnak indultunk – az amerikai túrán két mérkőzés vár a válogatottra. Phoenixben Mexikó ellen játszunk, gyaníthatóan forró hangulatú meccset, sok néző előtt, majd Miamiban Haiti vár ránk. Ezúttal is fiatalítani kellett – lássuk csak, hogy miért.

    A hatalmi harc a legfontosabb

    Ez a keret, amellyel Amerikába utaztam, megoldja a feladatokat, hiszen rengeteg tehetséges fiatal kapott lehetőséget. Ők a jövő emberei, és biztos vagyok benne, hogy egytől egyig megszakadnak majd a sikerért, és úgy hajtanak Mexikó, majd Haiti ellen, hogy később is számíthassak rájuk. Csak ez az egy út járható, összefogni, dolgozni, bizonyítani. Nézzék csak meg az Újpestet! A bajnoki rajt előtt is mondtam már, hogy Mészöly Géza milyen remek munkát végez. Figyeltem az edzéseiket, és tudtam, hogy a sok ifjú játékossal is ott lesznek majd az élmezőnyben. Az újpesti példa lehetne az etalon. Hogy mi kellett a sikerhez? Szisztematikus szakmai munka, és igazi csapatszellem, ami úgyszintén elmondható a fehérváriakról is, és minden, elénk állított akadály ellenére a válogatottról is…"
    (NS)
  • szanics
    #1081
    Szevasz, Döme!
    Vagy ha nem Te vagy az, a nevedben benne van, hogy miért véded...
  • Állatvédő
    #1080
    Szerintem te se!
  • szanics
    #1079
    Détári ne nagyon magyarázzon szerintem...
  • B0B0
    #1078
    Ma olvastam a Nemzeti Sportban:

    Détári Lajos:
    Csak a csókosak lesznek edzők....

    Ez mindent megmagyaráz
  • B0B0
    #1077
  • B0B0
    #1076
  • Ramore
    #1075
    Aki lemondja a válogatottságot indokolatlanul, az egy patkány! Az más tészta, hogy sándorral mire ment volna a válogatott, valószínűleg semmire, illetve majdnem ugyanannyira, mint Illés Bélával korábban. Ez a két játékos az ultragyenge bajnokságunkból egy fokkal kimagaslott, de a nemzetközi szinttől fényévekre volt.
  • szanics
    #1074
    Ne felejtsük el, hogy Matthäus is megpróbálta meggyőzni az elején, hogy álljon mégis a válogatott rendelkezésére, és neki is nemet mondott. Tehát: lehet, hogy öreg, lehet, hogy béna, de szüksége lett volna rá.
  • [Jakuza]
    #1073
    Ja es meg valami.
    A szakertok szerint Sandor T. magyar viszonylatban egy jo es tehetseges jatekos.
    Nos megis jo sok semmi cime van, a kozel 20 ev alatti palyafutasa alatt, ahhoz kepest, hogy egy allitolagos jo jatekos, egy allitolagos jo csapatban.
    Na de hagyjuk a magyar jatekosok hasonlitgatasat. Meg szerencse, hogy van SportTV, hogy valami elvezetes focit is lasson az ember, ha mar megcsomorlott a hazaitol.
    Ja es meg valamit, az Angol masodosztalyban is sokkal magasabb a szinvonal es sokkal tobbet jatszanak, megsem kezdenek el panaszkodni, hogy egy fel ideny alatt elfaradtak.Azt hiszem az ott jatszo osszes jatekos barmit megadna csak azert, hogy elhivjak oket a valogatotthoz, meg akkor is ha nem jatszhatnanak egy percet sem es hullafaradtak lennenek.
  • B0B0
    #1072
    Sajnos magyar szinten az kiváltság, hogy még focizik és világversenyen is volt magyar színekben :(((((

    Amúgy meg elmehet a picsába, mert amikor Bicskei nem hívta be, anyázott, most meg megsértődött és könyörögni kéne neki. Lothar jól csinálta amikor megemlítette, hogy "jó lett volna". Magyar kapitány biztos könyörgött volna neki. De ki ő, hogy a kapitány könyörögjön neki???
  • [Jakuza]
    #1071
    Errol beszelek en is, nem ertettelek felre.
    A kategoriajaban ezek a cimek, a semmivel egyeneertekuek.
  • B0B0
    #1070
    Odaírtam, hogy nem isten ő még emiatt, de Grenzjager azt írta, hogy semmit sem ért el, ez meg azért több mint a semmi. Kissé félreértettél
  • [Jakuza]
    #1069
    Hogy huzoember volt ? Hat nem.
    Amugy is hol vannak az akkori jatekosok ?

    "Bükszegi Zoltán, Dombi Tibor, Dragóner Attila, Egressy Gábor, Herczeg Miklós, Lendvai Miklós, Lisztes Krisztián, Madar Csaba, Molnár Zoltán, PetőZoltán, Preisinger Sándor, Sáfár Szabolcs, Sándor Tamás, Sebők Vilmos, Szanyó Károly, Szatmári Csaba, Zavadszky Gábor"

    Arrol meg, hogy az altalad leirt eredmenyek "dicsosegtablara" illenek e, szerintem jobb ha nem beszelunk egy szot sem.
    Magyar bajnok, magyar bajnoki 3. helyezett, ezek am a kimagaslo eredmenyek, ha azt is hozzavesszuk, hogy micsoda nivo van a mi bajnoksagunkban.
    Talan a honi "foci" egy burlexben, vagy egy dramaban megallna a helyet, de hogy sporterteke gyakorlatilag semmi abban biztos vagyok.
    Majd ha olyan eredmenyei lesznek legalabb valakinek, hogy UEFA kupa 16. helyezett, BL 32., kijuto az EB-re, vagy VB-re.
    Na ezek eredmenyek, na dehogy a magyar bajnoki 1. helyezett annak tukreben raadasul, hogy csak annak koszonhette a gyozelemet, hogy a tobbi csapatoknal kitort a botrany es nem fizettek ki a jatekosokat. Hiszen csak az FTC ev kozben olyan folennyel vezetett, es csak magyar palyakon fordulhat elo az, hogy nem fizetik ki a jatekosokat tobb honapig es a kozel 20 pontos elonyet leadja egy csapat szinte egy honap alatt.
    Szoval kb ennyit ernek azok a cimek, a bombaeros Izraeli szerepleserol mar ne is beszeljek.
  • B0B0
    #1068
    Semmit nem ért el??? Nézzük csak:

    - Az utolsó olyan magyar válogatott csapatkapitánya és motorja ami kijutott egy világversenyre (1996 Atlanta)
    - Bajnoki cím a DVSC-vel
    - Bajnoki 3. helyezés a DVSC-vel
    És asszem még nyert egy magyar kupát is de nem vagyok benne biztos.

    Szal tény, hogy nem egy Pelé, de azért sok magyar focista kiegyezne ezzel a "dicsőségtáblával". Attól függetlenül abban igazad van, hogy sokkal jobb, hogy a fiatalok játszanak.
  • Grenzjager
    #1067
    azért nincs mert mártúl korosan semmilyen sikert nem ért volna el, és a válogatottnak sem lett volna jobb vele, így viszont jöttek a fiatalok. Szerintem érthető ha valaki 30 környékén, miután soha semmit sem ért el az életben, sem válogatottként, sem klub labdarúgóként szeretne csak a csapatára koncnetrálni és bajnok lenni...

    amúgy nem nagy veszteség Sándor, de a mostani szitu teljesen más...

    árulók
  • Ramore
    #1066
    ez nem kérdés, de azt hiszem jelen esetben nem erről szól a dolog
  • szanics
    #1065
    Sándor Tamás, akinek több éve nincs kedve a válogatottba jönni?!?!?! Az ilyen ember egy féreg.
  • Ramore
    #1064
    szerintem egyik sem, egyedül a felső hang intése miatt zárkóznak el a válogatottól.
  • szanics
    #1063
    Szerintem mindkettő. Sajnos ebből a szempontból Debrecenben nagyon pocsékok a hangadók (Sándor Tomikával az élen).
  • Grenzjager
    #1062
    na még egy "lem-ondó"

    "Lothar Matthäus szövetségi kapitány eredetileg 5 Fehérvár-játékost jelölt a Floridába készülő bő keretébe - Farkas B., Koller, Kuttor, Simek, Sitku -, ám ma kiderült, hogy maximum négyen utazhatnak a válogatottal. Ennek oka, hogy Farkas Balázs ma lemondta az amerikai túrát, a középpályás családi okokkal indokolta döntését"
  • B0B0
    #1061
    Szerintem biztosan fáradtak is! Ilyen szar magyar iram mellett
  • Ramore
    #1060
    csak ez van benne, vagy szerinted tényleg fáradtak a játékosok? tényleg nem akarnak válogatottak lenni?
  • Takezó
    #1059
    sok patkány :C
  • B0B0
    #1058
    Ez is benne van biztos
  • Ramore
    #1057
    Azt hiszem mindenki félreérti a helyzetet. A Debrecen nem a fáradság és egyéb hasonló ócska ürügy miatt nem engedi el a játékosait, és Mészöly sem olyan nagyon buta, egyszerűen meg akarják buktatni Matthaust! Erről szól a dal!
  • B0B0
    #1056
    Happy Birthday!
  • B0B0
    #1055
    :DDDD
  • Láma!
    #1054
    áz, meg kell javitani:o
  • B0B0
    #1053
    Az egyik chip kiment benne
  • Láma!
    #1052
    jaja,mint pl gera.
    öis biztos cyborg.
    igaz ö sérült volt, szal nem játszott.
    legalábbis ebben a szezonban...
  • B0B0
    #1051
    Ja :D

    A nyugati nívós bajnokságokban biztos cyborgok játszanak és azért bírják a nagy terhelést
  • Tojesz
    #1050
    Szegény Loki játékosok,már 26 meccset játszottak ebben a szezonben.....
    Uhhhhh,borzasztó megterheő lehet nekik
  • B0B0
    #1049
    Egy Sándor Tamás (akármennyi éves is) nagyon jól jött volna a válogatottnak. (Lehet, hogy csak tudja, hogy ő nemzetközi szinten egy nagy nulla mint Illés?)
  • Grenzjager
    #1048
    Sándot Tamás esete más. Őt és Dombit speciel megértem. Ők már voltak sokszor válogatottak, ők is tudják ás tudták hogy nem értek el semmit még akkor, sem a válogatottal sem a Debrecennel. "Korosan" úgy döntöttek, hogy ők inkább már nem lesznek válogatottak és csak a Lokira próbáltak koncentrálni, aminek meg is lett az eredménye, a bajnoki cím. Ők már semmilyen sikert nem tudtak volna elérni a válogatottban, és nem is lett volna velük jobb a válogatott, Így viszont jöhettek a fiatalok a nemzeti csapatba.

    de ez a mostani helyzet merőben más...
  • B0B0
    #1047
    Ott nagyon nagy baj van, ahol egy Sándor Tamásnak könyörögni kell, hogy ugyan lépjen már pályára címeres mezben
  • Grenzjager
    #1046
    Dábrácánbán úgy is semmit sem ér a nemzeti csapat....


    SÁK Á LÁKI ÉRTED ÉLEK ÉN.....
  • Grenzjager
    #1045
    Az egész rohadt hajdúsági bandát kizárnám az NBI-ből.

    "LÁKISTA" MEG SOHA NEM LEHETNE VÁLOGATOTT.

    ha meg egy hajdúsági a nemzeti csapatban akarna játszani, akkor igazoljól el a tyúkólból!
  • Grenzjager
    #1044
    A játékosok megértik a vezetőket


    2005. 12. 07. 11:10



    Halmosi Péter szerint van valami abban, hogy a szakvezetők pihentetni szeretnék a játékosokat, hiszen valóban rengeteg mérkőzés van a csapat mögött.



    Közismert, hogy a honi bajnokság őszi szezonjának befejeztével a válogatott az Egyesült Államokba utazik, ahol három mérkőzést játszik nemzeti csapatunk. Lothar Matthäus szövetségi kapitány tervei szerint nyolc debreceni játékost akart jelölni keretébe, ám a DVSC illetékesei arra kérték a német szakembert, hogy tekintsen el Halmosi Péter, Éger László, Komlósi Ádám és Máté Péter szerepeltetésétől. Matthäus válaszként kirohanást intézett a Loki vezetői ellen, ám a játékosok megértik az elöljárók döntését.
    - Annak ellenére, hogy számomra nagy megtiszteltetést jelent címeres mezben játszani, s magamtól sohasem mondanék le egy válogatott meghívót, teljes mértékben megértem és elfogadom a DVSC vezetőinek döntését, mivel a mi érdekeinket tartják szem előtt – vallja Éger László. – A magyar csapatok közül az őszi idényben a Loki játszotta a legtöbb tétmérkőzést, ráadásul, amikor bajnoki szünet volt, akkor én és több csapattársam is, a nemzeti gárdával készültünk, illetve válogatott meccsen léptünk pályára. Személy szerint több mint harminc összecsapásom volt ebben a szezonban, ami mind fizikailag, mind szellemileg nagyon megterhelt, de nem csak nekem, hanem az összes debreceni labdarúgónak szüksége van a pihenőre. Szellemileg nagyon elfáradtam az év végére, de fizikailag is fel kell töltődnöm a téli szünet alatt. Még egyszer mondom, teljes mértékben elfogadom a DVSC illetékeseinek döntését, mivel azt tartják szem előtt, hogy meg ne sérüljünk, azaz a mi érdekeinket képviselik.
    Ugyanezen a véleményen van a DVSC bal oldali középpályása, Halmosi Péter is.
    - Van valami abban, hogy pihentetni szeretnének bennünket, mert tényleg nagyon sok mérkőzést lejátszottunk - nyilatkozta Halmosi. - Magamtól nem mondanám le a válogatottságot, de a klubvezetés így döntött, én ezt elfogadom.
    Hasonlóan vélekedett Máté Péter is, aki évek óta az U21-es válogatottat erősíti. A fiatal védő emellett szinte valamennyi Loki-mérkőzésen pályára lépett az ősz folyamán.
    - Maximálisan elfogadom, amit a vezetők kérnek - mondta Máté. - Velünk kapcsolatban ők mondják meg, hogy mit kell csinálnunk, mennyit szabad edzenünk, milyen meccseken kell részt vennünk. Így döntöttek, és én ezt tiszteletben tartom, ugyanakkor hozzáteszem, ha úgy alakul a későbbiekben, megtiszteltetésnek veszem, hogy a magyar válogatott tagja lehetek.

    (dvsc.hu)
  • B0B0
    #1043
    Ha egy játékos vonakodna a válogatott meccsekre való elmenetel miatt azt örökre el kéne tiltani tőle. És ha később sírna, hogy remélem, hogy bekerülök, hisz jó formában vagyok, akkor azt kéne mondani, hogy cseszd meg, mehettél volna, de bebizonyítottad, hogy egy kis pénzsóvár seggfej vagy!

    Szerintem is ki van nyalva a seggük. Supkától megkérdezném mennyi a játékosok átlagfizetése a DVSC-nél. Ahhoz képest amit nyújtanak a meccseken, még a minimálbér sem járna nekik!