2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • szanics
    #1802
    Beszélgessünk a Realról? :DDD
  • DJ Bee18
    #1801
    nem unjátok még a magyar foci körüli k*rvanagy szar elemzését? :DDDD Évekig lehet róla beszélni, de semmi értelme...
  • szanics
    #1800
    A közlemény hangsúlyozza: "A két cég változatlanul elkötelezett az OTP-MOL Bozsik Labdarúgó Akadémia további támogatása mellett, így a program folytatásához szükséges összeg mindkét cég részéről az eredeti célokra rendelkezésre áll. Amennyiben a hazai labdarúgás szakmai irányításában és az MLSZ vezetésében áttekinthető és stabil helyzet alakul ki, illetve a program eredeti céloknak megfelelő folytatására minden garanciális feltétel újból biztosított lesz, a két vállalat kész az OTP-MOL Bozsik Labdarúgó Akadémia utánpótlás-nevelési programjának további támogatására."

    Erről sem tanácsos megfeledkezni, erről meg aztán végképp nem:

    "A döntéssel összefügghet, hogy a múlt héten Hortváth Cs. Attila, a Győr-Moson-Sopron megyei elnöke, a korábbi elnökség egyik Bozóky Imrét buktató tagja azt állította: a Mezey György által vezetett edzőképzőközpont az elmúlt öt évben százmillió forintos veszteséget könyvelt el."

    Úgyhogy szerintem nem kéne minden szart Kisteleki nyakába varrni.
  • szanics
    #1799
    Nem. Az ismeretlen tettest a jogban szó szerint használják. Vagyis akkor, ha a tettes ismeretlen...
  • szanics
    #1798
    A többszázmillió forintos tartozás szerinted nem sorolható az anarchikus állapotok kategóriába? Szerintem igen.
  • a.carkey
    #1797
    Az ismeretlen tettes kifejezést a jogban - ha jól tudom - akkor használják, ha nem egy elkövetőről van szó, hanem többről. Kisteleki egyedül nem akkora agy, hogy magában kövessen el dolgokat. Így már rossz a magyarázkodás!
  • B0B0
    #1796
    Ez jó. A feljelentésben ez áll:
    "Amennyiben a hozzám eljuttatott tényállítások valóságtartalma nem kérdőjelezhető meg, úgy Kisteleki István cselekménye bűncselekmény törvényi tényállását meríti ki"

    Kismocsoki meg ezt nyilatkozza:
    "Ismeretlen tettes ellen irányul a feljelentés, így a hatóságok majd eldöntik, hogy ki is az érintett"

    Ez is csak azt szemlélteti, hogy mennyire nem tudott erre mit mondani...
  • B0B0
    #1795
    Ment volna az ő és haverjai zsebébe...
  • B0B0
    #1794
    Durvul a kampány. Amíg az MLSZ-elnökjelöltek közül Genzwein Ferenc csendben figyeli a történéseket, addig Kisteleki István és Pellady Péter között egyre kiélezettebb a harc. Rendőrségi feljelentés az újabb fejlemény. A Szaknévsort vezető, a futballügyekre kritikusan odafigyelő Bodnár György a közelmúltban egy sajtótájékoztatón mutatott olyan dokumentumokat, amelyek – szerinte – bizonyítják, hogy Kisteleki István ligaelnöki minőségében törvénysértéseket követett el, alkalmatlan MLSZ-elnöknek.

    Ezek után lépett Pellady Péter, a másik MLSZ-elnökjelölt.

    A nevével, pontosabban a cége (Pellady Invest AG) nevével jegyzett dokumentumon a következő áll: „Alulírott, Alan Bieri mint a Pellady Invest AG meghatalmazott képviselője, a mellékelten csatolt meghatalmazással igazolt jogi képviselőm útján az alábbi feljelentést teszem ismeretlen tettes ellen (…). Több sajtótermékben megjelent interjú alapján alapos a gyanú arra, hogy Kisteleki István a Profi Liga Kft. és a Magyar Labdarúgó Liga között olyan jogellenes ügyletet hajtott végre, amely alapján a Profi Liga Kft. bankszámlájáról minden valós jogcím nélkül összesen 157 500 000 forintot utaltatott át a Magyar Labdarúgó-szövetség tagszervezetének, a Magyar Labdarúgó Ligának. Amennyiben a hozzám eljuttatott tényállítások valóságtartalma nem kérdőjelezhető meg, úgy Kisteleki István cselekménye bűncselekmény törvényi tényállását meríti ki. Tekintettel arra, hogy Bodnár György állításai olyan bűncselekmény alapos gyanúját veti fel, amelyek közvádra üldözendő cselekmények, tisztelettel kérem a büntetőeljárás elrendelését…”

    Hogy ki ez az Alan Bieri, és egyáltalán mi köze van a magyar futball ügyeihez? Nos, az illető Svájcban él és Pellady Péter cégének egyik alkalmazottja, és ehhez a csúf ügyhöz a neve kellett.

    Amúgy a feljelentés már a Budapesti Rendőrfőkapitányságon van, és ezt megerősítette Schön Péter, a BRFK szóvivője. Lapunk más forrásokból úgy értesült, hogy hasonló esetekben a BRFK három nap tanulmányozást követően dönti el, a feljelentésben foglaltak adnak-e elég alapot arra, hogy vizsgálat induljon.

    Természetesen megkerestük Kisteleki Istvánt is az üggyel kapcsolatban. „Ismeretlen tettes ellen irányul a feljelentés, így a hatóságok majd eldöntik, hogy ki is az érintett – mondta. – Én már korábban is megfogadtam, nem nyilatkozom az ellenfeleimről, és ehhez a továbbiakban is tartom magam.”

    Forrás: NSO
  • [Jakuza]
    #1793
    Ja es meg valami itt van, Kecskés László, az OTP Bank Rt. ügyvezető-igazgató helyettesenek nyilatkozata:

    „Lépésünk fő oka az volt, hogy a jelenlegi helyzetben nem láttuk biztosítottnak azt, hogy a pénz milyen felhasználásra kerül, ugyanis Kisteleki István, a Magyar Labdarúgó Liga elnöke, nem tudott garanciát adni erről, így felfüggesztettük a támogatást. "

    Tehat jo lenne, ha nem terelnel itt Szanics, hogy nem a Kisteleki hibas emiatt.
  • [Jakuza]
    #1792
    Ugyan mar.
    A TV-ben a nyilatkozatot lattam a Hiradoban.
    Indok:
    Peldatlan ami tortenik a Magyar labdarugas keretein belul, nincs valogatott, nincs szovetsegi kapitany, nincs MLSZ elnok, ilyen allapotok mellett az OTP nem hajlando tovabb szponzoralni egy szamara, "anarchikus" allapotban levo tarsasagot.
    Ez volt az OTP szovivo elso harom kijelentese, es teljesen megmaradt bennem az anarchikus kijelentese.
    Szo sem volt masrol.
    A Kistelekit meg inkabb valasszak meg banyaszbrigad vezetojenek, valahol Kamcsatkan.
    Raadasul, ha ezekutan a kis sikkasztasos balheja utan meg poszton maradhat, akkor jobb nem is beszelni arrol, hogy milyen tiszta ugyletek lesznek meg a "kiskiralysaga" alatt.
  • B0B0
    #1791
    Az két cég Kisteleki puccsa miatt függesztette fel a támogatást, nem a Bozóky éra tartozásai miatt. Arra lett volna x éve, amióta tartott. Lehet, hogy Kisteleki uralma alatt majd folytatják a támogatást, de elég kevés esélyt látok rá. Ők eléggé belelátnak az ottani pénzügyekbe és tudják honnan fúj a szél, miért rezeg a haraszt...
  • szanics
    #1790
    Az OTP és a MOL sem Kisteleki miatt, hanem az időközben Bozókyék uralma alatt felhalmozott adósság és a leírtak - bizonytalan állapotok - miatt függesztette fel a támogatását, nyilvánvalóan azért, mert nem látták biztosítottnak, hogy a pénzük oda megy, ahova szánták.
    Sajnos én akkor sem tudnék példálózni a MOL-lal, amelyik előző selejtezőcsoport beli ellenfelünket támogatta felnőtt szinten.
    Amikor Kistelekit elnöknek választják, tovább fogják támogatni a programot. Akkor meg azzal fogsz előjönni, hogy ez is Kisteleki-banda, csak azért csinálták a műbalhét, hogy sikertörténetet csináljanak belőle...
  • Grenzjager
    #1789
    magyarul csak annyi történt hogy el kezdett sikeresen lobbizni az antitelekista társaság...
  • Ramore
    #1788
    Te mit gondolsz arról, hogy a fent említett két válallatnak garancia mezey neve a pénzükért? Egy olyan ember neve, aki miatt ott tart a labdarúgásunk, ahol, és a jövőben is az ő tanítványai nevelik az utánpótlást, ezért borítékolható a sikertelenség.
  • [Jakuza]
    #1787
    Akkor kivel kellene peldalozni ?
    Tudjuk szerinted ez meg sem tortent.


    "
    Az OTP Bank Rt. és a MOL Rt., tehát mindkét névadó szponzor felfüggesztette a Bozsik Labdarúgó Akadémia támogatását. Erről a döntésről juttatott el közleményt az érintett két cég a Magyar Távirati Irodához.

    A két részvénytársaság közös döntéséhez közös indoklást is mellékelt: a magyar futball irányításában jelen pillanatban bizonytalan állapotok uralkodnak, emiatt nem látják biztosítottnak a program sikeres folytatásának feltételeit"

  • Láma!
    #1786
    amig a Mol a magyar utánpotlást támogatja, és amig az az utánpotlás kitüntetést kap az UEFA-tol, addig leszarom hogy még kiket támogat. de persze te megint csak kössél bele ebbe is. a fa*szopo kisteleki meg akkora megtisztulást csinál, hogy a nem kicsit tehetséges fiatalokat is eltakaritja az utbol.
    ez tényleg tud vmit. rohadék kis geci
  • Ramore
    #1785
    Én már azt sem értem, hogy a Mol-nak, és az Otp-nek hogyan lehet garancia a pénzükre mezey mester tevékenysége! Ugyanis ezt nyilatkozták arra a kérdésre, hogy miért is tartják vissza a pénzeket. A Mol helyében én is inkább a horvátokat támogatnám, ez nem is kérdés, üzletileg teljesen érthető. Az amatőrök miért nyalják kisteleki valagát? Ahogyan az csiripelik a madarak, autókat, és nagy pénzeket ígért nekik az a patkány, így aztán támogatják őt töretlenül.
  • szanics
    #1784
    Nem gondolom, hogy azzal a MOL-lal kellene példálózni, amelyik a horvát labdarúgó-válogatottat támogatja...
    Ha már itt tartunk, az ottani vezetők fejétől legalább annyira bűzlik a hal, mint a Kisteleki-érdekcsoportétól.
  • [Jakuza]
    #1783
    Ez lenne a legkisebb baj, hiszen ebben az orszagban nem nagyon jellemzo az, hogy a felsobb korok tiszta korulmenyek kozott jutnanak a vagyonukhoz.Az viszont semmikeppen nem elfogadhato, hogy ezekutan az utanpotlast is tonkreteszik. (Lasd az OTP es a MOL esete, koszonhetoen Kisteleki aldasos tevekenysegenek)
    Olyan melysegekbe sulyesztik a labdarugast a koncon (pontosabban tetem) koruli marakodas altal, ami mar minden teren elfogadhatatlan.
    Egyszeruen erthetetlen a szamomra, hogyan lehetnek ilyen allapotok es miert nem buntetik meg a felelosoket.
    Azt kell olvasnom e dolgok ellenere, hogy az Amatorok teljes mellszelesseggel allnak ki az ilyen pondro mellett.
    Egy normalisan mukodo tarsadalomban, ezeket az embereket, mar regesregen eltavolitottak volna.
    Itt meg kinyaljak a hatsojat.
    Pedig csak azt a kerdest kellene feltenni, hogy ki a felelos mindezert.
    Ez egy egyszeru kerdes, s a valasz meg egyszerubb.
    A fejetol buzlik a hal.
  • B0B0
    #1782
  • [Jakuza]
    #1781
    Persze, hogy jellemzi, eddig milyen nagy baj volt szamara, a papiron atlathatatlan Mattheusi fizetes, ami jogilag nem buncselekmeny, viszont az biztosan elnezheto Kisteleki ur szamara, hogy elsikkasztotta az allami penzeket.
  • szanics
    #1780
    tudom, már mondtátok párszor
  • B0B0
    #1779
    Jellemez téged, hogy kit favorizálsz...
  • szanics
    #1778
    37:0 nekem nem elég
    Kisteleki a király :PPP
    puszika
  • B0B0
    #1777
    Erre sem fog tudni mit mondani.. ;)
  • Grenzjager
    #1776
    tény a tartományi bajnokság nem nagy szám, még a braziloknál sem. (ha jól tudom ez az "állami" bajnokság).

    a lényeg a szövetségi bajnokság! ott mondjuk tök uccsók szoktak lenni
  • [Jakuza]
    #1775
    Tudjuk szamodra az Argentinok,Franciak,Real Madrid elleni egy golos vereseg sem volt szep eredmeny, egy kutyauto Magyar valogatottol.
    Ugylatszik 37:0-ra kell szamodra nyernie valakinek, hogy elismerd, hogy "ja kerem ez mar valami."
    Amugy ha jol emlekszem azt is kfoggal-korommel bizonygattad, hogy a Kisteleki milyen uriember, es bizony o nem akar MLSZ elnok lenni.
    Csak az a gaz, hogy mindenki tudta rajtad kivul, hogy melyik husosfazekra palyazik, a pereputtyaval.
  • McFrost
    #1774
    amíg mi élünk e magyar talajon , addig a focinkon csak sírni fogunk....
  • Ramore
    #1773
    én sem tudom miért van kb 500 topik a sport fórumon belül. majd te biztos megmondod.
  • Ramore
    #1772
    pláne úgy nem, hogy most újra az ő kezükben van a pálca
  • McFrost
    #1771
    nem tom mér téma még Lothar?
  • JackDaniels #1770
    Ha hagyják dolgozni az embert, nem pedig basztatják minden lépése után, akkor hamarosan csak kiderül, hogy ért ahhoz amit csinál. A válogatottnál is voltak pozitívumok, csak sokan becsukott szemmel kiabáltak kígyót-békát a németre. A mi kis válogatottunknál az a helyzet, hogy amit 20év alat szétbasztak a nagyszerű szakembereink, Mezey Gyuri bácsikávl az élen, azt nem lehet 2év alatt helyre hozni. .....ennyi!
  • szanics
    #1769
    Mint tudod és olvashattad is, jelenleg a brazil csapatok a tartományi / állami bajnokságoknál tartanak, ahonnan egy tavaly Libertadores-kupa döntőig menetelő csapatnak illene szép helyen továbbjutnia.
    Az ugyanis az európai Bajnokok Ligája.
    Úgyhogy semmit, attól eltekintve, hogy a 6-0 valóban bárki ellen szép eredmény.
  • B0B0
    #1768
    Kíváncsi lennék, hogy szanics és Taibi barátaink mit mondanak erre
  • Grenzjager
    #1767
    hátja..

    arra emléxem hogy amikor ez a leandro gyerek volt ott a klubnál akkor szívtak mint a torkos borz az állami bajnokságban, de nagyon jól ment (asszem döntős)a libertadores kupában.


    biztos nyugisabbak a körülmények...
  • B0B0
    #1766
  • [Jakuza]
    #1765
    Na igen, meglatszik, hogy nem magyarokkal kell dolgoznia.
  • Ramore
    #1764
    szerintem nem áll meg a sportminiszteri állásig
  • B0B0
    #1763
    Csak, hogy hűek legyünk az eredeti témához