2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • Grenzjager
    #2082
    Az RTL adott 300 millát tavaly
  • Grenzjager
    #2081
    csak a Duna TV állami cég, tehát nem fog sokat fizetni.
  • tormy
    #2080
    Szerintem a Duna TV-nel fog landolni a kozvetites joga, de majd elvalik.
  • Grenzjager
    #2079
    Kistelekiék annyira kretének, hogy még mindig nem tisztázott a válogatott mérkőzések közvetítési joga...
  • Grenzjager
    #2078
    ez egy rossz jel szerintem, az RTL ugye már visszadobta, nekik nem kell az Nb1 közvetítése mivel több ok közül, pl Ferencváros kérdséses indulása miatt, nem látták értelmét. Kisteleki mondta, hogy nem gáz szerintük a közszolgálatin(MTV)a helye. - szerintem is.

    A közszolgálati televízió nem közvetíti a 2006–2007-es idény bajnoki mérkőzéseit.

    mondom, tehát alakul, ha nincs Fradi, senki sem kap közvetítési díjjat, ha nincs közvetítési díj, akkor ezt a tervezett összeget, ki kéne vonni minden csapat tervezett költségvetéséből!! Akkor pedig már nemcsak a Vácnak lenne túl alacsony a költségvetése!! Lehet, hogy szemét vagyok, de ha lúd legyen kövér, annál hamarabb jön a TISZTULÁS! ZÁRJÁK KI az Újpestet, a Honvédot, a REAC-ot, az MTK-t, a Dósgyőrt, a ZTE-t, a Tatabányát, a Haladást is! Tarsoly úrnak meg Szima úrnak meg rendezzen egy klafa kis bajnokságot Kisteleki úr, amit talán a Budapest TV-én Amettka majd közvetít, bár sértés annak a nőnemű lénynek, hogy hogy kistlekikkel említem egy hozzászólásban...
  • tormy
    #2077
    Na ez a baj hogy ilyen emberek benne vannak az MLSZ-ben es az MLL-ben. Ezert nem haladunk semmire.
  • B0B0
    #2076
    Az, hogy minden csapatnál legyen egy téglája az biztos!
  • Grenzjager
    #2075
    Az tudnotok kell, hogy ha Fradi nem indul el az NB I-ben nagyon minimális az esélye, hogy a 2007-08-ban esetleg NB I-es legyen, mert ami papír nem jó, az nem lesz jó akkor sem, mert Mészöly ott lesz, ez a fájó..
    mert ha kiesett volna a Fradi, azt mondom pancserek, de visszajutnak, de így ?? szerintem ezt direkt csinálja a kohhkisteleki hogy még befektető se legyen, és minden csapatnál csak az ő emberei legyenek.
  • B0B0
    #2074
    A #2062-re és #2063-ra:

    El vagytok tévedve dehát mit várhatnék el "elborult" Fradistáktól :) (nyugi ez nem sértés, tisztelem azokat akik kitartanak csapatjuk mellett, enm úgy mint azok akik csak akkor dicsekednek vele ha éppen megy a csapatnak)
    Szóval csak egy tény: tudjátok mikor volt a legtöbb néző a Népstadionban?? Nem Fradi nem Dózsa(UTE) és nem is Kispest meccsen. A Vasas-Real Madridon 109 ezer (!) néző volt!!!! Úgyhogy nem kell nekem az ige a drukker-táborról (17 éve járok meccsre) és tudom jól, hogy a Fradinak valóban több a szimpatizánsa, de aki ténylegesen meccsre látogat az semmivel se több mint az Újpesté vagy a Vasasé...

    Arra meg, hogy a Debrecennek nincs annyi szurkolója, háát ez könnyelmű kijelentés. Jelenleg több ott a néző....

    Mindenesetre csak annyit a végére, hogy különböző balhék miatt több csapatot úgy kizártak mint a pinty, de a Fradit soha. Eladható a bajnokság Fradi nélkül (már amennyire eladható ugye vele is), de tudod mit? Nekem mindegy. Az egész magyar bajnokság egy nagy rakás kula, és miután ez a Kisteleki futtatja a kupit, csak rosszabb lesz. Szóljunk a Sport klubnak, hogy közvetítség az Albán Premier Ligát!! Ott is nagyobb a színvonal! :)
  • B0B0
    #2073
    Ez csak ott hibázik, hogy a fia a Vasas vezetőedzője ( ami ugye örülne az NB I-es indulásnak) na ennyit a pártatlanságról...
  • fradista91
    #2072
    OFF
    Mert megérdemlitek :D
    (Hogy ne csak én ne tudjak aludni :P)
    ON
  • fradista91
    #2071
    Licencügy: Mészöly Kálmán az újjáalakuló bizottság tagja


    Mészöly Kálmán (képünkön) a Sport1 televízió Zuhanyhíradó című műsorában csütörtök este elmondta, hogy tagja a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elsőfokú licencadó bizottságának.

    Az MLSZ a testület tagjainak kérésére nem hozta nyilvánosságra, hogy kik bírálják el a klubok licenckérelmeit.

    A szövetség hivatalos honlapján található licencszabályzat értelmében a testület tagjainak elfogulatlannak kell lenniük. A 3.4.2-es pont így rendelkezik: „testületi tag nem elfogulatlan, ha ő vagy bármely hozzátartozója (Ptk 685. paragrafus) valamelyik NB I-es labdarúgó klub tagja, részvényese, üzletfele, szponzora vagy tanácsadója, vagy azzal bármilyen érdekeltségi viszonyban van.”

    NSO
  • Grenzjager
    #2070
    Helmeczy László és Nemes Ferenc mellett Mészöly Kálmán a harmadik tagja a Magyar Labdarúgó Szövetség elsőfokú licencadó bizottságának.
  • Grenzjager
    #2069
    100%
  • [Jakuza]
    #2068
    Csakhogy nem ez a problema.
    Hanem murendrakas folyik.
    Most nem tudom azert e , mert a kismocsoki Ujpest parti e vagy sem, de az biztos hogy alindokokra hivatkozik es megkerulve akarja a dontobizotsagot a Ferencvaros indulasi jogat megvetozni.
    Ugyanazt csinalja, mint amikor a regi elnok helyet elakarta foglalni.
    Mi az, hogy az apparatus megadja az indulast, de az elnok egyszemelyben hatalyon kivul helyezi a dontest ?
    Talan Sztalin kep fugg a falan ? Van ennek hivatalos modja olyan helyeken, ahol nem a simlisseg a fo modi.
    Van felulvizsgalati kerelem stb.
    Itt meg kizarta a dontobirosagot a valos munkajabol.
    Egyszeruen ez nonszensz.Ezek a tiszta allapotok amit igert.
    En meg azt mondom, ez a legmocskosabb dolog, aminek egy demokratikus testuletben meg veletlenul sem szabadna elofordulnia.
    Amondo vagyok a kismocsokinak kellene az osszes jogat megszuntetni es eltavolitani a Magyar labdarugas eletebol.
    Minimum ennek kellene lennie az elso beavatkozasnak, hogy tiszta legyen a focink, aztan a pereputyaval is ugyanezt kellene eljatszani.
    Gondolok itt pl a Meszolyre, aki szaktanacsado es akinek a tudomanya abban merul ki , hogy kell inni a kisfroccsot es hogyan kell hozza karomkodni.
  • Grenzjager
    #2067
    csakhogy az MLSZ nem engedi az amatőr labdarúgást sem !!!

    lásd VÁC -> kizárás indoka, túl alacsony a költségvetés, tudni kell a váci csapatról, hogy majdnem a fele amatőr, vagy is főállásban dologzik valahol, még jó hogy egy ilyen klubnak nem nagy a költségvetése, miért lenne akkor több milliárd??

    ott van a Tatabánya, aminek eddig a legalacsonyabb volt, és lám ahhoz képest milyen jó csapatot raktak össze...
  • Gabe18
    #2066
    Én a következő véleményen vagyok.
    Rendben,ha nincs minden egyes papir,igazolás,stb rendben,akkor zárják ki a Fradit.Mondjuk azt hogy itt ez a pont,innentöl kezdve mindent a törvények,és előirások szerint csinálunk a magyar futballban,nem lesz kivételezés senkivel és semmiért,bezárjuk a kiskapukat.De akkor innentől ez legyen igy.Ebben az esetben szerintem max 5 éven belül eljutunk oda hogy csak amatőr szinten lehet nálunk labdarúgó bajnokságot rendezni.De ha ez a tisztaság,törvényesség ára,akkor szerintem még ez is megéri,majd idövel visszatérhetünk a profi szintre,de az nem ma lesz.
    Viszont.Azért ne zárják ki a Fradit most,hogy aztán lobogtassuk az erről szóló papírt az EB rendezési pályázaton,mondván nem csak az olaszoknál van rend és fegyelem,hanem lám nálunk is,aztán utánna minden marad a régiben,és mindent ugy intéznek ahogy és akinek éppen a legjobb.
    Szóval döntsék el a kedves vezetők hogy milyen utat akarnak bejárni,és asszerint döntsenek már most is.
  • Láma!
    #2065
    hülyeség amit irtál... azt bezzegnem irtad,hogy mennyien vannak kinn ha a fradinak megy a szekér...
    lásd 95', akik akkor fradisták voltak, ma is azok, csak épp egy fradistának mindig nagyobb az elvárása a csapattal szemben mint egy vidisnek, zetésnek, vagy lokistának, ezért nem járnak annyian a meccsekre, de meg lehet nézni, idén amikor a fradi szinte kiesö volt, akkor is kinnvoltak átlag 3000ren, ami még joval több mint sok hazai csapatnak. és a fradinak nem csak itthon, hanem külföldön is rengeteg szurkoloja van.
  • Grenzjager
    #2064
    Olaszországban pedig BUNDA VOLT!! AZ olaszok csaltak, csalnak és csalni fognak, ez a vérükben van, ilyenek a digók, nem bántani akarom őket de tény... nem véletlen hogy a legtöbb bunda a világon ott volt! JAA és a JUVE 2 bajnoki címet vásárolt magának!! NYILTAN!!!
  • Grenzjager
    #2063
    NB II-be???

    akkor már én azt mondom, hogy ha a magyar focinak nincs szüksége a Fradira, akkor többet ne is nevezzen be se az NB I-be, se az NB II-be, inkább a szlovák vagy a szerb bajnokság, és örüljön minden fradista ellenes kohnkistelekiseggnyaló,

    Fradi nélkül biztos jobb lesz a magyar foci, biztos jobb lesz a válogatott és az utánpótlás is.... bravó

    a látszat csalóka, hogy a Lokinak nagyobb a támogatottsága... hömmm


    A Fradi eladható, és mindig is a legeladhatóbb csapat lesz a TV-ben! ezen semmi sem fog változtatni, ha a Fradi kizárják, akkor már röhejes lesz az egész...
  • [Jakuza]
    #2062
    Ez azert kicsit sem igaz mar regota.
    Mar nagyon regen nem kiveteleznek vele, sot..
    Raadasul, az sem fedi a valosagot amit mondasz, hogy pl a DVSCnek nagyobb a tamogatottsaga, mint az FTCnek.
    Az csak egy latszat, amit latsz, hogy mennyien mennek ki egy merkozesre.
    Egy DVSC sose fog kibujni az arnyekabol, marad neki az Alfold es kornyeke, de az FTC-nek egesz orszagban van multja,jelene es talan jovoje is.
    Kivancsi vagyok, hogy ha rendes foci lenne itthon (rendes viszonyokkal) mint mondjuk 25 eve, ki akarna menni a DVSCbe jatszani, ha lenne egy jo gazdasagi alapokkal rendelkezo FTC.
    Gondolom aki debreceni es akinek az apja beleverte, hogy fiam ez a csapat az igazi.
    Pedig nem az.
  • B0B0
    #2061
    Nem fogsz ezért szeretni, de én igenis azt szorgalmaznám, hogy, a Fradit basszák ki az NB II-be! Mindenkinek tele van a töke azzal, hogy a Fradival mindig kivételeznek, majdnemhogy törvénybe van foglalva, hogy a Fradi nélkül nincs bajnokság! A vízcsapból is már Fradi folyik és semmmivel sincs nagyobb szurkolótábora mint bármelyik nagyobb vidéki klubnak. Amikor a DVSC bajnok lett folyamatosan teltház volt, amikor a Diósgyőr feljutott már az NB II-ben (!) 16-18 ezer néző volt, amióta a Vidinek megy ott sincs kevesebb, csak most felújítják a lelátót és Zalaegerszegen is majd 20 ezer néző van ha megy a csapatnak.

    De a végső konzekvencia számomra is az, hogy vicc ami itt történik foci címén. Tessék: az olaszoknál meg merték lépni, hogy egy Juventust (!) kibasztak a B ligába -30 ponttal ami ugye garantálja, hogy egyhamar nem jut fel. Ezért is nyerik meg az EB pályázatot. Ne is nyerjük meg mi, mert akkor ez rohadt Kisteleki örökre bebetonozza magát az elnöki székbe. UGYANAZT CSINÁLJA MINT EDDIG: ÖSSZE-VISSZA HAZUDOZIK!!!
  • tormy
    #2060
    Azt hiszem, egyet kell hogy ertsek egy elottem szoloval, mar nem tudom ki volt az de....olyasmit irt hogy az egesz magyar focit amator szintre kellene degradalni par evre, az osszes vezetot kivagatni, a jelenlegi focistakat csak ugy alkalmazni ha valamilyen teljesitmenyt nyujtanak, beinditani egy normalis labdarugo kepzest, akar kulfoldi szakemberek segitsegevel, es mondjuk azokkal a fiatalokkal elkezdeni ujra egy profi bajnoksagot. Ez csak igy menne, kulonben sosem fog semmi valtozni, akkora mely godor szarban vagyunk mi itt foci teren mar.
  • Grenzjager
    #2059
    Na ez az, az ilyen senkiházik mit tudnának tenni ?? mond egy poént a Hetimocsokban?
  • Monoton
    #2058
    Farkasházy Tivadar :_SAFFFAS:_F
  • [Jakuza]
    #2057
    Szineszek,politikusok, sportolok es sorolhatnam.
  • Grenzjager
    #2056
    mennyire prominens ??

    kikre gondolsz?
  • [Jakuza]
    #2055
    Vigyazz azzal, hiszen meg mindig az FTC-nek van a legnagyobb szurkolotabora, raadasul nem akarmilyen prominens szemelyekkel.
  • Grenzjager
    #2054
    Szerintem ebbe ne bíz, ez nem Olaszország, ahol blokáddal, 4 ezren ketté választják Olaszországot a firenzeiek !!


    Mellesleg nyáron forradalom ??? Ki halott még ilyet...
  • [Jakuza]
    #2053
    Kivanom, hogy zarja ki a Ferencvarost es akkor tuti kiebrudaljak az MLSZ elerol,mert ami nepharag lesz utana azt nem teszi tobbet zsebre.
  • Grenzjager
    #2052
    Nem értem én már ezt az egészet, pedig komolyan, energia befektetéssel megpróbáltam, napokig ment is, még tán bizonyos szálakat is ki lehetett bogozni... de most....

    "Egy ország labdarugása, és azt körülvevő közeg, hűen tükrözi a képet az ország társadalmáról"

    ..képzeljünk el egy Ferencváros nélküli létet. Ezt tudja minden lila, lokista..stb, hogy a Fradi nélkül nem csak mi, hanem ők is szegényebbek lesznek.

    A harang értük is fog szólni!

    Amennyiben nem indulhatunk el az NB I-ben, egyfajta kihívásnak kell felfogni, akkor EL KELL INDULNI vagy az osztrák, vagy a szlovák, vagy a szlovén, vagy a horvát, vagy a SZERB (igen így csupa nagy betűvel, nem komálom őket de ezt a szarházi kohnkistelekibrigádot...) BAJNOKSÁGBAN. Bármelyikkel a Ferencváros csak jobban járhat.

    Mert szerintem fel kell készülni a legrosszabbra

    ... volt egy ítélet amit visszavontak, majd nyomásra visszavonták a visszavonást, hogy a visszanonásukat a visszavonással hatálytalanítsák. körülbelül..... MAGYAROSZÁG 2006 !!! Ez beszarás!!
    lényeg hogy nem szaroznának ennyit, hogy ha nem lenne erős az az érdekcsoport ami a Fradi kizárásáért (-> tulajdonképp: el nem indulásáért) lobbizna.
  • [Jakuza]
    #2051
    Hat ez kesz.

    NSO:
    MLSZ: visszahívták a másodfokú licencadó testület tagjait

    Mi van ennyire bogyeben van a Kisfenekinek az FTC ?
    Inkabb kiebrudalja azokat, akik megadtak az indulasi jogot ?
    Ezek azok a tiszta allapotok amiket igert.
    Hat ehhez csak gratulalni tudok.
  • B0B0
    #2050
    A hétfői licencadó bizottsági döntésre reagálva:

    "A Vasasnál megdöbbenéssel hallották, hogyan s miként zajlott a hétfő estére összehívott UEFA-licencbizottsági tanácskozás. Az ott elhangzott vitáról, kiabálásról még bizonyára többen elmondják majd véleményüket, de ez persze már aligha változtat a helyzeten. Vancsa Miklós ügyvezető a fellebbviteli bizottság szerinte meghökkentő pálfordulásáról és döntéséről a következőt mondta: „Tévedésben van Kisteleki István, ha azt gondolja, hogy a gondok asztal alá söprésével, néhány csapat már-már törvénytelen támogatásával rendet, fegyelmet sugall az UEFA-nak, és így elnyeri az Eb-rendezés lehetőségét. Hát nem! Elég csak az olaszok példáját nézni. A Vasas kiesett, nekünk a másodosztályban a helyünk, de ugyanott lenne a pénztelen, különböző papírokkal operáló, csődszerű gazdálkodást folytató csapatoknak a helye is. Amúgy tisztelem az MLSZ-elnökség tagjait, és arra figyelmeztetem őket: mindenképpen vegyék rá Kisteleki Istvánt, ugyan mesélje már el, mi történt a licencbizottság tagjaival, hogy néhány nap alatt úgy változtatták meg a megfellebbezhetetlen döntésüket, hogy semmi sem változott.”

    Dr. Kamarás Péter, a Vasas jogásza szinén csodálkozva értesült a testület újabb döntéséről:
    „Az elmúlt hónapok alapján állíthatom, hogy a jogi szabályozás az MLSZ-ben nincs rendben, különböző érdekek mentén tulajdonképpen bármilyen szabály áthágható. Ezért megfontolandó, hogy felsőbb fórumhoz forduljunk. Hangsúlyozom, nem csak a Vasas érdekében…”

    Bíró Péter dühöng – talán meg lehet érteni
    Bíró Péter, a Lombard-Pápa Termál FC tulajdonosa súlyos vádakkal reagált:
    „Vérlázító események történnek, s ezúton is kérem Kisteleki Istvánt, adjon magyarázatot arra, hogy a licencbizottság, amely első, majd másodfokon nem adott rajtengedélyt a Ferencváros és a Vác csapatának, miért változtatta meg jogerős döntését. Persze pontosan tudom, súlyos beavatkozás történt. Először azt gondolta Kisteleki úr, elég, ha a csapatok fellebbeznek a kizárás ellen, ám a törvény ezt nem tette lehetővé, így maradt a második variáció. Az MLSZ elnöke gyorsan összehívta a licencbizottságot, és hatalmi szóval rábírta a tagokat, változtassák meg korábbi döntésüket. Ha azt mondják a kizárások után, a Pápa a másodosztályban marad, azt tisztességes eljárásnak tartottam volna. Kíváncsi leszek az UEFA illetékeseinek a véleményére, hiszen az MLSZ elnökének normális esetben nem lehetne beleszólása a testület működésébe. De ő túl messzire ment, s tudom, hogy az MLSZ elnökségében lesz néhány becsületes ember, aki nem vállal közösséget az effajta diktatórikus módszerekkel. Ezután a végsőkig elmegyünk az igazunkért, s ha emiatt kerül veszélybe az Eb-pályázatunk, ne minket szidjanak, hanem Kisteleki Istvánt, aki ilyen helyzetet teremtett.”"

    Forrás: www.nso.hu
  • Grenzjager
    #2049
    Most nézem mekkora röhejes.....

    GARICS GYÖRGY OSZTRÁK u21-es VÁLOGATOTT !!!

    KÖSZÖNJÜK MLSZ!!!

    és akkor Sepsi(Rennes), Szabó(Dinamo II) ne is említsük..... kretének, ami az olaszoknak jól megy (argetín olaszok honosítása, az nálunk sehogy, sőt, tőlünk mennek inkánn ausztriába)
  • Grenzjager
    #2048
    lemond majd kisteleki ha a FIFA világranglistán százon kívűlre kerülünk, szerintem nem, most 84. vagyunk
  • Grenzjager
    #2047
    jobb is neki ott...
  • tormy
    #2046
    Hopsz kimaradt a link:

    http://www.nemzetisport.hu/cikk.php?cikk=117357
  • tormy
    #2045
    Nem tudtam hova irjam a hirt, de azt hiszem itt talan jo helyen lesz:
    [Nem talaltam jobb topicot ehhez]

    Tehat a hir:
    Laszlo Csaba lett az Ugandai valogatott edzoje.
  • Takezó
    #2044
    holtteste? 8-)
  • NeoMaN
    #2043
    Tudtommal megvan az egyik hullája a dunából...