2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • Veriga
    #2122
    Jakuzának igaza van! Sajnos.
  • [Jakuza]
    #2121
    No comment.

    Jakuza
    "Latom nem erted.
    Kadar "ur" volt a Vasas legnagyobb szurkoloja es jotevoje."

    Valasz Bobo
    El vagy tévedve

    Legalabb elismerned, hogy hulye vagy meg a csapatod tortenelmenek ismeretehez is.
  • B0B0
    #2120
    Továbbra is szánlak csak, homály van előtted! Kár is lenne bármit elmagyarázni neked, úgy látszik a mai világ túl összetett neked
  • [Jakuza]
    #2119
    LOL.
    Kibujt a szog a zsakbol.
    Ha nem tamogatna a part, mind gondolsz a politikusurak, miert adtak nekik a berleti jogot 50 evre egy forintert ?
    Es szand inkabb magad, hogy igy indulhat a csapatod el, hogy a Vasas semmit nem tett erte, mindossze egy masodosztalyu csapat csak a Meszoly fele svihakoknak koszonheti, hogy indulhat az elso osztalyban.

    Ad 2.
    Es ki mondta neked, hogy en Ferencvaros szurkolo vagyok ?
    Oreg amirol halvany fogalmad sincs arrol ne irj, inkabb ismerd el, hogy nem volt igazad.
    Kadar Janosnak igenis volt koze a Vasashoz, de te meg ezt sem tudtad dacara annak, hogy 20 eve klubtagja vagy.
    Szegyelhetned is magad erte.

    Jakuza
    "Latom nem erted.
    Kadar "ur" volt a Vasas legnagyobb szurkoloja es jotevoje."

    Valasz Bobo
    El vagy tévedve

    Nem, nem vagyok eltevedve, tanuld meg a klubod tortenelmet, aztan lehet szovegelni.
  • B0B0
    #2118
    Akkor ezt hallgasd meg barátom:
    A Vasast egészen a 60-as évek elejéig támogatta a párt, utána abszolulte elfordult tőle a vezetőséggel való összetűzések miatt, sőt a 80-as években kifejezetten hátráltatta azt. A rendszerváltás után a Vasas a fociélet fekete báránya lett, mert az 50-es évek szoros kormánykapcsolatát a legtöbb ember nem tudta elfelejteni....

    Nem tudom ki mit nem tud, az bízvást állítom, hogy neked sok közöd nincs a Vasashoz úgyhogy nekem ne nyomjál igéket a Vasasról akinek én már 20 éve klubtagja vagyok mert te neked fogalmad sincs mi megy odabent. Ha tényleg azt hiszed, hogy a Fradit azért zárták ki, hogy a Vasas elindulhasson akkor csak szánni tudlak, mert nem vagy több mint azok a Fradisták, akik minden meccs után tönkretesznek valamit a városban és az ott lakó emberekben

    Ne próbálj többnek látsznai mint amennyi vagy!
  • Grenzjager
    #2117
    jha, ennyire nem vágtam...
  • Veriga
    #2116
    Sziasztok! Láttátok a tegnapi Váci kenyérfényesítők-Paksi Lóerőmű "összecsapást"? Ezért nem érdemes vitatkoznunk
    egymást ócsárolnunk nagy terveket szövögetnünk, nappal
    álmodnunk! Teljesen magam alatt vagyok ilyen nincs ez
    nem igaz!
  • [Jakuza]
    #2115
    Te vagy eltevedve.

    http://www.vasassc.hu/index.php?CntID=05013&&i&action=print

    "A 40-es évekre tehető a Vasas és a párt szorosabb kapcsolatának kialakulása. A Magyar Kommunista Párt koncepciója szerint, a sporton keresztül lehet tömeget megnyerni. Tervükben, egy munkásklub kiemelt támogatása szerepelt. A választás a Vasasra esett, 1946-ban valósultak meg az elképzeléseik. A támogatás nem csak pénzbeli segítségnyújtást jelentett, hiszen ekkor kapott a klub székházat, és az MKP által a Vasashoz került a Pasaréti úti hatalmas sportterület. A klubban betöltött pozíciókat szintén az MKP tagja „uralták”. (A klub elnöke ekkor Kádár János volt...)

    http://www.foci.hu/teljeshir.php?hid=10908

    "A Vasas labdarúgócsapata az idei bajnokságban egyelőre csak vergődik, s bár a hét végén az angyalföldi tizenegy begyűjtötte első győzelmét, az egyesület körül nem csitulnak a viharok. A stadion ütött-kopott, a lelátók konganak az ürességtől. A még kitartó törzsszurkolók már csak abban bíznak, hogy váratlanul felbukkan egy pénzember, aki megmenti Kádár János kedvenc csapatát."


    Lehet Mea Culpazni.
    Ha valamit nem tudsz, legalabb ne akard megmagyarazni.
  • B0B0
    #2114
    El vagy tévedve
  • [Jakuza]
    #2113
    Latom nem erted.
    Kadar "ur" volt a Vasas legnagyobb szurkoloja es jotevoje.
  • Grenzjager
    #2112
    Kádár-korszak???

    ugyan kérem....


    ilyen még Rákosi alatt sem volt, akkor nem merték....
  • [Jakuza]
    #2111
    Hogy miert kellett csesztetni a Vacot ?
    Elmondom, mert ha valami folytan megiscsak engedelyezniuk kellett volna az FTC indulasat, akkor valamelyik mas csapatot kikellett volna zarni, hogy a kamerad Vasas csapata indulhasson az NBI-ben.
    Ilyen egyszeru a keplet.
    Bekoszontott a Kadar korszak mindenteren, mit varsz.
  • B0B0
    #2110
    Tudod az a baj, hogy a legtöbben így gondolják, de a vezetőknek abban semmi üzlet nem lenne :(
  • tormy
    #2109
    Egyetertek, az egesz magyar focit vissza kellene minositeni amator szintre addig, ameddig nem rendezodnek a viszonyok es nincs legalabb 12 normalis gazdasagi helyzetben levo egyuttes, europai kozepszintu jatekosokkal legalabb. Ez igy ertelmetlen ami most van.
  • B0B0
    #2108
    Na az tényleg vicc volt, amiért a Vácot nem akarták engedni
  • Grenzjager
    #2107
    de ha az lenne akkor miért kellett csesztetni szegény Vácott????

    ugye az volt az ok, hogy kevés az összkiöltségvetése....

    még jó hogy... egy olyan csapatnál ahol sok amatőr is lesz, aki szépen meló után mennek le edzeni egyet, mindennap...hétvégén meg meccs...

    Ha jól tudom tavaly a Tatabányénak volt a legkisebb az éves összköltségvetése 120millió ft körüli
  • B0B0
    #2106
    Én csak egyet mondok: amatőr liga!
  • Grenzjager
    #2105
    egy 8-10 csapat lesz majd nagy gondban januártól, ugyanis januártól nem fogja engedni az EU, hogy önkormányzatok, kvázi állami intézmény adjon pénzt, gazdasági versenytársaságoknak. Ez annyit jelent, hogy az önkormányzatoknak ki kell szállni a fociban, mert ugyi nem fair hogy az egyik csapatnál az állam 50Mft-tal a másiknál meg 200Mfttal jelenik meg....., vagy furfangosan kell támogatni, papíron nem.... Ez spéci a Fradit nem nagyon érinti, de a ZTE, Pécs, Vác, Paks, NBII-es nagycsapatok Nyíregyháza,Haladás, Kecskemét tutkó nagy bajban lesznek. Eleve gáz lesz a lilák, és a DVTK adóssága...csak átütemezve lett decemberre..vagyis az most papíron nem létező adősság de csak decemberig nem létezik...

    szinte csak a Győr, Fehérvár és a Loki van rendben, tartozások itt is vannak, de nem említhetőek egy lapon a Fradiéval...

    Kijelenthető hogy nagy az állami Vasas lobbi, biztos a "világ proletárjai egyesüljetek" elve alapján...
    ugyi a Vasas 50 évre 1ft-ért kapta meg ingatlanjainka a vagyonkezelői jogát (nem csak Fáy utca, hanem Folyondár utca és Budán az egész Pasaréti sportkomplexumot (rgo a fáy utcai kínai piac is a vasast gazdagítja már??), a Fradinál semmi ilyenről nem beszélhetünk...
  • B0B0
    #2104
    De az tény, hogy nem mind, de elég sok
  • B0B0
    #2103
    Meg Vasas, meg Honvéd(igaz, nekik visszavonták)...
  • Grenzjager
    #2102
    "Fradistáknak meg most olyat kell átélnetek, amit más csapatok szurkolói már mind átéltek, csak ti nem tudjátok még kezelni a szitut. Ez van..."


    Ez igy nem okés.... MIND ÁTÉLTEK????


    Más csapat ilyet még nem élt át, mivel más csapatot eddig nem zártak ki max a Szeged, meg Akasztó FC:)
  • Grenzjager
    #2101
    A Debrecen most nagyon rendben van, van ott zsé..

  • B0B0
    #2100
    A kulcsszó: rossz genya vezetőség
  • B0B0
    #2099
    Felőlem a Debrecent is kizárhatják, meg az Újpestet is, meg akit akarsz, az lett volna a tiszta ha mind a 6 csapatot kizárják, akiket még az elején felsoroltak. És hogy utálom a Fradit, azzal nem vagyok egyedül, nektek Fradistáknak meg most olyat kell átélnetek, amit más csapatok szurkolói már mind átéltek, csak ti nem tudjátok még kezelni a szitut. Ez van...
  • tormy
    #2098
    Oszinten szolva, en nem tudom felfogni hogy mi lehet itt nalunk. Marmint...az osszes orszagban nyereseges egy klub, mindenhol arra torekednek hogy minel jobbak legyenek, oriasi penz van a jo fociban. Nalunk minden a forditottja, az osszes klub eladosodik/eladosodott, mindenki szarik bele mi van a focival, a nezok elpartoltak a sportagtol teljesen, stb.
    Hogy erre miert volt szukseg, vagy ez hogyan alakult ez ki....erre nincs valasz..
    Ebbol a godorbol nem tudom hogy lehet kimaszni. Olyan mintha egy artezi kut aljan lennenk mindenfele eszkoz nelkul amivel ki lehetne maszni.
  • [Jakuza]
    #2097
    Majd ha a Debrecent is igy mellekvaganyra teszik, akkor az a vegeredmeny is legyen neked szimpatikus.
    Ugyanezt az eljarast kivanom nekik is,csak hogy erezd milyen erkolcsos az ilyen dontes.
    Szoval amit irsz az nem kifogas. Egyszeruen Ferencvaros utalat.
    Milyen gondolatok kellenek ahhoz, hogy a procedura az vicc, de olyan szimpatikus nekem az, hogy kizartak egy csapatot, mert FTC a neve ?
    Rohej.
    Mi jon meg itt ezutan ? Ez az ember egyszer is csinalt valamit szemtol-szembe ?
    Itt latszik, hogy mekkora genny es milyen alattomos egy foszer.
    Szerintem lassan akar indulhatna a miniszterelnoki posztert, mert oda valo, a tobbi "gerinces" ember koze........
  • Grenzjager
    #2096
    nekem pont azért nem szimpatikus mert akkor egy csapattal korrekt módón jártak el 8-10el pedig nem??
  • B0B0
    #2095
    Nem voltam, hogy korrekt volt, az egész döntési procedúra vicc volt, nekem csak a végeredmény szimpatikus
  • Grenzjager
    #2094
    mi az indok, az hogy vanb tartozása a Fradinak??? a Fél NBI-nek van tartozása!!
    mi az hogy a másodfokú határozat után hoznak új másodfokú határozatot, ezt sem értem... szal Kisteleki most sem volt korrekt, mint mindig, és a Fradi ezt nem érdemelte
  • B0B0
    #2093
    Szívből gyűlölöm Kistelekit, de ez volt az első normális művelete
  • [Jakuza]
    #2092
    Csak gratulalni tudok ezeknek a hanyadek embereknek, de legalabb elerte a Kismocsoki, hogy a spanja (Meszoly) csapata a Vasas indulhasson az elso osztalyban.
    Ezek aztan a tiszta es atlathato viszonyok amiket a gyoker igert.
  • Gabe18
    #2091
    Őrület...
    Ami a világ legtöbb országában az egyik legnézettebb műsor,amiért a legtöbb helyen szabályos harcot folytatnak a tv csatornák,az nálunk eladhatatlan.
  • tormy
    #2090
    Hm azt hittem hogy joval kevesebben neztek a meccseket, akkor tevedtem.
  • fradista91
    #2089
    És ez mostmár csak csökkeni fog.
    Főleg hogy már most az első tízben nincs egy 2005/06os bajnoki meccs.
  • Grenzjager
    #2088
    Az elmúlt két év legnézettebb magyar mérkőzései
    1. 2004. 04. 24. Magyarország–Brazília (barátságos mérk.) 2 786 814 fő
    2. 2005. 08. 14. Puskás-válogatott–Real Madrid (barátságos) 2 028 494
    3. 2005. 03. 30. Magyarország–Bulgária (vb-selejtező) 1 981 614
    4. 2005. 08. 09. Manchester United–Debrecen (BL-selejtező) 1 914 922
    5. 2005. 09. 07. Magyarország–Svédország (vb-selejtező) 1 884 735
    6. 2006. 05. 30. Anglia–Magyarország (barátságos) 1 746 782
    7. 2005. 08. 24. Debrecen–Manchester United (BL-selejtező) 1 674 903
    8. 2005. 09. 03. Magyarország–Málta (vb-selejtező) 1 473 009
    9. 2005. 08. 17. Magyarország–Argentína (barátságos) 1 411 190
    10. 2004. 09. 04. Magyarország–Horvátország 1 370 299
    …13. 2004. 05. 27. Debrecen–Ferencváros (bajnoki mérk.) 1 341 781
    …17. 2004. 10. 17. Újpest FC–Ferencváros (bajnoki mérk.) 915 234
    …20. 2006. 02. 26. Ferencváros–FC Fehérvár 845 139
  • Grenzjager
    #2087
    tehát kevesebb pénz kapnak a csapatok, mint amivel kalkuláltak, és még kevesebbet, ha nincs benne a Fradi, ugyanis nemcsak azok a csapatok kapják a zsét akik tv-s meccset játszanak. Lombard BíróTeam már csődbe ment volna akkor... Az egészet csomagban eladják, és a zsét szinte elosztják 16fele, akkor is ha a Fradi 10 tv-s meccset játszik, mert ők nem a Fradi meccsért fizetnek, hanem az NB1 közvetítési jogáért, és a szereksztőségben döntik el, hogy melyik meccsket adják. na most ha ebből az egészből kivesszük a Fradit...
  • tormy
    #2086
    Az biztos hogy a Duna nem fog sokat adni erte, de ugye a magyar bajnoki meccsek nezettsege sincs az egekben, es akkor finom voltam.
  • fradista91
    #2085
    Tiszta káosz van most (is) a Magyar Labdarúgásban...
    A Fradi nélküli NB1-et még a határon túliak sem fogják nézni, tehát Duna TV is szépen lassan lemondhat a közvetítési jogok megszerzéséről...

    Ha nem indulhat a Fradi, akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba, szüntessük be az NB1et, mert ennek így már nincs értelme... Fokozatosan fognak elszegényűlni a csapatok, romlik majd a színvonal (lásd: uefa kupa ELŐSELEJTEZŐ: ute-vaduz 0:4)

    Kezdjük előről az épitkezést, hogy unokáink ne az 50'es évek Aranycsapatának híreiből tudják csak mi az a Magyar Foci! HAJRÁ MAGYARORSZÁG! MEGTISZTULÁST!
  • Grenzjager
    #2084
    de ezt most fordítva is lehet egy szó szerint alulról (NBII) jövő kezdeményezés lehetne...
  • B0B0
    #2083
    Nem a klubotkat kéne lecserélni hanem a vezetőket és aztán a játékosokat