103
  • Epikurosz
    #103
    ok, akkor lég-lég raketta. vagy egy sahab-1-es :-))
  • Falcon87
    #102
    3000m
  • Epikurosz
    #101
    stinger rpg
  • Falcon87
    #100
    ték D:
  • Falcon87
    #99
    ja:D
  • Sir Ny
    #98
    Red Alert 2 4ever!
  • Falcon87
    #97
    Hat kilométer magasra ,,elvisz" az rpg?:D
    Olvasd már végig a hszeket.
  • Epikurosz
    #96
    a rpg-nek mindegy.
  • Falcon87
    #95
    Tévhit, okoskám. Hidrogénnel töltött léghajókat már hetven éve nem használnak :)
  • Adenoma
    #94
    1 bazooka, és vége :)
  • irkab1rka
    #93
    Amugy valaki itt felvetette a harci alkalmazás egy adott aspektusát, amiről nekem az jutott eszembe, hogy ha már negyon mérethasonlóságot kerestek, tessék van:

    anyahajó és a kisérő cirkálók.

    De széllitásra használni tényleg célszerűbb.
  • irkab1rka
    #92
    nem star wars, hanem C&C2, Yurij's revenge.
  • sz4bolcs
    #91
    Baluban a kalózoknak ...Kardács elvtársnak volt ilyenje!!!
  • sz4bolcs
    #90
    Rohadt protoss megint támad a carrierrel.
    Yamato gun töltve. :-)
  • Deus Ex
    #89
    Rákérdezek, mert határozottan harmincra emlékszem. Valóban nincs különösebb értelme, az amerikai műholdvadász programon kívül nem is jut eszembe efféle repülési profil hasznos alkalmazása. De ez a program is kísérleti, tehát a lényegen nem változtat.
  • NEXUS6
    #88
    A 21-es F13 változatának volt asszem a legmagasabb statikus csúcsmagassága: 19-20 Km.
    A dinamikus szerintem se érte el a 30-at.
    Kísérleti repüléseket leszámítva sehol a világon nem szóakoznak ezzel a dimakus csúcsmagassággal.

    A többi változat ennél kevesebbet tudott, mert rájöttek hogy felesleges, mert megváltoztak a repülők harci alkalmazásának a szabályai.
  • repro
    #87
    Aki még mindig le akarja lőni:
    Nem fog közvetlen háborús zónában repkedni.
    Gondolom már elképzeltétek a sötétvörös eget, lent a földön pásztáznak a légvédelmi ágyúk, vadászgépek suhannak össze-vissza és magasan a konvojból lomhán kihullik az egyik léghajó.. tiszta sztarwarsz.

    Szal ahol ezek fognak repkedni, ott 300 km-es körzetben minden budi biztosítva lesz.
  • [NST]Cifu
    #86
    Végülis külső függesztmény nélkül elképzelhető, bár szerintem a hajtómű nem rajongana az oxigényszegény, ritka levegőért. :)
  • Deus Ex
    #85
    Igen. Mig-21 típussal repült pilótától származik a 30-35 km, a hivatalos dinamikus csúcsmagasság 30 km, de megfelelő emelkedési profilt tartva ezen túlemelkedett a gép.
    A napokban kérdeztem meg egy Mig-29 típussal repülő pilótától a gép dinamikus csúcsmagasságát, de kitérő választ adva 18 km-ben határozta meg a maximumot, az esetleges kabinkihermetizálódáskor fellépő vérbebubokérosodásra-vérfelforrásra hivatkozva. Visszakérdeztem, hogy a Mig-29-hez van-e rendszeresítve túlnyomást biztosító védőruha és sisak, azt mondta, van.

    Más kérdés, hogy a ballisztikus pálya felső szakaszában nem több a gép, mint egy elhajított vasaló, és a manőverező képessége is ehhez hasonló.
  • Szemi90
    #84
    Az egyik Ludas Matyi újságban olvastam anno:
    - Rakéta
    - Rakétaelhárító rakéta
    - Rakétaelhárító rakétát elhárító rakéta
    - Rakétaelhárító rakétát elhárító rakétát elhárító rakéta
    .
    .
    .
  • [NST]Cifu
    #83
    Nem csak az USA tervez, hanem Izrael, Oroszország, Kína és Franciaország is. Az USA ilyen téren a legnyiltabb, mondhatni a kirakatba rakják a "fehér" fejlesztéseket, tehát ezen fejlesztéseit lehet a legkönnyebben nyomon követni.

    Egyébként ezzel az erővel akkor azt is mondhatnánk, hogy nincs biztonságban egyetlen légi jármű sem. A méret egyébként sem számít sokat, egy átlag, modern vadászgép egy 747-es, vagy C-17-es méretű repülőgépet 250-400km-ről képes észlelni...
  • [NST]Cifu
    #82
    Egy átlagos vadászerpülőgép statikus - tehát ahol sebességvesztés nélkül huzamos ideig haladni képes - csúcsmagassága 18 km, a dinamikus - ami 10-12 km magasságban maximális sebesség közelébe való gyorsítással, majd onnét meredek emelkedés végrehajtásával, sebességvesztéssel valósítható meg - 30-35 km.

    30-35km?!?!
    Biztos vagy te ebben?
  • Cat #81
    tényleg röhejes hogy mindenki azon gondolkodik hogy lehet lelőni
    fogjátok már fel hogy jelen esetben ez értelmetlen ellenérv, mert egy teherszállító is bazinagy, ugyanaz a kategória...
  • Caro
    #80
    És mi a helyzet a harci lézerekkel?
    Egyenlőre csak aaz USA fejleszt ilyeneket, de kis hatótávolságú rakétákat le tudnak vele lőni.
    Egy több-több 10 kW-os lézerrel pedig egy ekkora célpontot egyáltalán nem nehéz távolról megpörkölni.
    Akár olyan távolról, ahonnan eddig nem is álmodtak.
  • Deus Ex
    #79
    Egy átlagos vadászerpülőgép statikus - tehát ahol sebességvesztés nélkül huzamos ideig haladni képes - csúcsmagassága 18 km, a dinamikus - ami 10-12 km magasságban maximális sebesség közelébe való gyorsítással, majd onnét meredek emelkedés végrehajtásával, sebességvesztéssel valósítható meg - 30-35 km.
    Többször elmondtuk, hogy ezek a hajók ott alkalmazhatóak, ahol a lelövés kockázata ésszerű határokon belül marad, és azt is elmondtuk, hogy tökéletesen védett eszköz nincs.
  • maestro85
    #78
    Ennek szerintem is az a lényege hogy olyan magasan tud szállni, amilyen magasan tartósan nem tudnak a vadászrepülők. Másért, még a mérnök se tervezne ilyet, szerintem még a teherbírás miatt sem, mert mivan ha lelovik. Több érték zuhan le a léghajó belsejében , mint maga a léghajó. Értelmetlen lenne. Ugyhogy ők tudják, sztem. De én maradnék a diplomáciánál. Bár az olajat így nem szerzik meg :(
  • Sámson
    #77
    gyengébbek kedvéért:
    ellenrakéta a rakétára indul
  • Sámson
    #76
    Fogjátok már fel, hogy 6 kilóméter magasban fog szállni, oda nem lő fel senki sem.
    Hely bőven van rajta légelhárításnak
    pl radar észlel: rakéta jön felénk, autómata: ellenrakéta indul
    ennyi
  • atlagember
    #75
    Hát meg kell hagyni baromi jó célpont, még a vaktába lövöldözve is könnyedén el lehet találni.
  • uniu
    #74
    Magas ez neked kisfiam, pehennye.
  • Davidus
    #73
    Ezt kilövik mint a szart:P Vagy nem?:)
  • Deus Ex
    #72
    Az AIM-54 rakétát kivonták a hadrendből, a hordozó F-14 utolsó századait pedig talán jövőre éri utól ugyanez a vég. A helyüket átveszi az F/A-18 E/F és az AIM-120.
    Nem arról van szó, hogy valamilyen körmönfont módon ne lehetne lelőni a hajó egy-két példányát, sérthetetlen eszköz nincs - az F-117-esből is veszett oda hibás taktika és ellenséges tevékenység következtében egy példány - hanem arról, hogy az esetek döntő hányadában ezek érinthetetlenek lesznek. Ilyen szempontból egy teherszállító repülőgép is sérülékeny, hiszen ha feljutok rá, akkor elegendő idő birtokában egy párezres szerszámkészlettel szétszerelhetem a levegőben..:)
  • Tbone
    #71
    Szerintem egy C-5 is eleg nagy es lomha celpont, megsem potyognak az egbol. Nem sokat lottek eddig le terroristak, pedig eleg sok cucc belefer egybe.

    Egy haboruban nem a hadi eszkozok szallitasa a legnagyobb gond, hanem az egyeb ellatmanye. Akar csak 1000 ember szamara is rengeteg elelmiszer, futo es uzemanyag, viz, felszereles szukseges es akkor meg nem beszeltunk a munkagepekrol, teherautokrol. Mindezeket olcson es nagy hatekonysaggal tudna egy ilyen gep szallitani.

    Egyebkent az amcsik mar hasznalnak kisebb fajta leghajokat megfigyelesre pl Afganisztanban.
  • harcu
    #70
    Mellékesen a nagy területű tüzeket (nagy füves területen tűz pl.) szokták ellentűzzel is kioltani. Ha jól időzítik, elégetik egymás elől az oxigént, és mindkettő kialszik.
  • harcu
    #69
    Pláne ha eredeti hidrogénes verzió lenne. Jól felrobbanna, elszívná az oxigént, attól meg kialudna a tűz. :)
  • NEXUS6
    #68
    Mehet az UL szemből is, ilyen bazi célpontot nehéz eltéveszteni;)
    Nem bizti hogy külsőleg kéne függeszteni a Stingert/iglát/sztrelát, az arabok robogóról is tudnak RPGzni, akkor az UL-ről sztingerezés is megoldható.;)))
    500t-val különben se fog ez 6000m magasan menni! Másrészt UL H 2-3 ezer + Stinger Hható 3 km, az már meg is van 6;)
  • Sith
    #67
    tudom hogy kicsit OFF de érdekes... mindenki csak arra ad tipeket hogy lehet levadászni ezt a bálnát, mondjuk van közte 1-2 érdekes ötlet is pld B2 :)

  • sz4bolcs
    #66
    Tényleg.. mennyire jó lenne tűzoltásra..:-)
  • uniu
    #65
    Jo 5let lenne egy ilyen leghajo. Pl az 500 tonna teherbirasaval sok embert ki tudna menekiteni ha kell, vagy tuzet oltani, vagy olcson szallitani, a nagy magassagokban levo legaramlatok segitsegevel.
  • [NST]Cifu
    #64
    Egy ultrakönnyű müanyag gépet se nagyon fognak látni, ha nincs rajta transponder! A stingert az is felviszi párezer méter magasba;)

    Egy UL gép max. olyan 3.000 méterre fog felmenni, ráadásul alig gyorsabb, mint a léghajó. A Stinger külső felfüggesztése, irányzása és indítása is megoldásra váró dolog. Egyszóval nem olyan egyszerű megoldani, mint amilyen egyszerű leírni. ;)

    Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy nem fogja látni a radar az UL gépet...