33
  • atlagember
    #33
    Szerintem sokkal inkább a jogvédő irodákkal van a baj (pl. artisjus), mert a szerzők képtelenek kikerülni a kiadót, s ha maguk akarnának zenét "árulni" baromira ráfaragnának. Mindez a közös jogkezelésnek álcázott jogvédői ügyvédek zsebtömésére jó.
  • Baszkurátor
    #32
    Ez igaz.
    De a legnagyobb baj az, hogy a mi kifizetett 1000 forintunkból a zenész jó ha 100-at kap.
    A többit ezek a tetvek(artisjust és társai) nyulják le.Büdös ingyenélők!
  • Pönye
    #31
    Visszatérve a Drum&Bass-re.Egy isten zene.
  • fapapi
    #30
    Ezek a mai slágergyáros szutykok csak azért nem élnek meg lemezeladásokból, mert azért nem veszik, meg mert 1 hónap után unalmas és hallgathatatlan, hányingerem lesz tőle. Azért meg hogy hányjak egyet nem, kell kiadnom pénzt.
    Nézz meg egy Omegát, illést, bikinit, eddát, akik a szememben zenészek. a többi csak szutyok.
    Egy zenész zenéjét megveszem, mert amíg élek szívesen meghallgatom. Egy szutykot letöltök, mert 2 hónap múlva letörlöm.
    Minőségi zenét kell csinálni, minőségi nem tátogós koncerteket és talán az előadók is megélnének.
    A kiadók is kinyalhatják mert kiad minden szutykot hát ne csodálkozzon rajt ha a szutyok nem fogy.
  • MacrosTheBlack
    #29
    Olyan zenét kell jáccani, amit nem 30 hangmérnöknek kell "fotosoppolni" hogy hallgatható legyen.
  • MacrosTheBlack
    #28
    Steve Jobs szerint kapzsik a zenekiadók
    Szerintem is!
  • TH448
    #27
    Ami engem illet, szerintem eleve a zenészek sem megfelelően vannak fizetve. Értem ezalatt azt, hogy mondjuk keressen a koncertekkel (ugye ott csinál is vmit), de mondjuk a "nagyok", akik megírják a szöveget, alárakják a zenét, hát, nehogy már milliomosként éljen az eladásokból... Normál ember gürizik mint állat, és akkor sincs látszata, ezek meg felnyávognak pár számot, és...
    Tehát koncertek meg egyebek...
    Ugye erre egyik legjobb példa Palotai, aki ugye rétegzenét játszik, de mivel DNB-t nem veszik annyira, meg ugye ő DJ (bár volt neki válogatásalbuma), de legalább csinál hetente mittudomén hány bulit, nem pedig csak egyszer csinál vmit, aztán dől a lé. Érdekes mód, amikor a tv-ben vmelyik kommersz zenész házát mutatják, sosem jelent gondot az anyagi kiadás. És ott van pl. az Aljas kúszóbab, akik abból sosem fognak megélni, mégis csinálják...
    A kiadókról meg csak annyit, h kapják be, telhetetlen bagázs, úgy kell a semmiből pénzt csinálni, viszont ugye már féltik a jövőjüket...
    Viszont Stewe Jobs is elmehet a fenébe. Játssza itt a jófiút, aztán nézzük meg egy MAC árát, vagy egy iPodét. Szóval ez kurva jó szöveg, meg szépen hangzik, hogy jajj a felhasználókért mindent, de az Apple-nek megvan a haszna, és csak egy új ágazatból akar nagyobb százalékot...
    Minden cég profitorientált, ez van, nem tökéletes a világ.
  • Fenjoy
    #26
    és akkor megint oda lyukadnak ki, ahonnan elkezdték... ergo saját maguk ellenségei:)
  • ensomhet
    #25
    Jaa, és itt hangszeres zenéről beszéltem. A Reason-el és társaival összebarkácsolt zene meg annyiba kerül, hogy megveszi a programot, kitapasztalja egy fél év alatt, valamint kell egy jó mikrofon és hangkártya ének felvételéhez, és kész is.
  • ensomhet
    #24
    Az igaz, hogy vannak olyan zenei stílusok, amiket nehezebb rögzíteni. De manapság már párszázezerből össze lehet rakni egy jó minőségű otthoni hangrögzítő cuccot, s pl az általam preferált zenei stílusnak megfelelő felvételeket lehet készíteni. Az is érdekes, hogy van olyan terjesztő itthon, akinek megéri külföldi CD-t 2900 körüli áron adni, s érdekes módon annak is igen igényes a kinézete.
    Már itthon is vannak stúdiók, ahol sztem profi felvétel készíthető (Denevér, HSB, Elysion stb). Denevér honlapjáról: 10-12 számod lemez, 16 nap / 200 óra, mindennel együtt 640ezer. De sztem ez tényleg fasza lesz, és még nem is a legolcsóbb hely. Namost viszont ha egy zenekar olyan köcsög, mint pl a Korn, hogy hónapokig szöszmötöl és többmillió dollárért csinálnak meg egy szar lemezt, akkor azt ne kelljen már a rajongóiknak megfizetni...
  • nyami
    #23
    ez nem a gumiszoba sry
  • aaaaa
    #22
    Ez ne haragudj kicsit túlzás. Nem minden zenekar veszi fel csúcsprofi cuccokkal a zenéit. És aki közepes minőségben készíti el a számait, annak a lemeze sem kerül kevesebbe... És az is igaz, hogy pár millából elég jó "stúdiót" lehet összehozni, és nem kellenek emberek százai a "remekmú" megvágásához. Főleg a legnagybb bevételt hozó tucat gagyinál igaz ez...
    A CD borítót , meg ne röhögtess, de néhány tizenéves jobbat és szebbet tervez, mint a gyári, mindjárt elsírom magam, micsoda egetverő grafikai meló lehet...
    Lehet mondani hogy milyen fontos az általad említett "stúdió", csak annyira zuhannak az árak hogy a kicsit is profibb zenész épít magának egyet, főleg tőlünk nyugatbbra, de akár nálunk is.
    Rég elmúltak azok az idők amikor csak a "hanglemezgyártó vállalatnak" voltak olyen eszközei amivel jó minőségben fel lehetett venni egy albumot.
    Elkészíted a CD-det, megvágod magadnak, aztán legyártatod és annyi. Ha nem elég jó minőségű, majd kevesebbet vesznek belőle, de ez sem valószínű...
    Ehhez aztán semmi szükség kiadókra. Inkább a reklámok és a terjesztés miatt alkalmazzák még ma is az "elavult" módszert.
  • Mice
    #21
    bazz, még emelni.... pofám leszakad... meg még labor???
  • Caro
    #20
    Amilyenek az árak manapság, bárki megépítheti otthon a profi stúdióját.
    Hangszigeteléssel együtt.(mondjuk dupla sor tégla, közte légrés :) )
  • szombi
    #19
    A zenekiadókat sajnos nem tudják még a zenészek sem megkerülni, mert hangstúdióban kell felvenni
    a dalt, a zenét drága cuccok segítségével, majd magasan képzett editorok százai készre vágják,
    majd effektekkel látják el az elkészült remekművet, amit végül egy mesterlemezen tárolnak.
    A mesterlemezből negatívokat készítenek, amiből a CD-gyárban kezdődhet a tömeggyártás.
    A CD-borítóról nem is beszéltem. Persze a feladatok nagy részét a kiadó végzi, és persze ő kaszál a legtöbbet...
    Szerintem a stúdiómunkát kellene valahogy kiváltani, mondjuk önálló stúdiók létrehozásával.
    Ha tömegesen szerződnek az előadók a stúdiókkal, akkor olcsón tudnának szerkeszteni meg minden.
    Majd az elkészült mp3-ak subject mezejébe bele lehetne írni a PayPal számát az előadónak is...
  • jointeer
    #18
    "Steve szerint Jobs kapzsy"
  • echo
    #17
    Ja és néha mondják, hogy kell a kiadó, hogy felfedezze és hogy eljuttassa a tehetségeket az emberekhez, de ez faszság. A főbb klubbok tulajai és a média simán elláthatnák ezt a feladatot, lejárkálva a kissebb konceretekre vagy akár próbatermekbe, hisz ez nekik elemi érdekük...
  • echo
    #16
    CD-t soha nem veszek, letöltésért nem fizetek, de ha tudnék elektronikusan egyszerűen fizetni mondjuk a tankcsapdának, akár most is áttolnék egy pár százast...
  • echo
    #15
    Szerintem az is jó lenne, ha ingyen letölthetsz bármit és ha tetszik, ha azt szeretnéd, hogy ez a dolog életben maradjon akkor átdobsz pár dolcsit vagy amennyit megengedhetsz magadnak, saját döntésed szerint a zenekarnak(valami egyszerű elektronikus módon, mondjuk paypal). Szerintem gyorsan kialakulna az a tudatosság ami jelenleg is megvan pl a kis software fejlesztőkkel kapcsolatban, hogy az ő cuccikért sokkal inkább fizet az ember, még ha warezolhatná is...
  • Benedicht
    #14
    "A zenekiadók szerint Steve Jobs kapzsi"
  • Macc
    #13
    A kocsog kiadok fosnak. Eljon az ido, amikor lazan megkerulik oket, es online aruljak majd szamaikat, mert rajonnek, hogy semmi hasznuk...
  • ensomhet
    #12
    Szerintem is :)
    Remélem eljön az idő, amikor senki nem fog venni tőlük semmit, kizárólag csak a zenekaroktól.
  • jointeer
    #11
    kapzsyk
  • Lazarus
    #10
    Pályát tévesztettem...
  • Caro
    #9
    Ehhez képest mit csinált az Apple, és mit a kiadók?
    Az Apple MINDENT, ők SEMMIT.
    Örülnék, ha az Apple felkarolná a kezdő tehetségeket, hogy ne ezekkel a mocskos cégekkel kelljen szerződniük.
  • MrPrise
    #8
    jó ez az akciós hd itt balra a reklámon.
    15300 helyett 15300 :-)
  • pafi
    #7
    Olvastam valahol, hogy az Apple haszna csak 4 cent a 99-ből. A kiadók meg több mint 75-öt kapnak most is!
    Nem csoda, ha egyre több előadó gondolkodik azon, hogy semmi haszna a kiadókból. Főleg úgy, hogy manapság a kiadók egy első lemezes előadó CD-jét csak úgy adják ki, hogy hitelszerződést kell velük kötni. És ha nem jól fogy a CD, visszakérik a befektetésüket.
  • smv
    #6
    Szerintem is.
  • shusaku
    #5
    pusztuljon mind
  • uniu
    #4
    "Ha az árak emelését akarják, az azt jelenti, hogy kezd eluralkodni rajtuk a kapzsiság" Aljas ragalom!:) Azthiszem a kardjukba dolnek, mi lesz majd velunk a fiuegyuttesek nelkul ??
  • Seaweed
    #3
    Hogy ez a cim menyire es talaloan igaz!!!
  • HUmanEmber41st
    #2
    Nemcsak S. Jobs szerint...
  • Lame
    #1
    Ezeknek tenyleg nem eleg semmi sem.