25
Bár engedi a gyorsabb írás beállítását, mégis csak 1x sebességgel ír az íróm. Mi lehet a hiba?
  • reaper4
    #25
    ezt más topic ba is beírhattad volna. pl:segítség topic. ezért felélesztetted ezt a topicot... grat.
  • lpmaskmancick
    #24
    segítség!
    tudom kicsit off,de nem akarok új topikot nyitni meg büntipontot kapni,úgyhogy: van egy LG DVD-íróm,amibe beteszek akármilyen lemezt,és a sajátgépbe csak annyit ír ki hogy CD-meghajtó,de ha ráklikkelek akkor ezt írja: A kérést nem sikerült végrehajtani. és azt vmi I/O eszközhibát ír,a meghajtó LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B az alaplapom : ASUS A7V8X-X,ja és Secondary Master-be van,és egyedül van a kábbelen,próbáltam már azt hogy megigazgattam a kábeleket,megtisztogattam az érintkezőket,de még mindig ezt csinálja......úgyhogy se írni se olvasni nem tud
  • CSOCSO
    #23
    most meg senki nem ir:D LOL
  • CSOCSO
    #22
    mindegy.. leszedtem a pioneer oldalarol es mostmar 16 szorosan ir!
    legalabbis latszatra... 2.5 gigat 10 perc alatt irt ki... szerintem ugyanennyi volt 4 szeresen is.. ja es most gepeles kozben el is baszta a dvd-t.. hurrraaa
  • tomo
    #21
    csocsomester , probald ezt a linket:

    http://forum.rpc1.org/portal.php
  • CSOCSO
    #20
    ez az oldal egy k****tt nagy szar fossag vagy en nem talalom azt amit kene
  • MaSzKa
    #19
    firmwarepage.com
  • Dzsega #18
    Próbálkoztál már a kábelcserével??? Nagyon hülyén hangzik hogy kicserélem az idekábelt de volt már rá példa mikor már mindent megtettem és semmi eredménye nem volt kínomban kicseréltem a kábelt és láss csodát jó volt. nem biztod hogy ez a baj de egy próbát megér.
    vagy kösd át máshogy őket pl rakd egyedüli meghajtóként.
    ennyi más tippem nincs
  • NeoMaN
    #17
    az is lehet DMA vagy firmware gond...
  • CSOCSO
    #16
    az enyem csak 4 szeresen irja a DVD ket.. pedig 16 szoros memorex dvd vel nyomom.. a dvd irom meg pioneer 108 as..
  • NeoMaN
    #15
    DMA ja....
  • gz8
    #14
    Ott a pont.
  • rosemberg
    #13
    Ha jól értem a géped teljesen kihasználja az írás mikor elméletileg a 40%-a is elég lenne arra hogy dvd-t írj hát akkor szerintem tök jó megoldás lenne egy forma-c aztán megint jó egy darabig de ha megint ilyen erőszakos leállások lesznek akkor ugyanígy fogsz járni szerintem

    UI:én soha nem szoktam ilyen esetek után keresgélni a hibát mert úgyse lessz tökéletes még ha úgy is látszik hogy megoldottad a problémát
  • izb
    #12
    1-ha fontos dolgok vannak a gépeden akkor backup minden nap egyszer vagy többször
    2-wininstall,mert az esetek nagy töbségében ez a leggyorsabb megoldás.
    Mire megtalálod a hiba forrását 10x újra rakod a wint meg a többi szarodat.

    De látom te okos gyerek vagy,igy biztos megtalálod a hiba forrását.
    Én drukkolok.
    Na de ha igy van,minek jöttél ide tanácsot kérni.
  • Koppernikusz
    #11
    ha ekkora gond az újratelepítés, akkor érdemes lett volna learchiválnod a rendszer partíciót..
    a vinyó véletlenül nem ugyan azon az ide csatornán van mint a dvd?
    bios felismeri rendesen?
    lehet hogy az XPben nem lehet állítani az eszközhöz használt cache-t, de 98 ban 100%, esetleg ezt elállíthatta valami ?
  • Alexease
    #10
    Nekem hasonlo gondom volt egy fel eves Toshiba-val:) Addig tokeletesen mukodott, tobb tonna DVD-t megirtam vele, aztan egyik naprol a masikra, a lemez feletol mar csak 1x-en volt hajlando irni. Volt minden (driver, firmware stb.) kiveve win installt. Nem javult meg, kidobtam:) Vettem egy Pioneer-t, s ugyanazon a rendszeren tokeletesen megy.
    En arra tippeltem hogy bedoglott, "elkopott a fej-mechanika" es nem tudott normalisan pozicionalni.
    Bar ezzel semmit nem segitettem, de gondoltam leirom:))))
  • tomo
    #9
    nekem ugy tunik, mintha a dvd irasi folyamat soran keptelen lenne a geped ellatni az irot adattal.
    magyaran a vinyo es a dvd iro kozt valahol lelassul az adataramlas.

    nezd meg minden meghajtod udma modban megy e?
    esetleg rakj fel friss chipset drivert.
    vagy szedd le az ide drivert es inditsd ujra a gepet.(felrakja maganak ujra, makacsabb pio modoktol igy lehet megszabadulni )
  • Garfield
    #8
    Nézd meg az Eszközkezelőben, hogy a DVD DMA-ban megy-e.
  • lesifotos
    #7
    Mint írtam, felismerik a programok a lemezeket, engedik beállítani az írást a lemeznek megfelelő sebességre.
    A sorrendeden dobtam egy hátast, előbb telepítsem újra a rendszert (több napos meló), majd utána próbáljak meg egy félperces firmware frissítést, hátha az a hiba oka? :)

    De azért kösz a tippet. :)

    Megjegyzés: ez tényleg munkagép, legális programok tucatjaival. Tehát nem csak egy sima XP és egy Office fut rajta, amit két óra alatt újra fel lehet dobni.
  • lesifotos
    #6
    Különböző DVD-ket kipróbáltam - eredménytelenül (Hyundai, Samsung, TDK)
    Az íróval eddig kb. 80 DVD-t már megírtam, hibátlanul és 8x
    Mint írtam, új írót is tettem be (BTC Dual 8x DVD-RW)
    A Pio firmware-ját megvásárlás után frissítettem, azzal tökéletes volt.
    Nem játékgépem van, a rendszerújrainstall kb. 4-5 nap lenne (speciális alkalmazások tömkelege), ráadásul minden más működik. Egy kicsit böki a csőrömet, hogy a számtech szakszervizekben is azonnal rendszerújratelepítést javasolnak, még ha a hiba tipikusan memóriahibára utal is.
    Ez a gép 2004. februárja óta működik hibátlanul, programot kb. 3 hónapja telepítettem rá utoljára, azóta több tucat lemezt írtam, tehát ez sem lehet gond. (Magyarul: újrainstallálás csak végső esetben)
  • lesifotos
    #5
    A leírásomban benne volt, már megtettem
  • izb
    #4
    Szar a rendszered és nem engedi hogy a lemezt gyorsabban megírd.
    Ez olyan mint amikor az író nem ismer egy lemezt nem tudja azonosítani,és ezért csak 1x tudod megírni.
    Egyébként nálad az a 2 óra írás az nem egyszeres hanem kevesebb mint a fele.
    1x írás az úgy kb 55 perc régen próbáltam,de nem 120.
    Ragd újra a wint az a legjobb megoldás.
    Ha ez sem segít firmware csere javallott.
  • Phat Smoker
    #3
    próbáld ki új firmwarrel, új üres dvd-vel, rendszer újra install, új íróval, stb...
  • tehen_m
    #2
    Csak egy javaslat: Eszközkezelőben töröld a dvd-t és indítsd újra a wint, és újra felismeri a meghajtót.
  • lesifotos
    #1
    Sziasztok!

    Van egy Pioneer DVR-108 típusú DVD-RW-m, ami eddig tökéletesen működött.
    Valószínűleg egy csatlakoztatott USB-s merevlemez miatt többször is megszakadt a WinXP bootolása és újraindult a gép. Végül a "rendszerindítás a legutóbbi hibátlan állapotból" menüponttal indítottam a gépet és elvileg minden helyreállt. Gyakorlatiléag azonban azóta nem tudok DVD-t írni.

    Bár a Nero engedi akár16x írni a DVD-ket, gyakorlatilag 6-8x sebességgel szoktam írni. Most is ezt állítom be, de a cachelés után baromira lelassul az egész folyamat és majdnem két óra alatt ír meg egy lemezt a 8x beállítás mellett. (Ez nagyjából megfelel az 1x írásnak)

    A processzor (Celeron 2600, 1,5 GB RAM) 100 százalékon zakatol. A kész lemez roppant nehezen olvasható.

    A Pioneert kicseréltem egy 8x BTC DVD-RW-re, az eredmény ugyanaz.
    Uninstalláltam a Nero-t és a legújabb verziót raktam fel. Semmi nem változott.

    Feltettem az Easy DVD creatort. Egyszeres írás a végeredmény. Merevlemezeim mind 7200-as fordulatszámmal duruzsolnak.

    Az XP eszközkezelőjében eltávolítottam a hibátlannak látszó DVD-meghajtót és újraindítottam a gépet. Semmi változás. Igaz, a mostani illesztőprogram dátuma: 2001.07.01. Ez gondolom az eredeti XP meghajtója, de nem kaptam telepítőlemezt a DVD-írókhoz és a neten sincs ilyesmi a gyártó honlapján.

    Az XP-SP2 mellett hardveres tűzfal, vírus- és féregirtó van a gépen, mind a legfrissebb adatbázissal.

    Van ötletetek mi a fenyőért nem tudok DVD-t írni?

    Előre is köszönöm!