5789



AvP Univerzum | Alien, Predator infók | Film hírek


  • EnZsolt
    #5588
    Az, hogy nagyon jó és érdemes megszerezni. A Jég és Vér is tetszett. Steve Perry trilógiája pedig félelmetesen lekötött, többször is :D Új könyvet ír, remélem mihamarabb megjelenik :P Olvastam egy Új vadászok című könyvet is, ami a film szerinti 2. rész folytatása, az elég gyengus volt, de jó próbálkozás.
  • Hoz_Hun
    #5587
    Nem sok Alien könyvet olvastam el, de azok közül az egyik nagyon bejött: A királynő nevében.
    A trilógiára azt mondják nagyon jó, azt meg akarom venni, elolvasni. Aki olvasta azokat mi a véleménye? Érdemes begyűjteni a trilogiát (Idegenek a Földön, Lidérces Utazás, Ripley Háborúja).
  • Seten
    #5586

    Itt vannak a könyvek ha vkit még érdekel.

  • Rykov
    #5585
    EGy két magyar könyv is jó. Persze nem passzolnak a filmek történéseihez, de élvezhető írások. Damien Forrestal AVP Kelepce, és Túlélők könyve i nagyon jók. Valamint Kyle Sternhagen Hőhullám New Yorkban című Predator regénye regénye. Ez amúgy Forrestal AVP könyveinek közvetlen előzménye.
  • Harkat 89
    #5584
    Jég és vér -ről hallotam, sőt még képregény formába is láttam :)
  • Rykov
    #5583
    Ez esetben tényleg az AVP Préda ajánlott. :D Van két folytatása, a Háború, és a Vadászok bolygója.
    Predator könyvekből nehezebb beszerezni. Régiek közül a Jég és Vér az ami nagyon ott van. De sajnos már maximium antikváriumokban találni.
    Van egy új, a Nagy játszma, de az igen gyenge.
    Viszont nemsoká várható az Örök sötétség is, azt még én sem olvastam. Plusz jó hír, hogy a Préda egyik írója, Steve Perry ír egy Predator regényt. :D
  • Harkat 89
    #5582
    Én inkább AvP -t vagy Predátort szeretem, lehet meg is veszem a könyvet.
  • Rykov
    #5581
    Megéri bizony!
    Első olvasásra Steve & Stephani Perry AVP könyvét, a Prédát ajánlom! Alien témában Steve Perry Alien4 trilógiája nagyon jó még. Címek szerint: Idegenek a Földön, Lidérces utazás, és a Ripley háborúja.
  • Harkat 89
    #5580
    Könyvet olvastátok? Azok jók? Megéri megveni és kiolvasni?

    Amugy meg nem vok hülye, csak nem tudok még mindent ezekről a cégekről:)

  • TreDoR
    #5579
    Nekem az tökéletesen megfelelt volna, ha a legelső avp comic történetét ültetik át a filmvászonra (lehetőleg 3 órában).
  • W B
    #5578
    más történet kellet volna.
  • Seten
    #5577

    "az egész AVP mizériát nem is kellett volna filmre vinni..."

    Nagyon sokan gondolják ezt így, viszont megint nagyon sokan úgy, hogy de igen, főleg mióta meglátták a Predator 2-ben az alienkoponyát.

  • Rykov
    #5576
    Attól, hogy valaki nem gondol bele (az amúgy elég nagy baromságba, ezzel, hogy a W-Y megalakulását a jelenbe tették szépen elveszítette a varázsát a dolog) még nem hülye szerintem. Amúgy ezt a Weyland, és Yutani dolgot úgy ahogy van ki lehetett volna hagyni az AVP-kből. Mondjuk az egész AVP mizériát nem is kellett volna filmre vinni...
  • W B
    #5575
    ilyen hülye vagy?
    Wayland-Yutani (bocs ha a helyesírás rossz lett)
    két külön álló cég össze olvadása a WY. Ez W. felyesét az első AvPben látthatuk
  • Harkat 89
    #5574
    Amugy ki ez a Mrs. Yutani?
    A film tényleg gázos lett, de legalább előhozta belőlem hogy ujra végigtoljam az AvP 2 játékot:) (sajna gyenge grafikával)
  • Seten
    #5573

    Össze lett véglegesen kötve a sztori? Mindent tudunk, napról napra a W-Y vállalat munkájáról? Mert szerintem még nem.
    Akkor mit baromságozol? Ne mondd már, hogy 0 a fantáziád.

  • W B
    #5572
    vállöveg az plazmát lő. és ha nem zavarna a moder hajóknak plazma hajtóművük van.
    a többi viszont jó kérdés
  • gabe paul logan
    #5571
    ..ööö most komolyan a vállágyú segítségével találják fel a modern űrhajókat, meg a hiperugrást(ha van ilyen az alien világában) meg a hibernációt....B...A...R...O...M...S....Á.....G ;]
    Szerintem lehetne jó filmet csinálni....csak egy jó filmcsináló kéne, nemtom mér nem engedték h Ridley Scott csinálja az AvP-t anno...csak mer nem ért ár??? nagyügy inkább vártam volna 10 évet az alien4 után csak normális filmet lássak, amúgy meg ha megfigyelitek így is kb 5-10 évente van alien film.
  • Synchronous
    #5570
    Nem hiába requiem a címe... mivel az Avp széria rekvieme ez a darab. Gyászosan pocsék lett. Avp univerzumból Avp gagyiverzum.
  • Soldiers
    #5569
    én most néztem meg hát akkor egy gány film
  • Rykov
    #5568
    Én személy szerint örülnék ha a FOX tartaná magát hozzá. Már az Alien 4 is gyengélkedett, nem kell több rész. Azzal csak tovább erőltetnék a szériát.
    Vannak dolgok, amik úgy vannak jól, ahogy hagyták őket.
    Az Alien sorozat az ilyen.
  • SLICK
    #5567
    Tom olvastam róla, de sohasem lehet tudni mi lesz még...
  • MrSpock
    #5566
    Én a fullos verziót néztem ami nemsokkal hoszabb:-)
    Csak nagyvonalakban írtam,mert ami a kiesett időben történik az emlitésre sem méltó:-D
  • kenderzen
    #5565
  • Rykov
    #5564
    A FOX pár hónapja bejelentette, hogy NEM LESZ több ALIEN film. Szóval az Űr-utast már csak AVP-ben magyarázhatják ki, de attól meg az ISTEN MENTSEN!

    +

    Látod, hiába írod, hogy nyugi, akinek nem tetszett a film, az szidja így is úgy is.
  • kenderzen
    #5563
    az a gond , hogy felesleges volt össze ereszteni 2 hatalmas sztárszörnyet ) . azért megnéznék 1 ürben játszodo változatot is , az alienek nem valok a földre ebben a formában ,hogy nem pusztitanak ki mindent . ALIEN4: IDEGENEK A FÖLDÖN , sztem a legjobb alien könyv , na ebben a könyvben odarakják magukat az alienek :D . mikor megjelent a resurection , az is nagy csalodás volt megnézni a könyv olvasása után , mert célozgattak rá hogy ez a könyv a forgatokönyvön alapszik .
  • Seten
    #5562

    "....és már el is jutottunk a film feléig"

    Miért, te vmi egyórás vágott verziót néztél? :)

  • kenderzen
    #5561
    a pizzásfiu a végén ugy használja a stukert mint valami jamesbond ... ,leszed 1 alient, 1 9mm-essel xD .
    az a baj hogy a karakterek nagyon jellemtelenek .
  • MrSpock
    #5560
    Hali!
    Én is megnéztem eme remekművet!:-D Igaz már napokkal előbb,de egyszerűen nemtudtam még feldolgozni!:-)Vagy már el is felejtettem:-D
    Komolyan mondom,ekkora ... filmet ritkán látok.Nagyon kedvelem minkét filmet,Alien,Predator,de ezt egyszerűennemtudom hova rakni.Legfelejebb a wc lehúzni!Most visszagondolva az első rész még jobb volt,mert ott legalább a felfedezés izgalma,hogy most hova is kerültek a szereplőink.
    De itt csak úgy hipp-hopp történnek a dolgok.5 perc alatt már le is zuhanunk,ki is kelünk,és már szaporodunk is.Predink meg nemtudom milyen módon utazik,de 10 percalatt már ide is ér.Gondolom azért messze lakhat,mert még az emberek nemtaláltak élő organizmust szerte a Galaxisban.az,hogy egyedül jön..hmm..eléggé önbizalomteli.Bár jó harcos azért nemártottvolna erősítés,főleg ha komolyan gondolják,hogy nyom ne maradjon.
    A városka lakói,izéé,eléggé lúzerek,pizzásfiútól kezdve a rendőrfőnökig.
    Értelmetlen eszmecserék,és keménykedések.Mindez összecsapva 15 percben,és már el is jutottunk a film feléig,és nagyon érdemleges nemtörtént.
    Ekkor már úgyvoltam,hogy feladom..de nem,mert kitartó vagyok(még a Honfoglalást is végigültem a moziban)Tetézte a kemény kommandósnéni,akinek párját,és egyben kislánya papáját simán felfalja egy alien.És mondjuk nem is lepődnek meg,hogy huh,mi ez itt?Olyan természetesnek veszik,ilyenek odakinnt ólálkodnak.Jöna nemzeti gárda kemények,és hopsz 2 perc és nemél senkisem.Odafönnt a nagyfőnökök tudják,hogy nagy a baj,kicsit összevonják a szemöldököt,itt atom lesz a vége!Hőseink elszántanmenekülnek a helikopter felé,a kórház tetejére.ahol már igencsak belakták a lények magukat.
    persze közben összefutnak predivel is létszámcsökkentés céljából,mert kicsit sokan maradnának élve.Tudjuk,hogymindig csak 1 maradhat,max 2,de az a következőrészben úgyis meghal.Itt megtörténik a szivszorító drámai ütközet,pizzásfiúnk megsérül,nemtudom eléggé szívós a srác.Majd Wolf megküzd a hihetetlengyorsanképesszaporodni predaliennel,és tudjuk itt már nemmaradhat egyik sem élve.
    Hőseink elrepülnek,miközben a kisvárosra egy pici kis bomba hull,és természetesen túlélik a nagy zuhanást.Ami a valóságban általában nemszokott sikerülni,de ez film.
    A végén a csattanó..megmaradt a Predifegyver..és feltűnik Yutani-nek nevezett hölgyemény.
    Rövide tömören ennyit.
    Egyetlen pozitívum,hogy azért volt vér,meg sav meg minden,csak kicsit a kereten kellett volna többet dolgozni.
    3/10 a lények,és a vér miatt+1-1 pont
  • baddeni
    #5559
    Sziasztok! Megnéztem moziban a filmet úgy mentem be a moziba hogy minden elolvasott kritikát száműztem fejemből a hallottakkal együtt... talán nem kellett volna már a film közepén csak arra tudtam gondolni fogok 1 **rva nagy baltát és szanaszét vágom azokat akik megalkották ezt a kalap sz@rt !!!!! Borzasztó gagyi film lett , 20 évvel ezelőtt a B kategóriás horrorok között is elvérzett volna.... egy lapon ne merje senki említeni Predator 1 , 2 vagy Alien 1,2,3,4 (bár a 4 egy már itt is gyengécske lett :C) de még az AvsP 1 -el se (pedig számomra már az is csalódás volt)és mindezt úgy mondom hogy számomra a Predator 1-2 benne van a valaha látott 10 legjobb filmben.....
    Na kb ennyi :C :C :C :C azt hiszem ezek után elfelejthetem h valaha is lesz 1 normális Avp film :C :C :C

    ....... hmmmm ha hazamegyek csak megélezem azt a fejszét ki tudja......
  • TreDoR
    #5558
    Hi!

    Szerintem lényegesen jobb volt ez a rész, mint az előző; 1-etlen ok miatt: volt benne hentelés (de ettől még nem nevezném jó filmnek). Viszont minden más maradt a régiben.

    - Nem tudom a "csillagszörny" mit keres a Földön, pláne a jelenben... (szegény Giger, mit tettek a "teremtményével")

    - Számomra ismeretlen mióta van a Predatoroknak bolygójuk.

    - Mik voltak ezek a trailer szerű "jelenetek" (villanások).

    - Nem értettem meg miről szól a ?töténet?; és még sorolhatnám.

    Hogy pozítivumokat is írjak: a Predi itt legalább csinált is valamit, nem úgy, mint az 1. részben. Tetszettek a fegyverei, bár az ostort kihagyhatták volna, a Head & Shoulders sampont szintúgy (kék lötyi).

    Az egész film inkább vígjáték volt, mint sci-fi,horror. Egyszer megnézhető, de utána már felesleges többször "elővenni".
  • immovable
    #5557
    hát megnéztem jó minőségben is, mert már meglehet mozi nélkül is
    ugyanolyan überszar, mint a camos verzió :(

    ahogy ez a kritika is mutatja a bolygó neve agyhalál
  • Gauge
    #5556
    Nálad a pont. Ennél mélyebbre nem tudom, hogy lehet-e süllyedni, de ezek a Strause fivérek remélem nem rendeznek többet! Ebből a sztoriból sokkal többet kellett volna kihozni... na majd a 3. rész :)

    Mondjuk ezúttal Ridley Scott-t érdemes lenne már felkérni...
  • saw123
    #5555
    hazudtak neked
  • SLICK
    #5554
    Az űr utast nem AvP filmben kellene megmagyarázni. Alien folytatásban viszont téynleg nem ártana ha mindenre fény derülne.

    Amúgy aki eddig is lehúzta a filmet, az próbálja már meg visszafogni magát. Kicsit unalmas már meg diegesítő is, h ennyire lehordják egyesek.
    Értettük azt egyszer is.
    Még midnig enm volt alkalmam megnézni a filemt, viszont pár közeli ismerősömnek hiszek, h sokkal jobb mint az első rész.
  • Rykov
    #5553
    Jrex azt írta, hogy idézem: "azért a space jockey-t csak meg kéne magyarázniuk valahogy"
    A hulla még elmegy, ahogy az Alienben is volt, de az Űr-utast marhára ne magyarázza meg senki, mert azzal elvágják az Alien filmek torkát is...
  • Bokafix2
    #5552
    Én most láttam a filmet. És még szidtuk néhányan annak idején Andersont, hogy húú, yól elrontotta eztet a Avp-t. Nézze meg mindenki a 2. részt, és rájön hogy Paul Anderson egy zseni... egy fenomén, a filmgyártás ördöge.
    Mert kérem szépen amit Colin és Greg Strause össze ökörködött itt, hát arra kár volt pénzt pazarolni. Már néztem egy fél órája, amikor megkérdem: most akkor mi van?
    Merthogy ez a film nem tudta elcsípni az alien-predátor fílinget az eccer tuti.
    Az akció kevés, ötlettelen, unalmas, gyengén koreografált. A film rövid is volt, de minek legyen hosszabb? Tán ez a legnagyobb pozitívuma.
    Mindegy, ez nem fikázások topikja, na de mért tesznek szántszándékkal tönkre valamit?
    Greg Strause nem Uwe Boll álneve véletlenül? Csak ő képes ilyen szarságokra.

    Forgatás szünet:


    "Már megint elcseszted a jelenetet! Ilyen tré sisakban le sem tudod hajtani a fejed. Úgy nézel ki, mintha kitört volna a nyakad. Még jó hogy szar lesz a folytatás!"





  • W B
    #5551
    és ha csak egy hulla lenne? se több se kevesebb?
  • Rykov
    #5550
    Az már baj. Az Alien filmek egyik nagy rejtélye az Űr-utas. Ha azt is bele keverik, csak tovább rontják az így is szépen kiherélt univerzumot.
    Persze gondolom, ez nem zavar senkit...
  • Jrex
    #5549
    engem meg az érdekelne,meg biztos van más is