5789



AvP Univerzum | Alien, Predator infók | Film hírek


  • repvez
    #5669
    Már csak azt szeretném megtudni, hogy ilyen elcseszett 2. rész után hogyan tudják a 3.-ban összehozni az alien filmekkel.
    Tul nagy ugrás lesz a két rész között.
    El kéne mesélni, hogy hogyan kerültünk ki a többi bolygora, mi történt a földdel, hogy külön fegyenc bolygo kellett és külön telepes bolygó.
    Be kell hozni a képbe repleyt és bishopot és a cégét.Nem derült ki hogy mi lett a néger ribivel az elsö részböl.
    Nem hiszem el, hogy csak ugy elmentek volna a többi ugynökség az mellett, hogy az antarktisznél eltünt egy sziget és volt egy nagy robbanás.Meg a másik hogy mivel magyarázzák,hogy csak ugy ledobtak egy atomot egy városra.És mire utaltak a végén,hogy azt a fegyvert nem it vetik be?
    Szoval már most el van cseszve az egész vagy 3 órás filmnek kell lenni,hogy minden szálat elvarjanak.
  • Rykov
    #5668
    Jajdejóminekünkistenemaligváromkirály!
  • rotator
    #5667
    Pletyka: szinte biztosra vehető a 3. AVP film!
  • benkoszabi
    #5666
    üdv. már elég rég jártam itt, hónapokkal ezelőtt. emlékszem mennyire áradoztatok (és ezt nem rosszindulatból mondom) a filmről az előzetes videók alapján. megvallom, bennem is reménytkeltett, hogy végre egy valóban vérfagyasztóan, izgalmat a plafonon tartó horror-al lesz dolgunk, amolyan igazi scott tiernan produkció egyveleggel. és bár a filmet nem láttam...de valószinűleg majd megnézem aközeljövőben..ledöbbentem a kritikákon...ez durva....

    sztem ott volt a hiba, hogy 2 fanatikus rajongó..gondolok a strauss fivérekre...akik nyilván maguk is látni akarták már nagyon régen a 2 lény összeeresztését, a saját maguk szórakoztatására filmeztek. arra gondolok, hogy a céljuk nem az volt, hogy a rajongokat és a nézőket kápráztassák el...hanem azt filmezték le, amit ők akartak a filmben látni..éppezért nekik nyilván nagyon tetszik amit csináltak...ránk nézőkre meg egyáltalán nem gondoltak.

    amugy a vita, hogy szerenccsés volt-e összereszteni a 2 lényt...hát...egy jó rendező esetében nagyon jó filmek születhettek volna.....

    remélem a 3at egy igazi kultusz-rendező filmezi majdan...aki valóban ért hozzá..nem pedig fiatal amatőrök...

    várom a kommenteket

    remélem ha lesz 3
  • Rykov
    #5665
    Nyugi, ha visszább olvasol, rájöhetsz, hogy rajtam kívül csak pár ember gyűlölheti jobban ezt a filmet. :)
    Csak ez a szájbapetézős dolog jól is elsülhetett volna. Sajnos a rendezők egyszerűen, és alpári módon valósították meg, így tényleg B kategóriás marhaság lett belőle.

    Tredor: Jó kérdés, én sem értem, miért nem várja meg míg hozzáviszik a dolgozók az embereket. Mint írtam, rosszul lett megvalósítva az egész ötlet a filmben. Kár érte.
  • TreDoR
    #5664
    Egy kis helyesbítés:

    dron = drone (here)
    pretorian = praetorian
  • W B
    #5663
    csak akit érdekel rövid össze foglaló milyen tipusu alienek vannak.



    dron... runner... predalien, ugyan az "sima" dolgozó/harcos (fészekben lévő "beosztástól" függően) csak más a gazdatest.
    Van ugyebár Pretorian, ők az igazi harcosok, de csak a királynő személyi testőrei, fele akkorák mint a királynő, 2/4 kezük van (egyforma nagyok) koponyájuk lapított mint a Királynőé. [filmben eddig nem volt]
    És a királynő.

    kb. ennyi.

    hímek vannak-e jó kérdés, elvileg igen de párzás után a királynő rögtön kinyírja. (csak ha DNS frissítés kell, akkor "keltetnek", de nem értem mert saját anyával párzik? vagy mi?)

  • TreDoR
    #5662
    Nemtudom, nem láttam semmilyen eltérést az az arcmászó között amelyik a predatort támadta meg és azok között amelyek az embereket az avp 1-ben (pedig ha királynő petéjét hordozta, akkor kellett lennie). Valamint érdekes, hogy a predik nem hamvasztották el ezt a tojást.
  • Question
    #5661
    Nem kanonikus, de a batman vs aliens képregényben van egy krokodilból kikelt idegen. Jó nagy...
  • TreDoR
    #5660
    Bár az avp játékok szerint a 3-ban runner volt, nem drone, de ez itt lényegtelen.
  • TreDoR
    #5659
    Az "Idegenek szaporodáselmélete" szerint lehetséges, de a film nem ezt a teóriát követi, ezért bukta. Pl. az alien 3-ban a drone érzi, hogy királynő fog kikelni Ripley-ből, ezért hagyja életben...
  • CsepeLee fiú #5658
    Az Alien 1-es drone tojást akart csinálni. Nem emlékszem, hogy ez a rendezői változatban benne van-e, vagy abból is kivágták. Lényeg, hogy ha muszály szaporodni, megoldják. ;-)

    Fordítva kikelés: az embrió feje az áldozat feje felé néz.
  • TreDoR
    #5657
    A dronok nem tudnak szaporodni, és nem értem mit értesz azon, hogy fordítva kelt ki.
  • Jrex
    #5656
    Lehet csak nekem tűnt fel,de úgy emlékszek h az alien3-ban mikor kikel a királynő Ripley-ből akkor ugyanúgy "fordítva" kel ki mint az avp1 ben a predator ból,de itt már nem,lehet már az avp-ben is úgy gondolták h a következőben predalienkirálynő legyen?

    Egyébként én úgytom h nem királynő kelt ki belőle hanem drone csak át akart alakulni és ezért petézett a száján keresztűl mert még nem fejlődött ki és nem volt az az tójóstákja vagy mi.
  • LeorekZek
    #5655
    Szerintem kár szóba hozni egy 21 éves filmet egy frissen kitalált ötlettel, amit egy sokak szemében lejárt 'rendező'páros agyalt ki.
    Hogy miért?Mert úgy volt jó, ahogy Cameronék megalkották az Alienek szaporodásának kulcsát.Aliens végén amikor a nézők megpillantották, ahogy a Királynő lerakja a tojásokat megdöbbentek, vagy legalábbis boldogan bólogattak, hogy ez valami, tényeg egyedi, új, letaglózó.Requiem-ben lévő szájbapetézéséről ez nem mondható el, mintha valami ócska,undoritó, B kategóriás horrorból mászott volna elő nyögvenyelösen.Nem baj, ha újat akarnak mutatni, da azt legalább érdekesen,fantáziadúsan tegyék, vagy hagyják a fenébe.Szóval, ilyen szemszögből tényleg visszalépés, ami a Strause testvérek égisze alatt jött létre.Remélem,
    többet nem rendeznek filmet, vagy legalább Alien és Predator témában nem!

    De ezek csak az én véleményfoszlányaim, attól még, ha valaki nem így gondolja, nem fogok falnak menni...teljes erőmből:)
  • Seten
    #5654

    A tojások x év múlva is kikelhetnek mikor a királynő már a fasorban sincs. Lásd az "Alien"-ben ahol a tartósító gázban voltak.

  • TreDoR
    #5653
    Az is elég érdekes volt, ahelyett, hogy elbújt volna míg kifejlődik, inkább elkezdett rambot játszani, megkockáztatva, hogy megölik... Miért nem hagyta pár drone-ra, hogy ők hozzanak "anyagot" a hive megépítéséhez és alanyokat a keltetéshez?
  • Rykov
    #5652
    Nem tudhatjuk, hogy az Aliens-ben mi történt valójában. Nem elképzelhetetlen, hogy a Királynőnek ott is megvolt ez a szájbapetélős képessége. Csak mivel hosszútávra is fenn kellett tartani a fajt, ezért tojásokat kezdett rakni, ami meg helyhezkötötte.
    Szóval igazából nem visszafejlődés ez, sőt...
  • TreDoR
    #5651
    Hát igen. Mondjuk azt sem tudom, hogy miért predalien királynő jött ki a prediből, mivel ez ugyanaz volt amelyik az 1.-ben rágta ki magát.
  • gabe paul logan
    #5650
    (2 nap lefolyása alatt hozzáteszem)
  • gabe paul logan
    #5649
    ahhoz képest megtermékenyített több száz embert
    ...min 100at akikből 3asával keltek ki a dögök, nem csak 10-15 dögöt csinált, szerintem még mindíg visszafejlődés megy végbe és elkúrták az egész sztorit ezzel.
  • CsepeLee fiú #5648
    Nem... ^-^" A predalien olyan, mint az Alien 3-ban a kutya-alien. Bizonyos élőlények erősen hatnak az embriókra. Valamilyen szinten az ember is hat rá, de mi leginkább azt a fajta alien-t szoktuk meg, ami emberből kel ki. Ha - teszem azt - aligátorból kelne ki, az érdekesen nézne ki. XD De ha királynő lenne, nem örökítené az aligátor tulajdonságait, csak az alapvető alien-es tulajdonságokat. Így megy a dolog. Az Alien 4-es "újszülött" külön téma, ő már tényleg egy hibrid.
  • kenderzen
    #5646
    de te már rögtön flamels hogynekem menyi eszem van ,,,:DD csodálatos elme vagy --xD
  • kenderzen
    #5645
    csak arra akartam kijukadni ,a nem királynö témában , hogy szerintem ez az alienpred , kb olyan mint az alien4 ember-alien .... bocs ha nehezen fogalmaztam meg .....
  • CsepeLee fiú #5644
    Az AVP Requiem predalien-je egy fiatal királynő volt. A rendezők azt találták ki, hogy fiatal királynőnek még nincs tojócsöve, ezáltal nem tud tojást rakni. Szájbaültetéssel gyorsan létrehozza a testőrséget, így később teljesen kifejlődhet. A tojások pedig fentmaradnak évszázadokig is.
    De azt aláírom, hogy talán nem a predalien-nel kellett volna ezt bemutatni.
  • TreDoR
    #5643
    Sztem úgy értette, hogy az "emberi" alien királynő miért rak tojásokat, ha a "ragadozói" alien királynő (=predalien királynő) nem rak. Ez tényleg hülyeség sztem.
  • W B
    #5642
    azt ennyi eszed van??
    az predalien, és az speciel természetes variáns mint a runner vagy a dron. (nem olyan szintü mint az "újszülött")


    a másik GABE írásához:
    nem egészen vissza fejlődés. Mert ha a királynő meg hal attól még a tojások ott vannak...
  • kenderzen
    #5641
    ok nem mutáns , hanem hibrid .... lényegtelen akkor is undorito xenomorf .
    ez a alienpred hibrid kb olyan mint az aliens 4ben az ember-alien xDD....
  • gabe paul logan
    #5640
    meg aki elfogadta azt
  • gabe paul logan
    #5639
    aki fejletteb szinten van mint egy kifejlett királynő, ergo visszafele fejlődnek a dögök...??? miért fejlődik tojásrakóvá ha ez hatékonyabb, itt van elkúrva az egész,köszönjük a forgatókönyvíróknak
  • W B
    #5638
    nem mutáns, csak fiatal királynő.
  • TreDoR
    #5637
    Végülis semmi, csak megszoktam, hogy a nem mutáns alienek arcmászókkal szaporodnak.
  • W B
    #5636
    mi volt a mutáns benne?
  • TreDoR
    #5635
    Az mondjuk Ok, mert emberekbe petézett. De akkor is 1 ilyen mutáns-királynő-predalient belerakni így első predalien próbálkozásra, kicsit húzós.
  • kenderzen
    #5634
    akkor viszont honnan született annyi normál alien ? xd szoval ...
  • kenderzen
    #5633
    sztem királynö volt , csak a mutácio során/miatt kimaradnak az arconköpök:D , és igy egyenesen a gazdaszervezetbe tudta ültetni a petéket . mivel a predator nagyon nem tud egyhelyben ülni gondolom ezért nem rak tojásokat .
  • TreDoR
    #5632
    Én azt még mindig nem értem, hogy tud a predalien arcmászók nélkül szaporodni, egyáltalán királynő volt?
  • Seten
    #5631

    Már nagyon sokan mondták ezt a "10 percet". Ezt honnan veszitek?
    Sztem több idő volt az.
    Amúgy az "Alienben" sem kellett neki sok, hogy felnőjön. :)

  • InfectedMann
    #5630
    Szerintem nem létezik az az összeg amiért a FOX eladná a jogokat.
    Ha fel is vetődne ilyesmi akkor is olyan horribilis összeget kiáltana ki a FOX, hogy nincs olyan ember aki rábólintana hacsak nem tudna valami világmegváltó Alien5 -el/Predator3 -al előállni a vevő fél.
    Valami iszonyat nagy durranás kéne ahhoz, hogy megérjen ennyi pénzt.
  • macleod2005
    #5629
    Én is megnéztem tegnap a filmet, hááát valahogy többet vártam tőle, nameg ott van csomó dolog amit nagyon nem értek (főleg mert olvastam pár alien és predátpr könyvet...)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A rendőrt minek nyúzta meg a predi, ahelyett hogy eltűntette volna? tudtommal az volt a célja hogy összetakarítson és nem vadászni jött...
    A predalien hogy a tökömbe tudja gyorsabban szaporítani magát mint egy királynő??? pláne úgy hogy kimarad néhány fázis...
    Aliendögök hogy az istenbe fejlődnek ki 10 perc alatt, tudtommal kicsit több idő kell nekik (királynő pl több napig benne volt Ripleybe...)
    Hova a tökömbe került az a szereplő aki minden áron be akar fogni egy dögöt és elvinni a laborjába?????????,eddig majdnem minden alien vagy predi filmben volt ilyen...
    na a vége meg egyszerűen nevetséges volt....

    Nameg ami lehúztam az egészet a tucat-amcsi-tini-horror kategóriába az pont az hogy minek vannak benne szerelmes egymás ütlegelő kamaszgyerekek????? alien/predator filmeknek nem erről kéne szólniuk.