439
  • AnuluWork #155
    Mi ez az Empire?
  • Yossarian
    #154
    Empire? Nem is hallottam róla. Nincs egy kis plusz infód?
  • winnie
    #153
    no para - ez az hbo.

    vagonnyi másik sorozat lesz a rome helyett.

    mindenesetre érdemes leszedni addig is a 6 részes EMPIRE-t, mert nemsokára meglesz az összes részhez a magyar felirat
  • Roll
    #152
    Hát akkor kicsit sokat kell várnunk.
  • Zsolo007
    #151
    2007???
  • winnie
    #150
    [b]rome 1x12 - ezzel vége az első évadnak.

    folytatás 2007. márxiusban az újabb 12 résszel
  • Ryleh
    #149
    Nembaj...az a lényeg,hogy mi látjuk,teccik.....a rtl és bűntársainak ez amugyis "tul értelmes"....meg ebben nincsenek judeo,ill niga szuperhősök..azaz eleve nálauk csak c kategoria lehet.....
  • Yossarian
    #148
    több is mint kéne. (szerintem :)
  • Roll
    #147
    Te aztán konkrét csávó vagy. Egyből a lényeg.

    A válasz: igen.
  • Rafaelo
    #146
    téleg van benne dugás?
  • a.carkey
    #145
    12 rész az első széria. Azzal ér véget az első, hogy megölik J.C.-t. Hátra van még Marcus Antonius élete és bukása, majd Octavianus/Augustus élete. Biztos tovább viszik, mert sok mindent bele lehet keverni, hisz minden fontosabb szereplő megjelent.
    Nem tudom Amerikában mekkora sikere volt a sorozatnak, de itthon alig tudnak róla. Sajnos.
  • Zsolo007
    #144
    Köszi!
  • Roll
    #143
    Ahhoz képest, hogy milyen jó a sorozat, elég kevés hozzászólás van itt.
    Pedig aki elkezdi szerintem az rákap, ahogy én is.

    Tényleg csak 12 rész lesz az első évad? Vagy ez ki lesz bővítve 22-re, mint
    a legtöbb új sorozat?
  • Yossarian
    #142
    nekem így kimondottan tetszik és praktikusabb is mint a nagyobb. Végülis egy banner ne legyen nagy :D
  • a.carkey
    #141
    Ha egy Moderátor látja, akkor ami rossz link, vagy hibás beírás, kérem törölje!
  • a.carkey
    #140
  • a.carkey
    #138
    *Capitoóliumi=Capitoliumi

    (korán van még ...)
  • a.carkey
    #137
    #135: Elcsúszott. Tehát:

    Róma történelmének egyes részeivel kapcsolatos.

    A hatalmas kardos faszi az elején: Aeneas.

    A leányrablásos rész: szabin nők elrablása (anno a rómaiak - köztük Romolus - így szereztek maguknak feleséget, többek közt ez is oka volt az állandó "itáliai" háborúskodásnak).

    Az ökör az áldozásra-jóslásra vonatkozik, általában a májából jósoltak.

    A kocsiverseny a versenyekre (még az etruszkok idejéből), a telepesszekér Itália benépesítésére vonatkozik.

    A lóhoz kötözött emberke: Mettius Fuffetius. Így büntették meg, mint árulót. Hosszú a sztori, írd be a keresőbe és megtudod a történetet.

    A bőrbe öltözött emberke egy gall, a gall támadásra utal.

    A gágogó ludak: A "Capitoóliumi Szent Ludak"-ra emlékezik (Junó isten szent ludjai), akik felriasztották a római örséget álmából, amikor a gallok csellel rátámadtak Rómára és már szinte az egész város - kivétel az erőd, a Capitolium - az övék volt.

    A menekülő emberkék jelenetek a Gracchus testvérek meggyilkolására utal.

    Utána vannak karikatrák, falfirkák, ill. a mindennapokat (pl. áldozás, farkasok, orgiák) ábrázoló jelenetek.

    Aztán feltűnik Jupiter, a főisten.

    Majd a jóslásra, temetkezésre, tulvilági életre utal a "bevezető/főcím" rész.

    Nagyon jól megszerkesztett, a kort visszaadó, profi munka már a sorozat főcíme is.
  • a.carkey
    #136
    Róma történelmének egyes részeivel kapcsolatos.

    A hatalmas kardos faszi az elején: Aeneas.

    A leányrablásos rész: szabin nők elrablása (anno a rómaiak - köztük Romolus - így szereztek maguknak feleséget, többek közt ez is oka volt az állandó "itáliai" háborúskodásnak).

    Az ökör az áldozásra-jóslásra vonatkozik, általában a májából jósoltak.

    A lóhoz kötözött emberke: Mettius Fuffetius. Így büntették meg, mint árulót. Hosszú a sztori, írd be a keresőbe és megtudod a történetet.

    A bőrbe öltözött emberke egy gall, a gall támadásra utal.

    A kocsiverseny a versenyekre (még az etruszkok idejéből), a telepesszekér Itália benépesítésére vonatkozik.

    A gágogó ludak: A "Capitoóliumi Szent Ludak"-ra emlékezik (Junó isten szent ludjai), akik felriasztották a római örséget álmából, amikor a gallok csellel rátámadtak Rómára és már szinte az egész város - kivétel az erőd, a Capitolium - az övék volt.

    A menekülő emberkék jelenetek a Gracchus testvérek meggyilkolására utal.

    Utána vannak karikatrák, falfirkák, ill. a mindennapokat (pl. áldozás, farkasok, orgiák) ábrázoló jelenetek.

    Aztán feltűnik Jupiter, a főisten.

    Majd a jóslásra, temetkezésre, tulvilági életre utal a "bevezető/főcím" rész.

    Nagyon jól megszerkesztett, a kort visszaadó, profi munka már a sorozat főcíme is.
  • Zsolo007
    #135
    Egyébként tudja valaki hogy mit jelentenek azok a jelek, jelenetek, amelyeket a sorozat elején, a bevezetőben lehet látni a falakon?
  • Yossarian
    #134
    próbálj torrent keresővel rákeresni, hátha!
  • Bepantheras
    #133
    Sziasztok! Én a múlt héten kezdtem el nézni ezt a sorozatot és nagyon megtetszett! Most járnék a 7. résznél és egyszerűen nem tudom letölteni a bittorenten. Megállt 99,2%-nál. Egyszerűen nincs meg senkinek 100% akitől le tudnám tölteni. Nem tudtok valami tanácsot adni? Vagy esetleg valakinek nincs meg? A file: rome 1x07 hdtv lol.avi
  • Yossarian
    #132
    én a HBO felirat felett is pont annyit hagynék, mint amennyi a Rome alatt van. De miattam ne fáraszd magad, mert a többieket nem zavarja a mérete ;-)
  • Yossarian
    #130
    Jó ez, meg ne bántódj már! :)
    csak tologattam egy kicsit a képernyő széléhez és úgy néztem, hogy semmi sem maradna le róla akkor sem, ha kicsivel a szöveg alatt és felett el lenne metélve :D
  • AnuluWork #129
    Találtam két jó képet, és gondoltam megkérdezem az ide irogatókat. Én nem vagyok egy rajzzseni, de ha vki okosan meg tudja vágni, tegye. Azért köszi, hogy bekerült.
  • Yossarian
    #128
    jó kis kép, de miért divat manapság ez a féloldal magasságú banner? Simán lehetne 2cm-rel laposabb és semmi sem hiányozna a képről, ha a szöveg alatt és felett el lenne vágva.
  • AnuluWork #127
    Valamelyik tényleg mehetne bannernek ...



    Sajnos itthon kevésbé ismert a sorozat, de szerintem lesz akkora siker ha felfedezik többen is, mint az Elit alakulat, a LOST, vagy a Maffiózók.
  • a.carkey
    #126
    Vagy egy vagy kettő. Most már nem kóser hány része van összese a sorozatnak. vagy 12 v. 13.
  • a.carkey
    #125
    Anyám!

    Ez az Episode 11 - The Spoils valami ultrabrutál volt. Nagyon +18. Hihetetlen durva rész volt. Ritka brutálisan - persze nem megvágva - öltek meg benne pár embert az arénában. Még két rész van hátra, de ez a rész minden visz erőszakban.

    Sajnálom, hogy vége lesz. Nagyon jól bemutatták a Triumvirátus felbomlását követő eseményeket.

  • a.carkey
    #124
    Még van két rész. 12 részes az első széria.

    Caesar még él.
    Viszont szerencsétlen Pullora nagyon szar napok következnek ...
  • Ryleh
    #123
    És ez valoban season 1...vagy ennyi,pont vége a sorozatnak?....
  • a.carkey
    #122
    Még két rész van ...
  • a.carkey
    #121
    Hmm. Nem 10 részes ...

    A 10. rész tök komor hangulatú volt.
  • Ryleh
    #120
    ÁÁÁÁ...idiota vaok.....közben megtaláltam...:)))))sry:))
  • Ryleh
    #119
    Sziasztok...nekem eddig 8 rész van meg....honnan tudnék feliratot szedni hozzá??köszi:))))
  • Yossarian
    #118
    oké-oké, vágom már:)
  • AnuluWork #117
    Dehogy.
  • Yossarian
    #116
    aszittem a matyira gondolsz :)
  • AnuluWork #115
    Nagy magyarosító hírében állt, pedig szegényke nem volt "teljesen" magyar származású.
  • AnuluWork #114
    Jaja. Jenő.