439
  • GregSB
    #195
    Na ki nézte? Ma volt az első 2 rész az HBO-n. Én bevallom kellemesen csalódtam benne. Le is szedem az első évadot ;)
  • Yossarian
    #194
    mondjuk "aljas gazember"-nek :D
  • Iwant2Belive
    #193
    majd kiváncsi leszek hogy az ilyen : Your father's cock, meg Juno's cunt, hogy fogják lefordítani, mert, hogy nem szó szerint az is biztos.
  • Ryleh
    #192
    én tutti ho nem nézem meg magyarul.....
  • Yossarian
    #191
    a szinkron stúdióból. talán... de még az se biztos, hogy már kész van az egész évad...
  • bondzsi
    #190
    sziasztok, hol lehet megszerezni ezt a sorozatot magyarul?
  • a.carkey
    #189
    "Magyar" HBO, Róma, március 3.
  • AnuluWork #188
    Még az HBO plakátján láttam a kábelszolgáltatómnál. Kiváncsi leszek, hogy cseszik majd el a szinkront ...
  • Atomreaktor
    #187
    hát pont beletrafáltál, mert Róma lakossága meg is haladta az 1milliót...
  • Yossarian
    #186
    igen, pár napja hírezte az sg is.
  • a.carkey
    #185
    Itthon is leadja az HBO ...
  • Sephi
    #184
    Ohh nekem itt rostokol a gepemen. Meg kell nezni.
  • winnie
    #183
    2007. csak ez az egy verzió van.
  • Szolnokboy
    #182
    nem tom már olvastam több fórumban hogy 2006 máshol hogy 2007 IMDBn is volt mind2 verzió...ezért érdeklődöm én is
  • winnie
    #181
    hol írnak 2006-ot?
  • Szolnokboy
    #180
    most végeztem az utolsó résszel. Nagyon gyászos lett a vége
    A 11. rész pedig nagyon brutális, ehhez képest a gladiátor egy mese. Marha jó kis sorozat...

    Mikor jön a következő évad ? 2006 tavasz vagy 2007 tavasz ? mindenhol mást irnak
  • Szolnokboy
    #179
    köszi a válaszokat
  • a.carkey
    #178
    1. Fiktív.
    2. Unokahúga.
    3. Kb. (Amennyire egy fiktív szereplőkből álló sorozat hű lehet. Vannak benne tények és van benne sok Hollywood is.) Példádra:
    Pompeiust tényleg Septimus öli meg és úgy, ahogy a filmben mutatták.
    4. Ez még a Nero előtti Roma. Se nem rendezett, se nem szép. De még mindig a legnagyobb város volt Európában akkor ...
  • Rafaelo
    #177
    koszos volt
  • Szolnokboy
    #176
    Én most nézem a sorozatot nagyon tetszik (7. részt néztem meg most), lenne néhány kérdésem:

    - Veronus és Pullo fiktív karakterek vagy léteztek ?
    - Atia végülis kicsodája Ceasarnak ? (Azt tudom hogy ő is a Julii-ból származik)
    - Mennyire hű a történelemhez ? (Csak annyit tudok amennyit törin megtanultam) Pl. Pompeius-t tényleg ott ölik meg ahol és az aki a filmben ?
    - Róma tényleg ilyen koszos volt ?

    Asszem egyenlőre ennyi majd még biztos lesz ha eszembe jut...

    SPOILER!

    A Pompeius vs. Ceasar csata elég kiábrándító volt ezzel csak én vagyok igy ? Azt meg hogy csak a 2 főhős éli túl a hajótörést + hullákból épített tutajjal kievickélnek Pompeius lába elé kcsit erőltetettnek éreztem.
    A rabszolga a hatalmas cock-jával meg hogy fér bele a tv-sorozat kategóriába ??

    Ezúton szeretnék gratulálni a fordítónak (Gabeboy) fantasztikus munkátt végzett !! Tökéletesen eltalálta a nyelvezetet + a lábjegyzetek [taps]
  • a.carkey
    #175
    Legalább nagyobb lesz itt is a mozgás.
  • Bucser
    #174
    Emule-on ez is fent van elég sok példányban. Első évad végig.
  • qper
    #173
    Jövőre nyomja a magyar Hobó is!
  • A tumi
    #172
    Victory and Glory Lucius Vorenus,Titus Pullo
  • A tumi
    #171
    Hello
    Tegnap néztem meg az utolsó részt,iszonyat jó ez a sorozat.
    Az arénás jelenet nagyon felkavaró volt az a bajtársiasság lenyűgöző volt.
    Minden elismerésem a rendezőé gratulálok neki.
    Alig várom a 2.évadot... 13
    Sok sikert mindenkinek hy
  • a.carkey
    #170
    Huh, sajnos Torrentnél gyorsabbat én sem tudok. Hasonlóan jártam, mint Te, az Into the Westtel. :(
  • Szolnokboy
    #169
    Mostmár engem is érdekelne....az első részt sikerült letöltenem de a többit..ahj 2kval jön valaki pls
  • Zsolo007
    #168
    Ez tény :)
  • Yossarian
    #167
    nem azt állítottam, hogy maradandó művészi alkotás, hanem azt, hogy szeretem, mert kikapcsol és szórakoztat.
  • Zsolo007
    #166
    Háááááát. Hadd ne mondjak véleményt az Atlantisról....Én is nézem....De...
  • Yossarian
    #165
    jut eszembe - ha már offolunk - nálam a TOP-ban benne van a SG Atlantis is :)
  • AnuluWork #164
    Régebben volt Elnök emberei topic az SGn, az hová tűnt???, mert a tegnapi nem volt egy semmi rész.
  • Yossarian
    #163
    ehh, kábé én is ezeket szeretem.
  • AnuluWork #162
    Az biztos, hogy ez a tv sorozat NÁLAM benne van a legjobb 10-ben, méghozzá a dobogón.

    1. Dadus (The Nanny)
    2. Elit Alakulat (Band of Brothers)
    -. Róma (Rome)
    4. Halló, Halló! ('Allo, 'Allo!)
    5. Forró szél (Vruc vetar)
    6. Maffiózók (The Sopranos)
    7. Elnök emberei (The West Wing)
    8. Vészhelyzet (E.R.)
    9. Rém rendes család (Married With Children)
    10. Harmadik műszak (Third Watch)
  • a.carkey
    #161
    Közben lejött.

    Caesart nem a szenátus lépcsőjén szúrták le, és volt a "Te is fiam ...", csak nem mondta ki, mert meg sem tudott szólalni a fájdalomtól, de mozgott a szája. :)

    És kb. annyira volt pontatlan, mint Pullo és Lucius Veronus alakja.

    Roppant mód szomorúra sikeredett a befejezés. Brutus anyját remélem feldarabolják.

    Sajnos Lucius mindhalálig hűséget fogadott Marcus Antoniusnak, még korábban, és mivel Pullo Octavianus párti, nagyon kinéz egy Pullo vs Lucius páharc, és röhej, de Lucius akart leginkább nem belekeveredni, erre tessék, és Pullo akart leginkább belekeveredni, erre kimardt szinte mindenből, ráadásul ő Caesar és Kleopátra gyermekének az apja is ... :)
  • Ryleh
    #160
    sajna nekem is csak a LOL van meg:((((
  • a.carkey
    #159
    Honnan lehetne letölteni az EP12-t, abból is a 700 MB-os változatot?
  • Zsolo007
    #158
    Már volt. És felfedeztem egy két dolgot. Szerintem pontatlan volt egy picit...

    Caesart tudtommal a szenátus LÉPCSŐJÉN szúrták le, nem bent a szenátusban.
    Valamint kimaradt a "Te is fiam, Brutus" dolog is....

    Annyira nem lényegesek, csak feltűnt..
  • AnuluWork #157
    Nem volt hétvégén a 12. rész? :(

    Mikor adják le?
  • Gabeboy
    #156
    6. részes római kori minisorozat, nemrég volt a Hallmarkon is. A port.hu-n találsz adatot hozzá. A történelmi tényekhez azonban nem olyan hű, mint a Rome, a történet kedvéért ferdítettek rajta.