626
Építész program
  • szr314
    #546
    Aki használ Artlantist v. Cinema4D-t, az légyszi vegyen már fel MSN-en vagy skype-on! Elérhetőségeim a profiloldalamon. Köszi.
  • szr314
    #545
    köszi a tippet, bár nem tudom mit kellene nézni pontosan, mert van textúrája a falaknak, tetőnek, meg a kőburkolatnak is, mégis fekete at utóbbit kivéve minden. De látszik is a képen.
  • lmer
    #544
    Sziasztok!
    Valaki fel tudná tenni a fórumra a 14-es archicad (hun, 64 bites)
    3018 build törését? Az előző link már nem él.
    Előre is köszönöm!
  • lmer
    #543
    szr314-nek: akkor csinál ilyet a lightworks, ha nem találja
    az anyagok textúráit: akkor tiszta feketén jelennek meg a renderen.
    Az anyagbeállításoknál ezt is ellenőrizheted, hátha ez a gond.
  • copass
    #542
    lámpa eszköz, lightworks mappa, nap, ég, örül! :D
  • szr314
    #541
    Sziasztok!
    Meg tudja valaki mondani, mit kell beállítani, hogy a lightworks ne ilyen sötét fotót generáljon? Köszi.
  • lolkabolka1
    #540
    Sziasztok!
    Valaki el tudná nekem küldeni a Tomioka által említett okosítást privátban?
    De a 64/3269 is jó lesz:)

    "ˆ Tomioka
    2011. jan. 04. 19:50 | privát | válasz erre | #527
    Sziasztok!
    Létezik bármiféle használható okosítás ArchiCAD v14 x64 magyar verzióra?
    azt hiszem 3018 a verziószám, mindenféle fix nélkül.
    Valahol alább Impi által megadott link sajnos nem él.
    Tud ebben valaki segíteni?"

    Előre is Köszi:)
  • Impi
    #539
    Bocsi ezt benéztem! Éhes disznó makkal álmodik efektus :D
    Az AC 14-re gondoltam.
    AC 13 3259-es még lehet!
  • Impi
    #538
    Szia :)
    Szerintem kezd az újra telepítést :(
    64/3269-es buildra nincs törés, szerintem már nem is lesz.
    Gondolom ha foglalkozna valamelyik csapat az AC okosítással, akkor a 3477-es buildal tenné. Annak meg mindenki jobban örülne, ha lenne.
  • Tomioka
    #537
    Lenne valakinek az ArchiCAD 13 64 bites 3259-as buildhez okosítása?
    Letöltöttem egyet a netről, egyből frissítettem is a hotfix-el, azután derült ki, hogy az okosítás része titkosított rar-ba csomagolt, úgyhogy nem férek hozzá, újra kellene telepítenem a progit. köszönöm
  • lolkabolka1
    #536
    Szia Impi!
    A Tomioka által említett okosítást el tudnád nekem is küldeni privátban?

    "ˆ Tomioka
    2011. jan. 04. 19:50 | privát | válasz erre | #527
    Sziasztok!
    Létezik bármiféle használható okosítás ArchiCAD v14 x64 magyar verzióra?
    azt hiszem 3018 a verziószám, mindenféle fix nélkül.
    Valahol alább Impi által megadott link sajnos nem él.
    Tud ebben valaki segíteni?"

    Előre is Köszi:)
  • Impi
    #535
    Szia :)
    Nem derül ki, hogy az AC telepítésekor nem talál egy dll-t vagy az okosításánál.
    Ha az utolsónál van a gond, futtasd rendszergazdai joggal Crk-fájlt.
    Intézőben a fájlon jobb egérklikk stb...
    Még az is előferdülhet, hogy digitális aláírással kell hitelesítened 1-1 dll-t. A program neve hozzá dseo13b.exe
  • vaduborka
    #534
    hopsz, a képek lemaradtak:

  • vaduborka
    #533
    yoyo :)
    azaz, dehogy yoyo :)
    Szépen használtam a 13 magyar változatát xp alatt, aztán pc csere és a 64 bites win 7 -re már nem tudom feltelepíteni. Pedig elvileg futnia kellene alatta (a leírás szerint is, illetve az installálás elején is kiírja, hogy ez a 64 bites telepítő), ám mégsem teszi. Nem talál egy dll-t. (Képeket mellékeltem).
    Erről a fájlról van szó: Archicad13_hun-JAil.iso 1,46 GB (1 578 905 600 bájt)
    (megjegyzem a telepítés során az előírt dolgok betartva: wibu, nem frissít, nem indít újra, crack exe fájllal felülír. Mindez xp alatt be is jött :)).
    Nem tudom, más belefutott-e már, és meg tudta-e oldani. Mindenesetre xp alatt szépen futott, az ottani telepítésnél tudok segíteni, ha vmi nem világos.
  • lolkabolka1
    #532
    Szia Impi!
    A Tomioka által említett okosítást el tudnád nekem is küldeni privátban?
    Előre is Köszi:)
  • copass
    #531
    ajtóknál van olyan hogy beépített szekrény.
  • Impi
    #530
    Szia :)
    Már 21:12-kor elküldtem.
    Tehát a soraidra a válaszom, nem :D
  • Tomioka
    #529
    Privátba nem lehetne?
    KÖSZÖNÖM előre is!
  • Impi
    #528
    Szia :)
    Nem rád és nem Rapesz.re vonatkozik!
    Egyenlőre torkig lettem a kérések teljesítésével, mert egyesek arra az öt betűre sem méltatnak, hogy "Köszi"
    Nincs fizetett tárhelyem és 6 naponta elveszik a feltöltő link :(
  • Tomioka
    #527
    Sziasztok!
    Létezik bármiféle használható okosítás ArchiCAD v14 x64 magyar verzióra?
    azt hiszem 3018 a verziószám, mindenféle fix nélkül.
    Valahol alább Impi által megadott link sajnos nem él.
    Tud ebben valaki segíteni?
  • Impi
    #526
    Szia MTT-ás barátom :)
    Fixben tudok segíteni, csak elmaradtak az okosítók. Anélkül meg nem sokra megyünk vele :(
    Az a kín mosoly arra utalt, hogy még 3269 64 bites okosság sem született meg és már tovább léptek 3477-re.
    Reménykedjünk!
  • othombt
    #525
    Az AC-14 3477-es fix-ben nem tudnál segíteni, nem tudom sehonnan letölteni.
  • Impi
    #524
    Szia Vaduborka :)
    Én nem használom az ArchiCad-et, de ahogyan olvasgattam, a 14-ben a csoport munka és a más programokkal való kapcsolatra álltak rá.
    A fejlődést szerintem követni kell, mert azért csak stabilabb, kevesebb erőforrást használ a 14-es mint a régebbi verzió, no meg kitudja használni a több magos procik nyújtotta támogatást stb...
    De majd csak írnak a többiek is.
    Minden fórumozónak Kellemes Karácsonyt!
  • vaduborka
    #523
    yoyo :)
    Impi, te hogy látod, alkalmazás közben miben különbözik markánsan, vagy nem markánsan a v14 az általam is használt v13-tól?
  • Impi
    #522
    Megjelent az AC-14 3477-es fix
  • Impi
    #521
    Szia :)
    Nem kell viszonozni, örülök a sikerednek és a visszajelzésnek!
  • cirzsu
    #520
    Köszönöm Impi!

    Működik a 13 is 64 biten és a 14 is mindennel együtt 32-n.
    Ha esetleg tudom valamivel viszonozni,csak szólj...!
  • Impi
    #519
    Szia Cirzsu :)
    Nem szivesen verném más akármiét a csalánba, de szétnéztem AC_13 terén a mappáimban és találtam hozzá frissítést és okosságot.
    Ha fenn van a gépeden még a 13-as, egy próbát megér.
    De csak akkor, ha lomtárba szántad az AC 13-at.
    Tennivaló:
    1. Frissítést elindítani, ha a mostani build régebbi mint 3235-ös.
    2. A Cr..k_AC13-3235_x64 mappában lévő tartalommal felülírni telepített fájlokat.
    3. Reménykedés :D
    Link privátra elküldve.
  • Impi
    #518
    Szia Cirzsu :)
    64 bites rendszerem sosem volt és úgy néz ki nem is lesz, ezért tanácsot adni nem tudok. Valaki majd csak megteszi.
    Csokorba szedtem minden ma fellelhető és működőnek tűnő okosítást, amit a magyarnyelvű AC-14 elfogad. Mellékeltem a frissítéseket is a keveredés elkerülése végett. 32 bites rendszeren tuti működik minden, kipróbáltam.
    A VBE és ECO Hun is benne van. MEP terén a nagyok még nem léptek, talán karácsonyra adják ki az okossítást.
    Nézz privát üzenetet a linkhez.
    Sok sikert!
  • n003
    #517
    háát amiket felsoroltál pont nem lehet csoportokba vonni -ne kérdezd miért :( - de amúgy minden egyébre jó

    beépített szekrény? húzz egy vékony falat és rakjál ajtókat rá :D
  • vaduborka
    #516
    yoyo és heyho :)
    Köszönöm a segítséged. A koordináták és vez. pult alapból bekapcsolva (igaz nekem felül virítanak :)), de a csoportképzés funkció működését a vez. pulton te világítottad meg most nekem :). Megjegyezem, falakra tökéletesen működik, de pl. nyílászárókra, helyiségekre (ezt a hármat néztem meg hirtelen) egyáltalán nem. Nálad, nálatok is így van?
    És még egy - már más által is feltett - kérdés: a beépített szekrény hiányát ti hogy küszöbölitek ki terveitekben?
    Köszi a választ előre is.
  • cirzsu
    #515
    Kedves Impi!

    AC 13-at használok már régóta és most tértem át a Win 7 64 bites rendszerére. Az AC 13 nem megy rajta sehogy,- GSRoot.dll-t nem talál.
    Esetleg lenne valami ötleted?
    Szivesen áttérnék a 14-re ha megoldható 64 biten!
    Esetleg a AC14+VBE+EcoDesigner 32 vagy 64bit
    cirzsu kukac freemail pont hu
  • n003
    #514
    heyho
    alapból ajánlok két dolgot bekapcsolni ;)
    ablakmenü -- paletták -nál! a koordináták és a vezérlőpult
    lesz két frankó palettácskád a képernyőn amit kedved szerint elhelyezhetsz .. én az ablak aljára húztam be őket szépen elférnek egymás mellett :) ha az egeret az ikonok fölé rakod kiírja mi micsoda .. lesz egy csoportképzés elrejtése/szünetelteése gomb amit ki/be kapcsolhatsz (én gyorsbill-t is használok hozzá) és lám ha be van kapcsolva egyben kezeli az egy csoportban lévőket (figyelni kell hogy bekapcsolt állapotban sok szerkesztési mód nem aktív) ha nincs bekapcsolva csak a csoport elemet
    :D
  • cirzsu
    #513
    h
  • vaduborka
    #512
    yoyo :)
    Nekem is lenne pár száz kérdésem, hiába használom viszonylag aktívan az AC13-t (saját részre házterv).
    Az egyik ma estére: mi értelme van a csoportképzésnek AC13 alatt? Mert ugyanis szépen kijelölöm az elemeket, csoportosítom őket; aztán ennyi.
    Mikor legközelebb rákapcsolok egy csoporttag elemre, akkor csak magát az elemet jelöli ki, és kiírja, hogy része egy csoportnak. De az elemen tett változtatás nem megy át a csoport többi elemére, csak a kijelölt egyke elemre érvényes.
    Azt várná az ember, ha csoport, akkor bármelyik elemére kattintasz, a teljes csoport kijelölődik. De nem :).
    Fura. Teljesen ellentmond a más progiknál tapasztalt csoportkezelésnek, csoportkijelölésnek.
  • concrete
    #511
    a picasawebes album mivel van renderelve? gondolom nem artlantis 3.
  • Impi
    #510
    Szia :)
    Tudjuk, hogy a vírusfigyelőd be fog jelezni! Nálunk is jelzett :D
    ArchiCAD v14 x64 okosítás

    Következő kérdésedre: Sajnos még nem adták ki.
  • eckertzs
    #509
    Segítségre lenne szükségem. Valaki eltudnád külden az archicad 14 64 bit hez a megoldást, okosítást !

    Előre is köszönöm a segítséget !

  • vaduborka
    #508
    Én is ugyanezt tapasztaltam 13 alatt. Sőt hiába változtatod meg a lehetőség/elem tul./anyag alatt a színbeállítást az openGl 3D-s motor esetén a 3D-s nézet nem mutat különbséget (megjegyzem, a belső motor igen, viszont az számomra használhatatlannak tűnik - úgy általában).
    Hogy valami biztatót is mondjak neked: a polifarbe színező által beállított színeket nálam kultiválja, vagy mi :) a 13, így az ott komponált színek szépen megjelennek. Letölthető:
    http://www.eptar.hu/programs/PoliFarbe_telepito_AC13_32Bit.exe v. http://www.eptar.hu/programs/PoliFarbe_telepito_AC13_64bit.exe
    Remélem, ért valamit a segítségem.
  • Szlobo
    #507
    Csao!

    Archicad 13-as programot használom, és a 3d megjelenítésnél nem azokat a színeket mutatja mint amit falszínnek beállítottam. Pl: fehér->szürke , citromsárga -> kislibazöld, stb..
    Az épület azon a részén sincs színhűség ahonnan a nap süt.
    Amikor a palettán mutatja, akkor még azt a színt tudom választani, ami a tényleges, de ha alaprajzból 3d-be váltok, ennek híre sem marad.

    Valami megoldást tudnátok mondani?

    Kösz
    Szlobo