193
  • szombi
    #33
    hé! mintha egy hurrikán söpört volna végig!
    ja, bocs...
  • maestro85
    #32
    Akkor megin tott tartunk, hogy magunkat okolhatjuk mindenért. Én nem tudom, hova menék pl eg yilyen hurrikán esetén. Sztem ők is úgy voltak, hogy majd csak túlélik. te mit csinálnál, ha munkád van, ahova naponta bekell járni, és ha fogod magad, és nem mész be kirugnak. Akkor te elmenekülnél? Mikor így is nehéz munkát találni? A munkadókat, meg sztem nem érdekli megintcsak, mert h aleállnak egy fél napra, akkor azt gondolják, hogy tönkremennek, mert addig a másik vállalta meg dolgozik, ezért nem áll le senki, hogy senki se maradjon le a versenyben. Ami megint csak a pénz miatt van. Nem hiába sok dolog megrontója a pénz. szted?
  • Godefroy
    #31
    Többször is.
  • Inquisitor
    #30
    Vagy mikor esett hó Szíriában és Izraelben azelött? Lásd 2004 tele.
  • Godefroy
    #29
    Azért hallasz most csak róla, mert egy városon ment kersztül. Egyébiránt klb évente 10 hurrikán megy át amerikán de eddig elkerülte a városokat, most meg pont átment egyen.
    Ezért halalsz róla, semmi másért.
    Meg azért mert szervezetelen volt a mentés, nem a pusztítás miatt.
    És mennyi a haláslos áldozatok száma?
    Pár ezer.
    Ami lehet soknak tünik, de nem a hurrikán okozta, hanem az hogy nem volt viz az ott maradt embereknek akik nem mentek el a figyelmeztetések ellenére.
    Ha belegondolsz kb ennyi meber hal meg naponta közlekedési balesetben szerte a világon.

  • maestro85
    #28
    Miért ne durvultak volna szted? Mikor hallotad, pár évvel ezelőtt, hogy többszázer embert kellet kitelepíteni egy hurrikán miatt, hogy szibéria jeges lápja felolvad, amitől tobb milliárd tonna metán szabaduil majd fel, aztán stb. amikről még nem is sejtünk. Olvastad a metános/szibériai sztorit? Abban az időben ha jól kalkuláltam kétszer akkora lesz a CO2 hatása, mert a metán rásegít, most is elég nagy sztem. És pár éve, mikor néztem egy természettudomános filmet, ott elmodnták, hogy a co2 levegőbejutása, csak sok tíz évvel később fejti ki érvényét igazán. Tehát, ami most van, az az iparosodás hatása. Ami elkezdődött sok tíz évvel ezelőtt, ami később csak fokozódott, és most köpi vissza ránk a Föld. Ezek olyan rekciók, amit nem lehet az egyik napról a másikra megváltoztatni. Ha beteg vag yés elkezded szedni a gyógyszert, akkor is csak napokkal később kezdesz el jobban lenni(persze komolyabb betegségnél). Na ez kb ugyanaz, csak sokkalta nagyobban, ergo nem napokról beszélünk, hanem évekről, évtizedekről. sajna...
  • Inquisitor
    #27
    Az egyik Verne könyvből készült film elején van egy rövid rész, ahol Verne egy beszédet mond, ami valóban megtörtént.
    Ott Verne arról beszél, hogy a jelen technika fejletség mellett (értsd XIX. század!!!) képesek lennének elég élelmet termelni 12 milliárd ember számára ANNÉLKÜL, hogy növelni kéne a termőterületeket.
    Nos azóta vagy 10-20x akkora területen termelnek kaját, még is éhezik a 6 milliárból legaláb 1,6m, és nem azért mert Verne hülyeséget mondott ...
  • haxoror
    #26
    (fenntartom a jogot hogy hülyeséget írok :)
    Mintha lett volna a föld történetében jóval az ember megjelenése előtt is olyan globális katasztrófa ami az akkori fajok 90%-át kipusztította, megesik az ilyesmi a bolygó ökoszférája talpra állt. Akármit csinálunk az életet teljesen nem tudnánk kiírtani és ha eltűnnénk (amit erősen kétlek) akkor is talpraállna a környezet megint.
    Egyszerűen csak azt nem értem hogy ez miért érdekli ennyire az embereket?
    Ez most a mi korszakunk, mi vagyunk a domináns faj és sztem illene is így viselkednünk mert ha csak zöldként vegetálunk akkor egyszer majd tényleg eltűnünk mert nem leszünk felkészülve egy olyan nem általunk előidézett katasztrófára mint meteorbecsapódás, nukleáris tél stb.
  • Sir Quno Jedi
    #25
    Mindig pont eggyel kevesbb fog meghalni, mint ami ahhoz kéne ! :DDD
  • Godefroy
    #24
    "Pár éve hülyeségnek tünt, az elmúlt 3 év "csekély" katasztrófiái viszont egyre durvultak"

    Nem durvultak, csak többet beszélnek róla.
  • maestro85
    #23
    Egyébként ez a bolygó természetes immunrendszeri védekezése, az emberi túlnépesedés ellen... ?
  • maestro85
    #22
    Én szerintem lehetne vezetni, csak inkább a hatalomvágy az ami nagyon dominál, és megrontja az embereket. A szibériai metángázfelszabadulásnál Putyin csak ezt nyilatkozta: Legalább mostmár tudjuk majd mire használni azt a rengetek területet. És hatalom szempontjából sztem igaza van. Akkor terültettel, hogy meglódulhat a mezőgazdasága, embereket lehet bekültöztetni ahol nem lesz annyira meleg a globális felmelegés miatt, ergo job tulélési esélyei vannak az éghajlat étalakulásával. Most talán nem a legerősebbállam, de most is hatalmas, és szerintem ez könnyen átfordul majd az ő oldalukra, az idő folyamával. De inkább nyugtassatok meg ha nem így van, mert én nem szeretnék kommunizmusban élni ha aztán túl erősek lennének... (eltortizott jövő , de van benne igazság sztem)
  • Godefroy
    #21
    Egyébként ettől nekem is égnek áll a a hajam, hogy mindenért az emberiség a felelős, sugalja a média ami kivágott fákra nyomtatja a hülyeségeit vagy iszonyú sok müanyagból és drágán előállított energiát zabáló TV-kből árad ránk.
    Én mint kisember nem sokat tehetek, magyarul semmit.
    A folyamatos bűntudat ébresztés nem vezet semmire, szerintem.
    De szerintem ha az elmúlt pár millió évet túléltük akkor nem lehet akadály pár természeti katasztrofa.
    Az energiaválságról annyit kb 30 éve is azt hallottam gyerekkoromban, hogy az olaj tartalék max 30-40 évre elegendő.
    Érdekes eltelt 30 év és most is annyira elegendő...:-)
    Úgy manipulálják az embereket, ahogy kedvük tartja.

  • Inquisitor
    #20
    Hát lehet, de elég sokan úgy tartják, hogy egy bolygónak is van "immunrendszere" és az erősen dolgozni fog azon dolgok ellen, amik veszélyeztetik. Pár éve hülyeségnek tünt, az elmúlt 3 év "csekély" katasztrófiái viszont egyre durvultak. Most már nem tartom hülyeségnek, kérdés hányan halnak meg, mire az emberiség döntéshozói is megértik?
  • haxoror
    #19
    6 milliárd+ embert már sehogy sem lehet vezetni, túlnépesedünk ezt sajna bebuktuk de hogy az ember "elmúlna magától" ez azért dúrva, még egy atomháborúnak is lenne elég túlélője az újrakezdéshez. Az emberiség még gyerek sokat rohangál és sokszor elesik de ez is része a felnőtté válásnak. szvsz :)
  • Inquisitor
    #18
    "Akkor majd más lesz a véleményed, mikor a magyarországi éghajlat is már gyökeresen megfog változni."
    Hát pedig az már folyamatban ... lassan lehet riszültetvényeket csinálni a búza meg kukorica földek helyett. :(
  • maestro85
    #17
    Ok persze, én sem azt mondom, hog yélősködők vagyunk. Csak morbid viccbe lett öntve, az, hogy igazából ezekkel a lépésekkel saját magunkat pusztítjuk, ki. mint ahogy a viccben is van, hogy elmúlunk magunktól. Persze ha végre észbekapunk, akor nem így lesz. Adja Isten hogy a vezetők képesek legyenek erre helyesen lépni.
  • IoIa
    #16
    "A hurrikánok, más néven trópusi ciklonok az óceánban eltárolódott napenergia táplálásával a meleg tengervízek felett kelnek életre"

    Az addig rendben van, hogy a víz egyes számban hosszú magánhangzóval írandó. Többes számban viszont röviddel!!! Helyesen: tengervizek.
  • haxoror
    #15
    Egyszerűen csak nem bírom ha az embert élősködőnek vagy vírusnak állítja be vki, a bolygó amin élünk nem vmi misztikus Gaia izé hanem az emberiséget (mert MINDIG az ember az első) körülvevő környezet amit ha kell megváltoztatunk a saját igényeink kielégítésére, közben követünk el hibákat amikből tanulunk de a cél akkor is a MI boldogulásunk faj szinten.
    Ezért tartom hülyeségnek azt a sokat hangoztatott indián közmondást hogy a "Földet nem örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön", ez nihilizmus és a vegetáláson kívül sehova se vezet.

    És most jöhet a greenpeace-esek kőzápora :)
  • maestro85
    #14
    A hatalomváltás/írányítás is a nép elégedetlensége miatt történtek a történelemben, csak elkell jutnia odáig anépnek. Ha nem tesznek semmit a fejesek, akkor a nép nagyon kibukik, és megint jönnek a szabadságharcok, felkelések, és kipaterolják a kormáynt, és jönnke teljesen új, radikálisan megváltozott nézetekkel, újabb vezetők. Atzán kezdődik minden előlről. Őket is elkapja majd a pénz "szerelme" aztán megint idő míg ki nem bukik a nép. Ezek voltak, és ha így megy sztem lesznek is.
  • Godefroy
    #13
    Nézd, nem hiszem az aemberiségnek kampec.
    Ezt csak a média sulykolja belkéd, mert jó kis eszköz hogy a nézettséget fentrtsa, a politikusoknak meg mégjobb mert addig sem a lopkodásairól beszélünk.
    A multiknak meg mégjobb, mivel így az irreálisan magas kőolaj árakat még följebb viheti, mondván amerikában a katasztrofa miatt.
    Ezzel mindenki jol jár, az ujááépítés rengeteg munkát teremt nem is beszélve hogy a pénz ömleni fog oda.
    Na jó nem mindenki, mert az adozok pénzéből megy az újjáépítés de ez úgysem szokott szempont lenni.
  • maestro85
    #12
    Ezek szerint te nem érzékeled, hogy arról is szó van hogy a környezetszennyezés miatt vanak ekkora katasztrófák? Akkor majd más lesz a véleményed, mikor a magyarországi éghajlat is már gyökeresen megfog változni. Ez pedig nem amolyan politika hír, amit felfújnak a tudósítók. Hivatalos szervektől is érkezett megjegyzés: " vélekedik az Egyesült Államok Földtani Intézete (USGS)." csak olvsd a cikket. Ők nem újságírók, sztem... és pont az a baj, mert ezekszerint sajna hinni kell nekik.
  • Inquisitor
    #11
    Nem szakadt át a gát! Éppen ez volt a baj ... 9 méteres árhullám befolyt, majd 6 méteres víz, pont a gát miatt, bentmaradt! Éppen ezért fog 1-2 hónapig tartani amíg az összes vizet eltüntetik.
    Ellenben nem tünt fel, hogy 3 éve egyre több hurrikánt kapnak be arrafelé?
  • YakHead
    #10
    A faterom találóan azt mondta a Thaiföldi Cunamira, hogy "a föld csak böfögött egyet és ezrek haltak meg" Mi lesz ha elkezd csuklani?
    Igaza volt Juhász Árpádnak is, pont a Cunamiról kérdezték és az interjú végén csak ennyit mondott: "...a bolygónak rengeteg ideje van, de ő nem számol velünk, mert mi semmik vagyunk az ő korához képest. Mi már lehet, hogy régen kihalunk, és akkor a Föld elkezd majd szépen magához térni. Van rá pár milliárd éve még"

    Na szóval rólunk emberekről ennyit.
  • bandia
    #9
    Egyetértek, annyira nem kell felfújni a dolgot, de azért szükség lenne valamilyen szemléletváltásra. Mert globális felmelegedés már többször volt a történelemben, de ha ennyire nem teszünk semmit, csak szájhősködünk, akkor emberiség kampec!
  • bandia
    #8
    Ezek hihetetlen dolgok...az a probléma, hogy az emberek többsége sztem látja ezt, csak azt nem értem, hogy azoknak akik tehetnének is valamit ez miért nem látható...A pénz talán ennyire elvakít? Itt sztem már többről van szó. Ha a világ vezetői ennyire felelőtlenek, és sznak a jövőre, akkor talán nem nekik kéne ott lenniük. Persze ezt könnyű mondani, mert csak idióták vállalkoznak arra, hogy mutogassák magukat. Mert a mai politikai élet másból sem áll, csak veszekedésből a világ összes táján, meg magamutogatásból...Nem tudom mi lenne a jó! Talán jobb is ha kipusztítjuk magunkat! Gusztustalan egy világban élünk! És mi kis emberek úgysem tehetünk semmit, csak sodródhatunk...Ez van, ezt kell szeretni, és várni, hogy valahogy jobb lesz talán egyszer!
  • Godefroy
    #7
    Nem kell ennyire felfujni a dolgot, mint azt az ujságirok teszik.
    Mi történt?
    Egy gát átszakadt és a világ "legfejlettebb állama" hagyta az ott maradott szegényeket vagy 3 napig sinylödni.
    Szűzisten!
    Ennyit szenvedni! Senki más, sehol a világon nem szenved bezzeg az amerikaiak!
    A bolygó meg éli saját kis életét.
    Nélkülünk is elvolt, velünk is ellesz.
    Máskor is voltak természeti katasztrofák, sokkal nagyobbak mint most amikro az embernek hire hamva nem volt vagy ha volt is nem iparosodott ennyire.
  • maestro85
    #6
    ??? Nem tudom miért problémázol rajtam? Én csak egyetértettem a saját felelőtlenségünkkel. És igazat adok bandia-nak, tényleg ez a vezetők feladta, mert az ő kezeikben vannak az országok pénzkezelése, és vezetési lehetősége, nem a milyenkben. Csak talán az lehet a baj, hogy eddig a pénzükkel voltak elfoglalva, most meg már a katasztrófaelhárításra megy a pénz. Még jó hogy a Biztonságtechnikát választottam a felsőoktatásban. Nekem legalább lesz mukám, ebben a munkanélküli országban.
  • haxoror
    #5
    Ja persze, minden ember legyen öngyilkos hogy a pirosbóbitás bizbaszoknak végre békés élete lehessen a mocsárban...
  • csabala
    #4
    Ez csupán a "VÉG KEZDETE" volt....
  • bandia
    #3
    Tuti, hogy a bolygónak elege lett az emberekből, és a cím nagyon találó...Észbe kéne már kapniuk a vezetőknek is, hogy nagy a baj, és borul a bili ha nem tesznek végre valamit!!!
  • maestro85
    #2
    Akkor még semmi lesz az a szibériai metánfelszabadulás ehhez képest. Mik jönnek még az emberek miatt?
    Ebben még mindig nagy az igazság:
    "Két bolygó beszélget:
    -De rosszul nézel ki.
    -Homo Sapiensem van.
    -Az semmi, hagyd csak, nem kell piszkálni, elmúlik magától."
  • HUmanEmber41st
    #1
    Ezt is majd ráfogják az arab terroristákra...