22
  • Hedgehunter #22
    Jovannma kanyi hir..... Mp3 as lejatszon nincs virus.. Ipod tol jon a hir....
  • dez
    #21
    Ez leginkább filmezésre jó. Integrált D/A-k nem a legjobbak zenélni. (És valószínű itt is van SRC 44.1kHz-nél.)
  • arty
    #20
    kollegámnak voltak montego hangkártyái, de játékra nem igazán volt alkalmas (driver) - zenélt velük.
  • HUmanEmber41st
    #19
    Én meg vettem 6kFT ért egy easy MP3 lejátszót, amibe SD kártya való. Azon biztos, h nincs vírus..:) :)
  • Zedas
    #18
    Ilyen nincs hogy nem is hallottam a Montego DDL-ről, pedig mióta nincs nForce2-esem azóta egy ilyen kártyára várok. Áááááá! És csak 80 dolcsi :D

    Hivatalos oldal

    Egyébként elnézést hogy teleszemeteltem a fórumot, de most nagyon be vagyok lelkesülve!
  • Zedas
    #17
    Link lemaradt:

    Montego
  • Zedas
    #16
    Hoppá, ilyen is van!!!

  • Zedas
    #15
    Ha lenne sok zsetonom, szerződést kötnék az nVidia-val az nForce2 SoundStorm-ért felelős hídjának gyártására, és azt építeném be hangkártyákba. Nyilván nem két perc megoldani, de gyakorlatilag minden van a chipbe integrálva. Egyébként aki DD enkódolást akar mindenáron, annak itt ez a kártya:

    Mystique

    Magyarországon persze nem lehet kapni...
  • arty
    #14
    is, ez a 44/48khz csak az egyik dolog ...

    de már a 4. generácio nem tud DD enkódolást :( s mivel kb. ők a legnagyobb gyártók, az életben nem lesz PCn normális 5.1 hangzás :(
  • dez
    #13
    (Vagyis, az természetes, hogy pl. egy EQ, vagy más ilyesmi elrontja a bit-helyességet [mást is]; de úgy tűnik, hogy a bit-helyes mód kikapcsolásakor lesz SRC, csak az már sokkal jobb minőségű, mint korábban.)
  • dez
    #12
    És már van is teszt: http://www.digit-life.com/articles2/multimedia/creative-x-fi.html
    (A DSP-s effekteket itt is ki kell kapcsolni a bit-helyes natív 44.1kHz-es módhoz.)
  • dez
    #11
    Nem. Pl. az A2ZS xxx-re, meg az A4-re. Az X-Fi-t csak most látom. Itt már úgy tűnik, nem a régi DSP van, hanem egy új chip. De alapesetben itt is a szokásos DirectSound driverek működnek, amik bármilyen rátájú hangot elfogadnak, és azt SRC-zik (talán jobb minőségben, mint a korábbiak) valamilyen frekire, ami ebben az esetben 96kHz, nem 48. (Spec szerint fixen ezen működnek a konverterek, kivéve a 2-csatornás 192kHz-es módot. Vagy lehet, hogy itt a front kimenet eleve ilyen, nem tudom.) Bár az ASIO-nál fel van tüntetve 44.1kHz support is. De lehet, hogy azt is 96-ra konvertálja. Kíváncsian várom a teszteket az audiós oldalakon. (Mondjuk az olcsó elkók már mondanak valamit...)
  • Dave000
    #10
    bazzeg már egy mp3 lejátszón is vírus van? :D Ez lol!!!
  • Zedas
    #9
    Ez most az X-Fi-re mondod?

    Én kerültem őket azért amit a Gravis-szel és az Aureal-lal csináltak. Úgy gondoltam majd most veszek egy alap X-Fi kártyát, de kiderült hogy abban sincs Dolby Digital Live, úgyhogy ennyit a Creative-ról.
  • dez
    #8
    Aham, igaz, a profi(bb) vonaluk nem csinálja ezt. Én a szokásos kártyáikra gondoltam. (Én amúgy egy M-Audio-t vettem.)
  • PyRex
    #7
    Vegyél EMU 1820m-et :)
  • PyRex
    #6
    looool, na ezt nevezik szívásnak :)
  • dez
    #5
    Jah, a legújabb kártyájuk sem tud továbbra sem natívan lejátszani 44.1kHz-es anyagot (CD), csak gagyi belső SRC-vel, 48kHz-en... (Bár sok más kártya is így van vele, de legalább jobb az SRC.) És 92/192kHz-et is csak akkor, ha nincs semmilyen DSP effekt bekapcsolva (mert akkor ezeket is 48kHz-re konvertálja).
  • tomo
    #4
    milyen operacios rendszer van ezeken?
  • arty
    #3
    bünti az anti-innovativ hangkártyákért ;)
  • mousee
    #2
    ciki :P
  • Myron
    #1
    űber yotta lol