350
Savage 2: A Tortured Soul
  • lezli01
    #230
    Szia! Megérkezett és elvofgadtam, köszhönöm szépen! Ha nem lenne gond haveromat is be tudjátok venni? Ő "Mrazi" néven van, együtt kezdtük a gamet...

    Előre is köcce! Lezli :)
  • sabzi
    #229
    na meghívlak klánba aztán majd menj ide és lépj be a savagés cuccaiddal majd jobb felső sarok => private messages és ott a meghívásban fogadd el

    ha ez megvan és benne vagy a klánban, akkor viszonylag sok magyar nevet láthatsz majd a játékon belül a clan részen
  • lezli01
    #228
    Szia! A nickem a játékban ugyanaz, mint itt "Lezli01"!
    Egyébként kire / kikre tudok ráirni? Mert még egy magyarral se kommunikáltam a gameban! :)
    Ha egy pár nevet mondanál nagyon hálás lennék, és azért is nagyon hálás vagyok, hogy felvesztek, előre is köszönöm!

    Lezli
  • sabzi
    #227
    természetesen csatlakozhatsz
    Játékban mi a neved?
  • lezli01
    #226
    Sziasztok! Ha van magyar klán szívesen csatlakoznék, még elég új vok 2 napja tolom csak, de igyekszek belejönni! :)

    Válaszotok előre is köszönöm! Lezli
  • Filder
    #225
    82548

    Nézd meg ennek a meccsnek a statisztikáit.
    Klán meccs, tehát egy csapatban van Netukka, exezic, TurooX... (elméletileg egymás elöl veszik el a pontokat), ellenük liano, gOblin, Alcareru, Futanari... akik nem éppen töltelékemberek. :>

    Tönkre alázták őket. (Az Infernoban 100 SF fölé senki nem jutott.)

    Szóval még nagyon sokat kell gyakorolnunk. (Vagy beköltözünk szerver mellé, s ő elérési sebességüket a minimálisra csökkentjük.)

    Más esélyt nem látok.

    A többi klán talán verhető. (Nekem még ehhez is sokat kéne persze gyúrni.)
  • kozik
    #224
    az biztos, hogy míg mi gyakran szórakozunk azzal, hogy ha valami emberke bekommandózott a bázisra, hazaugorjunk levágni, meg védjük a siege unitot, esetleg menjünk bányát foglalni, egyéb/stb taktikailag fontos lépés, amiből nem hullik az sf, addig fent említett embereket még sosem láttam máshol, mint a sűrűben.

    nem mondom, hogy jól összefogva legyaláznánk őket, de éles játékban, ahol nincs töltelékember, sokat csökkenne a hatásfokuk. vagy csak simán nagyon irigyek vagyunk, ezt még elfogadom...
  • sabzi
    #223
    hát én exeziccet még csak a ranglistán láttam játékban sosem
  • Filder
    #222
    Teljesen igazad van.

    Többször voltam már egy csapatban (igaz nem Netukkával, hanem) exeziccel, a legtöbbször veszítettünk. Bár ő gyilkolt a legtöbbet.
    Ez az őrült SF mánia alkalmanként "elrontja" a játékot.

    (Általában azért emlegetem exezicet, mert a decemberi patch előtt hosszú időn keresztül ő volt No 1., Netukkáról pedig nem is halottam.)

    Turoox viszont jó csapatjátékos, vele tuti esélyes a győzelem, még egy kicsivel gyengébb csapattal is. (Szigorúan saját tapasztalat.)
  • sabzi
    #221
    átcsábítani :D:D jó lenne :D:D
    tényleg rossz ellene menni :S és vele meg semmivel sem jobb, mint mással :P
  • kozik
    #220
    innyeno. holmi zombik miatt hanyagolni a kozosseget, ejnye. basszus, osszefutottam netukkaval, szerintem is a csavo egy allat. ellene lenni nem finom. szemberohant egy predator, kivegzett, mondom akkor szia, en meg tamas vagyok, ketszer okosbol levagtam, mikor mar nagyon korbevettek a cimborak, utana viszont vadaszott a seggemre, az mar nem volt vicces. at kene csabitanunk :)
  • Filder
    #219
    A zombik írtása teljesen rendben van. :)

    Én Csernobil környékén aprítom őket, meg persze a többi rosszfiút. (STALKER)

    Mindettől függetlenül néhány szerver esetében továbbra sem jelennek meg az eredmények a statisztikában. (Határozottan emlékszem egy 2009. január 29-i meccsemre, ami a mai napig nem látszik az eredményeim között.)
  • sabzi
    #218
    valamit már csak írok, nehogy eltemessetek mert meghaltam
    ha nem nagyon láttok se itt se játékban az azért lehet, mert befizettem a félárú l4d-re hétvégén és most zombikat írtok amennyit csak tudok
  • kozik
    #217
    éénn vagyok a flémmesterr, rrettegjetek, rrroárr!
  • kozik
    #216
    meg a kaparós itemekből a kékeket használd, az még esetleg fontos
  • kozik
    #215
    imádok commanderkedni.

    én csak kattintgatok össze meg vissza, ha valamelyik spell nem vörös és nem kék, akkor keresek neki valami célpontot, amúgy meg faszságokat írogatok meg magányos vörös pöttyökre dingelgetek, és ezt mások úgy reagálják le, hogy megszórnak karmával. ma is 7-et kaptam 5 embertől. és ilyen 3x szint. szerintem lol :)
  • kozik
    #214
    "commander is the guy who scratch your map" - mai okosság
  • kozik
    #213
    aquatornak van egy tuti módszere. amikor ostromoljuk az ellenfelet, kicsit figyelünk rá, hogy az összes botot szétkapjuk, aztán shapeshiftel egyet építőbe, és odaáll tornyot "javítani". 9/10, hogy az ellenfél nem mozdul rá.
  • Gando
    #212
    hát én amíg nem tudok shaman lenni addig shapeshifter vagyok... sunyi egy dög :D
  • sabzi
    #211
    nem csak a kezdők választják a savage-t
    iszonyat erős, ha jól játszanak vele(tapasztalat)
    jó hát igen ez a nagy tapasztalat replayból van :D, de lassan és bizonytalanul nekem is kezd össze állni a kép, hogy mit is kéne hogyan
    Eddig szinte csak beastekkel voltam :P
  • Filder
    #210
    A játékosok egy része nem szeret gyógyítani. Igaz a legutolsó patch óta kicsit talán jobban bírja a chaplain. :)

    Viszont amíg a monastery felépül(het), addig is kell valamit tenned, hogy hasznára legyél a csapatnak.
    A kezdők legtöbbször savaget választják, s szerintem joggal. Azzal még lövöldözni is érdemes (viszont a játék melee orientált, ezért a lövések kevésbé sebeznek blablabla), ha elfogy a lőszer bemehetsz bármelyik "saját" bázisra, 6 mp pihenés után teli tárral jöhetsz ki.

    ! Gyógyulni nem gyógyulsz bent sem gyorsabban.
  • Gando
    #209
    mondjuk healell elég jó helyezéseket értem el :D
  • sabzi
    #208
    hát ha egy kezdő azt mondaná, azonkívül, hogy a játék fajaaa, hogy húú, de jól ment és első lettem igencsak meglepődnék
    ez egy tipikus olyan játék, amihez sokat kell gyakorolni, de ha kitartó leszel meglásd belejössz majd
    invertoryt a num-os számokkal használod mana elfogyás ellen pedig javallott az attribute pontokat intelligencére rakni valamint annyi mana potit venni amennyit tudsz
  • Gando
    #207
    Hello
    Elkezdtem játszani ezt a savage-t és nagyon fajaaa
    Az már eldőlt az első matchemen, hogy közel, távol harcosnak is megbuktam, de a heal az nagyon bejön, csak az az átkozott mana mindíg elfogy... Tudnátok valamit ajánlani, hogy tovább kitartson?
    Másik kérdésem meg az lenne, hogy hogyan kell használni az inventoryban lévő cuccokat? (nem tudok rájönni)

    Most nyomtam végig egy majdnem két órás matchet... hát kegyetlen poén volt... viszont már zsibbad az agyam :D
  • sabzi
    #206
    jaja predator az közelharc egyértelműen a lövése az csak etetésre meg menekülő marksmanhez jó, szerintem

    naggyon naggggggggyon lassan üt, ha elfárad az a szerencsétlen ami gyakran megesik, tehát lungs kell sajna, perzse a brain is jól jönne a passzívjaihoz, meg a többi skilljéhez, de nincsen elég hely :D

    hunternek meg ugye egyfolytában zabálja a manát a frenzy vagy a poison aztán mikor odakerülsz nem tudsz forgósat játszani, vagy már a fent említettekre sem jut mana, ami rossz

    jah meg meelehez tanács mindenkinek: combo-t ne nagyon üssétek végig, mert olyankor kell várni egy kis időt, akkor se blockolni se semmit nem tudsz csinálni csak menni. Egy-két ütés, scouttal/shapeshifterrel mehet 3(annak 4-edik a combo) aztán vagy vársz, de inkább blockolj.
    persze az időzítésen nagy a hangsúly amit ráadásul az ellenhez kell igazítani, ezért nem megy jól nekem sem mindig csak elméletben
    -eredetileg netukka-tól hallottam
    Aki ezt eddig is tudta, akkor bocsánat, hogy itt okoskodok, de hátha segítettem.
  • kozik
    #205
    egyébként nem predatorhoz hasznalsz inkabb braint? vagy azzal kozelharcra mesz szigoruan?
  • kozik
    #204
    én ugye csak csíra 4 slotos vagyok, szóval a két szabad slot heart és lungs. buktam az armourt, evvan.
  • sabzi
    #203
    én elég sokat ölök tehát a malikenes cuccokat szeretem a legjobban
    a 2 saját cuccot nem említeném innentől, meg lehet nézni mik, azokat mindig beteszem

    hunterhez: hearth, brain, hp poti, meg amit először vezsek, az armour
    (meg veszem nexus/armory előtt a kis armourt is, mert rengeteget segít)
    minden más: brain helyett lungs

    régebben is kábé ezeket használtam, kisebb eltérésekkel, de egy replayban láttam ezt az összeállítást egy "pro"-nál azóta használom nagy sikerekkel/örömmel(a hunteres az saját gógyiból van :D, hogy annak brain)
  • Filder
    #202
    Én a következő cuccokat szeretem. (Mostanság marksman-nel játszom, s ezeket a felszereléseket ahhoz kapcsoljátok.)

    Alapból használok két "saját" tárgyat, az egyik az armort, a másik a staminát növeli.
    A vásárolható holmik közül először a páncélt veszem meg, majd a "nyúlcipőt".
    A megmaradt helyekre általában major health potiont és health shrinet veszek. (Ez utóbbit akkor, ha nagyon valószínű, hogy eljutok valamelyik ellenséges bázisig.)

    Régebben savage volt a fő karakterem, akkor gyakran vettem ammo pack-et. (pl. a health shrine helyett)

    Mivel én nem ölök túl sokat, a maliken cuccokat nem részesítem előnyben. Gyenge a védekezésem, s így fontosabb az, hogy minél tovább életbenmaradjak.
    A tapasztalati pontok szétosztásakor is az "életre" gyúrok.
  • kozik
    #201
    ja keresztkérdés, tapasztalt vén rókák.

    amikor harcosként rohangáltok, akkor maliken's objects, armor, charge, lőszer, potik, mit erőltettek?
  • kozik
    #200
    eldöntöttem. nekem a klánmeccs lenne jó. de tényleg, a többiek is nyüstölnek, hogy mikor mikor mikor.

    jó lenne már tétre játszani, olyan emberekkel, akiktől nem őszülök meg. igen, kis létszámnál az egyik nagy hátrány, hogy ha odatéved pár faszjankó, akkor bukott a csapat. asszem tegnap ki is léptem emiatt. a commander előbb akart bányát építeni, mint sublairt, de nem tudtam leváltatni. csókolom a viszonthányásra.
  • sabzi
    #199
    Hát én sem velük szeretek játszani ...
    Viszont mikor velem egyszintűekkel van tele akkor nagyon jó.
    És azt kezdem megfigyelni, hogy délután körül inkább fent vannak ezek az ... az nem is tudom minek hívjam őket, mint este. Tehát este jobb bár nem tudom miért, de valahogy ezt tapasztalom. UK szerverekben azt nem szeretem, hogy több nap mire felkerül a stat.
    Lehetne erről, hogy kinek-melyik szerver a jobb naphosszat vitázni, mivel mindenkinek más a stílusa. Nekem ez jön be(ilyen szuperhősök nélkül) nektek meg nem annyira ez. Ki-ki döntse el neki mi a jó :).
  • Filder
    #198
    Voltam, igaz csak egyszer vagy kétszer, de pont elég volt.:)

    Lusta vagyok megkeresni kik voltak a nagyágyúk közül, de voltak néhányan. Az egyik meccs talán 10 percig tartott, elértem 60 körüli SF-et.

    A 2-3. szintél jártam, amikor exezic már malphasként rohangált. (Egy csapatban voltunk, mégis demoralizált.)
  • sabzi
    #197
    hát nem tudom, ez mind megtörténik az 50-es szervereken is ^^
    és ugyanúgy számít minden egyes lépés, sőt ha fent van pölö Netukka nagyon szívesen ad meele tanácsokat is akár vagy akármilyet
    Ti játszottatok már 50-es szerón? :P
    Mondjuk tény és való, hogy a gyilokgépek, ha nincsenek fent, akkor jobb :D Szerintem azok valamit használnak, el nem bírom képzelni, hogy 300 sf fölött, hogy a rákba vannak.

    Válasz a pred-es kérdésre: az térben egyre kevesebbet oszt és a telitalálat ritka, tehát lehet mikor te a koppanást hallod sebeztél 2 hp-t, ami szinte semmi (bár elvileg dot-os sebzést is oszt)
  • kozik
    #196
    nekem is jobban bejön a kis létszám, mert ott számít, mit csinálok. ott tudok taktikázni gyógyulással, hogy 200 arannyal kevesebbjük legyen, számít, ha körbekolbászolom a pályát, és beütök valahol meglepetésszerűen, nem mindegy, hogy együtt marad-e a squad vagy nem.
    parancsnokként meg sokkal lényegesebb a buff-debuff, mintha az embereid nagy részének a nevét se tudnád.

    én is azokat a játékokat szeretem, amikor a commander a végén megdícsér pár arcot név szerint. már csak azért is, mert olyankor közte vagyok ;P

    amit viszont nem értek, és akkor ez rögtön egy kérdés, hogy ha predatorral egy ilyen jófajta 15v15 arcvonalba belehányok 30 gránátot, és állandóan koppan (ugye a hang, hogy talált), akkor a picsában van a végén csak 3-4k sebzésem, főleg, ha közelharcban is ütöttem.
  • Filder
    #195
    Ott túl nagy a tömeg, szó szerint egymást lökdössük.

    Turoox, exezic és az élről a többiek viszont szokták "élvezni" a vérfürdőt. :)
    Én meg azt sem tudom elolvasni, hogy ki végzett ki.

    Valahogy jobban élvezem azokat a szervereket, ahol 10-12 játékos van.
  • sabzi
    #194
    jaaa
    szerverhibát én is feltudnék sorolni sokat, amik teljesen ugyanezen ugyanezek
    de crash-em az nincs és nem is volt sose
    Szerintem meg 50-esek a legjobbak.
  • Filder
    #193
    Néha nekem is disco-zik meccsek közben. Ez tart úgy 3-4 másodpercig.
    Mostanában igyekszem UK 1-2 vagy EU 2 - ha jól emlékszem :> - szerverre menni, tehát ott észleltem a hibát. (Túl sokat ugye nem vagyok.)

    A patch előtt az EU 4-5 kegyetlenül laggolt (azóta nem voltam rajtuk), akár saját magamat is hátbaszúrhattam volna, az EU 6 adatai pedig elég "nehezen" kerülnek fel be a statisztikába. Ezeket a szervereket ezért kerülöm.

    Egyébként kerülöm még az 50 fős szervereket is.
  • sabzi
    #192
    nekem még soha nem csinált semmi különöset játék közben
    csak a replayok szoktak megszakadni
  • kozik
    #191
    gyerekek, mi vagyunk balfékek, vagy nektek is gyakran fagy szét a progi? nálunk következetesen angol vista64-ek vannak.