350
Savage 2: A Tortured Soul
  • sabzi
    #270
    Legkonkrétabb, amit mondani tudok, hogy eu szerókon vagyunk. Mivel ott kicsi a ping. Aztán azon belül, ahol éppen hely van, meg nem is üres.
    Szerintem csak a mienk van :P :D
  • disp
    #269
    amugy hány magyar klán létezik?
  • disp
    #268
    hello mindenki. hol szoktak lenni a magyarok?olvastam hogy szinte mindenhol de hol inkább mert már vágynék a magyarokra de sehol nem találok.
  • sabzi
    #267
    egyszer már írtam neki, hogy nézzen be ide linkel, hogy megtette-e nemtom
  • kozik
    #266
    én orwenen lepődtem meg kicsit a múltkor. papír szerint klántárs, játszottunk vagy ketten mint beast-ek, bejött orwen humánként, lenyomott vagy két meccset, mészároltuk egymást, de még egy szevasztok pupákok vagy bekaphatjátok sem hangzott el. fura volt.

    sajnálom, hogy a vén rókák már nem olyan lelkesek. én próbálom életben tartani a tüzet, de hát itt is vannak wowosok és egyéb állatfajták. egyedül meg kicsit unalmas. sokkal jobb érzés, ha ismerőst látok az oldalamon küzdeni.

    közkérdés: van rá reális esély, hogy vmikor belemenjünk egy klánwarba, vagy ez most mindenkinek inkább csak teher lenne? csak hogy én is hogy szervezzem a gondolataimat.
  • Filder
    #265
    Kicsit visszafogtam magam.
    Úgy tűnik a múltkori "hosszabb" hozzászólásommal elriasztottam egy érdeklődőt. :)

    off

    Egyébként hűtlenkedek.
    Csernobilban már kiírtottam a rossz fiúkat, a zombikat, kutyálat etc.
    Most néha Battleforge, meg ujabban Darkfall online megy.

    on

    Kicsit kedvem szegte, hogy az UK1 szerver nem működött. (A január 29-i statisztikáim egy része meg sehol.)
    Szóval nem játszottam a Savage 2-t, így nem is írtam.

    Közben lemaradtunk valamilyen event-ről is. (Ki eszik meg 10 perc alatt több uborkás fánkot or sg like this.)

    Viszont Turtlez kolléga nyomja rendesen. (Bocs, ha nem így írja a nevét.)
  • sabzi
    #264
    ÁÁÁÁÁ úristen kihalunk itt!! Szegény kozik meg nem győzi élve tartani a forumot! Muszáj legalább ezt írnom! És nem csak azozni :P. Csak azt sajnálom, hogy a rúnáim ideje kárba vész
  • kozik
    #263
    nahh, az vili, hogy sabzi elcsábult bf heroes-ni, de többiek? nem látok soha senkit online. filder, te legalább régen irkáltál ide, veled mi van? bárki más?
  • kozik
    #262
    nahh, desecr8ion és jómagam kicsit leültünk tolni zolzos meg misa karaktereit. hát lol :) egyre több kiváló játékos van a klánban ;)
  • kozik
    #261
    még egy apróság a sok játékos-kevés játékos részhez:
    mi ugye általában úgy vagyunk, hogy a szobából legalább ketten játszunk együtt, és ebből egy commander. ilyenkor a másik/többiek teacher's pet-et nyomnak, és így azért könnyebben valósul meg koncepcionális taktika a comm részére, cserébe kiemelt figyelmet kapnak a többiek gyógyítás/feltámasztás/egyéb buff kategóriában.
    ez a csapat többi részének kevéssé shiny, bocs, de gyakran nyerünk, és valahol ez a cél. dessant módszeresen 4star felett van commként.
  • kozik
    #260
    a kezdőkön inkább commanderként szoktam elhátalni, ha csak folyton kinyíratják magukat csapattársként, az kevéssé bosszant. ha meg szembe jönnek, akkor szájnyalás, hentelés.

    az a nagy kedvenc, amikor 2 percenként le kell írni, hogy rodot/batet/portalt kérek.

    nagyon bosszantó leaderként, hogy nem látom kizoomolva, ki van velem és ki ellenem. múltkor is dobtam a sajátjaimra debuffot, ellenfélre buffot, aztán néztem, hogy nem látom a hatást. ha meg bezoomolok, akkor egész sok mindent nem látok, amit kéne.

    cserébe szeretem, amikor a builderek kérés nélkül jó helyen várják a felbukkanó épületet, és ha nem csipkedem magam, még dingelnek is :)
  • Filder
    #259
    Bocs!

    Kicsit vulgáris voltam.
  • Filder
    #258
    A cseh szerver egész jó. Próbáljátok ki.

    1-2 leszarom tabletta azért legyen kéznél, mert néhányan kezdőszervernek nézik. :)
  • kozik
    #257
    láttam. kommentbe írtad, hogy beszóltál idegből és bocs :D
  • sabzi
    #256
    ????
    Én is bírom a csávót. Szoktam neki karmát is adni. Ződet.
  • kozik
    #255
    sabzi bazzeg hogy leoltottad overkill-t :D
    pedig áldott jó gyerek :)
  • Filder
    #254
    Jól esett a dicséretetek.

    Köszönöm szépen!
  • sabzi
    #253
    jó, de ismerem már fildert annyira, hogy tudjam még helyesírásilag is hibátlan nemhogy, mint leírás :D
  • kozik
    #252
    én el is olvastam, végig igaz. (és gyönyörű :)
  • sabzi
    #251
    pont ahogy Filder mondja!
    bár nem olvastam el :P
    csak azt akarom, hogy
    "Először is köszöntelek ennek a méltatalanul mellőzött rétegjátéknak a magyar játékosai között." Ez annyira gyönyörű! És igaz.
  • Filder
    #250
    Szia!

    Először is köszöntelek ennek a méltatalanul mellőzött rétegjátéknak a magyar játékosai között.

    Néhány mondatban áttekintést adni bajos, de igyekszem (vki velem párhuzamosan lehet, hogy szintén körmöl, s a két szövegből már lehet valamiféle képed).
    Hm, igen, érdemes ezt a fórumot is végignézned, szoktunk magáról a játékról is beszélgetni. :)

    Ez a játék nem szerepjáték, inkább egy fps nézetű közelharci játék. Ez persze erős egyszerűsítés, de a honlap képei alapján ez látszik.

    Az alaptörténet szerint (merthogy ilyen is van) a zsoldosok (human oldal) küzdenek a szörnyek (beast oldal) ellen. A kerettörténet persze sokkal árnyaltabb.

    (megj. Közben meg 1420 forintra esett az OTP részvény. Nagy szívás.)

    Tehát alapból két csapatból választhatsz. Döntésed csak egy-egy meccsre szól, nincs kötöttség. Tehát az egyik meccsen lehetsz human, a következőn beast.

    A két csapatot, hogy egy kicsit csavarjak a dolgon, egy-egy parancsnok irányítja. Ő rts-ként látja, játsza a játékot. (A commandert nem a csapattagok választják, azt a szerepet egyszerűen valaki "felveszi".)

    Talán 10-12 térkép van, s ezek rögzített sorrendben követik egymást, tehát ha lezajlott egy meccs, a szerveren jön egy másik pálya a következő játékhoz.

    Elméletileg bármikor ki és be lehet lépni egy meccsbe. (Azt a szerver mellett látod, hogy van-e üres hely.

    (Kezdek belezavarodni.;>)

    A választható kasztok:
    Mivel nem egy rpg típusu játék, ugyan vannak kasztok, de ezeknek nincs most különös szerepe. Te magad döntöd el, hogy éppen melyik karakterrel akarsz játszani, s bizonyos feltételek teljesülése esetén gyakorlatilag bármi lehetsz a meccsen. Igen, egy meccsen belül is tudsz - nevezzük úgy - kasztot váltani. (Csak ezért írtam, hogy a kasztoknak nincs különös szerepe, mert egyébként a győztes stratégiában van.)

    A játék gyakorló része a human oldalt mutatja be, ezért én is az ottani egységeket sorolom fel.

    journeyman (alap) - fő profilja az építés, javítás, közeharcra kevéssé alkalmas
    marksman, vagy scout (alap) - felderítő, szabotőr, a leggyorsabb egység, gyenge a páncélja, de ügyes játékossal halálos
    savage (alap) - közelharci egység, kicsit lomha, de erős, és jól sebez
    legionnaire - nehézpáncélos, "elpusztíthatalan" tank egység
    chaplain - a gyógyító, gyenge mint a harmat, de néhányan harcolnak vele (a nyavalyáért nem gyógyítanak inkább), fel is tudja éleszteni a szövetségeseket, jó figura
    steambuchet - katapult, épületek ellen prima, de kell hozzá a gyalogság megvédeni, lomha, körülményesen mozog
    battering ram - faltörőkos, jellemzői mint az előbb, kivéve, hogy el kell vele jutni a falig (ezt már tényleg csak a meccs vége felé érdemes választani)

    Az alap mgjegyzés arra utal, hogy a meccs kezdetekor is már választható ingyenes katona. (A többihez bizonyos épületek felépítése szükséges, s általában egy kis aranyat is kell fizetned. Forintot nem fogadnak el.:()

    Minden meccsen gyűjtöd a tapasztalati pontokat, s szinteket lépsz. Ekkor a négy alaptulajdonságodat tudod javítani a kapott skill pontokkal.
    A játék sajátossága, hogy ezek a skillpontok minden meccs végén törlődnek, tehát a következő meccs elején mindenki mindent elölről kezd.

    Bocs kicsit hosszú, s még rengeteg dolog lenne, ezért most abbahagyom.

    Gyakorolj, és nyugodtan kérdezz itt.
    A többiek véleményével, tanácsaival kiegészítve az enyémet teljes képet kaphatsz.

    Persze a legfontosabb, hogy játsz, és a kezdőknek való szerveren. (Előtte pedig játszd végig az oktatórészt.)

    Uff, én beszéltem (sokat)
  • Darthmushroom
    #249
    hi all. én most készülök neki a játéknak. tudnátok kis infot adni róla. kasztok meg ilyenekről. meg h találok magyar embereket. előre is köszi
  • sabzi
    #248
    őőő jó majd alkotok és teljesen igazad van ezekkel kapcsolatban nem kéne így elhanyagolnom
    valószínű, hogy hétvégéig nem nagyon lesz változás, de hétvégén tuti
    benne van a pakliban, hogy hamarabb csak nem nagy esélye van
  • kozik
    #247
    /off
    a gyöngyhajú lány lengyelül, bebaszva vicces
    /on
    hát savage-es accokkal nem férek hozzá. ha valamit okosítasz, ránézek. amúgy ha mspaint-elsz egy nagy háromszínű csíkot, én már befogom a pofám.
  • sabzi
    #246
    savage2, mind alább egy szóban: KÁOSZ
    micsoda reklám :P
    De ez ne tántorítson el senkit! Az ilyen hibákat hamar kijavítják és a játék nagyon jó! Tehát a kedves forum olvasók, akik még nem próbálták a savage2-t ne habozzatok!

    na, tényleg ötleteim nem nagyon vannak designel kapcsolatban meg ha kozik hozzáférsz, akkor nyugodtan csinálj amit jónak látsz
  • Filder
    #245
    Úgy tűnik vmi komolyabb probléma van a honlappal, meg az egész szerverparkkal. Most már nem csak a meccsek eredményei "tűnnek el", de a különböző oldalak (pl. player ladder, match history..) között sem lehet nyugodtan váltogatni. Minden alkalommal be kell újra jelentkezni, ha a saját adataimból meg szeretném nézni egy-egy meccs statisztikáit.
  • sabzi
    #244
    de mit rakjak be? :P
  • kozik
    #243
    igazából a szándék már ott látszik, hogy beteszel egy hátteret, esetleg egy bannert, meg az alapszíneket átállítod. nem várok nagy csodát, meg nem lekúrogatni akartalak, látom, hogy a webes dolgaik szarok, de ezzel a két aprósággal már látszik a szándék. szóval ha szánnál rá időt, értékelném.

    az most új feature, hogy már prime accal sem látom mindenki statjait? konkrétan aquator accával nem látom a saját achiv-eimet, és ez zavar.
  • sabzi
    #242
    ohohóóóó
    az hogy nem tudsz belépni meg miegymás az már nem miattam van
    az egyszerűen rossz, tele van emiatt sírással a forum, ez van
    Én csak a kinézetért vagyok felelős. Hogy ez a menü itt legyen amaz meg amott. Meg hogy ez sárga legyen az meg zöld. Persze ezt meg lehetne csinálni, de nincs hozzá se kedvem se időm nagyon. Adok neked officer rangot(ennyit tudok, hogy ki officer vagy sima member[jah meg kirugni is tudok]), bár nem tudom, itt mennyire számít, hogy be vagy-e fizetve meg, hogy mennyi jogot ad.
  • kozik
    #241
    ezt egész eddig a pillanatig óvatosan elkerültem, de most már kénytelen vagyok javasolni, hogy adjál neki vmi emberformát, mert így a kutya nem fog önszántából csatlakozni. és persze a tagoknak semmi késztetésük nézegetni. én is csak a rosterre vetek néha pillantást, de az is idő volt, mire rájöttem, hogy a statok fele szerint nem lehet rendezni, a rank meg ugye ki sincs töltve mindenhol, tehát már a taglistáért is küzdeni kell.

    vagy

    ez lehet a részünkről egy taktika, hogy lássák, balfasz igénytelenek vagyunk, és a kihívott klánok igent mondjanak, de akkor kezdjük el azt csinálni, mert ez inkább már csak kidumálási kísérlet.
  • sabzi
    #240
    az az igazság, hogy az a klán honlap vagy mi szerintem ratyi
    főleg azért, mert a lusta dög klán vezér nem foglalkozik vele
  • kozik
    #239
    jól van na, egy próbát megért :)
    hát mi úgy vagyunk, hogy dessant, perec, aquator közvetlenül értesíthető, tehát amiről én tudok, arról ők is. misát vehetjük kiesőnek, vele ne számoljunk. dessant öccse szinten megfanatikult, úh majd megszerzem az ő nevét is, vele sokat nyerünk, mert egy állat.
    szóval ha az időponttal alapvetően nincs baj, akkor 5 főt össze tudok fogni egy-egy alkalomra.

    az utolsó karmám egy eu6-on lejátszott meccsből jött 15-én, de se a listában, se replay. érzem a problémát :)
  • Filder
    #238
    Teljesen jogos.
    Erre a kapcsolattartási nehézségre eddig nem gondoltam.

    A hivatalos klán honlapon lehet ugyan egy ütemezést megadni (pl. mikor lennének a kötetetlen klánmeccsek), de félek legtöbben csak akkor jártak ott, mikor a klánba beléptek.

    Ezt a topikot ugyanakkor biztosan látogatják néhányan, még ha nem is szólnak hozzá, tehát itt tehetünk egy kísérletet. Meg szólni kéne alkalmanként az online tagoknak, hogy figyeljék a klánhonlap üzeneteit. (Tudom, hogy ez elég bajos, én pl. nem rajongok érte, ha meccs alatt kell csetelni, de a meccs végén megnézem az üzeneteket.)

    ui. Az elveszett statisztikákkal kapcsolatosan én is a hivatalos szerverekre gondoltam.
  • sabzi
    #237
    én nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de mikor én mondtam, hogy nem rögzültek az adataim alapnak vettem, hogy "kis ikonnal" ellátott eredeti szerverekről beszélünk, mert az sem mindig rögzít

    hát nem tudom ez a tizen valahány ember, hogyan ér rá egyszerre, mert a legtöbbel még csak játékon kívüli kapcsolatot sem tartok itt a forumon meg csak mi vagyunk
  • Filder
    #236
    Kozik ne szivass! :) A hivatalos szerverek külön ikonnal jelölése december óta van. (Valahol a lista előtt fel is hívják rá a figyelmet.)

    Korábban külön "lapon" voltak a hivatalos szerverek és a nem hivatalos szerverek.

    Egyébként tapasztalataim szerint az egyik legjobb szerver az UK1. Erre mások is rájöttek már, mert általában maximális létszámmal egy.
  • kozik
    #235
    egyébként megfejtettük, van egy kis ikon a szervernevek előtt, ha megy a statisztikába. amúgy nem. nekem is van karmám olyan meccsből, ami nincs felsorolva, valamint nincs neki replay-e sem.
  • kozik
    #234
    mi hétfő-kedd-csütörtök esténként általában egész jók vagyunk. amúgy random.
  • Filder
    #233
    Ma jópárszor "elkenték" a szám szélét. :)

    Régen voltam már olyan csapatban, ahol a társaság felének fogalma sem volt róla mit kellene csinálni, ma kijutott.

    Vajon a kezdők miért nem mennek a kezdő szerverre? (Egyébként meg működtethetnének legalább egy, csak lvl 10 fölötti szervert.)

    más

    Lassan annyian vagyunk a klánban, hogy tudnánk két csapatban egymás ellen gyakorolni. Akár
  • lezli01
    #232
    Köszönjük szépen, estefele leszünk fent, majd játszhatunk egy két jó meccset... Ha esetleg van vmi ventrilotok vagy amin kommunikáltok azt leírhatjátok! :)
  • sabzi
    #231
    már megy is a meghívó!